czy tinder pobiera oplaty za sms

Tinder przy rejestracji wymaga podania numeru telefonu, na który zostanie wysłany kod z weryfikacyjnym SMS. Taki typ weryfikacji ogranicza liczbę fejkowych kont oraz zakładanie wielu kont dla jednego użytkownika co pozytywnie wpływa na doznania płynące z korzystania z aplikacji. Jednak w głowach nowych użytkowników pojawia się pytanie czy Tnder pobiera opłaty za SMS? Jak się okazuje mamy dobre wiadomości, sprawdźmy zatem co musisz wiedzieć o weryfikacji SMS na Tinder.

Czy Tinder pobiera opłaty za SMS?

Weryfikacja SMS na Tinder jest darmowa i to niezależnie od tego, ile razy będziemy ją przechodzić. W Polsce większość serwisów nie pobiera opłat za wiadomości SMS, które są niezbędne do prawidłowego działania, przykładem są banki czy instytucje państwowe, ale również Tinder.

tinder brak oplat za sms

Istnieje bardzo prosty sposób na potwierdzenie powyższej tezy, wystarczy spróbować zalogować się z numeru telefonu, na którym nie ma pieniędzy.

Można również sprawdzić stan konta a następnie podjąć się rejestracji lub logowania. W żadnym z omawianych przypadków z naszego konta Tinder nie pobierze opłaty za SMS.

Czy na pewno nie ma opłat?

tinder oplaty za sms

Choć stwierdzenie, że Tinder nie pobiera opłat za weryfikacyjny SMS jest prawdą, to warto zauważyć, że komunikat pojawiający się na stronie rejestracji głosi:

Mogą obowiązywać opłaty za SMS-y i transfer danych.

Jest to zapis ubezpieczający Tindera na przyszłość oraz w razie ewentualnych zmian u operatorów, które mogą wpłynąć na pobieranie opłat. Jednak w chwili obecnej Tinder nie pobiera w Polsce opłat za sms-y weryfikacyjne.

Tinder brak opłat za SMS

W interncie możesz trafić na strony, które oferują otrzymanie SMS na wirtualny numer bez żadnych opłat. Ciężko oczekiwać od nich, aby brały na siebie potencjalne opłaty za SMS wysyłane do użytkowników i mimo to funkcjonowały. Jeśli chcesz wiedzieć jak założyć konto na Tinderze bez numeru telefonu to zachęcamy Cię do zobaczenia jednego z naszych artykułów.

Tinder ma nie najlepiej sporządzony regulamin, w którym np. nie widnieje informacja o braku opłat za SMS.

Strona pobierająca opłaty jest zobowiązana do wyświetlenia odpowiedniego komunikatu informującego użytkownika o kosztach jakie będzie ponosił. W przypadku rejestracji i logowania na Tinderze, taki komunikat się pojawia i stanowi bardziej zabezpieczenie niż faktyczne ostrzeżenie.

Podsumowując ten krótki artykuł, Tinder nie pobiera opłat za SMS i w najbliższej przyszłości nie powinno się to zmienić.