Ostatnia aktualizacja 22 czerwca 2022 przez Redakcja

Thicc to pojęcie doskonale znane w internecie o zabarwieniu erotycznym, kierowane głównie do kobiet. Jeśli przetłumaczymy słowo „thicc” na język polski otrzymamy słowo „jędrny” chociaż bardziej chodzi tu o wyrażenia typu „okrągły”. W tym artykule robimy dokładną analizę tego wyrażenia i tłumaczymy co to znaczy thicc. Jeśli ten temat Cię interesuje to zapraszamy do lektury.

Co to znaczy Thicc

Thicc jest przymiotnikiem wykorzystywanym w slangu internetowym do określenia krągłych kształtów kobiety. Zdecydowanie rzadziej stosuje się to określenie w kierunku mężczyzn.

Sylwetka określana mianem „thicc” tyczy się Pań z dużymi pośladkami i zaokrąglonymi biodrami.

Thicc nie jest kierowane do Pań z nadwagą, określa jędrną sylwetkę często determinowaną genetycznie albo treningami na siłowni. W ten sposób określa się atrakcyjną seksualnie kobietę.

Sformułowanie wykorzystywane jest głównie w sposób humorystyczny i niesie ze sobą pozytywny przekaz. Jeśli kobieta usłyszy w swoim kierunku „thicc” powinna uznać to za komplement, nie najwyższych lotów, ale nie jest to w żadnym razie obelga.

Skąd pochodzi wyrażenie Thicc?

Przyjmuje się, że określenie „thicc” pochodzi od słowa „thick” oznaczającego „gruby”. Uznaje się, że wyrażenie miało być odpowiedzią na wielbienie „szczupłej” sylwetki.

Z racji genetycznych wpływających na kształt sylwetki, „thicc” zaczęło pojawiać się w odniesieniu do kobiet czarnoskórych. W późniejszym czasie przeniosło się również na kobiet o innym kolorze skóry i dzisiaj nie jest powiązane z żadną rasą.

Pierwszy wybuch popularności tego słowa upatrywany jest na rok 2004. Miało ono zostać użyte na jednej z popularnych amerykańskich stron hip-hopowych. W ostatnich latach mianem thicc określało się często Rihannę. To właśnie jej sylwetka jest pokazywana jako przykład dla określenia „thicc”.

Nic nie wskazuje na to, aby określenie to miało mieć jakiekolwiek inne znaczenie. Choć należy pamiętać, że w internecie często wykorzystuje się je w memach jako forma żartu.

Thicc figura

Figura typu Thicc raczej nie jest możliwa w 00% do wypracowania na siłowni. Jest to typ sylwetki, promujący kobiety o szerokich biodrach. Przykładowa figura thicc wygląda tak jak Panie na poniższym zdjęciu.

thicc figura

źródło: https://genelmag.com/article/stop-trying-to-redefine-thicc

Kto używa „thicc” i jak to robić?

Warto zaznaczyć, że wyrażenie „thicc” może być odebrane jako beztroski i zabawny komplement albo o charakterze seksualnym. Dlatego odradzamy używania go na prawo i lewo, gdyż nasze intencje mogą zostać źle odczytane.

Thicc używane jest przez nastolatków i osoby dorosłe. Określenie pojawia się głównie w komunikacji internetowej na portalach typu Snapchat, Instagram czy Facebook.

Przykład użycia w rozmowie:

  • Monika: Nie uważasz, że moje uda są za duże?
  • Tomek: Nie żartuj, kocham je. Wyglądasz thicc!
  • Damian: Patrz na tę dziewczynę, ale ma kształy.
  • Marek: Ta, thicc.

Mamy nadzieję, że wiesz już co znaczy thicc i w jakich sytuacjach można używać tego określenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %