cafomat opinie

Najwięksi gracze na rynku portali randkowych powoli doprowadzają do upadku mniejszych stron, a zwłaszcza tych lokalnych. Cafomat to serwis randkowy, który kilka lat temu cieszą się przyzwoitą popularnością. Jednak obecnie powoli wymiera i choć jest w pełni darmowy to znalezienie tam pary może się okazać nie lada wyczynem. Znalezieni opinii o Cafomat nie jest proste przez wzgląd na niską bazę użytkowników. Dlatego nasza recenzja będzie idealnym podsumowaniem tego co czeka na Ciebie w Cafomat. Jeśli interesuje Cię nasza opinia o Cafomat zachęcamy do dalszej lektury.

Cafomat co to za portal randkowy?

Coraz więcej samotnych osób korzysta z portali randkowych, margines, który można jeszcze zagospodarować stale maleje. Gdzie te wszystkie osoby się podziewają?

Zazwyczaj wybierają 3-4 największe portale randkowe w danym kraju, podobnie jest w Polsce, gdzie z lokalnych serwisów randkowych dobrze radzi sobie Sympatia.

Cafomat to polski portal randkowy, który nigdy nie miał rywalizować konkurencji dla Tindera. Sam model biznesowy pozwalający tworzyć konta zupełnie za darmo i brak płatności premium sprawiają, że Cafomat miał szanse na odniesienie sukcesu.

Pierwsze wzmianki o stronie pojawiły się w 2015 roku a najlepszy okres istnienia to rok 2016 i 2017. Od tego czasu strona podupadała do obecnego stanu, w którym dziennie przybywa średnio kilka kont a zdarzają się także dni bez rejestracji.

Niestety regulamin strony nie zawiera informacji o tym kto jest operatorem strony, co należy zaliczyć jako minus.

Co mówią sami twórcy o swojej stronie?

Portal jest stworzony przede wszystkim dla osób nastawionych na nowe znajomości lub poznanie przyszłego partnera/partnerki.

Jak widać nie ma w tym nic innowacyjnego, ale i nigdy nie miało być. Prosty portal randkowy stworzony dla ludzi chcących nawiązywać relacje.

Strona nie spełnia współczesnych standardów i bardziej przypomina Kochlik czy Elmaz i choć lubimy retro to taki stan zapewne zniechęca do zakładania konta.

Należy podkreślić, że strona służy do zawierania związków heteroseksualnych męzczyzna nie ma możliwości szukania innych mężczyzn a kobieta kobiet.

7.3 TOTAL SCORE

Cafomat opinie

Sprawdź
cafomat

Jakość dopasowań (szansa na dopasowanie) 5
Cena 10
Bezpieczeństwo 9
Funkcjonalność i Wygląd 5
PROS
 • Cena
 • Bezpieczeństwo
 • Mało fałszywych profili
CONS
 • Mała baza użytkowników
 • Mało aktywnych użytkowników
 • Przestarzały design
 • Brak aplikacji

Cafomat opinia o profilu użytkowników

Cafomat nie dzieli się ze swoimi użytkownikami informacjami o liczbie aktywnych kont, ale jest to łatwe do sprawdzenia.

Przeszukując stronę znaleźliśmy 1726 profili kobiet oraz 4097 mężczyzn, co pokazuje sporą dysproporcję. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to tragiczny wynik, choć zdecydowanie poniżej standardowej proporcji 45:55.

Liczba utworzonych kont jest niska, ale to wciąż liczby, które uzasadniają utworzenie konta zwłaszcza wśród kobiet.

Jak wygląda to pod kątem wiekowym?

Kobiety:

 • Wiek 18-30: 284 profili,
 • Wiek 31-45: 796 profili,
 • Wiek 46+: 646 profili.

Mężczyźni:

 • Wiek 18-30: 1349 profili,
 • Wiek 31-45: 1971 profili,
 • Wiek 46+: 777 profili.

Jak widać im młodsza grupa tym większa dysproporcja na niekorzyść mężczyzn.

Zebrane wyniki jasno pokazują, że strona najlepiej sprawdzi się w przypadku kobiet zwłaszcza tych zainteresowanych mężczyznami po 30 roku życia.

O ile w liczbach nie wygląda to najgorzej o tyle wszystko rujnuje informacja o aktywności użytkowników.

W dniu tworzenia artykułu swoje profile założyło 5 kobiet (średnia wieku 50+) i 15 mężczyzn (średnia wieku 40 kilka lat).

To bardzo niskie wskaźniki i należy podkreślić, że nie wszystkie z kont mają wgrane zdjęcia co dodatkowo wpływa negatywnie na ocenę tego aspektuaktywnosc uzytkownikow cafomat randki

Niestety już na pierwszej stronie wyników znajdujemy konta osób, do których ostatnie logowanie było 4 miesiące temu. Najstarsze profile mają 7 lat, czyli były tworzone na początku istnienia strony.

Pewnie część z tych osób już nie żyje albo ma rodziny i od dawna nie korzysta z serwisów randkowych.

Dlatego w naszej opinii Cafomat jest na wymarciu, utrzymanie strony kosztuje a zainteresowanie jej usługami maleje, nie wróży to dobrze na przyszłość.

Stronę możemy polecić szczególnie kobietom w wieku 30+, zapewne nie będą narzekać na zainteresowanie, zwłaszcza gdy profil zostanie uzupełniony i będzie miał fotografie.

W przypadku mężczyzn jest to raczej strata czasu, chyba że potraktujemy Cafomat jako miejsce do randkowania dla seniorów, w takiej sytuacji można uznać, że strona wciąż spełnia swoje zadanie.

Opinia o weryfikacji i oszustach

Proces weryfikacji kont trwa dłużej niż u konkurencji, wynika to z braku automatyzacji. Czy to dobrze? Jak pokazują inne strony, ręczna weryfikacja często jest mniej skuteczna i zdjęcia dodawane są na odwal się.

W przypadku Cafomat znaleźliśmy mało fałszywych kont co zaliczamy na plus. Oszuści nie są zainteresowani witryną o niewielkim ruchu, a osoby z zagranicy, które często zajmują się tym procederem zapewne nawet nie wiedzą o istnieniu tej strony.

Czy to znaczy, że Cafomat jest wolny od oszustów? Zapewne nie, ale nie jest to tak duży problem jak na bardziej rozpoznawalnych stronach.

Czy Cafomat jest płatny?

Cafomat to w pełni darmo serwis randkowy. Zapewne wielu użytkowników docenia ten fakt, ale prawda jest taka, że najlepszy model biznesowy to freemium.

Jest to sytuacja, w której dajemy użytkownikom darmowy dostęp do podstawowych funkcji, ale mogą wykupić promowanie profilu i inne przydatne funkcje.

Dlaczego to jest dobre? Zarobione pieniądze można inwestować w promocję co będzie przyciągać nowych użytkowników a to będzie z korzyścią dla wszystkich użytkowników.

Naturalnie nie możemy oceniać negatywnie Cafomat za to, że jest w pełni darmowe, tylko wspominamy o problemach takiego rozwiązania.

Cafomat opinia o stronie

Pomówmy teraz o samej stronie i możliwościach jakie daje. Nie da się ukryć, że projekt już w momencie powstawania był przestarzały.

Szata graficzna nie jest specjalnie zachęcająca, ale w portalu randkowym na to drugorzędne znaczenie. Choć obecny stan zapewne nie pomaga w zrobieniu pozytywnego pierwszego wrażenia i nie zachęca do zakładania kont, co już jest problemem.

Archaiczność projektu widoczna jest również w sposobie poruszania się po stronie i jej funkcjonalności. Należy jednak podkreślić, że strona jest responsywna, czyli dostosowuje się do ekranów urządzeń mobilnych.

Pomimo to brak aplikacji mobilnej zaliczamy jako minus. Google Play i App Store to doskonałe miejsca do szukania potencjalnych użytkowników. Z drugiej strony rozumiemy, że koszty stworzenia takiej aplikacji mogłyby się nigdy nie zwrócić.

Jakie informacje możemy zawrzeć w naszym profilu?

 • Miejsce zamieszkania,
 • Datę urodzenia,
 • Wzrost,
 • Kolor oczu i włosów,
 • Budowę ciała,
 • Informację o posiadaniu dzieci,
 • Informację o wykształceniu, stanie cywilnym i stosunku do alkoholu oraz papierosów.

Jest to szereg podstawowych informacji na wszystkich portalach randkowych. Dodatkowo mamy możliwość opisania siebie, podania swojego motta czy wybrania własnych wartości.

Bardzo standardowe opcje i zasadniczo nie potrzeba nic więcej w końcu o całą resztę można zapytać.

W sekcji profilu mamy dostęp do:

 • Wiadomości,
 • Odwiedzin,
 • Ulubionych profili,
 • Zablokowanych profili

Fajnie, że możemy zobaczyć kto nas odwiedził i nie musimy za to płacić, ta opcja zazwyczaj nie jest darmowa.

Wyszukiwarka jest bardzo podstawowa, pozwala określić takie kryteria jak wiek, datę ostatniego logowania czy województwo.

Dość ciekawą, ale małą przydatną opcją jest możliwość przeszukiwania profili względem imienia.

Nie najlepszym pomysłem jest umieszczenie linków do mało istotnych stron jak Ankieta czy Artykuły na samej górze, utrudniając tym samym odnalezienie wyszukiwarki, czyli najważniejszego elementu strony.

Takie informacje powinny być zawarte w stopce strony, nie jest to poważny błąd jednak z poziomu planowania witryny należy go odnotować.

Swoją drogą sekcja Blog i Artykuły dublują się a mała liczba wpisów pokazuje, że strona nie jest zbyt aktywna.

Nasza opinia o samej stronie Cafomat nie jest najlepsza, ale nie można też na siłę się czepiać, ot projekt, który ma swoje lata, ale spełnia swoje podstawowe zadanie.

Cafomat jak usunąć konto?

cafomat jak usunac konto

Zazwyczaj tworzymy osobny artykuł na temat tego jak usunąć konto na danej stronie, tym razem zrobimy wyjątek.

Usunięcie konta na Cafomat jest bardzo proste:

 1. Kliknij w Ustawienia w lewym bocznym menu,
 2. W dolnej sekcji Usuwanie konta kliknij link Usuń konto
 3. Wprowadź swoje hasło i kliknij Usuń konto.

Gotowe, od tej pory Twoje konto zostało usunięte i nie będzie widoczne dla innych użytkowników.

Czy Cafomat jest bezpieczny?

Cafomat nie korzysta z żadnych bramek płatniczych, nie pobiera skanu dowodu osobistego oraz nie ma zawiłego regulaminu.

Jedynym zarzutem czysto prawnym jest brak informacji o tym do jakiej firmy należy strona randkowa, co nieco negatywnie wpływa na ocenę bezpieczeństwa.

Z drugiej strony Cafomat istnieje od 2015 roku i nie było żadnych afer związanych ze stroną. Nie znajdziemy również negatywnych opinii mówiących o tym, że to oszustwo.

Na stronie nie ma wielu fałszywych kont co jest dodatkowym atutem.

W naszej opinii bezpieczeństwo strony Cafomat jest wysokie i możesz spokojnie z niej korzystać.

Pamiętaj jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa jak niepodawanie danych osobowych czy danych bankowych osobom, których nie znasz.

Cafomat nasza opinia

W przypadku darmowych portali randkowych, które są wolne od szarańczy oszustów, nigdy nie powiemy, że ni warto się rejestrować.

Co prawda Cafomat powoli umiera, ale za nim dokona swojego żywota może posłużyć jako narzędzie do znalezienia miłości, zwłaszcza jeśli jesteś po 30, a najlepiej po 40.

Przestarzała szata graficzna nie powinna stanowić problemu, gdyż na stronie rejestrujemy się w celu rozmowy a ta funkcja działa bez większych zarzutów.

Niska liczba aktywnych kont sprawia, że lepiej traktować Cafomat jako „portal poboczny” niż główne miejsce randkowania.

Zachęcamy do przekonania się samemu czy to strona dla Ciebie, w końcu założenie konta nic nie kosztuje, podobnie jak przeglądanie profili, może znajdziesz tam kobietę/mężczyznę swojego życia?

Cafomat Twoja opinia

Wiesz już jakie mocne i słabe strony ma Cafomat oraz znasz nasze zdanie na temat tej strony. Teraz my chętnie usłyszymy Twoją opinię o Cafomat, ciekawi nasz zwłaszcza zdanie osób, które korzystały z serwisu przez dłuższy czas i mogą wypowiedzieć się o aktywności innych użytkowników.

Cafomat to sprawdzony portal randkowy, który może pomóc w znalezieniu miłości. Mamy nadzieję, że nasza opinia o Cafomat rozjaśniła co to za portal i czy warto się na nim rejestrować.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %