aplikacje podobne do badoo

Ostatnia aktualizacja 26 kwietnia 2023 przez Redakcja

Jesteśmy zasypywani aplikacjami i stronami randkowymi a mimo to ciężko jest znaleźć sensowną alternatywą dla największych graczy. Badoo to jeden z największych portali randkowych na świecie w tym w Polsce. Każdego miesiąca korzystają z niego miliony użytkowników a pewna ich część szuka czegoś w zamian. W tym artykule chcemy Ci pokazać aplikacje i strony podobne do Badoo. Co znaczy podobne? Głównie darmowe, oferujące sensowną bazę użytkowników i z podobnymi funkcjami. Sprawdźmy co wybrać zamiast Badoo i czy szukanie alternatywy w ogóle ma sens.

Czy istnieją dobre aplikacje podobne do Badoo?

Nie bez powodu korzystasz z Badoo, ta aplikacja ma wszystko czego potrzebujesz dużą bazę aktywnych użytkowników, darmowy system funkcjonowania i spełnia wymogi współczesnych aplikacji.

Mimo wszystko znalezienia partnerki/partnera na Badoo nie jest takie proste. Duża konkurencja i często brak możliwości zrobienia dobrego pierwszego wrażenia wynikającego z rozmowy to najczęstsze powody porażek.

Miana globalnego lidera aplikacji randkowych nie zdobywa się przez przypadek. Aplikacja Badoo zasłużyła sobie na ten splendor i to nie podlega dyskusji. Jednak fakt, że jakaś strona jest liderem, nie znaczy, że inne nie mogą robić pewnych rzeczy lepiej.

Większość aplikacji, które widzisz w sklepie Google Play lub App Store jest nastawianych na zysk. Do tego dochodzą często problemy z małą liczbą użytkowników czy masą fałszywych profili.

Naturalnie na Badoo również znajdziemy oszustów jednak giną oni w gąszczu prawdziwych profili. W mniejszych aplikacjach fałszywe profile rzucają się od razu w oczy.

Wiele aplikacji ma sztucznie zawyżane oceny tylko po to by wybić się na tle konkurencji we wspomnianych sklepach. Łatwo można się o tym przekonać porównując opinie w mobilnych sklepach z opiniami w internecie.

Dlatego tak łatwo jest zarejestrować się na pozornie ciekawej stronie randkowej oferującej to samo co Badoo. Dopiero po pewnym czasie okazuje się, że to tylko strata czasu i trzeba szukać dalej.

Nie oznacza to, że na rynku nie ma ciekawych alternatyw dla Badoo. Jak zaraz się przekonasz istnieje kilka stron i aplikacji podobnych do Badoo, którym warto dać szansę.

Aplikacje i strony podobne do Badoo

Wiele funkcjonalności, które dostępne są w Badoo jest kopiowanych do innych aplikacji randkowych. Obecnie większość stron tego typu wygląda podobnie a zmiany są kosmetyczne tak aby nieco się wyróżnić.

Pisząc artykuł o aplikacjach podobnych do Badoo moglibyśmy wymieniać niemal wszystkie aplikacje jak leci, ale szukamy aplikacji, które mają jak najwięcej zalet Badoo i dodają coś od siebie.

Kierując się wyborem alternatyw dla Badoo szukaliśmy aplikacji i stron z:

 • Bezpłatną możliwością kontaktu z innymi użytkownikami,
 • Możliwością dawania co najmniej 20 polubień dziennie,
 • Przejrzystą nawigacją,
 • Małą liczba fałszywych profili (w ujęciu procentowym),
 • Sensowną liczbą użytkowników.

Aplikacje niespełniające tych 5 kryteriów z automatu były wykluczane z listy. To niby tylko 5 punktów, ale szybko okazuje się, że tak niewielka liczba potrafi skutecznie zawęzić listę aplikacji podobnych do Badoo.

Facebook Randki

randki facebook

Facebook to wciąż największy portal społecznościowy na świecie. Choć młodzi ludzie coraz częściej wybierają Instagram czy TikTok to Facebook robi wszystko b utrzymać się na rynku.

Jedną z nowszych propozycji są Facebook Randki dostępne na telefonach posiadających aplikację Facebook.

Randkowanie na Facebooku nie jest jeszcze tak mocno popularne jak na Badoo, ale porównując liczbę użytkowników rok do roku widać spory wzrost popularności.

Czym są randki na Facebooku? To niemal kopia tego co znamy z Badoo z tą różnicą, że niektóre funkcje jak cofanie ostatnich głosów są w pełni darmowe. Proces randkowania nie różni się niczym od Badoo i szybko poczujesz, że wiesz, jak się poruszać po tej funkcjonalności.

Nie obawiaj się tego, że informacja o randkowaniu będzie udostępniana na Twoim FB. Takie informacje nie są pokazywane, jest to osobny moduł, do którego można dodać własne zdjęcia bez obaw, że te zostaną opublikowane na Twojej ścianie.

Randki na Facebooku pozwalają na wybranie do 3 darmowych lokalizacji randkowych. Lokalizacje można zmieniać co dwa tygodnie, ale jedynie w obrębie kraju. Okręg poszukiwań również jest duży, gdyż może obejmować osoby w promieniu 400km.

Kwestia personalizacji profilu jest na podobny poziomie jak w Badoo.

Facebookowe randki to jedna z niewielu alternatyw dla Badoo oferujących sporą bazę użytkowników niebędących fałszywymi profilami. Jeśli szukasz czegoś darmowego a wartego uwagi to koniecznie sprawdź tę propozycję.

 

Tinder

tinder czy badoo

Słyszymy Twoje westchnięcie „Co Tinder? Serio?”. Z redakcyjnego obowiązku Tinder musiał znaleźć się na liście, w końcu obok Badoo to największa darmowa aplikacja randkowa na świecie.

Chyba nikomu nie musimy tłumaczyć czym jest Tinder, więc skupmy się na tym, dlaczego jest dobrą alternatywą dla Badoo.

Jeśli kiedyś korzystałeś z obu aplikacji to zapewne zauważasz, że część profili na obu portalach się pokrywa. Jednak w większości z obu aplikacji korzystają zupełnie inni ludzie. Jeśli chcesz dotrzeć do jak największej liczby osób to posiadanie konta na Badoo i Tinderze jest obowiązkowe.

Tinder bardziej od Badoo nastawiony jest na zdjęcia. Tutaj aspekt profilu i informacji w nim zawartych schodzi na dalszy plan, choć to powoli się zmienia.

Obie aplikacje różnią się również systemem płatności, co nie zmienia faktu, że w kwestii cen wyglądają podobnie.

Masa podobieństw w działaniu obu aplikacji i porównywalna liczba użytkowników sprawiają, że Tinder jest niezmiennie najlepszą alternatywą dla Badoo.

 

Bumble

bumble

Gdy piszemy ten artykuł Bumble dopiero się rozkręca a jednocześnie jest na tyle popularne, aby uznać tę aplikację za dobrą alternatywę dla Badoo.

Nie jest to ślepa kopia Badoo, pomiędzy obiema aplikacjami zachodzi jedna, ale znacząca różnica. W Bumble jako mężczyzna jesteś obserwatorem, nie możesz wykonać pierwszego ruchu.

Po połączeniu w parę z kobietą, ma ona 24 godziny na to by Ci odpisać. Ty możesz ten czas bezpłatnie przedłużyć, gdy czas upłynie dopasowanie jest usuwane.

Choć rozwiązanie ciekawe to ma swoje poważne wady. Po pierwsze kobiety nie tak chętnie inicjują rozmowę jak mężczyźni a po drugie, nie wszystkie użytkowniczki mają świadomość, że tak działa aplikacja. W wyniku tego wiele dopasowani przepada i nie można nic z tym zrobić.

Aplikacja jest darmowa i działa podobnie jak Badoo, nie będziesz mieć problemów by się w niej odnaleźć.

Największym problemem Bumble jest niewielka baz użytkowników. Gdy sprawdzimy statystyki okazuje się, że ta ciągle rośnie, ale bez większego problemu dojdziesz do momentu, w którym skończą się profile w zakresie Twoich filtrów.

Różnica, o której wspomnieliśmy sprawia, że Bumble nigdy nie stanie się realnym rywalem Badoo czy Tindera, ale i tak jest propozycją godną Twojej uwagi.

 

Jaumo Dating

aplikacja jaumo

Kolejna propozycja również może Cię zaskoczyć, jeśli jesteś nową osobą w świecie randek. Jaumo Dating to osobna aplikacja, ale tak naprawdę Twoje konto będzie widoczne również w kilku innych miejscach jak np. CSL.

Wszystkie aplikacje należą do jednej firmy i mają jedną bazę użytkowników. Portal działa dokładnie tak samo jak Badoo, jest darmowy i ciężko znaleźć różnice.

Proponujemy aplikację głównie przez wzgląd na dużą liczbę aktywnych profili. Tu niestety objawia się również największy mankament Jaumo czyli fałszywe profile.

Niestety Jaumo nie weryfikuje profili i każdy może mieć tam konto. Dlatego, pomimo iż naszym zdaniem aplikacja jest warta uwagi, zalecamy zachowanie ostrożności podczas kontaktowania się z innymi osobami.

 

Fotka.pl

fotka bez rejestracji i logowania

Fotka czyli coś na wzór polskiego Instagrama, obok Naszej Klasy był swojego czasu największym portalem społecznościowym. Podczas gdy NK zniknęła z rynku wyparta przez Facebooka, Fotka odnalazła swoją niszę.

Portal postanowił się przebranżowić w serwis randkowy i wyszło jej to całkiem dobrze. Serwis jest w pełni darmowy, jednak posiada archaiczne rozwiązania jak możliwość komentowania zdjęć innych osób. Komentarze są prawdziwą skarbnicą patologii, co zresztą jest często zarzucane w opiniach.

Fotka bez wątpienia jest specyficznym miejscem, ale uznaliśmy, że zasługuje na swoje miejsce na tej liście. Ogromne znaczenie ma tu fakt, że z fotka.pl korzysta spore grono użytkowników a to nie jest tak częste jak by mogło się wydawać.

To nie jest ranking najlepszych aplikacji, a aplikacji podobnych do Badoo i pod wieloma względami są to aplikacje podobne. Czy warto zakładać konto na fotce? Sprawdzić możesz, nic Cię to nie kosztuje a może uda Ci się znaleźć miłość?

 

Płatne aplikacje podobne do Badoo

Jednym z najpopularniejszych haseł reklamowych wśród aplikacji randkowych jest „darmowa rejestracja”. To bardzo sprytny zabieg, gdyż nie okłamuje użytkownika i zachęca do rejestracji. Szybko się jednak okazuję, że o ile rejestracja jest darmowa to już korzystanie z serwisu bez opłat jest praktycznie niewykonalne.

Mimo iż absolutną podstawą Badoo jest możliwość zakładania w pełni darmowych kont, to postanowiliśmy Ci pokazać płatne alternatywy, które można rozważyć podczas wyboru alternatywy dla Badoo.

Sympatia

sympatia

Znasz już dwóch bywalców na podium wśród najpopularniejszych aplikacji randkowych w Polsce, ale czy wiesz, że zazwyczaj Tinder i Badoo uznają wyższość Sympatii?

Wpływ na to ma fakt, że Sympatia należy do Onetu i ma tanią reklamę w wielu popularnych mediach.

Strona jak i aplikacja są darmowe, problemem jest możliwość wysłania tylko jednej wiadomości dziennie. W efekcie prowadzenie normalnej rozmowy bez uiszczenia opłaty jest niemal niemożliwe.

Zasada działania i opis profilu są bardzo podobne do Badoo. Ogromna baza użytkowników jest największą zaletą strony. To głównie za jej sprawą nie można obok Sympatii przejść obojętnie.

Niestety na stronie znajduje się wiele martwych kont, które nie są usuwane co pogarsza doznania z korzystania z witryny.

 

Zaadoptuj Faceta

zaadoptuj faceta

Zaadoptuj Faceta swojego czasu wywołało spore zainteresowanie, głównie przez wzgląd na nazwę i fakt, że kobiety dodaj mężczyzn do koszyka.

Jako facet możesz wysłać kobietom zauroczenie, a to czy one na nie odpowiedzą leży wyłącznie w ich gestii. Interesującą opcją jest możliwość sprawdzania przez kobiety, jakie inne kobiety polubiły danego mężczyzny. Dlaczego taka opcja powstała? Ciężko powiedzieć, ale jest to coś innowacyjnego.

Serwis dyskryminuje mężczyzn, kobiety mogą korzystać z niego w pełni za darmo podczas gdy Panowie muszą wnosić nie małe opłaty.

Cały system łączenia w pary jest podobny do Badoo, choć to bez dwóch zdań najmniej podobna aplikacja do Badoo z dzisiaj omawianych.

 

Meetic

meetic

Bardzo podobną aplikacją do Badoo jest Meetic. Jest to dość rozbudowana aplikacja pozwalająca na podobną rozbudowę profilu co Badoo a jej zasada działania jest dokładania taka sama.

Największym problemem Meetic jest mała liczba użytkowników, którą należy rozpatrywać w granicach kilkudziesięciu tysięcy.

Meetic jest darmowy do momentu, w którym chcemy nawiązać kontakt z drugą osoba. Wysyłanie wiadomości wymaga wykupienia specjalnego pakietu.

Pomimo sporych wad jest to wciąż aplikacja warta wspomnienia w naszym zestawieniu.

Alternatywy Badoo niewarte uwagi

Jakbyśmy chcieli to ta lista mogłaby składać się z 30-40 propozycji portali randkowych. Jednak chodziło nam o wyselekcjonowanie portali randkowych podobnych do Badoo, które dają szansę na znalezienie pary.

Niestety wielu twórców aplikacji randkowych liczy tylko na zysk i często robi to w naganny sposób. Lista portali niegodnych uwagi również byłaby bardzo długa, dlatego wymienimy te najpopularniejsze, które naszym zdaniem należy omijać.

 • iDates – mało osób z Polski, bardzo dużo fake kont namawiających do kontaktu,
 • Be2 – mało osób z Polski, bardzo dużo fake kont namawiających do kontaktu,
 • Fotofiltr – mało osób z Polski,
 • Hapnn – mało osób z Polski,
 • SKOUT – mało osób z Polski,
 • Mamba – Głównie osoby z Rosji,
 • Polskie Randki – bardzo niska liczba użytkowników,
 • LOVOO – użytkownicy głównie z Niemiec.

Niektóre z tych portali mogą posiadać wysokie oceny w sklepach Google i App Store, ale nie warto z nich korzystać. Szczególnie dwie pierwsze propozycje podlegają surowemu osądowi za sprawą używania fałszywych profili przez administratorów w celu zachęcenia nieświadomych użytkowników do kupna doładowań.

Ogromny wybór aplikacji podobnych do Badoo jest tylko pozorny i zachęcamy Cię do tego abyś skupił się na portalach przedstawionych w artykule. Jeśli masz własne propozycje stron i aplikacji, które powinny znaleźć się w zestawieniu zachęcamy do zostawienia komentarza.

Co zamiast Badoo?

Znasz już najciekawsze alternatywy dla Badoo, ale randkowanie nie ogranicza się do świata wirtualnego.

Randki przez internet są atrakcyjne, nie wymagają dużego zaangażowania i są bezpieczne. Nic więc dziwnego, że mają tylu zwolenników. Z drugiej strony nie wszystkie samotne osoby mają profile na portalach randkowych. Wiele osób, które decyduje się na założenie profilu ma problem w normalnej sytuacji zagadać do kobiety.

Zachęcamy do spróbowania tradycyjnych metod, zagadania do kasjerki w Żabce, która Ci się podoba, wychodzenia do klubów czy miejsc związanych z Twoimi zainteresowaniami, gdzie można spotkać osoby przeciwnej płci.

Podryw na siłowni? Brzmi słabo, ale zagadanie do dziewczyny, która Ci się podoba nic nie kosztuje, a gdy zagajenie nie będzie nachalne nie ma w nim nic złego.

Nie ograniczaj się do Badoo czy innych podobnych aplikacji. Staraj się korzystać z okazji jakie daje codzienne życie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać najlepszą alternatywę dla Badoo i zaoszczędziliśmy sporo Twojego czasu oraz pieniędzy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %