Widzisz na ulicę piękną kobietę i brzydkiego faceta więc z góry zakładasz, że jest z nim tylko dla pieniędzy. Jest to stereotyp, który w niektórych przypadkach znajduje potwierdzenie, ale nie zawsze tak jest. Jak się okazuje brzydcy chłopcy również są w kręgu zainteresowania kobiet i nie ma to wiele wspólnego z zasobnością ich portfela. Zaskakująco wiele Pań zastanawia się, dlaczego interesują się brzydkimi mężczyznami, w tym artykule postaramy się przyjrzeć szerzej temu zagadnieniu. Sprawdźmy, dlaczego brzydcy chłopcy nie są wcale tacy brzydcy.

Każdy ma w sobie coś pięknego?

Chcielibyśmy zacząć od tego, że nazywanie innych osób brzydkimi do niczego nie prowadzi. Nawet jeśli w naszej osobistej skali dana osoba klasyfikuje się jako brzydka, to wyrażanie takiej opinii na głos nie ma większego sensu.

Wszyscy mamy różne poczucie piękna, nawet z pozoru brzydka twarz może mieć piękne oczy czy uśmiech, w których się zakochamy.

Obiektywna brzydota nie istnieje i warto jest mieć to na uwadze czytają dalszą część artykułu.

Dlaczego kobiety wybierają brzydkich mężczyzn?

Jak się okazuje powodów, dla których kobiety wybierają mężczyzn powszechnie uważanych za brzydkich nie brakuje.

Wbrew pozorom to właśnie faceci są bardziej romantyczni, kobiety podchodzą do życia na spokojniej i zwracają uwagę na perspektywy jakie będą miały przy danym mężczyźnie.

Co sprawia, że kobiety lgną do mniej przystojnych mężczyzn?

Moment spotkania

Jednym z powodów, dla których widzisz pary ładna kobieta i brzydki mężczyzna jest moment, w którym się poznali. Jako nastolatkowie mamy pewne przypuszczenia co do swojego wyglądu, ale nie mamy pewności czy podobamy się płci przeciwnej.

Należy również pamiętać o tym, że z brzydkiego kaczątka można przerodzić się w pięknego łabędzia i taka zmiana nie jest niczym nadzwyczajnym. Dziewczynki, które w szkole mają nadwagę czy inne problemy wpływające na atrakcyjność w wyniku dorastania mogą wyrosnąć na piękne kobiety.

Pomimo tego są wierne temu brzydkiemu chłopcu, którego poznały dawno temu i przez te lata był wierny oraz sprawiał, że ich życie było i jest bardziej kolorowe.

Brzydki facet, ale z pozycją

Choć wiele Pań nie chce się do tego przyznać przed innymi to zwracają uwagę na status społeczny mężczyzny oraz to jak jest zaradny. Kobiety w sposób mniej lub bardziej świadomy myślą o swoim bezpieczeństwie, a to myślenie jest szczególnie ważne dla Pań z dziećmi, albo takich które planują rodzinę.

Atrakcyjność fizyczna przestaje wtedy mieć duże znaczenie, a zaczyna nas interesować to czy dziecko będzie miało co jeść i nie będzie chodzić w obdartych ubraniach.

Takie rozumowanie jest zrozumiałe i nie można mieć o nie pretensji. Status społeczny jest zdecydowanie jednym z powodów, dla których brzydcy mężczyźni stają się bardziej atrakcyjni.

Młodzi i piękni – starzy i brzydcy

Jesteś kobietą, która nie ma problemu ze znalezieniem partnera, ale Ci przystojni wydają się zbyt infantylni i przy bliższym poznaniu są pełni wad?

Pamiętaj, że uroda nie jest rzeczą stałą, w życiu przytrafiają się nam różne choroby, wypadki, ogromny wpływ na wygląd mają geny i nasze decyzje. Widząc parę, w której jedna osoba jest ładna a druga brzydka, miej na uwadze, że nie zawsze tak mogło być. Dodatkowo nie musi tak być w przyszłości, jedna ze stron może stać się tą brzydką a druga ładną.

Samotność gorsza od bycia z brzydkim facetem?

Lęk przed samotnością tyczy się wielu osób niezależnie od ich płci. Samotna starość nie brzmi fajnie, pomoc pod postacią drugiej osoby czy nawet możliwość porozmawiania z kimś sprawiają, że nie chcemy starzeć się w samotności.

W takim wypadku uroda lub jej brak nie ma większego znaczenia, liczy się charakter. Może podświadomie boisz się samotności i dlatego kieruje wzrok ku mniej atrakcyjnym mężczyzną?

Brzydki, ale utalentowany

Walory fizyczne schodzą na drugi plan, gdy ktoś ma talent, który jest ceniony. Pasja i umiejętności mężczyzny mogą być bardziej pociągające od jego wyglądu.

Imponujący może być talent malarski, przemowy czy zjednywania sobie ludzi. Talent objawia się w wielu dziedzinach sztuki i nie musi ograniczać się do sztuki czy sportu.

Brzydki chłopiec to wierność i dobre traktowanie?

W wielu badaniach zostało potwierdzone, że ładne osoby mają łatwiej. Są lżej traktowane szkole, unikają częściej mandatów czy udaje się im uniknąć konsekwencji w związkach.

Na takie osoby czeka również wiele pokus, mają zdecydowanie większy wybór partnerek a co za tym idzie pokusa zdrady jest większa. Jakby tego było mało, takie osoby mogą uważać, że nie muszą się starać w związku.

Mało która kobieta zgodzi się na zdrady i przedmiotowe traktowanie, dlatego związek z pozoru brzydkim mężczyzną wydaje się dużo bezpieczniejszy. Naturalnie nie ma pewności, że taka osoba nie zrobi skoku w bok albo będzie dobrym człowiekiem, ale szanse wydają się większe.

Następnym razem widząc faceta, który w Twoich oczach jest brzydki, z ładną kobietą miej w głowie przedstawione punkty.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
100 %
Surprise
Surprise
0 %