Ostatnia aktualizacja 23 marca 2023 przez Redakcja

Czy pieprzyki na twarzy są ładne? Takie pytanie zadaje wiele kobiet zupełnie zapominając, że nie wszystko musi być ładne lub brzydkie a może być naturalne, tak właśnie jest z pieprzykami. Te niewielkie zmiany skórne występują u większości ludzi a ich postrzeganie zmieniało się na przestrzeni wieków. Różne kultury podchodziły różnie do pieprzyków, a dziś wielu mężczyzn uznaje je za atrakcyjne. Jak to mówią ładnemu we wszystkim ładnie i pieprzyk na pewno nie zaszkodzi. Sprawdźmy zatem jakie są opinie o pieprzykach na twarzy i czy jest czego się wstydzić.

Czym jest pieprzyk?

Aby móc przejść do głównego tematu musimy sobie wytłumaczyć czym jest pieprzyk i jak powstaje. Za pieprzyk uznaje się:

  • Zmamiono skórne o średnicy do 6mm,
  • Niewypukłe,
  • Zaokrąglone.

Powstawanie pieprzyków związane jest z głównie z wpływem promieniowania ultrafioletowego UV. Jednak człowiek może urodzić się mając pieprzyki i wtedy mówimy o podłożu genetycznym, rzadko pieprzyki powstają w skutek infekcji wirusowej.

Pieprzyki w zdecydowanej większości przypadków są niegroźne, jednak w pewnych sytuacjach mogą być objawami poważniejszych chorób wymagających opieki medycznej.

Warto podkreślić, że większość ludzi na pewnym etapie swojego życia miało pieprzyki lub ma je od urodzenia do śmierci. Pieprzyki najczęściej pojawiają się do 20 roku życia i wiele z nich zanika.

Pieprzyki na twarzy w popkulturze

Cindy Crawford

Wiesz już czym jest pieprzyk, ale jak jest odbierany przez innych ludzi?

Marilyn Monroe, mówi Pani to coś? Ikona piękna wczesnego kina, większość mężczyzn marzyło o tak wyglądającej dziewczynie. Szczupła i uśmiechnięta blondynka, podbiła ekrany kin, a jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jej wyglądu był pieprzyk.

Niewielki pieprzyk umiejscowiony nad ustami przyciągał uwagę i dodawał twarzy unikalnego wyglądu. Pomimo ikoniczności tego pieprzyka mało kto wie, że naturalnie nie wyróżniał się kolorem na tle skóry. Marilyn specjalnie go podkreślała kredką, doskonale wiedziała, jak duże ma znaczenie.

Zdecydowanie bardziej współczesną kobietą a zarazem znaną z pieprzykiem na twarzy jest modelka Cindy Crawford. Jedna z najładniejszych modelek świata wielokrotnie wypowiadała się na temat swojego pieprzyka chociażby dla strony zeberka.pl:

 Mo­ja ma­ma za­wsze po­wta­rza­ła, że wiem, jak wy­glą­da mój pie­przyk, ale nie bę­dę wie­dzia­ła, jak bę­dzie wy­glą­dała bli­zna. Te­raz jest on tak bar­dzo czę­ścią mo­jej twa­rzy, że nie my­ślę o nim: „Och, cie­ka­we jak ma się dzi­siaj mo­je zna­mię?”. Jest to mój znak roz­po­znaw­czy, spra­wia też, że wie­le ko­biet z po­dob­ny­mi pie­przykami utoż­sa­mia się ze mną – po­wie­dzia­ła Cindy Crawford.

Jak widać pieprzyk na twarzy nie przeszkadza robić kariery a wiele osób jest go w stanie pokochać. Lista aktorek, modelek i piosenkarek z pieprzykami na twarzy uważanych za piękne jest zdecydowanie dłuższa.

Pogląd na urodę pieprzyków w historii

Aby móc odpowiedzieć na pytanie czy pieprzyki na twarzy są ładne wypada spojrzeć wstecz do naszej historii.

Wspomnijmy tutaj Rzymian, którzy traktowali pieprzyki i piegi jako skazę na urodzie. Rzymskie kobiety starały się usuwać lub wybielać pieprzyki stosując popiół.

Jednak w tym samym Rzymie, wyzwoleni niewolnicy stosowali sztuczne pieprzyki w celu ukrycia blizn. Już samo to pokazuje, że w jednym czasie w obrębie jednego miasta podejście do pieprzyków było różne.

Ciekawym aspektem urody było tworzenie na skórze specjalnych symboli piękna, które miały zakrywać krosty wywołane ospą. Sztuczne pieprzyki przybierały rozmaite kształty od standardowych po półksiężyce czy słońca.

Pogląd na temat pieprzyków zmieniał się na przestrzeni lat, ale przez zdecydowaną część historii ludzkości pieprzyki nie były odbierane ani negatywnie, ani pozytywnie.

Czy pieprzyk na twarzy jest ładny?

Każdy ma prawo czuć się dobrze lub źle ze swoim ciałem. Zaskakująco dużo kobiet zadaje sobie pytanie „czy pieprzyki na twarzy są ładne?”, same sobie na nie odpowiadając.

Osoby, które lubią swoje pieprzyki nie zadają takich pytań. W obecnym świecie należy opowiadać się po jednej ze stron, podczas gdy w tym wypadku nie jest to tak jednoznaczne.

Pieprzyki są naturalne, dla większości ludzi nie mają istotnego wpływu na postrzeganie urody drugiego człowieka.

Jeśli już zrobimy ankietę i zapytamy przeciętnych mężczyzn co myślą o pieprzykach na twarzy kobiet, otrzymamy wyniki mówiące o tym, że albo się im podobają albo nie mają znaczenia.

Istnieją współczesne modelki czy Instagramerki, które rysują sobie pieprzyki, aby się wyróżnić.

Posiadanie pieprzyka na twarzy nie czyni Cię wyjątkową, ale może cię wyróżnić na tle innych kobiet i to w zdecydowanej większości przypadków na plus.

Co zrobić jak nie podoba mi się pieprzyk na twarzy?

Na szczęście żyjmy w czasach, w których wiele niepodobających się nam elementów ciała można usunąć lub zmodyfikować.

Jeśli pomimo tego artykułu i innych podobnych nie czujesz się dobrze ze swoim pieprzykiem możesz skorzystać z laserowego lub chirurgicznego usuwania.

Nie jest to drogi proces a gojenie ran twa do 3 tygodni.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć, że pieprzyki na twarzy nie są niczym złym a wręcz przez niektóre osoby pożądanym. Jeśli masz inne zdanie na ten temat koniecznie daj znać w komentarz a my widzimy się w kolejnych artykułach.

Happy
Happy
75 %
Sad
Sad
25 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %