Ostatnia aktualizacja 30 listopada 2022 przez Redakcja

Niektóre aplikacje randkowe posiadają dodatkową funkcjonalność jaką są „ludzie w okolicy”. Jest to specjalna zakładka, w której można przeglądać osoby znajdujące się w sąsiedztwie. Badoo chętnie korzysta z tej opcji wyświetlają profile różnych osób, zależnie od odległości i ich popularności. Czy można zrobić coś, aby pojawiać się częściej w „Ludziach z okolicy” w Badoo? Jak działa ta funkcjonalność i co wypada o niej wiedzieć?

Badoo – Ludzie w okolicy

Aby dostać się do zakładki Ludzie w okolicy należy przejść do aplikacji i wybrać z dolnego menu opcję „W pobliżu”.

Ta zakładka nazywana jest również „osoby w okolicy”, takie nazewnictwo stosuje się na komputerach.

Znajdują się tam osoby, których faktyczna lokalizacja jest zbliżona do Twojej.

Jako użytkownicy mamy dostęp do kilku filtrów, które pozwalają edytować:

 • Płeć wyświetlanych osób,
 • Wiek,
 • Lokalizację,
 • Zaznaczyć opcję „Teraz online”.

Umiejętnie manipulując filtrami będziemy wyświetlać osoby, na których nam najbardziej zależy.

Ciekawostką jest fakt, że jest to jeden ze sposobów, który pozwala przeglądać osoby z różnych miast bez zmieniania swojej lokalizacji.

Jak sprawdzić swoją pozycję w ludziach z okolicy?

badoo pozycja w ludzie w okolicy

Zapewne zastanawiasz się jak wysoko jesteś na liście osób z okolicy na Badoo. Żeby to sprawdzić możesz założyć drugie konto i próbować się odnaleźć albo skorzystać z wbudowanej opcji.

 1. Zaloguj się na Badoo w przeglądarce na komputerze,
 2. Kliknij ikonę kredyty,
 3. Najedź myszką na pierwszą ikonę „x3 więcej wiadomości”
 4. Odczytaj komunikat o aktualnej pozycji.

Niestety z poziomu aplikacji w telefonie nie można sprawdzić aktualnej pozycji.

Osoby w okolicy – jak być wyświetlanym wyżej?

Czy masz wpływ na to, na którym miejscu pojawiasz się wśród osób z okolicy? Można powiedzieć, że tylko pośrednio, gdyż ta funkcja bazuje na odległości pomiędzy użytkownikami. Jednak dobrze wypełniony profil, który będzie popularny może przesunąć się na górę widocznych użytkowników.

Tak jak wspomnieliśmy jednym z filtrów jest „Teraz online” oznacza, to że będąc częściej w aplikacji zwiększasz szansę, że Twój profil zostanie zauważony przez osoby mające włączone ten filtr.

Jedyną pewną opcją na pojawienie się na szczycie listy jest wykpienie kredytów i zwiększenie swojej widoczności przez opcję „wskocz na szczyt”.

Jak sama nazwa promuje ona Twój profil na szczyt listy osób z okolicy. Problemem tej funkcji jest to, że kolejne osoby, które wykupią takie doładowanie przeskakują Cię w kolejce.

Sposoby na podniesienie pozycji:

 1. Popularny profil,
 2. Wykupienie „Wskocz na szczyt”,
 3. Boost dla nowo założonych kont.

Jako nowy użytkownik możesz zauważyć zwiększone zainteresowanie Twoim profilem. Jest to związane z Boostem dla nowych kont na Badoo. Jedną z cech tego doładowania jest umieszczenie Cię na wysoko wśród osób w okolicy.

Czy warto być wysoko w ludziach z okolicy?

Mówienie o tym czy coś warto czy nie jest bardzo ciężkie. Podczas gdy jednej osobie wysoka pozycja doda kilka par inna nie odczuje żadnych korzyści z tego płynących.

W naszych testach wysoka pozycja w „ludziach z okolicy” nie miała wpływu na faktyczne zwiększenie dopasować. Rosła liczba odwiedzin profilu, ale jak na wydaną kwotę to efekty był mizerny.

Polecamy samemu sprawdzić, jak zadziała boosty zwiększający widoczność w ludziach z okolicy. Tylko w ten sposób będziesz w stanie ocenić czy w Twoim przypadku warto w niego inwestować.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %