bialorusinka na zone

Wielu z naszych czytelników zastanawia się Białorusinki to dobre kandydatki na żony. W końcu pochodzą z tego samego kręgu kulturowego, na Białorusi jest wiele pozostałości po Polsce a kobiety z tego kraju uchodzą za bardzo piękne. Mogłoby się wydawać, że ślub z Białorusinką to idealne rozwiązanie. Jak pokazują statystyki małżeństw Polaków z Białorusinkami faktycznie takie związki są coraz częstsze. Sprawdźmy, jak poznać Białorusinkę i dlaczego żona z Białorusi może okazać się najlepszą decyzją życiową.

Czy Białorusinki szukają Polaków?

Liczba emigrantów z Białorusi stale rośnie a ostatnie wydarzania tylko nasilają ten trend. Znaczący wzrost emigracji z tego kraju notuje się od roku 2018 a ostatnie dwa lata tylko przyśpieszyły ten trend.

liczba bialorusinow w polsce

Obywatele Białorusi stanowią drugą najliczniejszą grupę obcokrajowców posiadających ważne zezwolenie na pobyt.

Wiele osób z tego kraju dysponuje stałym pobytem na bazie polskiego pochodzenia i karty Polaka. Co ciekawe, jednym z najchętniej wybieranych województw jest Podlasie. Z jednej strony to zrozumiałe z drugiej atrakcyjność samego województwa na tle pozostałej części kraju w połączeniu z tymi danymi może zaskakiwać.

Naturalnie do Polski przyjeżdżają zarówno mężczyźni jak i kobiety, więc to nie jest tak, że 60 tysięcy kobiet z Białorusi czeka na ożenek.

liczba slubow bialorusinek i polakow

Wedle statystyk GUS Polacy w 2021 roku zawarli 210 ślubów z Białorusinkami co jest drugim wynikiem. To 9 razy mniej ślubów niż przeprowadzonych z Ukrainkami. Jednak biorąc pod uwagę liczby bezwzględne okazuje się, że Polacy procentowo częściej żenią się z Białorusinkami niż Ukrainkami.

Mimo wszystko to niska liczba pokazująca, że żona Białorusinka to wciąż rzadki widok. Trend i sytuacja na Białorusi będą sprawiać, że kobiet z tego kraju w Polsce będzie przybywać.

Nie jest jednak tak, że wszystkie przyjeżdżają tu z myślą o pozostaniu czy ślubie. Ten jest efektem poznania właściwej osoby, choć nie da się ukryć, że Polacy mają pewne przewagi nad konkurentami o względy z krajów wschodnich.

Czy warto poznać Białorusinkę?

Największym problemem takich pytań jest generalizacja społeczeństwa. Każda osoba jest inna i nie sposób ocenić, czy kobieta z Białorusi, którą spotkasz na swojej drodze będzie idealną kandydatką na żonę.

Trwająca wojna za naszą wschodnią granicą mogła wykreować Białorusinów jako tych złych. O ile naród Rosyjski w dużej mierze popiera wojnę o tyle Białorusini się jej sprzeciwiają.

Niestety tkwią w reżimie, który nie może zostać obalony procesami. Cierpliwie czekają na zmiany, ale nie można ich oceniać tak samo jak Rosjan.

 bialorusinki na zony

Białorusinki uważane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Często w rankingach urody pomijane są przez umieszczenia tam Rosjanek, ale osoby, które były w tym kraju doceniają urodę kobiet tam mieszkających.

Pomijając aspekt propagandowy i zakłamaną historię jaka jest nauczana w Białoruskich szkołach to kobiety z tego kraju są zazwyczaj dobrze wykształcone. Mają pełną świadomość propagandy a dodatkowo są wrażliwe na kulturę.

Jako najczęściej podawane zalety Białorusinek podaje się:

 • Urodę,
 • Spokojny charakter,
 • Bardziej tradycyjne podejście do relacji damsko-męskich,
 • Niezależność,
 • Przedsiębiorczość,
 • Chęć zawiązywania rodziny,
 • Bycie dobrymi matkami,
 • Małą roszczeniowość.

Można odnieść wrażenie, że wielu mężczyzn idealizuje Białorusinki jako idealne kandydatki na żony. Dzieje się tak w wyniku nieudanych związków z Polkami.

Bez dwóch zdań kobiety z Białorusi wydają się sympatycznymi i wartościowymi ludźmi. Jednak każdą z Pań należy oceniać w indywidualny sposób i nie można uogólniać na podstawie wybranek wycinka społeczeństwa tego, że każda kobieta z Białorusi będzie dobrą żoną.

Dlaczego Białorusinki żenią się z Polakami?

Miłość nie wybiera, jeśli myślisz, że będąc Polakiem masz z góry plusy i łatwiejszą drogę do zdobycia serca Białorusinki to tak nie jest, choć są rzeczy, które mogą działać na Twoją korzyść.

Każda kobieta lubi czuć się bezpieczna, a jednym z aspektów bezpieczeństwa jest bezpieczeństwo finansowe. Nie da się ukryć, że w Polsce zarabia się więcej i jest lepszy standard życia. Z drugiej strony nie jest to tak duża różnica jak pomiędzy Polską a Ukrainą.

Będąc Polakiem jesteśmy również obywatelami Europy co ma przełożenie na sprawy bezpieczeństwa, ale i możliwości rozwoju.

Dość popularny mit mówi, że kobiety z Białorusi wychodzą za mąż tylko po to, aby uzyskać polskie obywatelstwo. Nie jest prawdą, że ślub automatycznie czyni kobietę obywatelką RP choć faktycznie zwiększa jej szanse na zdobycie prawa do stałego pobytu w kraju.

Warto zachować w tym aspekcie rozwagę, jednak mimo wszystko nie ma co popadać w paranoję. Jeśli kobieta nie chce z tobą ślubu po tygodniu znajomości raczej możesz spać spokojnie.

Białorusinki tak samo chętnie zostają żonami Polaków jak i innych nacji. Polska staje się ośrodkiem ich życia i naturalnym jest, że znajdują tu osoby, które stanowią potencjalnych partnerów na żony.

Jak i gdzie poznać Białorusinkę?

Gdzie poznać Białorusinkę w celu nawiązania trwałej relacji? Jak wspomnieliśmy obecnie kobiet z tego kraju nie ma w Polsce zbyt dużo.

Najwięcej kobiet z Białorusi przebywa w województwie Mazowieckim i Podlaskim, a większość z nich zamieszkuje wschodnie województwa.

Białorusinki wybierają miasta, które pozwalają im się edukować oraz dają szansę na znalezienie pracy. Wiele z nich się asymiluje i szybko uczy się języka co utrudnia ich rozpoznanie.

Język białoruski można usłyszeć w:

 • Pubach,
 • Barach,
 • Sklepach,
 • Komunikacji miejskiej,
 • Uczelniach,
 • Centrach rozrywki,
 • Na ulicy,
 • Festiwale,
 • Miejscach pracy (często przemysł),
 • Wydarzenia dla Białorusinów,
 • Podczas spaceru z psem.

Dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwań są aplikacje randkowe. Od czasu do czasu można natrafić na profile kobiet z Białorusi. Niektóre strony pozwalają ograniczać wyszukiwania ze względu na język, co również ułatwia poszukiwania.

 • Tinder,
 • Facebook Randki,
 • Badoo.

Posiadanie konta na tych stronach jest darmowe, pojawienie się w wielu miejscach zwiększy Twoje szanse na poznanie Białorusinki.

Gdzie przez internet można poznać Białorusinkę?

 • Aplikacje randkowe,
 • Biura matrymonialne,
 • Grupy na Facebooku,
 • Portale ogłoszeniowe.

Jak widzisz istnieje wiele miejsc i sposobów na poznanie kobiet z Białorusi. Pamiętaj, że to normalne osoby, które żyją tak samo jak ty. Bywają w tych samych miejscach, mają te same problemy i pragnienia.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci nieco informacji o tym, dlaczego tak chętnie mężczyźni wybierają Białorusinki na żony.

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
33 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
33 %