cytaty o milosci

Ostatnia aktualizacja 31 marca 2023 przez Redakcja

Miłość to niezwykle fascynujące i potężne uczucie, które trudno opisać słowami. Na szczęście, istnieją cytaty o miłości, które pozwalają w nietuzinkowy i romantyczny sposób wyrazić ukochanej osobie to co do niej czujemy.

Cytaty o miłości

Miłość można wyrazić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich są przepiękne i pouczające cytaty o miłości, które pobudzają emocje, wzruszają i przywołują wspomnienia. Jeśli w twoim życiu jest wyjątkowa osoba, podaruj jej upominek, dołączając do niego kartkę zawierającą romantyczny przekaz.

Sentencje o miłości

Jeśli chcesz napisać ukochanej osobie coś wyjątkowego i niebanalnego, lecz nic ciekawego nie przychodzi ci do głowy, skorzystaj z najlepszych sentencji o miłości. Mogą być one doskonałą inspiracją do stworzenia czegoś własnego.

Smutne cytaty o miłości

Żal i smutek to niezwykle trudne emocje, które spotykają nas wszystkich. Są jak ciężar leżący na sercu, który trzeba jak najszybciej zrzucić. Prezentujemy cytaty o miłości, które pomogą ci pokonać smutek, który nosisz w sobie.

Krótkie cytaty o miłości

Krótkie cytaty o miłości to najlepszy sposób na wyjątkowe wyznanie swoich uczuć względem ukochanej osoby. Jeśli zwykłe „kocham cię” nie wystarczy, użyj jednego z poniższych cytatów, które w nietuzinkowy opiszą to co czujesz.

Piękne cytaty o miłości

Słów wyrażających miłość nigdy za wiele. Jeśli chcesz wywołać uśmiech na twarzy bliskiej ci osoby i pragniesz rozgrzać jej serce, skorzystaj z pięknych cytatów o miłości. Dzięki nim, twoje wyznanie miłości zabrzmi niezwykle romantycznie.

Aforyzmy – złote myśli o miłości

Miłość od zawsze stanowiła źródło inspiracji dla poetów, starających się odnaleźć właściwe słowa, które opiszą to fascynujące uczucie. W efekcie powstało wiele ciekawych aforyzmów  i złotych myśli odnoszących się do miłości, z których możesz w każdej chwili skorzystać.

Inspirujące cytaty o miłości

Miłość można opisać na wiele sposobów, choć czasami ciężko jest znaleźć słowa, które najlepiej oddadzą jej sekret. Wówczas warto mieć pod ręką zbiór najciekawszych oraz inspirujących cytatów o miłości.

Piękne słowa o miłości dla ukochanego

Chcesz zaskoczyć swojego ukochanego mężczyznę? Podaruj mu coś wyjątkowego, co będzie mu się kojarzyć tylko z tobą. Dołącz do tego karteczkę zawierającą piękne słowa o miłości, które z pewnością zrobią na nim wrażenie.

Cytaty o miłości z książek

Literatura od zawsze starała się zgłębić tajemnice miłości. To uczucie zna każde z nas, lecz nie do końca je rozumiemy. Prezentujemy najlepsze według nas cytaty o miłości z książek. Możesz z nich skorzystać kiedy tylko chcesz w wyjątkowy sposób wyrazić swoje uczucie.

Przysłowia o miłości

Piękne i podniosłe przysłowia mogą być doskonałym sposobem na wyznanie miłości ukochanej osobie. Poniżej prezentujemy zbiór najciekawszych myśli, które w bardzo celnie oddają emocje towarzyszące zakochanym.

Sentencje łacińskie o miłości

Pragniesz wyrazić miłość, lecz brakuje ci słów? Skorzystaj z romantycznie brzmiących cytatów o miłości, które trafnie opisują to niezwykłe uczucie. Jeśli chcesz zrobić wrażenie na ukochanej osobie, użyj sentencji łacińskich, które są chętnie wybierane przez zakochanych.

Cytaty o prawdziwej miłości

Sposobów na wyrażenie swoich uczuć jest nieskończenie wiele. Niektórzy wybierają proste „kocham cię”, a niektórzy sięgają po bardziej poetyckie słowa. Można je znaleźć w wielu cytatach o prawdziwej miłości, które przygotowaliśmy.

Smutne cytaty o miłości zranionej

Mówi się, że czas leczy rany, także po zawodzie miłosnym. Niezwykle pomocne mogą być także smutne cytaty o miłości zranionej. Pozwolą one dać upust negatywnym emocjom i ukoić wewnętrzny ból po rozstaniu.

Dojrzała miłość cytaty

Szukasz cytatów, które wzruszą, pobudzą emocje i rozgrzeją serce? Przygotowaliśmy zbiór najciekawszych cytatów o dojrzałej miłości. Nie bój się mówić o swoich uczuciach i rób to w romantyczny sposób.

Miłość na odległość cytaty

Miłość oddzielona kilometrami to trudna sytuacja wymagająca od nas wiele siły i wytrwałości. Pielęgnować taki związek możemy na różne sposoby. Jednym z nich jest częste wyrażanie swoich uczuć za pomocą cytatów o miłości na odległość.

 1. Odległość uczy nas doceniać dni, które możemy spędzić razem, a odległość uczy nas definicji cierpliwości. To przypomnienie, że każda chwila razem jest wyjątkowa i każdą sekundę należy cenić”. – Autor nieznany
 2. Wydawało się, że kochaliśmy się bardziej, gdy dzieliły nas duże połacie dwóch kontynentów. Codzienna praca miłości była często trudna do wykonania w domu. – Aleksandar Hemon
 3. Miłość na odległość to dowód na to, że czas i przestrzeń nie mają znaczenia, gdy chodzi o prawdziwe uczucia – Meghan Daum
 4. Definicja związku na odległość: Niewygodny, najskuteczniejszy sposób, aby dowiedzieć się, czy naprawdę się kochacie. – Autor nieznany
 5. Tam, gdzie byłeś ty, jest dziura na świecie, którą ciągle chodzę w ciągu dnia i wpadam do niej nocą. Piekielnie za tobą tęsknię. – Edna St. Vincent Millay
 6. Związki na odległość są trudne, ale są też niesamowite. Jeśli potraficie kochać, ufać, szanować i wspierać się nawzajem na odległość, wtedy będziecie nie do powstrzymania, gdy będziecie fizycznie razem – Autor nieznany
 7. Nieobecność wyostrza miłość, obecność ją wzmacnia – Thomas Fuller,
 8. Tęsknię za tobą nawet bardziej, niż mogłem uwierzyć; i byłem gotów bardzo za tobą tęsknić. – Vita Sackville-West
 9. Czas to najdłuższa odległość między dwoma miejscami. – Tennesse Williams
 10. Zakochałem się w niej, kiedy byliśmy razem, a potem zakochałem się jeszcze bardziej w latach, kiedy byliśmy osobno. – Nicholas Sparks
 11. Gdyby odległość była mierzona sercem, nigdy nie dzieliłaby nas więcej niż minuta. – Autor nieznany
 12. Jeśli myślisz, że tęsknienie za mną jest trudne, powinieneś spróbować zatęsknić za tobą. – Autor nieznany
 13. Miłość będzie podróżować tak daleko, jak jej pozwolisz. Nie ma ograniczeń – Autor nieznany,
 14. Kocham cię nie tylko za to, kim jesteś, ale za to, kim jestem, kiedy jestem z tobą. – Elizabeth Barrett Browning
 15. Odległość znaczy tak mało, gdy ktoś znaczy tak wiele. – Toma McNeala
 16. Ból rozstania jest niczym w porównaniu z radością ponownego spotkania. – Karol Dickens
 17. Odległość między dwojgiem ludzi nie ma znaczenia, gdy ich dusze są zjednoczone. – Matshona Dhliwayo
 18. Odkryłam, że tęsknię za nim, im bardziej był nieobecny w moim życiu, a im bardziej za nim tęskniłam, tym bardziej go kochałam. – Donna Lynn
 19. Istnieję w dwóch miejscach, tutaj i tam, gdzie ty. – Margareth Atwood
 20. Wiesz, że to prawdziwa miłość, kiedy bez względu na odległość, on wciąż może sprawić, że się uśmiechniesz. – Autor nieznany

Znalazłeś tutaj cytat o miłości na odległość, który szczególnie Ci się spodobał?

Co to jest miłość cytaty

Czym jest miłość? – To pytanie, na które ludzkość od wieków szuka właściwej odpowiedzi. Uczucie to jest potężne i fascynujące, a także trudne do opisania.  W lepszym jego zrozumieniu pomogą piękne cytaty, które możemy wykorzystać przy każdej okazji.

Cytaty o nieodwzajemnionej i niespełnionej miłości

Miłość bywa różna. Czasami wielka i szczera, a czasami okrutna i niesprawiedliwa. Nie zawsze jest nam dane zdobyć osobę, do której wzdychamy. Chwilę ukojenia mogą nam przynieść najpiękniejsze cytaty o nieodwzajemnionej i niespełnionej miłości.

Miłosne cytaty dla niej

Chcesz powiedzieć jej „kocham” w wyjątkowy sposób? Poznaj najlepsze miłosne cytaty dla niej, które sprawią, że twoja ukochana poczuje się wyjątkowa i szczęśliwa. Sprawdzą się także gdy szukasz inspiracji, aby stworzyć coś własnego.

Cytaty o czasie i miłości

Gdy jesteśmy zakochani, chcemy zatrzymać czas, by romantyczne i pełne uniesień chwile trwały w nieskończoność. Wyjątkowe cytaty o czasie i miłości, pozwolą, choć na moment zatrzymać się i skłaniają nas do refleksji nad tym fascynującym uczuciem.

Długie cytaty o miłości

Głębokie, inspirujące, czarujące i romantyczne – takie są najpiękniejsze długie cytaty o miłości, które dla ciebie przygotowaliśmy. Pozwalają w niezwykły sposób wyrazić swoje uczucia względem ukochanej osoby. Idealnie sprawdzą się na co dzień oraz na różne okazje.

Cytaty o kochaniu

Miłość to wielka siła, która prędzej czy później uderza każdego z nas. Wiedzą o tym wszyscy zakochani, którzy pragną jak najczęściej dawać wyraz swoich uczuć. W tym celu doskonale sprawdzą się zgromadzone przez nas cytaty o kochaniu.

Cytaty o trudnej miłości

Miłość bywa trudna i kapryśna. Potrafi sprawiać ból i doprowadzać do szaleństwa. Czasami pojawia się nagle i niespodziewanie znika. W chwilach pełnych zmartwień mogą nam pomóc cytaty o trudnej miłości, które warto znać.

Cytaty dla zakochanych

Jeśli jesteś zakochany lub zakochana to z pewnością szukasz wyjątkowego sposobu na powiedzenie ukochanej osobie „kocham cię”. Jeśli proste wyznanie jest dla ciebie zbyt oklepane, możesz skorzystać z najlepszych cytatów dla zakochanych.

Motto o miłości

Chcesz poznać, czym jest miłość? A może szukasz ciekawego i nietuzinkowego sposobu na wyrażenie swoich uczuć względem bliskiej ci osoby? Sprawdź najpiękniejsze, poetyckie interpretacje tego uczucia i wybierz swoje ulubione motto o miłości.

Cytaty o zaufaniu w miłości

Zaufanie to niezwykle ważna część każdego związku, która stanowi podstawę budowania dobrej relacji pomiędzy dwojgiem ludzi. Raz utracone zaufanie, czasami jest nie do odzyskania. Poznaj najlepsze cytaty o zaufaniu w miłości, którymi warto się inspirować.

Cytaty o tęsknocie i miłości

Tęsknota i miłość są nierozerwalnie ze sobą związane. Zdarza się, że tęsknimy za ukochaną osobą lub dawną miłością, którą utraciliśmy. Za każdym razem towarzyszy nam nieodparte pragnienie ujrzenia obiektu naszych westchnień. W takich chwilach warto poczytać cytaty o tęsknocie i miłości.

Fajne cytaty o miłości

Fajne cytaty o miłości są ciekawym sposobem na powiedzenie „kocham cię”. Doskonale sprawdzą się na co dzień, a także na specjalne okazje, takie jak walentynki czy urodziny. Warto z nich skorzystać zawsze gdy chcemy wyrazić swoje uczucia w poetycki sposób.

Cytaty o oczach i miłości

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, które ukazuje drzemiące w nas uczucia i emocje. Przygotowany przez nas zbiór złotych myśli zawiera najpiękniejsze cytaty o oczach i miłości. Pomogą ci wyrazić to co czujesz, gdy kochasz.

Zabawne cytaty o miłości

Chcesz wyznać ukochanej osobie miłość oraz pragniesz, by na jej twarzy zagościł piękny uśmiech? Poznaj zabawne cytaty o miłości, które w humorystyczny sposób opisują to niezwykłe uczucie. Przekonaj się, że z miłości też można pożartować.

Toksyczna miłość cytaty

Toksyczny związek jest jak ciężar, który nosimy na barkach. Trudno się z niego wydostać, a jeszcze trudniej jest w nim tkwić. Przygotowaliśmy zbiór pouczających cytatów o toksycznej miłości, który pomoże ci zrozumieć jego konsekwencje.

Cytaty o pierwszej miłości

 

Cytaty o błędach w miłości

Błędy są nieodłączną częścią naszego życia. Popełniamy je także w miłości i tylko od nas zależy czy będziemy umieli wyciągnąć z nich właściwe wnioski. W tym celu mogą nam pomóc najlepsze cytaty o błędach w miłości.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %