Ostatnia aktualizacja 23 marca 2023 przez Redakcja

Przeglądając różne portale o urodzie czy fora dyskusyjne można natknąć się na wątki, w których kobiety skarżą się na swoje piegi. Jest to nieco dziwne biorąc pod uwagę fakt, że wielu mężczyznom podobają się kobiety z piegami. Piegi kojarzone są głównie z atrakcyjnymi rudowłosymi dziewczynami, ale tak naprawdę występują w całym przekroju społeczeństwa. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy piegi są ładne i co determinuje to jak je postrzegamy.

Czym są piegi?

Żeby móc mówić o piegach warto przyjrzeć się ich definicji medycznej. Ogólnie za piegi uznaje się niewielkie zabarwianie skóry, które powstają w wyniku szybszej syntezy melatoniny.

Piegi mogą przyjmować wiele barw od pomarańczowej po brązową. Co istotne piegi w przeciwieństwie do pieprzyków nie wystają ponad powierzchnię skóry.

Występowanie piegów w dużej mierze jest uwarunkowane genetycznie. Największa szansa na występowanie piegów jest u osób o jasnej karnacji skóry z zielonymi oczami. Najczęstszym połączeniem osób u osób piegowatych jest rud kolor włosów i blada cera.

Po wpływem działania promieni słonecznych piegi mogą być bardziej widoczne. Najczęściej piegi widoczne są na twarzy oraz ramionach.

Czy piegi u mężczyzn są ładne?

ryan gosling mezczyzna z piegami

To jak postrzegane są piegi zależy w dużej mierze od płci i intensywności ich występowania. W przypadku mężczyzn piegi nie są powszechnie uważane za atrakcyjne.

Należy jednak zaznaczyć, że pojmowanie urody nie jest zero-jedynkowe i to co dla jednej osoby jest skazą dla drugiej może być urocze.

Tak właśnie jest w tym przypadku, przygotowując się do artykułu sprawdziliśmy dziesiątki zagranicznych i polskich forów próbując poznać preferencje Pań.

Podobnie jak w przypadku kobiet piegi występują głównie u rudych mężczyzn. Tych nie ma wielu i zazwyczaj postrzegani są jako mniej atrakcyjni. Z drugiej strony ich unikatowa uroda daje przewagę w kontaktach z kobietami, które piegi kochają.

Jeśli jesteś kobietą sama sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy piegi u mężczyzn Cię kręcą. Jeśli jesteś facetem, nie musisz narzekać na piegi. W dorosłym życiu nie raz mogą się okazać, na tyle pociągające, że kobieta zdecyduje się na randkę właśnie z Tobą.

Piegi na twarzy – błogosławieństwo czy przekleństwo?

czy piegi sa ladne u kobiety

Kobiety mają tę przewagę, że są kobietami i to rzadko kiedy one muszą strać się o uwagę mężczyzn.

Wielu mężczyzn ma słabość do rudych kobiet, a to właśnie u nich piegi są najpowszechniejsze.

Faceci podkreślają, że w dużej mierze o atrakcyjności piegów decyduje ich nagromadzenia. Plamy piegów mogą nieco obniżać atrakcyjność kobiety, natomiast ich niewielka ilość w zdecydowanej większości przypadków będzie działać tylko na ich korzyść.

Zaskakująco dużo kobiet nienawidzi swoich piegów, podczas gdy mężczyźni odbierają je w zupełnie inny sposób. Problemy mogą powstawać z okresu dojrzewania, kiedy to w szkole dziewczynki wyzywane są od piegusów co niejako je piętnuje.

Pamiętaj, jesteś w około 5% populacji oznacza to, że na 100 kobiet tylko 5 będzie miało piegi. Potraktuj to jako przewagę i zaakceptuj swoją odmienność.

Posiadanie piegów może mieć znaczenie dla Twojej urody po 30 roku życia, gdyż piegi zazwyczaj sprawiają, że wygląda się na młodszą niż w rzeczywistości.

Spójrz na to w ten sposób, że podczas gdy ty zamartwiasz się o swoje piegi, inna pieguska wyszukuje w internecie frazy „makijaż dla piegowatych” w celu podkreślenia swoich piegów.

Naturalnie masz prawo do tego, aby nie czuć się swobodnie w swojej skórze, co może prowadzić Cię do szukania metod na zakrycie piegów.

Co zrobić jak moje piegi mi się nie podobają?

Ukrycie piegów bez kosztownych zabiegów kosmetycznych jest do pewnego stopnia możliwe. Należy w tym celu dobrze rozumieć to z czym się walczy.

Podstawowe zalecenia dotyczą głownie walki ze słońcem:

  • Unikania ekspozycji na słońce w godzinach, gdy najmocniej świeci,
  • Chronienia twarzy przez czapki i kapelusze,
  • Nieopalania się,
  • Stosowanie kremów z filtrami,
  • Ubierania jasnych ubrań,
  • Rozjaśnianie piegów np. przez maseczki na bazie ogórka,
  • Smarowanie piegów sokiem z cytryny.

Nie daj się jednak zamknąć w ciemnym pokoju. Popadanie w skrajności nie jest zdrowe, z urodą jak ze wszystkim należy zachować umiar.

Ostateczną formą walki z piegami jest ich usuwanie. Nie są to jednak w pełni skuteczne metody, które na stałe eliminują piegi. Istnieje wiele metod kosmetycznych o różnym stopniu złożoności i tego jaki efekt jest obiecywany.

Ładne i znane osoby z piegami

W świecie szeroko pojętych mediów bez trudu znajdziemy przykłady pięknych kobiet i przystojnych mężczyzn z piegami.

Jak widzisz piegi służą kobietom i dodają im uroku. Naturalnie każdy ma własne gusta odnośnie urody i jest to generalizowanie tematu, ale trudu podejść do subiektywnej oceny w inny sposób. Pokochaj i zaakceptuj swoje piegi traktuj je jako atut a nie przekleństwo. Jeśli jednak nie jest w stanie tego zrobić możesz skorzystać ze sposobów na ich przykrycie lub usunięcie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %