co dziala na facetow jak magnes

Ostatnia aktualizacja 6 czerwca 2022 przez Redakcja

Mężczyźni są wzrokowcami – to powiedzenie zna chyba każda kobieta. Jednak zwracanie uwagi na walory fizyczne nie jest domeną wyłącznie panów. Tak naprawdę wygląd zewnętrzny ma duże znaczenie dla obu płci. Jednak nawet najpiękniejsza kobieta nie jest w stanie zainteresować sobą mężczyznę jeśli brakuje jej kilku ważnych cech osobowości. W tym artykule sprawdzamy, co działa na facetów jak magnes. Przyjrzymy się najbardziej pożądanym cechom, które sprawiają, że panowie tracą głową i zakochują się bez pamięci.

Co działa na facetów najbardziej?

Każda kobieta ma w sobie to „coś”, co przykuwa uwagę mężczyzn. Nie zawsze chodzi tutaj o walory fizyczne. W większości przypadków są to aspekty, które otrzymujemy wraz z kodem genetycznym i nie da się ich wypracować.

Istnieją pewne cechy charakteru i zachowania, które budzą zainteresowanie wśród przedstawicieli płci przeciwnej. Ogromne znacznie dla atrakcyjności ma nasz sposób bycia, maniery oraz wychowanie.

Poniżej prezentujemy kilka cech, jakie powinna posiadać kobieta, by cieszyć się zainteresowaniem adoratorów. Sprawdzamy, co działa na facetów najbardziej?

Poczucie humoru

Nic tak nie zraża facetów jak drażliwość i brak dystansu do siebie, dlatego poczucie humoru to zdecydowanie jedna z najbardziej pożądanych cech charakteru, jakiej mężczyźni poszukują w potencjalnej partnerce życiowej.

Dziewczyna wyluzowana i potrafiąca śmiać się z samej siebie od razu zwraca uwagę płci przeciwnej i sprawia, że panowie czują się przy niej dobrze i swobodnie.

Taka kobiet emanuje pozytywną energią, która działa na mężczyzn jak magnes. Dziewczyna z poczuciem humoru błyskawicznie wzbudza zaufanie, a często pojawiający się na jej twarzy uśmiech jest niczym wisienka na torcie.

Wrażliwość

Kobieta wrażliwa jest doskonałą kandydatką na partnerkę życiową lub najlepszą przyjaciółkę. W parze z wrażliwością często idzie naturalna dla kobiet delikatność, która zmiękczy serce nawet największemu twardzielowi.

Kochająca, empatyczna i troskliwa dziewczyna jest w stanie rozkochać w sobie każdego faceta.

Szukając długoterminowego związku, mężczyźni zawsze wybierają wrażliwą, miłą i uczuciową kobietę o złotym sercu. Panowie wręcz uwielbiają kobiety, od których emanuje ciepło i dobroć.

Pewność siebie

Mężczyźni od zawsze wybierają kobiety pewne siebie i mające wysoko rozwinięte poczucie własnej wartości. Bycie w związku z taką osobą działa niezwykle motywująco i energetyzująco, co doskonale wpływa na atmosferę w związku i na jego powodzenie.

Warto dodać, że pewna siebie kobieta jest niezwykle pociągająca i seksowna dla większości facetów. Pewność siebie i poczucie własnej wartości to cechy, które przyciągają ludzi do siebie i stanowią solidny fundament, na którym można zbudować trwałą i owocną relację.

Skromność

Skromność bardzo często idzie w parze z naturalną dla kobiet delikatnością i wrażliwością. Cecha ta często bywa mylona z brakiem pewności siebie i nieśmiałością.

Nic bardziej mylnego! Skromna dziewczyna nie ma potrzeby wywyższania się i prezentowania na siłę swoich walorów. W jej zachowaniu brak jest przejawów arogancji i agresji.

Posiada ogromny szacunek nie tylko do innych, ale także do samej siebie. Skromna kobieta z pewnością odnajdzie swoją drugą, kochającą połówkę wśród mężczyzn pragnących stworzyć stały związek.

Naturalność

Naturalność to nieodłączna kobiet skromnych, a jednocześnie pewnych siebie, które nie muszą udawać kogoś, kim nie są. Naturalna kobieta w każdym aspekcie swojego życia zachowuje się w sposób niewymuszony i zwyczajny.

Oczywiście każdy człowiek, przebywając w towarzystwie, odczuwa czasami potrzebę lekkiego „aktorzenia”, lecz nie należy z tym zbytnio przesadzać. Poza tym mężczyźni wręcz uwielbiają naturalne piękno kobiet, niezaburzone nadmierną ilością makijażu. Szczery i niewymuszony uśmiech i radość w spojrzeniu przyciągną każdego mężczyznę.

Tajemniczość

tajemniczosc

Kobieta roztaczająca wokół siebie aurę tajemniczości jest dla każdego faceta niezwykle intrygująca i pociągająca. Z niecierpliwością będzie czekał na kolejne spotkanie i rozmowę, która odkryje przed nim nowe, nieznane wcześniej cechy osobowości ukochanej kobiety.

Mężczyźni uwielbiają odkrywać i zdobywać, właśnie dlatego kobieta tajemnicza, która nie wykłada od razu wszystkiego kawa na ławę, wywołuje u nich ogromne emocje i pobudza wyobraźnię.

Dlatego zachowuj się jak pokerzystka i nie odsłaniaj od razu wszystkich kart przed swoim adoratorem. Pozwól mu na stopniowe odkrywanie tego, co masz do zaoferowania.

Własne zdanie

Kobieta mająca własne zdanie i mówiąca to co myśli budzi szacunek i zainteresowanie u mężczyzn. Asertywność, czyli umiejętność wyrażania własnego zdania, ocen, potrzeb i opinii, to cecha pożądana i cementująca każdy związek.

Może być ona czasami przyczyną nieporozumień, tworzących doskonałą okazję do nauki trudnej sztuki kompromisów, która zdecydowanie łagodzi obyczaje i pomaga rozwijać relację.

Własne zainteresowania

Mężczyźni doceniają kobiety mające własne zainteresowania i hobby. Stanowią dla nich źródło inspiracji i motywacji do rozwoju.

Dziewczyna, która z radością opowiada o swoich pasjach, wzbudza zainteresowanie i chęć bliższego poznania w każdym mężczyźnie. Dlatego jeśli posiadasz jakieś zainteresowania, nawet wyjątkowo nietypowe, nie bój się podzielić się nimi ze swoim adoratorem.

Optymizm

Optymizm często idzie w parze z innymi pożądanymi cechami charakteru kobiet, takimi jak pewność siebie, ambicja i odwaga.

Optymistycznie nastawione do życia kobiety czerpią z niego garściami i nie boją się odważnie walczyć o swoje marzenia, a każda porażka działa na nie motywująco.

Starają się nieustannie pracować nad sobą i rozwijać się co działa niezwykle pociągająco na mężczyzn.

Inteligencja

Inteligencja jest sexy i w przeciwieństwie do urody – nigdy nie przemija. Oczytanie, umiejętność logicznego myślenia i wyciągania wniosków, to cechy, które na nie jednego faceta, działają lepiej niż walory fizyczne.

Mężczyźni uwielbiają towarzystwo kobiet mądrych, które mają duże poczucie humoru i błyskawicznie wyłapują ironię. Inteligentna dziewczyna ma własne pasje i zawsze można z nią porozmawiać na wiele ciekawych tematów.

Szacunek do siebie i innych

Mężczyźni uwielbiają kobiety, które mają szacunek do innych oraz do samych siebie. Taka dziewczyna kojarzy im się z osobą niezależną, asertywną i mającą wysoko rozwinięte poczucie własnej wartości.

To właśnie wśród takich kobiet, większość mężczyzn poszukuje stałej partnerki. Szacunek do siebie oznacza także stabilność emocjonalną i uczuciową.

Odwaga

Odważna kobieta nie boi się podejmować ryzyka i głośno wyrażać swoją opinię na dany temat. Nie ma problemów ze szczerością i z łatwością mówi „nie” gdy sytuacja tego wymaga.

Odwaga wcale nie musi przykrywać typowo kobiecych cech, takich jak delikatność czy wrażliwość. Wręcz przeciwnie! Takie połączenie jest dla mężczyzn niezwykle atrakcyjne.

Chęć poznania rozmówcy

Umiejętność wysłuchania drugiej osoby to niezwykle ważna cecha, na którą zwracają uwagę mężczyźni. Kobiety gadatliwe, które w rozmowach skupiają się przede wszystkim na sobie, raczej nie wzbudzają zainteresowania wśród panów.

Ciągłe milczenie również może być bardzo niezręczne dla rozmówcy i wywoływać uczucie dyskomfortu, które może całkowicie uniemożliwić zbudowanie jakiejkolwiek relacji. Jeśli chcesz zadziałać jak magnes na faceta, zadawaj pytania i postaraj się go autentycznie poznać.

Wyczucie stylu

Idealna kobieta potrafi dopasować do sytuacji nie tylko swoje zachowanie, ale także ubiór.

Mężczyźni uwielbiają kobiety modnie ubrane, które z dbałością podchodzą do kwestii estetyki oraz potrafią umiejętnie podkreślić walory swojej urody za pomocą delikatnego makijażu.

Jakie zachowanie działa na mężczyzn?

jakie zachowanie dziala na mezczyzn

Istnieją pewne cechy, które są kwintesencją kobiecej atrakcyjności. Często wystarczy lekki uśmiech, delikatny gest czy głębokie spojrzenie w oczy, by rozpalić serce każdego mężczyzny. Jakie zachowanie działa na mężczyzn najlepiej?

Mimika i mowa ciała

Mimika i mowa ciała to potężna broń kobiet w walce o ukochanego mężczyznę. Gesty bardzo często przekazują więcej niż słowa, dlatego panowie tak mocno zwracają na nie uwagę. Na ich podstawie mogą łatwo odczytać zamiary i nastawienie kobiety.

Zapach

Uwodzicielski zapach niesamowicie pobudza zmysły i męską wyobraźnię. Poza odpowiednimi cechami charakteru to właśnie zapach jest jedną z najważniejszych kwestii, którą kierują się panowie w poszukiwaniach tej jedynej.

Uśmiech

Szczery i niewymuszony uśmiech wspaniale upiększa każdą kobietę, oraz dodaje jej uroku. Jest oznaką dziewczyny optymistycznej i pozytywnie nastawionej do życia. Wśród wielu zachowań, które działają na faceta jak magnes jest ono zdecydowanie jednym z bardziej istotnych.

Przygryzanie ust i bawienie się włosami

Przygryzanie ust to gest, który można odczytywać dwojako. Przygryzanie dolnej wargi przez kobietę oznacza chęć zwrócenia uwagi mężczyzny na jej atrakcyjność seksualną, z kolei przygryzanie górnej może być oznaką gniewu lub zniecierpliwienia.

Podobnie jak bawienie się włosami. Jeśli kobieta robi to, patrząc głęboko w oczy, jednoznacznie wskazuje na chęć do flirtowania. Nerwowe okręcanie pasm palcami oznacza, że czuje się niekomfortowo w danej sytuacji.

Patrzenie prosto w oczy

Głębokie i przeszywające spojrzenie potrafi zniewolić każdego faceta. Patrzenie prosto w oczy jest nieodłączną cechą, uwielbianych przez mężczyzn kobiet odważnych, pewnych siebie i świadomych swojego piękna.

Tembr głosu

Głos, podobnie jak uśmiech i spojrzenie, ma ogromną moc przyciągania. Wysoki i delikatny głos jest ciepły i przyjemny. Nieodzownie kojarzy się mężczyznom z kobiecością.

Czy dystans działa na faceta?

Każdy mężczyzna to urodzony zdobywca i nie lubi gdy kobieta od razu wpada w jego ramiona. Odrobina dystansu, działa na niego pobudzająco i motywująco.

Jednak nie warto z tym przesadzać. Zbyt duży dystans tworzy niepotrzebną barierę i może zniechęcić adoratora.

Czy olewanie działa na facetów?

Olewanie to nic innego jak ostentacyjne okazanie braku zainteresowania, które musi skończyć się wycofaniem i rezygnacją z dalszych starań o względy kobiety. Olewania nie należy mylić z dystansem. Udawanie „niedostępnej” może na faceta podziałać zachęcająco.

  • Olewanie nie działa na facetów, przynosi wręcz odwrotny efekt.

Nikt nie lubi być olewany bez względu na płeć. Postaraj się postawić w tej sytuacji i zastanów się czy na Ciebie miałoby to dobry wpływ. Olewanie jest oznaką braku szacunku, zdecydowanie lepiej się określić, czy chcesz być z daną osobą czy głębsza relacja nie wchodzi w grę.

Co nie działa na facetów?

co nie dziala na mezczyzn jak manges

Każda kobieta uwielbia gdy mężczyzna adoruje ją i stara się o jej względy. Dlatego warto wiedzieć, na jakie zachowanie należy zwrócić uwagę, by nie zepsuć dobrze zapowiadającej się relacji. Istnieją bowiem sytuacje, które mogą zniechęcić adoratora.

Wygłupianie się

Poczucie humoru i dystans do siebie to cechy pożądane u każdej osoby bez względu na płeć. Jednak co za dużo to niezdrowo. Nadmierne wygłupianie się i głośny śmiech nie są wskazane i na dłuższą metę mogą być męczące.

Obojętność

Widząc zainteresowanie swoją osobą, kobieta często stara się zachować lekki dystans i tajemniczość. Takie zachowanie zwykle bardzo podoba się mężczyznom, jednak należy uważać, by nie przesadzić. Obojętność może bardzo szybko i skutecznie popsuć tworzącą się relację i stworzyć barierę nie do przejścia.

Zbyt mocny makijaż

Delikatny, dobrze dobrany makijaż wspaniale uwydatnia walory kobiecej urody. Ładnie podkreślone oczy i usta, lekko zarumienione policzki dodają uroku każdej kobiecie. Z kolei zbyt mocny i źle wykonany makijaż wygląda nieestetycznie i odstraszająco.

Brak własnego zdania

Powszechnie znany mit głosi, że mężczyźni lubią gdy kobieta nie ma własnego zdania i podejmowanie wszelkich decyzji zrzuca na ich barki. W rzeczywistości każdego prawdziwego faceta fascynują i pociągają kobiety niezależne potrafiące głośno wyrażać swoje poglądy.

Nadmierne eksponowanie ciała

Mężczyźni kochają kobiety naturalne, które potrafią umiejętnie i subtelnie podkreślić wszystkie walory swojej sylwetki za pomocą starannie dobranego stroju. Nic tak skutecznie nie zniechęca panów jak skąpe ubranie, nadmiernie odsłaniające ciało oraz zbyt mocny makijaż.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pozwoli Ci stać się magnesem na mężczyzn oraz pomógł Ci zrozumieć jakie zachowania działają na facetów. Zapraszamy również do zapoznania się z naszymi pozostałymi artykułami na stronie.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
50 %