Próbujesz się zalogować na swoje konto Badoo, ale okazuje się, że jest zablokowane? Jesteś ofiarą bana za niewinność? Tak tłumaczy się wiele osób, choć w rzeczywistości muszą mieć pewne przewinienia za uszami. Badoo chce mieć jak największe grono użytkowników, blokowanie kont nie jest im na rękę. Zdarzają się jednak pomyłki i możliwe, że dotyczą one Twoje konta. Badoo każdego dnia banuje setki kont naruszających regulamin strony i aplikacji. Żeby zostać zablokowanym na Badoo należy się postarać ewidentnie naruszając regulamin. Czy da się odzyskać zablokowane konto, ile trwa ban i co widzą inni użytkownicy? To tylko niektóre pytania, na które, postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Dlaczego zablokowali mi konto na Badoo?

Badoo wedle różnych badań jest największym portalem na świecie. Z aplikacji korzystają miliony osób w Europie, Ameryce Południowej czy Azji. Tak duża liczba użytkowników oznacza częste banowanie kont za wykroczenia opisane w regulaminie.

zablokowane konto badoo

Moderatorzy Badoo sami z siebie nie banują użytkowników. Jeśli Twoje konto zostało zablokowane jest to zapewne wynikiem zgłoszeń wysłanych przez innych użytkowników. Nawet pojedyncze zgłoszenia są analizowane, choć w pierwszej kolejności bierze się pod uwagę masowo zgłaszane profile.

Same zgłoszenia nie stanowią jeszcze automatycznego zbanowania konta. Do tego dochodzi w momencie, gdy faktycznie zostanie udowodnione złamanie przez Ciebie regulaminu.

W swoich decyzjach moderatorzy opierają się na:

Rejestrując się na Badoo akceptujesz regulamin aplikacji i strony internetowej. Dokładanie są tam opisane przypadki w jakich może dojść do zablokowania konta.

Najpopularniejsze przewinienia użytkowników:

 • Nieukończony 18 rok życia,
 • Publikowanie wulgarnych lub nękających treści,
 • Wytaczanie gróźb lub promowanie przemocy, seksizmu czy rasizmu,
 • Zachęcanie do nielegalnej działalności,
 • Zniesławianie,
 • Spam,
 • Naruszanie własności osób trzecich,
 • Przesyłanie nieswoich zdjęć,
 • Kilka kont,
 • Współdzielenie konta,
 • Przesyłanie zdjęć, na których są dzieci.

Jak czytamy na stronie wytyczny społeczności:

Korzystamy z zautomatyzowanych systemów w połączeniu z zespołem moderatorów w celu monitorowania i przeglądania kont i wiadomości w zakresie Treści wskazujących na naruszenie niniejszych Warunków. Jeśli wielokrotnie naruszysz nasze zasady, możesz zostać pozbawiony możliwości korzystania z Badoo, a my możemy ograniczyć dostęp do Badoo, wyłączyć Twoje konto lub uniemożliwić Ci dalsze korzystanie z Badoo

Komunikat jest dość klarowny i jasno pokazuje, że zablokowanie konta jest ostatecznością. W przypadku niewielkich przewinień, ograniczany jest dostęp lub konto jest moderowane.

Sam zapewne wiesz najlepiej, czy któreś z Twoich działań podlega pod złamanie regulaminu. Jeśli naruszenie nie było karygodne albo wcale do takie nie doszło masz prawo do odwołania.

Ile trwa ban na Badoo?

Wiesz już na jakiej zasadzie działa blokowanie kont na Badoo, ale czy wiesz, ile trwa taki ban? Jak się okazuje regulamin jasno nie precyzuje tego okresu, ale zazwyczaj kończy się to dożywotnim banem.

 • Ban na Badoo nie ma limitu czasowego (choć zdarzają się 3 miesięczne blokady), jeśli dojdzie do zablokowania konta, to prawdopodobnie już nigdy nie będzie dostępne.

Przeglądając internet w poszukiwani opinii różnych użytkowników na temat rygorystycznego banowania kont, dochodzimy do wniosku, że ban bez jasnego powodu nie jest czymś rzadko spotykanym.

Ponowne założenia konta nie naprawia problemu, gdyż Badoo jest w stanie wykryć, że zbanowana osoba ponownie zakłada konto. Będzie to prowadzić do blokowania każdego konta, które będzie przez Ciebie otwierane.

Czy zablokowane konto na Badoo jest widoczne?

Badoo nie wysyła swoim użytkownikom informacji o zablokowaniu konta i nie tłumaczy się z powodów takiej decyzji. Podczas próby uruchomienia aplikacji zostaniesz poinformowany o zablokowaniu konta z powodu łamania regulaminu, ot suchy komunikat.

Jednak znajduje się tam informacja, że w razie niezgadzania się z decyzją możesz zgłosić odwołanie.

Mając zablokowane konto:

 • Nie możesz otworzyć profilu,
 • Przeglądać profili,
 • Pisać z innymi osobami.

Jesteś w 100% odcięty od wszystkich możliwości jakie daje Badoo.

Inne osoby nie będą widzieć Twojego konta jako aktywne. Wygląda to dokładnie tak samo jakbyś był w procesie usuwania swojego konta z Badoo.

Jak odzyskać zablokowane konto na Badoo?

badoo jak odzyskac zablokowane konto

Dobra informacja jest taka, że w przeciwieństwie do Tindera, Badoo dopuszcza możliwość przywrócenia konta swoim użytkownikom.

Chcąc odzyskać konto Badoo należy skontaktować się z Centrum Pomocy Badoo.

 1. Wejdź na stronę Centrum Pomocy,
 2. Wybierz Zadaj pytanie odnośnie mojego Konta,
 3. Podaj adres E-mail powiązany z kontem,
 4. Dokładnie opisz problem,
 5. Wyślij zgłoszenie.

Pamiętaj, że Badoo nie negocjuje i nie będzie roztrząsać każdego zgłoszenia. Ich odpowiedź jest ostateczna i nie podlega dalszej dyskusji.

Dlatego tak istotne jest, aby przygotować wyczerpującą wiadomość z prośbą o wskazanie czynności, które wpłynęły na złamanie regulaminu.

Znaleźliśmy również informację napisaną przez oficjalne konto Badoo na jednym z największych forów internetowych na świecie.

pomoc badoo w sprawie bana

Warto powołać się na ten screen lub link i spróbować napisać na jednym z profili społecznościowych Badoo prośbę o odzyskanie zablokowanego konta.

Jak usunąć zablokowane konto na Badoo?

Zablokowane konta są usuwane po okresie 30 dni od dnia blokady, w tym czasie istnieje jeszcze możliwość ich odblokowania.

Więc jeśli nie chcesz nic robić, to Twoje konto prędzej niż później i tak zostanie usunięte.

Jeśli jednak chcesz przyśpieszyć ten proces możesz skorzystać z centrum pomocy.

 1. Wejdź na stronę Centrum Pomocy,
 2. Wybierz Zadaj pytanie odnośnie mojego Konta,
 3. Podaj adres E-mail powiązany z kontem,
 4. Poproś o usunięcie zablokowanego konta
 5. Wyślij zgłoszenie.

Gotowe, Twoje zgłoszenie powinno zostać pozytywnie rozpatrzone.

Jak korzystać z Badoo po banie?

Badoo podobnie jak Tinder podchodzi rygorystycznie do kwestii blokady kont. Jeśli myślisz, że zablokowane konto to nie duży problem, bo można założyć nowe, to nie możesz się rozczarować.

Przekonasz się o tym bardzo szybko po założeniu drugiego konta, które zostanie niemal automatycznie zablokowane.

Nie ma jasno podanych informacji jak Badoo wykrywa powiązania kont, ale może wykorzystywać w tym celu:

 • Twój numer telefonu,
 • Adres E-mail,
 • Facebooka,
 • Kartę SIM,
 • Telefon po IMEI.

Nigdzie nie jest potwierdzone, że IMEI ma wpływ na rozpoznawanie konta Badoo, ale tak dzieje się np. na Tinderze i warto brać to pod uwagę.

Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na uniknięcie bana na nowym koncie spróbuj wykonać poniższe kroki:

 • Odinstaluj aplikację Badoo – upewnij się, że wszystkie pliki zostały usunięte, możesz do tego wykorzystać CCleaner.
 • Usuń powiązania z mediami społecznościowymi – jeśli Twoje konto było zweryfikowane przez Facebooka usuń to powiązanie (Ustawienia -> Bezpieczeństwo -> Aplikacje i witryny -> Badoo -> Usuń).
 • Użyj innego urządzenia lub powróć do ustawień fabrycznych – gdyby okazało się, że blokada sięga aż do urządzenia możesz jedynie zmienić telefon/komputer lub spróbować powrócić do ustawień fabrycznych (Ustawienia – System i aktualizacje – Resetowanie – Zrestartuj wszystkie ustawienia). Możesz do tego celu wykorzystać również aplikację do zmiany identyfikatora urządzenia. Pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej.
 • Zmień kartę SIM – spróbuj zmienić kartę SIM, lub załóż konto korzystając z telefonu innej osoby.
 • Załóż nowy adres E-Mail – do rejestracji wykorzystaj zupełnie nowe adres mailowy.

Jak widzisz funkcjonowanie na Badoo po zablokowaniu konta nie jest łatwe.

Czego nie robić, aby uniknąć ponownego zablokowania?

Mamy nadzieję, że temat zbanowanych kont na Badoo został wyczerpany i nie masz już pytań. Pozostaje jeszcze do omówienia kwestia tego co robić, żeby ustrzec się przed kolejnym banem.

Naturalnie należy przestrzegać regulaminu serwisu i nie narażać się innym użytkownikom. Nawet pojedyncze zgłoszenie może prowadzić do zamknięcia konta.

Jeśli jednak Twoja prośba o odblokowanie konta została odrzucona a chcesz ponownie założyć profil na Badoo:

 • Nie weryfikuj twarzy,
 • Nie podpinaj mediów społecznościowych,
 • Przy pierwszym logowaniu skorzystaj z sieci z innym IP.
 • Nie łam regulaminu i wytycznych społeczności.
 • Nie używaj tej samej karty przy wykupie płatnych opcji.

Wśród naszej redakcji są użytkownicy, którzy regularnie korzystając z Badoo i nigdy nie przytrafiło się im zostać zablokowanym. Postaraj się przestrzegać regulaminu, a ban przestanie być problemem.

Badoo zbanowane kont – co w zamian?

Jeśli okazało się, że faktycznie doszło do złamania regulaminu i nie możesz odzyskać konta a opisane sposoby Ci nie pomogły, pozostaje pogodzenie się z sytuacją.

W taki wypadku możesz skorzystać z konkurencyjnych portali randkowych:

 • Tinder,
 • Randki Facebook,
 • Fotka,
 • Sympatia.

Naturalnie ta lista jest dużo dłuższa, ale to nie artykuł o najpopularniejszych portalach randkowych.

Ban na Badoo nie jest niczym przyjemnym i definitywnie zamknąć drogę do korzystania z możliwości jakie daje aplikacja. Jeśli nie doszło do złamania regulaminu możemy tylko współczuć i liczyć, że uda Ci się odblokować konto. W przypadku gdy jawnie złamałeś regulamin, przemyśl swoje działanie, bo może zakończyć się to blokadą konta na innych serwisach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %