bialorusinki do wziecia

Białorusinki szukają Polaków na mężów? Czy w naszym kraju roi się od Białorusinek do wzięcia? To tylko niektóre pytania, które dotyczą kobiet z Białorusi. Kobiety zza naszej wschodniej granicy uznawane są za jedne z najpiękniejszych a dodatkowo bardziej konserwatywne i dobrze wykształcone. Nic więc dziwnego, że liczne strony kuszą mężczyzn ogłoszeniami typu „Białorusinki do wzięcia”. W tym artykule postaramy się sprawdzić, jak wygląda kwestia związków między Polakami i Białorusinkami oraz ile jest prawdy w tym, że szukają one Polaków na mężów.

Czy Białorusinki szukają Polaków?

Obecnie w Polsce znajduje się około 60 tysięcy osób z Białorusi i ta liczba z każdym rokiem rośnie.

Wiele z tych osób posiada polskie korzenie, co pozwala im otrzymać kartę Polaka i stały pobyt w naszym kraju.

Jednak coraz więcej osób nie będących potomkami Polaków również wybiera nasz kraj za ośrodek swojego życia. Mimo wszystko liczbę 60 tys. ciężko porównać do około 3,5 miliona osób z Ukrainy.

Nawet przy założeniu, że połowa z emigracji Białoruskiej to kobiety, to w ramach 16 województw średnio wychodzi 2 tysiące Białorusinek na jedno województwo.

Jednak w praktyce zdecydowana większość Białorusinów osiedla się w województwach:

  • Mazowieckim,
  • Pomorskim,
  • Podlaskim.

Im dalej na zachód tym mniej kobiet z Białorusi czeka na spotkanie z Tobą.

bialorusinki szukaja polakow

Jak pokazują statystyki w roku 2016 liczba małżeństw Polaków z Białorusinkami wynosiła 99, gdy już w roku 2021 ta liczba zwiększyła się do 210.

W przeciągu 5 lat, liczba związków małżeńskich wzrosła 2-krotnie, można więc założyć, że liczba związków nieformalnych zachowała się w podobny sposób.

Mimo wszystko Polacy nie mają szczególnych przewag na innymi nacjami. Kobiety z Białorusi tutaj żyją, pracują i spędzają czas więc naturalnym jest, że zawiązują znajomości z Polakami, których jest najwięcej.

Nie oznacza to, że jesteśmy faworyzowani, z drugiej strony stosunek do Polaków jest neutralny a nie negatywny, więc istnieje sensowna baza do budowania relacji.

Białorusinki do wzięcia – to mit

Korzystając aktywnie z Facebooka możesz trafić na grupy typu „Zostań mężem, partnerem: Ukrainki, Rosjanki, Białorusinki”, problem w tym, że niemal wszystkie ogłoszenia umieszczane na takich grupach nie przedstawiają prawdziwych osób.

Pokazywane tam kobiety nie odpisują na komentarze, nie zwracają uwagi na wiek i wygląd osób, które do nich piszą. Wiele z nich jest bardzo atrakcyjna i nie miałaby problemu ze znalezieniem partnera na portalu randkowym czy nawet ulicy.

Omijaj tego typu grupy, celem administratorów jest albo wyłudzenie pieniędzy, albo zachęcenie Cię do rejestracji na serwisie randkowym za co otrzymają pewne wynagrodzenie.

Zalecamy również uważać na podejrzane domeny, które nie mają jasnej polityki prywatności oraz regulaminu. Szczególnie zwróć uwagę na strony, które nie wysiliły się by przetłumaczyć swoje treści w pełni na język polski.

Gdzie Białorusinki szukają Polaków?

Ustaliliśmy już, że narodowość nie ma większego znaczenie przy wyborze partnera, niemniej trzymając się tematu przewodniego zastanówmy się, gdzie Białorusinki szukają Polaków do związku.

Wiemy, że nie robią tego za pośrednictwem grup na Facebooku, ale mogą korzystać z Randek na Facebooku, czyli specjalnej opcji dostępnych na urządzeniach mobilnych.

Kobiety z Białorusi szukają potencjalnych partnerów w dokładnie taki sam sposób jak Polki w/na:

  • Portalach randkowych,
  • Biurach matrymonialnych,
  • Ogłoszeniach na stronach typu lento,
  • Grupach na Facebooku (rzadko),
  • W pubach i klubach.

Jeśli szukasz specjalnego miejsca, zwiększy Twoje szanse na znalezienie Białorusinki to nie trać na to czasu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z filtrów językowych, ustawiając w aplikacji tak aby szukało osób mówiących po białorusku ewentualnie rosyjsku.

Możesz również skorzystać z białoruskich portali i aplikacji randkowych. Jednak pamiętaj, że większość tam zarejestrowanych kobiet na co dzień żyje na Białorusi a nie w Polsce.

Czy Białorusinka znajdzie Polaka?

Kobiety z Białorusi mają bez wątpienia wiele zalet. Ich uroda w połączeniu z inteligencją, samodzielnością i wiernością sprawią, że wielu mężczyzn chce je poznać.

Nie można jednak idealizować Białorusinek, nie każda kobieta jest taka sama. Nawet jeśli Twoje doświadczenia z Polkami nie były najlepsze to nie znaczy, że wszystkie takie są.

Z racji na rosnącą izolację Białorusi od zachodu, coraz więcej kobiet będzie wyjeżdżać z tego kraju a pierwszym przystankiem jest Polska. Migracja szybko rośnie, zwłaszcza w ostatnich dwóch latach.

Możliwość życia na lepszym poziomie zachęca kobiety do próbowania sił za granicą. Z czasem szukają znajomych i czegoś więcej.

Twoim zadaniem jest sprawić, aby mógłby Cię łatwo znaleźć. Postaraj się być na jak największej liczbie portali randkowych i wyszukuj kobiety mówiące po białorusku a możliwe, że znajdziesz swoją Białoruską dziewczynę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %