Ostatnia aktualizacja 24 kwietnia 2023 przez Redakcja

Niektóre wyrażenia stosowane w mediach społecznościowych nie powinny być interpretowane dosłownie, dokładnie tak jest z „Couple Goals”. Zapewne właśnie zobaczyłeś lub zobaczyłaś ten hasztag na Twitterze czy Instagramie i zastanawiasz się co znaczy. Doskonale się składa, bo nasz artykuł odpowie na to pytanie oraz pokaże Ci z czego wynikają problemy w zrozumieniu Couple Goals.

Couple Goals co to znaczy?

Jeśli posługujesz się w miarę swobodnie językiem angielskim to zapewne wiesz, że dosłowne tłumaczenie Couple Goals na język polski brzmi „Cele pary”. Jednak, gdy chcemy mówić o celach jakie stawiają przed sobą zakochani najczęściej stosujemy określenie „Relationship Goals”.

Ta niewinna zmiana ma istotny wpływ na to jak należy rozumieć oba pojęcia.

 • Couple Goals – najczęściej używane jako hasztag na portalach społecznościowych. Wykorzystywane pod zdjęciami „pary idealnej”. Stosuje się je najczęściej pod zdjęciami uśmiechniętej dwójki osób, która ładnie wygląda, ma ciekawe tło zdjęcia i zdaje się wieść życie w idealnym związku.
 • Relationship Goals – wyrażenie czasem używane jako hasztag, określające cele jakie mamy w związku.

Couple Goals to najlepsi przyjaciele i kochankowie, osoby, które wydają się mieć idealny związek, którego najczęściej zazdrościmy (w dobry sposób). Hasztag #CoupleGoals pojawia się głównie pod zdjęciami na portal Instagram, ale pierwsze użycia znane są z Twittera.

W momencie pisania tego artykułu pod tagiem #couplegoals na IG znajduje się 52 miliony postów. Jest to okazja do wybicia się dla mniej znanych twórców.

Problem polega na tym, że używanie tagu przez samych twórców jest oznaką braku skromności. To inne osoby powinny wyrażać swoją opinię o tym czy dana para jest Couple Goals czy nie.

Kiedy używać Couple Goals?

To jak będziemy używać określenia Couple Goals jest zależne od tego, gdzie będzie stosowane oraz kto będzie jego odbiorcą.

Jako osoba korzystająca aktywnie z mediów społecznościowych zarezerwuj sobie hasztag #CoupleGoals do zdjęć par, którym zazdrościsz. Zazdrość powinna dotyczyć nie ich statusu majątkowego a związku jaki wiodą.

Pamiętaj jednak, że nie ma par idealnych a życia pokazywane na IG to tylko wycinek rzeczywistości, którą ktoś chce pokazywać.

W rozmowach nieznających „przyjętego” znaczenia, wyrażenie Couple Goals może być stosowane zamiennie do Relationship Goals.

Jakie mogą być cele par?

Wiesz już co znaczy Couple Goals w świecie internetu, ale pomówmy teraz oraz o celach jakie mogą stawiać sobie pary. Choć słowo „cel” nie jest do końca dobre, to raczej pragnienia jakie można mieć odnośnie swojej relacji z drugą osobą.

Do najczęstszych Couple Goals zalicza się:

 • Bycie razem w szczęściu i chorobie,
 • Możliwość realizacji swoich pasji niezależnie od siebie,
 • Balans w podejściu do finansów,
 • Wspólne spędzanie czasu na rzeczach, które obojgu sprawiają radość,
 • Szczerość,
 • Brak nudy w życiu łóżkowym,
 • Zaufanie,
 • Bezpieczeństwo,
 • Bycie najlepszymi przyjaciółmi i kochankami,

Dla wielu osób właśnie tak wygląda Couple Goals. Każdy może mieć własne wyznacznik pary idealnej, niezależnie od tego jakie one będą, życzymy Ci stania się Couple Goals.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć co znaczy Couple Goals i dlaczego można interpretować to pojęcie na dwa sposoby.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %