Umowy w internecie mają taką samą moc jak umowy papierowe. Dlaczego więc jedne czytamy bardziej chętnie od drugich? Niestety wiele osób nie czyta ani jednych ani drugich, nie mówiąc już o regulaminie strony. Dobrze przynajmniej, gdy przed wydaniem swoich pieniędzy przeczytają opinie o danej stronie. Skąd wynika taki wstęp? W tym artykule będziemy zajmować się portalem randkowym Academic Singles, o którym można znaleźć wiele pozytywnych opinii, choć w rzeczywistości nie mają one nic związanego z prawdą. Jeśli chcesz poznać naszą opinię o Academic Singles oraz opinie innych użytkowników, to jesteś w dobrym miejscu.

Academic Singles co to za portal randkowy?

Statystycznie co 7 osoba w naszym kraju rozpoczyna szukanie miłości od portalu randkowego. Co istotne sporej części z nich udaje się poznać wartościowe osoby albo chociaż umówić na randkę.

Jak to wszystko się policzy, okaże się, że rynek portali randkowych w Polsce jest bardzo łakomym kąskiem. Korzystają z tego nie tylko uczciwe portale randkowe, ale również takie strony jak Academic Singles.

Academic Singles to kolejny portal randkowy nastawiony na czerpanie korzyści finansowych ze swoich użytkowników w zamian oferując tylko mrzonki na znalezienie pary.

Właścicielem Academic Singles jest znana i kochana firma:

 • be2 S.à.r.l., ,
 • 13 rue du Commerce,
 • L-1351 Luksemburg,
 • Luksemburg,

Naturalnie napisaliśmy to w tonie sarkastycznym, możliwe, że słyszałeś o tej firmie za sprawą stron be2.pl. Zarówno Academic Singles jak i be2 to portale z regulaminami skonstruowanymi w kontrze do dobrych praktyk.

Strony nastawione są na zysk i o ile jest to zrozumiałe, o tyle wątpliwe moralnie zapisy w regulaminach, sposób przedstawiania cen czy boty na stronach, jasno pokazują z jakiego typu stroną mamy do czynienia.

Oba portale praktycznie niczym się od siebie nie różnią powstaje zatem uzasadnione pytanie po co tworzyć dwie takie same strony?

Łatwiej jest kontrolować napływ negatywnych opinii, gdy te rozkładają się na dwie witryny.

Strona Academic Singles próbuje być portalem matrymonialnym. Specjalne wydłużenie procesu rejestracji polegające na zadawaniu standardowych pytań podobno zwiększa Twoje szanse na znalezienie pary.

Jednak w rzeczywistości test osobowości proponowany przez Academic Singles jest niezmiernie ubogi i nie ma żadnego wpływu na ewentualny sukces randkowania.

Zapewne zastanawiasz się czy Academic Singles jest portalem darmowym. Otóż nie, choć należy przyznać, że strona nie epatuje słowami „darmowy” co nie jest częste wśród tego typu stron.

2.2 TOTAL SCORE

Academic Singles Opinia

Sprawdź
academic singles

Jakość dopasowań 1
Cena 1
Bezpieczeństwo 3
Obsługa klienta 1
Funkcjonalność 5
PROS
 • Mogli "zabić" a tylko naciągneli
CONS
 • Cena
 • Trudności z anulowaniem subskrypcji
 • Kontrowersyjne zapisy w regulaminie
 • Fałszywe profile
 • Praktycznie 0 szansa na dopasowanie

Czy Academic Singles to oszustwo?

Przejdźmy teraz do najważniejszego pytania, które powinno przyćmi wszystkie pozostałe. Czy Academic Singles to ściema i oszustwo?

Cyrki dzieją się, gdy zaczniemy przeglądać propozycje kontaktów.

academic singles falszywe profile 

Jak widać trafiliśmy na bliźniaczki, które mają idealnie tako samo zdjęcie, w dodatku musiały urodzić się w sylwestra (różny wiek).

Powiesz e tam, jakiś oszust stworzył dwa podobne profile, tacy są wszędzie. Owszem Takie osoby są wszędzie, tylko dlaczego akurat te profile nie są zablurowane?

Dlaczego każdy profil, którego zdjęcie nie jest zamazane wygląda jak ze stocku ze zdjęciami?

falszywy profil adacemic singles

Nie mamy nic przeciwko osobom transpłciowym, ale serwis Academic Singles nie jest raczej portalem randkowym tego typu.

academic singles profil mezczyzny

Kolejnym aspektem budzącym wątpliwości jest wiek użytkowników. Zdjęcia nie pasują do wieku wpisanego w profilu, naturalnie ludzie są różni i nie chcemy oceniać, jednak na 4 testowanych kontach zawsze było to widoczne.

Czy to profile tworzone przez administracje? Możemy tylko domniemywać, dziwnym trafem to właśnie one nie są za zasłona, podczas gdy normalni użytkownicy taki filtr mają nałożony.

Nautralnie to, że ktoś ma nałożony filtr nie znaczy, że jest prawdziwą osobą. Nawet pomimo zamazania wyraźnie widać, że część z nich pochodzi ze stocku ze zdjęciami.

Kolejną problematyczną kwestią jest regulamin strony, który jest napisany w taki sposób, aby wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy od osób, które lekceważąco podejdą do jego przeczytania.

Więcej o płatnościach w dalszej części artykułu.

To co na pewno odróżnia Academic Singles od typowych oszustów to fakt, że nie jesteśmy atakowani wiadomościami od kobiet, pomimo niewypełnienia profilu.

Profil chwali się 24 000 użytkownikami, którzy dołączają każdego dnia. Te liczby nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Taki napływ ludzi spowodowałby, że Academic Singles byłoby jednym z najpopularniejszych portali randkowych na świecie. W rzeczywistości jest to portal o bardzo małym zasięgu pomimo międzynarodowego charakteru.

Również informacje o stosunku płci 51%-49%, są bardzo mało wiarygodne. Nie dość, że nie jest tłumaczone jaki procent odpowiada za jaką płeć, to takie proporcje są praktycznie niespotykane na portalach randkowych.

Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy Academic Singles jest oszustwem, gdyż nie oszukuje ludzi w sposób jawny. Wykorzystuje nieuwagę użytkowników i ich naiwność, czy takie zachowanie można nazwać oszustwem? Pozostawiamy to do indywidualnej interpretacji.

Czy Academic Singles jest płatne?

Academic Singles cennik

Pomówmy teraz o o płatnościach Academic Singles bo te jasno pokazują, że mamy tu do czynienia może nie tyle z oszustami co cwaniakami.

Zacznijmy od tego, że Academic Singles zaprasza użytkowników hasłem „Bezpłatna rejestracja” i nie ma w tym kłamstwa, ale bez płacenia za premium nie jesteśmy w stanie nic zrobić.

Poniższa tabela obrazuje możliwości jakie ma darmowy użytkownik i osoba, która opłaciła premium.

Academic Singles korzysci z oplat

Jak widać za darmo możemy jedynie pobawić się w symulator tworzenia profilu randkowego nic więcej.

Pomówmy teraz o cenach, bo te są absurdalnie wysokie.

 • 1 miesiąc konta Premium – 39,90 zł,
 • 3 miesiące konta Premium – 119,90 zł za miesiąc, czyli 359,70 zł za całość,
 • 6 miesięcy konta Premium – 79,90 zł za miesiąc, czyli 479,40 zł za całość.

Gdy popatrzysz na jednomiesięczny pakiet zapewne pomyślisz, że to nie wygórowana cena. Faktycznie, jest to akceptowalna kwota (gdyby nie jakość portalu), ale już opłata 119,90zł za miesiąc?!

Standardowo im dłużej trwający pakiet kupimy tym lepszą ceną w przeliczeniu na miesiąc otrzymujemy. Academic Singles postanowiło, że to zła praktyka i zastosuje własną, gorszą.

Przy pakiecie za 39,90zł widnieje informacja o obniżce 80%, ale jest ona tam od kliku lat i to tylko zabieg marketingowy.

To na co chcemy zwrócić Twoją uwagę to fakt, że ceny podane są za miesiąć!

Oznacza to, że kwota 119,90zł nie jest kwotą za 3 miesiące, a za miesiąc. Tu na jaw wychodzi cwaniactwo twórców strony, którzy informację o całkowitym koszcie przenieśli na kolejną stronę płatności.

Dlaczego cena 119,90zł? Gdy użytkownik pomnoży sobie 39,90zł x 3 miesiące wyjdzie mu zbliżona kwota, więc uzna, że to normalna stawka i może się skusi na zakup dłuższego pakietu.

Zdziwienie pojawi się, gdy z karty zostanie ściągnięta kwota za całość będąca 9 razy droższym rozwiązaniem od podstawowego pakietu.

Dalej mamy zapisy informujące o automatycznym przedłużaniu konta:

W celu zapewnienia nieprzerwanego dostępu do naszej usługi, zapewniamy automatyczne przedłużanie Twojego Członkostwa Premium, w przypadku gdy nie zostanie ono wypowiedziane w odpowiednim terminie określonym przy dokonywaniu zakupu.

Teoretycznie tak działa subskrypcja, tylko to co się dzieje na kolejnej stronie płatności to już prawdziwa degrengolada.

Zakupiony abonament Premium na 1 miesiąc zostanie automatycznie przedłużony na kolejne 1 miesiące/ęcy (199,50 PLN).

Zmienna cena abonamentu subskrypcyjnego! To nadaje się do przeanalizowania przez prawników. Tego typu działania sprawiają, że nasza opinia o stronie nie może być dobra.

Wypowiedzenie umowy z Academic Singles

Nie chcemy poświęcać temu zagadnieniu wiele miejsca, gdyż szerzej opisaliśmy to w osobnym artykule.

Tutaj jedynie chcemy przedstawić kilka zapisów z regulaminu, o których warto żebyś wiedział.

Wypowiedzenie odpłatnej umowy (tzw. „członkostwa Premium”) musi nastąpić co najmniej na 14 dni kalendarzowych przed upływem danego okresu umownego.

Ten okres wypowiedzenia tyczy się zarówno pierwszy raz podpisanej umowy jak i ewentualnego przedłużenia umowy.

Pamiętaj, że usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem subskrypcji. Choć brzmi to absurdalnie to niestety tak skonstruowany jest regulamin serwisu.

Academic Singles opinie mężczyzn

Przyjrzyjmy się teraz opinią mężczyzn o Academic Singles gdyż to oni stanowią większość na portalach randkowych.

Co prawda Academic Singles sugeruje, że jest inaczej, ale wierzenie w chociaż 1 słowo znajdujące się na tej stronie nie ma większego sensu.

Jakie zdanie o Academic Singles mają mężczyźni?

 • Stefan – Złodziejski portal. Okradają ludzi i trudno się wyplątać z tego gówna. Trzymajcie si ę od niego z daleka!
 • Tomasz – Firma dzialajaca w sposob oszukanczy. Bazuje na nieuwadze uzytkownika i pozniejszym szantazu. Radze natychmiast blokowac karty.
 • Darek – Też dałem się nabrać , nie można zrezygnować , nie ma kontaktu z nimi , też zabrali mi z konta . Oszuści !!!

Moglibyśmy wypisywać tego typu opinie bez końca, ale nie ma to większego sensu. Chodzi o zauważenie problemu i pokazanie, jak „sprytne” zapisy w regulaminie służą do naciągania ludzi.

Co prawda wina leży również po stronie naciągniętych użytkowników, gdyż każdy regulamin należy czytać, gdy podpina się kartę kredytową, ale można takie osoby usprawiedliwić.

Informacje o kwocie całkowitej przeniesione na osobną stronę, zapisy małą czcionką i dziwne naliczanie opłat, takie działania nie budują przejrzystości strony.

Academic Singles opinie kobiet

Dobrze, ale co na ten temat mają do powiedzenia kobiety? Może to tylko mężczyźni są tak nieuważni by nabrać się na działania Academic Singles?

 • Marta – mnie także oszukali, mało tego nie mogę usunąć konta, nie odpowiadają na moje wiadomości o potwierdzeniu zerwania umowy i subskrypcji, nie odpowiadają na maile dotyczące łamania ich własnego regulaminu,
 • Urszula – tez zoztalam oszukana. Wykupilam premium na probe za 20 zl a oni zabrali mi z karty 475 zl. Wszystko co mialam. Dalam sie nabrac jak male dziecko

Panie również nie pozostawiają suchej nitki na stronie i praktycznie piszą o jednym, czyli systemie płatności, a chyba nie tak powinny wyglądać opinie o portalu randkowym?

Pozytywne recenzje i opinie o Academic Singles

Każdy ma prawo do własnej opinii i każdy może patrzeć na dany portal randkowy pod własnym kątem.

Jednak pamiętaj, żeby podchodzić do hiper optymistycznych recenzji z dużą dawką nieufności. Zazwyczaj takie posty są optymistyczne by zachęcić Cię do rejestracji na danej stronie.

Twoja rejestracja oznacza korzyści dla osoby piszącej artykuł.

Mamy jednak wrażenie, że nasza strona sprawiła, iż coraz więcej osób postanawia pisać prawdę o podejrzanych stronach.

Zawsze weryfikuj informacje w kilku źródłach, nawet jeśli opinia o stronie jest negatywna. Również informacje zawarte w tej opinii o Academic Singles możesz i powinieneś poddać weryfikacji.

W końcu może nam zależeć na tym, aby, strona Academic Singles nie była promowana. Oczywiście tak nie jest, ale warto jest mieć to na uwadze.

Czy Academic Singles jest portalem bezpiecznym?

Pomówmy jeszcze chwilę o bezpieczeństwie na Academic Singles. Pod kątem technicznym strona jest bezpieczna, ale brak ryzyka wycieku danych to tylko jeden aspekt bezpieczeństwa.

Czy możesz czuć się bezpiecznie na stronie, która wysyła pozwy do swoich klientów?

Jakiekolwiek pisanie o zabezpieczeniach czy regulaminach nie ma tu sensu, gdyż firma sama nie przestrzega swojego regulaminu.

Teoretycznie istnieje coś takiego jak weryfikacja użytkowników, a konto mogą założyć włącznie osoby powyżej 18 roku życia. W praktyce akceptują praktycznie każde zdjęcie a liczy się tylko zarabianie.

W naszej opinii Academic Singles nie jest portalem bezpiecznym, nie podawaj swoich danych do karty kredytowej/debetowej a najlepiej nie zakładaj tam nigdy konta.

Academic Singles nasza opinia

Zazwyczaj nasze opinie o portalach randkowych skupiają się na podkreśleniu mocnych i słabych stron omawianego serwisu.

Jak zapewne zauważasz, w tym artykule padło tylko jedno pozytywne zdanie o Academic Singles i było ono nie tyle pochwała, co zwróceniem uwagi, że inni robią jeszcze gorzej.

Opinie o Academic Singles są jednoznaczne, użytkownicy zamiast skupiać się na tym co najważniejsze, czyli funkcjonalności portalu, informują o problemach z płatnościami i straszeniem komornikiem

Serwis Academic Singles podobnie jak be2 w naszej opinii jest bezwartościowy i został stworzony wyłącznie w celu bogacenia się właścicieli na nieuwadze swoich użytkowników.

Academic Singles Twoja opinia

To już wszystko w tym artkule, ale na sam koniec chcemy jeszcze poznać Twoją opinię o Academic Singles. Masz doświadczenia z tą stroną i chcesz ostrzec innych użytkowników? A może jakimś cudem nasze spostrzeżenia są zupełnie nietrafione i znalazłaś/eś tutaj swoją miłość?

Niezależnie od tego jakie masz zdanie pozostaw je w komentarzu. Im więcej opinii o Academic Singles tym łatwiej inne osoby będą mogły ocenić czy jest to portal dla nich.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w artykule okazały się dla Ciebie pomocne. Jeśli dzięki nim uchronimy chociaż jedną osobę przed wpadnięciem w sidła bezlitosnej maszyny będziemy zadowoleni.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %