Ostatnia aktualizacja 1 sierpnia 2022 przez Redakcja

Media społecznościowe zmieniły nasze życie w wielu aspektach. To z nich w głównej mierze czerpiemy wiadomości, komunikujemy się ze znajomymi i poświęcamy czas wolny na przeglądanie rozmaitych treści. Doprowadziły on również do powstania nowych słów określających pewne czynności i zjawiska. Jednym z takich słów są „nudesy”, które przeniknęły do potocznej mowy. Co to są nudesy, nudeski czy nudle i jak bezpiecznie się z nimi obchodzić?

Co to nudes?

Nude oznacza w języku angielskim „nagi”, a nudes odnosi się do nagich zdjęć wysyłanych przy użyciu smartfonów. Pierwotnie nudesy były kojarzone ze Snapchatem, gdyż wiadomość po odczytaniu była automatycznie usuwana w niedługim czasie.

Dawało to pewne poczucie bezpieczeństwa, że zdjęcia nie pójdą dalej w świat, z czasem nudesy stały się popularne również w innych aplikacjach jak Instagram czy typowo randkowy Tinder.

Wyrażenie nudesy odnosi się wyłącznie do naszych własnych nagich zdjęć, a nie przypadkowych osób. Jest to odpowiednik selfie tylko bez ubrań.

Nudesy wykonywane są w głównej mierze przez panie, ale również mężczyźni mogą robić nudesy.

Przykład zastosowania słowa Nudes

Słowo nudes wykorzystywane jest w mowie potocznej głównie wśród młodych osób. Występuje zarówno pry komunikacji pisanej jak i słownej, a wyraz nie jest nazwą własną i powinien być pisany z małej litery, chyba że znajduje się na początku zdania.

Nie należy używać tego sformułowania w sytuacjach formalnych. Poniżej przedstawiamy przykładowe zastosowania słowa nudesy.

  • Wczoraj, ta laska z Tindera wysłała mi nudeski.
  • Wysłałem wczoraj nudesy do takiej fajnej dziewczyny na Instagramie.
  • Monika wyślij nudesy.

Send nudes – co to znaczy?

Send nudes to nic innego jak opis czynności wysłania nagich zdjęć w języku angielskim. Otrzymanie tej wiadomości, oznacza, że ktoś chce otrzymać Twoje nagie zdjęcia.

Gdzie można wysyłać nudes?

Nagie zdjęcia wysyłane są głównie za pośrednictwem Snapchat, Instagram, Tinder, Badoo i innych aplikacji randkowych.

Wysyłanie takich zdjęć przez E-Mail, Messenger czy w inny sposób jest mocno ryzykowne, choć aplikacje również nie dają pewności, że zdjęcie nie wpadnie w niepowołane ręce.

Stroną stworzoną z myślą o ludziach, którzy oczekują głównie erotycznych doznań jest Erodate, wysyłanie nudesków na tym portalu jest codziennością, a pytanie o takie nikogo nie krempuje.

Kiedy można wysyłać nudesy?

To bardzo ważne zagadnienie, dla jednej osoby nudesy mogą wydawać się pikantnym i ciekawym sposobem na pobudzenie erotyzmu, a dla innej zupełnie nietrafionym działaniem.

Do tego dochodzą okoliczności w jakich takie zdjęcia wysyłamy, należy pamiętać, że nie zawsze mamy chęci oglądać nagie zdjęcia, albo znajdujemy się w sytuacji, która to uniemożliwia. Wyobraź sobie, że wysyłasz nudesa do osoby, która jest w autobusie a ona je wyświetla, mało komfortowa sytuacja dla Ciebie i dla tej osoby.

Dlatego zawsze  przed wysłaniem takiego zdjęcia warto zapytać drugą osobę, czy chce je otrzymać. W przypadku uzyskania pozytywnej odpowiedzi, masz pewność, że ta osoba jest akurat zainteresowana Twoim ciałem i chętnie na nie popatrzy.

Pytanie dotyczące wysłania nagich zdjęć nie musi być sformułowane w najprostszy sposób „chcesz nudesy?”, użyj trochę wyobraźni i nabuduj sytuację przed wysłaniem zdjęcia. Daj znać, że akurat, dzisiaj wyjątkowo dobrze wyglądasz i masz perfekcyjnego nudesa, którym chętnie się podzielisz.

Komu można wysyłać nudesy?

Jest jedna zasada, której należy się trzymać, jeśli nie chce się mieć problemów. Roznegliżowane zdjęcia powinny być wysyłane wyłącznie do osób, które znamy i to nie od kilku dni.

Wiele jest przypadków, w których zostało obiecane, że zdjęcia nigdzie dalej nie trafią, a później kopiowane były do wielu osób.

Zasada wysyłania nudesów jest często łamana zarówno przez kobiety jak i mężczyzn, nie ma tu reguły. Wysłanie nagich zdjęć do nowo poznanych osób na portalach randkowych czy social mediach jest ryzykowne i należy mieć tego świadomość.

Czy można prosić o nudesy?

Czas poruszyć ważną kwestię, czyli proszenie o nudesy. Trzeba przyznać, że jest to dość intymna prośba i tekstami typu „wyślesz mi nudesy?” nie zachęcamy drugiej osoby by to zrobiła. Jest to prostackie pytanie a wystarczy zmienić jego treść na jedno z poniższych by zwiększyć szansę na uzyskanie takiego zdjęcia:

  • „Powoli zapominam jak wspaniale wyglądasz nago, mogę liczyć na małe przypomnienie?”.
  • „Czy możesz m pokazać się na takim zdjęciu, którego Tinder nie pozwala dać na profilowym?”.

Dobrym pomysłem będzie powolne rozgrzewanie atmosfery, od przesłania erotycznych zdjęć, gdzie najważniejsze części są zakryte a później stopniowo odkrywane. W momencie, gdy kobieta lub mężczyzna nie odpowie zdjęciem na zdjęcie to sygnał, że nie chce posunąć się dalej.

W wiadomości sugerującej wysłanie nudesków, pamiętaj o kulturze i unikaniu dziwacznych określeń na intymne części ciała.

Pamiętaj, że nie każda osoba może być tak otwarta jak ty i dla niej robienie nudesów jest czymś krępującym i pomimo nawet najbardziej wymyślnych słów, zdecyduje się odmówić. Należy uszanować odpowiedź i nie namawiać do wysyłania takich zdjęć, gdyż to zamiast zbliżać to tylko będzie oddalać was od siebie.

Wato również wyjść z inicjatywą i zapytać czy osoba, z którą rozmawiamy jest zainteresowania akcją nudes za nudes, gdzie ty będziesz pierwszą osobą, która wyśle nagie zdjęcie.

Proszenie o nudesy powinno odbywać się w momencie gorącej rozmowy, gdy nabiera ona charakteru mocno erotycznego i może sugerować, że takie zdjęcia dodałby dodatkowej pikanterii.

Niestety wielu mężczyzn za nudesy uznaje wysłanie zdjęć swojego penisa do losowo wybranych kobiet bez pytania czy sobie tego życzą. Zawsze przed wysłaniem zdjęcia należy poprosić o akceptację drugiej osoby, a do zdjęcia odpowiednio się przygotować.

Jak bezpiecznie wysyłać nudesy?

Wiesz już, że nudesy powinny być wysyłane wyłącznie do osoby, której ufasz, jeśli jednak zdecydujesz się zaryzykować i zlekceważysz ten punkt musisz pamiętać o innych kwestiach.

Pamiętaj, aby wysyłając nudesy nowo poznanym osobom, nigdy nie pokazywać twarzy, takie zdjęcia mogą wypłynąć czy posłużyć do szantażu. Jest to absolutnie najważniejsza zasada, która pozwoli Ci spać w miarę spokojnie.

  1. Nie wysyłaj nudesów obcym ludziom.
  2. Korzystaj włącznie ze sprawdzonych portali.
  3. Nie pokazuj twarzy.
  4. Ustal co robicie z nudesami po ich przesłaniu.

Wysyłając nagie zdjęcie korzystaj wyłącznie z portali, które posiadają zabezpieczenia i nie miały większych afer z wyciekiem danych osobowych oraz wiadomości użytkowników a w tym zdjęć.

Mówi się, że w internecie nic nie ginie i poniekąd jest to prawdą, nawet wysyłając zdjęcie na Snapchat nie masz pewności, że nie zostało ono zapisane przed usunięciem. Niektóre portale wprowadzają blokadę robienia zrzutów ekranu albo informują, że nasze zdjęcie zostało zapisane. Taka informacja powinna być jasnym sygnałem, że osoba, do której wysłaliśmy zdjęcia jest niegodna zaufania.

Warto również ustalić co się stanie z nagimi zdjęciami po wyświetleniu wiadomości. W większości przypadków ustalicie, że zdjęcia powinny być kasowane, ale możecie dojść do porozumienia, że będziecie je przechowywać, w takim wypadku należy ustalić w jaki sposób będziecie to robić.

Jak zrobić nudesy?

Zdjęcia typu nudes nie powinny być ordynarnymi zdjęciami robionymi w toalecie przy otwartej desce klozetowej, ani to erotyczne, ani ładne. Tak samo jak robisz sobie przemyślane zdjęcia w konkretnych pozach, ubraniach i miejscach tak samo zastanów się nad tym jak zrobić nagie zdjęcie.

Nudesy mogą być bardziej erotyczne albo pornograficzne, można być na nich uśmiechniętym albo zadziornym, wszystko zależy od naszego pomysłu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
15 %
Excited
Excited
38 %
Sleepy
Sleepy
23 %
Angry
Angry
23 %
Surprise
Surprise
0 %