Ostatnia aktualizacja 7 lipca 2023 przez Redakcja

Zdarzyło się, chęć poznania kogoś sprawiła, że opłata abonamentowa w Be2 nie wydała Ci się dużym kosztem. Chcesz jak najszybciej przeczytać wiadomości i móc pisać z zainteresowanymi dziewczynami/chłopakami. Po czasie okazuje się, że nic z tego nie wychodzi a portal nie spełnia Twoich oczekiwań. Przejesz go użytkować, ale zapominasz usunąć konto a co gorsza zapominasz odstąpić od umowy. Przypomina Ci o tym wezwanie do zapłaty od Be2 albo regularnie ubywające pieniądze z konta. Co robić w takiej sytuacji i czy jest jakiś sposób na odzyskanie pieniędzy?

Dlaczego przyszło mi wezwanie do zapłaty od Be2?

Nie chcemy, Cię strofować, ale zapamiętaj na przyszłość, żeby dokładnie czytać regulaminy stron, do których podpina się kartę debetową czy kredytową. Ma to szczególne znaczenie w przypadku stron, które lekko mówiąc są podejrzane.

Darmowe konto w Be2 na niewiele pozwala, więc decydujesz się na zakup konta premium. Już w tym momencie powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Dlaczego ktoś umieszcza mały tekst w kolorze zbliżonym do tła pod cennikiem?

be2 wezwanie do zaplaty dlaczego

Na stronie związanej z płatnościami możemy przeczytać:

W celu zapewnienia nieprzerwanego dostępu do naszej usługi, zapewniamy automatyczne przedłużanie Twojego Członkostwa Premium, w przypadku, gdy nie zostanie ono wypowiedziane w odpowiednim terminie określonym przy dokonywaniu zakupu.

Treść komunikatu jasno informuje o tym, że subskrypcja będzie automatycznie przedłużania. W tym wypadku akurat nie ma nic dziwnego, gdyż tak samo robi Netflix czy inne portale randkowe, problem jak zwykle tkwi w szczegółach.

Jednak z pierwszymi problemami spotykamy się na stronie płatności.

Jeśli jesteś zadowolony z naszych usług, nie musisz robić nic dodatkowego. Twoje Konto Premium będzie przedłużone.

Zakupiony abonament Premium na 3 miesiące zostanie automatycznie przedłużony na kolejne 3 miesiące/ęcy (359,70 PLN).Możesz zakończyć swoje bieżące Konto Premium w terminie do wypowiedzenia 4 tygodnie.Jak tylko Członkostwo Premium zostanie odnowione zgodnie z zawartą umową, terminem do wypowiedzenia będzie okres 4 tygodnie.

Jak należy to rozumieć?

Okres na jaki przedłużany jest abonament zależy od tego, jaki plan subskrypcyjny wybraliśmy. Zmianie ulega również cena, która w najgorszym wypadku wynosi 479,40zł (w momencie pisania artykułu).

Typ wybranego konta ma również wpływ na czas jaki mamy na odstąpienie od umowy.

Umowa musi zostać wypowiedziana maksymalnie do 14 dni przed wygaśnięciem obecnej umowy w przeciwnym razie be2 naliczy opłaty za kolejny okres subskrypcji.

Be2 wezwanie do zapłaty – co robić?

Na tym etapie wiesz już, że Be2 informuje o swoich praktykach klientów w sposób jawny, co nie stawia Cię na wygranej pozycji.

W internecie można znaleźć informacje, że wezwanie do zapłaty musi być wysłane listem poleconym, ale ta informacja jest nieaktualna.

Gdy masz już wezwanie do zapłaty wypada wykonać te kroki:

 • Opłacić zaległość,
 • Wysłać wypowiedzenie umowy.

Tak powinno się postępować, gdy chce się mieć pewność co do załatwienia sprawy. Możesz również:

 • Złożyć reklamację w banku,
 • Zablokować kartę,
 • Poprosić o pomoc doradcę prawnego,
 • Upewnić się, że byłeś poinformowany o przedłużeniu umowy.

Istnieje inny sposób, który polega na nieopłacaniu zaległości, ale podążanie tą ścieżką zostawiamy na własne ryzyko.

 • Be2 nie ma Twoich danych adresowych, nie wie, jak się nazywasz i gdzie mieszkasz.
 • Wysyłając rezygnację nie podawaj swoich prawdziwych danych nie powinni być w stanie tego zweryfikować.
 • Nawet w przypadku zaakceptowania rezygnacji, dla bezpieczeństwa zablokuj kartę.

Niestety ta porada nie zawsze działaja, bo jak się okazuje Be2 jest w stanie zdobyć adres swoich użytkowników. Jednak wśród setek komentarzy trudno znaleźć informacje o wszczętych rozprawach sądowych. Niemniej decyzja o tym jak postąpisz należy w pełni do Ciebie.

Sprawdź koniecznie akapit tyczący się tego jak odzyskać pieniądze od be2, może to Ci pomoże.

Portal Be2 nie ma siedziby w Polsce co za tym idzie nie można zaskarżyć ich praktyk do Urzędu Ochrony Konkrecji i Konsumentów, ale w ostateczności pozostaje skarga do Europejskiego Centrum Konsumenckiego.

Be2 – wypowiedzenie umowy

Szczegóły wypowiedzenia umowy znajdują się w regulaminie Be2. Cały proces polega na napisaniu wypowiedzenia i przesłaniu go na odpowiedni adres.

Jeśli nie chcesz otrzymywać wezwań do zapłaty musisz zapłacić zaległe pieniądze i wypowiedzieć umowę.

Najważniejsze informacje z regulaminu o wypowiedzeniu umowy:

 • Wypowiedzenie odpłatnej umowy musi nastąpić co najmniej na 14 dni kalendarzowych przed upływem okresu umownego, chyba że Serwis be2 wskaże inny termin.
 • Usunięcie profilu nie oznacza usunięcia subskrypcji.
 • Wypowiedzenie należy przesłać na adres mailowy, listowy lub faksem:
  • serwisklienta@be2.pl
  • be2 S.à.r.l., 13 rue du Commerce , L-1351 Luksemburg, Luksemburg
  • (+48 (22) 485 34 72)
 • Deklaracja musi zawierać Imię i nazwisko, kraj, w którym korzystasz z be2 oraz adres e-mail na Twoim profilu Be2.

Formularz rezygnacyjny możesz napisać samemu lub skorzystać z tego:

Polecamy również artykuł o tym jak usunąć konto na be2 gdzie również poruszamy ten temat.

Be2 jak odzyskać pieniądze?

Po lekturze naszego artykułu wiesz już, że należy się raczej martwić o to jak przestać płacić pieniądze dla Be2 a nie jak odzyskać pieniądze.

Jeśli z Twojego konta był stale pobierane opłaty równe opłacie abonamentowej to niestety nie odzyskasz tych pieniędzy. Powód jest prosty jako użytkownik miałeś dostęp do funkcji widniejących w koncie premium a to, że z nich nie korzystałeś nie ma tu znaczenia.

Jest jednak nadzieja, która pozwala myśleć o odzyskaniu pieniędzy z Be2. Upewnij się, że otrzymałeś maila z informacją o przedłużeniu konta premium. Zapisy w regulaminie jasno mówią:

be2 poinformuje Użytkownika poprzez wiadomość email, przesłaną na adres email podany podczas rejestracji o zbliżającym się przedłużeniu abonamentu, przed jego przedłużeniem.

Gdy takiego maila nie było, wykonaj poniższe kroki:

 1. Napisz odstąpienie od umowy
 2. Dołącz informację o zwrocie pieniędzy argumentując brakiem otrzymania wiadomości e-mail przypominającej o przedłużeniu abonamentu.
 3. Wyślij podpisany dokument na serwisklienta@be2.pl.

Koniecznie daj znać czy ta metoda poskutkowała, niech inne osoby dotknięte tym problemem również się o tym dowiedzą. Osoby, które nie miały jeszcze styczności z tą stroną, zachęcamy do sprawdzenia naszej opinii o be2.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %