badoo weryfikacja konta

Ostatnia aktualizacja 26 listopada 2022 przez Redakcja

Czy weryfikacja na Badoo jest konieczna do prawidłowego działania aplikacji? Nie, choć czasem aplikacja czy strona może poprosić nas o weryfikację danych podanych przy rejestracji. Zdarzają się również sytuacje, w który aplikacja wymusza weryfikację twarzy przez zdjęcie, ale są to dość rzadkie przypadki. W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości co do tego jak przebiega weryfikacja na Badoo, co daje i czy da się ją jakąś ominąć.

Co daje weryfikacja konta na Badoo?

Weryfikacja konta na Badoo nie ma istotnego znaczenia dla tego jak użytkowana jest aplikacja. Po potwierdzeniu naszej tożsamości, zyskujemy potwierdzenie zweryfikowania profilu, które wyświetlane jest pod informacjami na naszym profilu.

Taka informacja sprawia, że użytkownicy z którymi rozmawiasz mają większą pewność co do tego, że jesteś osobą ze zdjęcia.

Czy ma to przełożenie na większą liczbę par? Nie istnieją żadne badania potwierdzające taką hipotezę. Opierając się na informacjach z konkurencyjnej aplikacji jaką jest Tinder można wywnioskować, że zmiany sięgają maksymalnie 1-3%.

Osoby wrażliwe na punkcie swojego bezpieczeństwa mogą odebrać taką weryfikację jako czynnik istotny przy przesuwaniu profili, ale raczej mało kto na to zwraca uwagę na Badoo.

Istnieje jeszcze jedna zdecydowanie bardziej wymierna korzyść jaką jest to, że zweryfikowane profile mają większą liczbę przesunięć w prawo do wykorzystania w ciągu dnia. Ta informacja jest potwierdzona w komunikacie na stronie Badoo:

Aby na stałe zwiększyć swój limit, możesz zweryfikować swój profil na swojej stronie profilowej.

Fajnie, że w zamian za odrobinę wysiłku dostajemy coś dodatkowo. Jeśli masz problemy z wykorzystywaniem limitu lików to zweryfikuj swoje konto.

Weryfikacja konta na Badoo zdjęciem

Jedną z częściej wykonywanych weryfikacji jest weryfikacja profilu zdjęciem. Badoo chce walczyć z fikcyjnymi profilami, aby ludzie mogli czuć się bezpiecznie.

Cały proces jest prosty i trwa kilka minut a w znacznym stopniu ułatwia wyłapywanie fałszywych profili.

badoo weryfikacja zdjeciem

Profile do weryfikacji nie są wybierane przypadkowo. Najczęściej taka weryfikacja dotyka osoby, które zostały zgłoszone przez innych użytkowników jako „Nieprawdziwy profil”.

To co musisz wiedzieć o weryfikacji zdjęciem:

  • Musi zostać wykonana przez kamerę w telefonie albo kamerę podpiętą do komputera.
  • Nie można użyć do tego celu zdjęcia z galerii lub dysku komputera,
  • Weryfikacja zdjęcia zajmuje kilka minut.
  • Zdjęcia do weryfikacji nie pokazują się w profilu.

Zdjęcia sprawdzane są przez automatyczny system i członka zespołu Badoo. W przypadku gdy zdjęcie będzie słabej jakości zostaniesz poproszony o wykonanie kolejnego.

Badoo weryfikacja telefoniczna

Weryfikacja konta za pomocą numeru telefonu jest bardzo prosta. Gdy zobaczysz komunikat wymuszający na Tobie podanie numeru telefonu w celu weryfikacji to możesz jedynie przystać na te warunki albo poprosić o usunięcie konta.

Jeśli podasz numer telefonu, otrzymasz SMS z kodem weryfikacyjnym, który należy przepisać do aplikacji.

Chcąc usunąć konto możesz skontaktować się z Centrum Pomocy Badoo w celu usunięcia konta.

Jak usunąć konto na Badoo bez weryfikacji?

usuwanie konta bez weryfikacji

Często pytacie nas o to jak usunąć konto na Badoo bez weryfikacji. Jednym ze sprawdzonych sposobów jest zalogowanie się na wersji komputerowej Badoo a następnie wykonanie poniższych kroków:

  1. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu,
  2. Wybierz Ustawienia (ikona koła zębatego)
  3. Zjedź na dół i Wybierz Usuń konto,
  4. Przejdź przez procedurę usuwania konta.

W taki sposób można bez problemu usunąć konta, które nie są zweryfikowane.

Jak ominąć weryfikację konta na Badoo?

Weryfikacja konta nie jest obowiązkowa, jeśli jednak zostaniemy o nią poproszeni to nie mamy wyboru jak wykonać weryfikację.

W przypadku weryfikacji przez numer telefonu czy adres e-mail obejście jej jest bardzo proste. Można stworzyć nowego maila albo poprosić bliską osobę o podanie telefonu tylko w celu weryfikacji.

Weryfikacja zdjęciem jest obecnie nie do ominięcia. Dlatego jeśli naprawdę chcesz kogoś poznać a nie tylko przeglądać profile to załóż prawdziwe konto i dołącz do społeczności Badoo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
14 %
Excited
Excited
14 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
57 %
Surprise
Surprise
14 %