badoo na co i kogo uwazac

Badoo to jeden z najpopularniejszych a właściwie najpopularniejszy portal randkowy w Polsce. Jedną z kluczowych cech stojących za sukcesem aplikacji jest fakt, że jest darmowa. To co dla wielu osób jest niewątpliwą zaletą dla oszustów staje się okazją do zarobienia pieniędzy. Niezależnie z jakiego portalu randkowego czy aplikacji korzystamy zawsze są pewne rzeczy, na które musimy uważać. Na łamach naszej strony przestrzegamy internatuów przed fałszywymi portalami randkowymi i popularnymi oszustwami. Dziś pomówimy o tym na co uważać na Badoo i kogo unikać na tego typu stronach.

Czy Badoo jest bezpieczne?

Za nim przejdziemy do szczegółów zastanówmy się nad tym czy Badoo jest bezpieczne. W naszej opinii portal jest jak najbardziej bezpiecznym miejscem do randkowania.

Badoo zapewnia szyfrowanie danych, co oznacza, że ich odczyt przy próbie kradzieży jest utrudniony.

Pomimo iż Badoo istnieje na rynku od wielu lat, firma nigdy nie miała problemów z wyciekiem danych, nawet na początku, kiedy strona była daleka od ideału.

Obecnie Badoo to zarówno strona jak i aplikacja i oba rozwiązania są bezpieczne technologicznie.

Bezpieczeństwo to również sprawy związane z obsługą klienta czy przejrzystością firmy.

Tu zapewne w głowach wielu użytkowników mogły pojawić się obawy, gdyż za Badoo stała rosyjski przedsiębiorca Andriej Andriejew.

Od roku 2021 pozbył się swoich udziałów na rzecz Blackstone funduszu znajdującego się w stanach zjednoczonych. Dyrektorem generalnym Badoo a właściwie Bumble firmy zarządzającej Badoo jest Whitney Wolfe Herd.

Bumble i Badoo to dwie różna aplikacje randkowe należące do tej samej firmy.

Firma Bumble Inc. notowana jest na giełdzie i ma się bardzo dobrze, co pokazuje zaufanie inwestorów do tej marki. Skoro najwięksi tego świata inwestują swoje pieniądze i zaufanie w Badoo, to znaczy, że aplikacja powszechnie uważana jest za bezpieczną.

Jednak największy wpływ na bezpieczeństwo w sieci mamy my sami. Nawet najlepsze zabezpieczenia techniczne czy pomocna obsługa nie załatwią naszch problemów, jeśli wykażemy się nierozwagą i naiwnością.

Badoo na co uważać?

Oszuści są wszędzie od portali ogłoszeniowych po portale randkowe. Liczą na naiwność swoich ofiar i niestety często odnoszą na tym zysk.

Kto pada ofiarą oszustów? Zarówno kobiety jak i mężczyźni, choć to Ci drudzy z racji statystyki częściej stają się ofiarami.

Statystycznie około 55% użytkowników aplikacji randkowych to mężczyźni. Panowie są również bardziej chętni do wydawania pieniędzy, co sprawia, że są ciekawszym łupem dla oszustów.

Panie padają głównie ofiarą oszustów matrymonialnych liczących na skok bok i przelotną znajomość. Oferują wspólną przyszłość, zarzekają się, że nigdy nikogo tak nie kochali, a potem znikają bez śladu.

Przejdźmy do konkretów i omówienia tego na co należy uważać na Badoo i innych portalach randkowych.

Chroń dane osobowe

Jak się okazuje musimy przypominać o tak podstawowych rzeczach jak ochrona danych osobowych.

Badoo jak każdy serwis randkowy służy do poznawania nowych osób, o których nic nie wiemy.

Czy idąc do sklepu masz wywieszoną plakietkę z adresem zamieszkania, imieniem i nazwiskiem, datą urodzenia i innymi danymi, które powinny być chronione?

Opisana sytuacja niczym się nie różni od podawania swoich danych osobie poznanej w internecie.

Dane osobowe mogą zostać wykorzystane do próby wzięcia kredytu czy podpisania umów, które będziemy musieli opłacać.

Imię, wiek i miasto zdecydowanie wystarczą, nie ma sensu podawać większej liczby szczegółów.

Aplikacje randkowe proszą nas o podanie poglądów politycznych, kwestii posiadania dzieci czy ukończonej szkoły. Zastanów się czy chcesz się dzielić tymi informacjami ze wszystkimi.

Wiele z tych informacji nie jest wymaganych do poznania się i umówienia na randkę.

Uważaj na dodawane zdjęcia

na co uwazac na badoo

Jak wiadomo kluczowe na Badoo są zdjęcia, to one decydują o tym czy zainteresujemy sobą drugą osobę. Opis może tylko pomóc w utrzymaniu uwagi i przekonaniu, że warto nas polubić.

Niestety nie wszystkie osoby zastanawiają się nad tym jakie zdjęcia publikują w sieci. Zdjęcie z balkonu czy przed kamienicą, w której mieszkasz nie jest najlepszym pomysłem.

Takie fotografie pomagają zidentyfikować Twoje miejsce zamieszkania, a uwierz nam, że są na tym świecie wariaci, którzy będą starali się to wykorzystać.

Nie dodawaj zdjęć związanych z miejscem pracy, zamieszkania, pokazujących Twoich przyjaciół i rodzinę.

Nie wysyłaj zdjęć mogących posłużyć do szantażu

Wiemy, że niektóre osoby są kuszone do wysyłania nagich zdjęć, albo wręcz same mają ochotę na ich wysłanie. Jest to jedna z głupszych rzeczy jakie można zrobić na Badoo.

Akie zdjęcia idealnie nadają się do szantażu, chcesz poflirtować z nowo poznaną osobą? To rób to, ale nie w taki sposób, który może Ci w przyszłości zaszkodzić.

Oszuści straszą kobiety, że udostępnią ich nagie zdjęcia w internecie, a jedyną opcją na uwolnienie się od problemu jest przesłanie pewnej kwoty pieniędzy. Jednak jaką masz pewność, że za pewien czas oszust ponownie się nie odezwie?

Sprawdzaj zdjęcia osób, z którymi rozmawiasz

Jak zapewne się domyślasz oszuści nie zamieszczają swoich zdjęć na Badoo czy innych portalach randkowych.

Wykorzystywane są do tego zdjęcia z OnlyFans czy rosyjskich stron. Na szczęście można w dość łatwy sposób zweryfikować czy osoba ze zdjęcia jest tą samą z którą rozmawiasz.

  1. Pobierz jedno ze zdjęć rozmówcy,
  2. Wejdź na Yandex wyszukiwarka obrazów,
  3. Wklej tam pobrane zdjęcie,
  4. Sprawdź wyniki wyszukiwania.

Proste 4 kroki dzielą Cię od uniknięcia ewentualnych nieprzyjemności. Dlaczego proponujemy wyszukiwarkę Yandex? Należy do Rosjan, a to właśnie stamtąd pochodzi wiele nielegalnie kopiowanych zdjęć.

Prośby o pieniądze

Ktoś poprosił Cię o pieniądze na rachunek, sukienkę na randkę czy bilet do Twojego miasta? Automatycznie zgłoś taką osobę za oszustwo i kasuj rozmowę.

Jesteś na portalu randkowym a nie stronie siepomaga.pl. Wszystkie historie o chorobie czy problemach finansowych są zmyślone i pisanie z osobami, które je wymyślają nie ma sensu.

Niestety nawet tak perfidne oszustwa okazują się skuteczne. Dlatego ostrzegamy i kategorycznie odradzamy wchodzenie w dyskusję osobami, które proszą nas o przelew czy nie daj Boże dane do karty bankowej.

Weryfikuj rozmówcę

Fajnie się wam rozmawia, pada propozycja pierwszej randki, ale ta się przeciąga albo masz pewne wątpliwości?

Koniecznie zweryfikuj swojego rozmówce przez rozmowę wideo. Nie żadna rozmowa telefoniczna, musisz zobaczyć z kim rozmawiasz dopiero wtedy decyduj się na spotkanie.

Pamiętaj, że chodzi o Twoje bezpieczeństwo i obawy są jak najbardziej zrozumiałe.

Jeśli rozmówca będzie się wykręcał, że nie ma kamery, a przed chwilą wysyłał Ci zdjęcia, albo nigdy nie będzie miał czasu, to Ty nie trać swojego czasu i zrezygnuj z dalszej rozmowy.

Uważaj na propozycje randki w prywatnym miejscu

Pierwsza randka u niego w domu? Nie brzmi jak najbezpieczniejsze rozwiązanie. Naturalnie randka może się tak potoczyć, że pójdziecie do niego, ale będzie to następstwem spotkania w miejscu publicznym.

Będziecie widziani przez różne osoby, będziesz mogła poznać rozmówcę i będziesz w stanie określić swój stopień zaufania.

Bezpośrednia randka w mieszkaniu faceta, którego nie widziałaś na oczy nie jest najlepszym pomysłem. Podobnie jak randka w Twoim mieszkaniu, z którego łatwo można wynieść co bardziej wartościowe drobiazgi.

Warto przed każdą randką powiadomić rodzinę lub bliskich znajomych o tym gdzie się idzie i z kim spotyka.

Randka w restauracji? – Nie podziękuje

oszustki na badoo

Oszustki potrafią być bardzo przebiegłe, czasem nie zależy im na Twoich pieniądzach (choć pośrednio tak), chcą się po prostu dobrze najeść.

Sneating to oszustwo polegające na tym, że kobieta naciska faceta na spotkanie w restauracji, najczęściej nie najtańszej.

Zarówno podczas rozmowy na Badoo jak i samego spotkania jest bardzo miła. Gdy przychodzi do płacenia rachunku liczy, że to Ty za niego zapłacisz. Prowadzi rozmowę w taki sposób, abyś to sam zaproponował.

Gdy rozstajecie się po randce, następna nigdy nie następuje a ty jest zablokowany.

Nie gódź się na przeniesienie rozmowy poza Badoo

Na co jeszcze zwracać uwagę? Na próby przenoszenie rozmowy z Badoo na inne komunikatory.

Oszuści wiedzą, że prędzej czy później zostaną wykryci a ich konta zablokowane, dlatego robią wszystko by minimalizować straty.

Badoo jest darmowe, nie ma zatem żadnych podstaw do tego, aby przenosić rozmowę na inne strony.

Najczęstszy powód podawany przez oszustów brzmi „rzadko tu zaglądam”, skoro rzadko zaglądasz to Twój problem człowieku.

Takie podejście może być również oznaką braku zainteresowania, w końcu jeśli zaczynasz z kimś pisać kto Ci się podoba, to będziesz się logować w aplikacji by sprawdzić wiadomości.

Badoo na kogo uważać?

Wiesz już na co uważać na Badoo pomówmy teraz o tym na kogo uważać na Badoo. Poniekąd oba tematy się przenikają, ale warto powiedzieć jeszcze parę słów o typach oszustów.

Badoo uważaj na:

  • Kobiety z Azji,
  • Kobiety o urodzie modele, które piszą pierwsze,
  • Osoby mylące Twoje imię lub fakty,
  • Osoby, które unikają mówienia o sobie,
  • Osoby piszące nienaturalnie wyglądające treści.

Zacznijmy może od kobiet z Azji, które najczęściej są po prostu oszustami podszywającymi się pod Azjatki.

Wielu mężczyzn w Europie gustuje w urodzie Azjatek co za tym idzie zdjęcia takich kobiet są idealną przynęta. Okazuje się, że kobieta akurat jest w jednym z większych polskich miast i chętnie z Tobą porozmawia.

Gdy proponujesz spotkanie, informuje Cię, że jest już na lotnisku, choć nic o tym nie wiedziałeś.

Idąc dalej mamy „modelki”, które raczej nie piszą do mężczyzn poniżej 8/10, sam jesteś w stanie ocenić swoją atrakcyjność. Jeśli takie osoby do Ciebie piszą a dodatkowo wykazują ogromną inicjatywę to jest to podejrzane.

Nie musi od razu oznaczać oszustwa, ale na pewno warto zwiększyć swoją czujność.

Oszuści często mylą fakty a nawet imiona osób, z którymi rozmawiają. Często jednocześnie rozmawiają z wieloma osobami i w ich wiadomości wkradają się błędy.

Dodatkowo nie lubią mówić o sobie, a jak już mówią, to to co chcą, a nie to co chcesz usłyszeć.

Takie osoby mają również przygotowane skrypty, które często brzmią bardzo sztucznie i nie pasują do tego jak przebiega rozmowa.

Zdecydowanie uważaj na takie osoby a zwiększysz swoje bezpieczeństwo na Badoo.

Jak zgłosić oszustwo na Badoo?

Na sam koniec pomówmy o tym jak zgłosić podejrzenie oszustwa na Badoo. Na szczęście proces ten jest bardzo prosty i można go przeprowadzić zarówno z poziomu telefonu jak i na komputerze.

  1. Kliknij ikonę trzech kropek na karcie profilu,
  2. Wybierz Zablokuj i zgłoś.

Przesłanie zgłoszenia jest anonimowe, osoba, która została zgłoszona nie będzie wiedzieć, kto stoi za zgłoszeniem.

badoo jak zglosic oszusta

Oszustów możemy zgłaszać za:

  • Nieprawdziwy profil,
  • Nieodpowiednie treści,
  • Oszustwo lub reklama,
  • Nienawiść na tle tożsamości,
  • Zachowanie poza Badoo,
  • Osoba niepełnoletnia.

Choć zachęcamy do tego by to robić, niestety do póki weryfikacja nie będzie bardziej wymagająca dopóty na Badoo i podobnych aplikacjach będziemy trafiać na oszustów.

Wiesz już na co i na kogo uważać na Badoo oraz jak działać, gdy natrafisz na podejrzane osoby. Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny, a my widzimy się w kolejnych wpisach!

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %