dlaczego facet nie odzywa sie po randce

Spotkanie dobiega końca, randka wydawała się niemal idealna i tym bardziej dziwi Cię, dlaczego facet milczy po udanej randce. Zła wiadomość jest taka, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi a są jedynie przypuszczenia a dobra, że wcale nie musi to znaczyć, że się już nie spotkacie. Nie ma standardowego czasu po jakim facet odpisuje czy oddzwania. Jednak w pewnym momencie należy stwierdzić, że coś jest nie tak i zapytać o co chodzi albo iść dalej. W tym artykule pomówimy właśnie o nieodzywaniu się przez faceta po spotkaniu i o tym co zwiastuje cisza po randce.

Jak rozpoznać, czy randka była udana?

Pierwsza randka to często stres, myślenie o tym jak się ubrać czy o czym rozmawiać. Już po pierwszych 10-20 minutach można wywnioskować, czy spotkanie zmierza w dobrym kierunku.

Po zakończonej randce czekasz aż chłopak do Ciebie napisze, w końcu wszystko było super, ale odpowiedź nie nadchodzi.

Możliwe, że to co w Twoich oczach było udaną randką przez niego zostało odebrane inaczej.

Każda z nas jest inny i ma własne kryteria oceniania randek, ale należy uznać, że poniższe sytuacje wpływają na końcową ocenę randki jako udanego spotkania.

  • Trwała ponad godzinę albo została przedłużona z początkowo ustalonego czasu.
  • Rozmowa przebiegała płynnie i nadawaliście na tych samych falach
  • Facet dążył do jakiegokolwiek kontaktu fizycznego w celu złamania psychologicznej bariery (podanie ręki, przypadkowe dotknięcie).
  • W rozmowie pojawiała się wizja kolejnego spotkania.
  • Staraliście się utrzymywać kontakt wzrokowy.
  • Napięta atmosfera z początku pod koniec randki zdecydowanie opadła.

Jeśli podczas Twojej randki zaistniały wyżej wymienione czynniki to istnieją podstawy do tego, aby obiektywnie ocenić randkę jako udaną.

Pozostaje zatem pytanie, dlaczego facet nie odzywa się po randce?

Kiedy facet odzywa się po randce?

Jak sama doskonale wiesz albo dopiero się dowiadujesz związek wymaga trochę tajemniczości, zwłaszcza podczas pierwszej fazy randkowania.

Nie istnieje odgórnie ustalona zasada mówiąca po jakim czasie facet powinien się odezwać. Mało tego, każdy będzie podchodził do tej kwestii indywidualnie.

Mimo wszystko wypada, aby mężczyzna zapytał się czy dotarłaś spokojnie do domu. Takie wiadomości najczęściej otrzymuje się jeszcze tego samego dnia, a milczenie następuje po przespanej nocy.

Randki przeprowadzone w tygodniu naturalnie sprawiają, że osoby pracujące czy studenci nie odpiszą Ci z samego rano.

Jeśli panikujesz z powodu braku odpowiedzi w ciągu dnia, to zdecydowanie za bardzo to przeżywasz i lepiej spokojnie poczekać.

Jeśli pierwsza wysłałaś wiadomość z rana, w której zawarte było pytania, kultura wymaga udzielenia odpowiedzi po przeczytaniu wiadomości a najczęściej dzieje się to wieczorem, zwłaszcza gdy wiadomość wysłana jest przez aplikację randkową.

Niepokoić możesz się po 2-3 dniach bez odpowiedzi, taki czas będzie oznaczał, że facet zgrywa niedostępnego albo nie chce się ponownie spotkać i boi się to otwarcie powiedzieć.

Sytuacja, w której ktoś jest tak bardzo zajęty, żeby udzielić odpowiedzi na wiadomość przez kilka dni jest bardzo rzadka.

Dlaczego facet milczy po udanej randce?

Odwlekanie odpowiedzi przez faceta może być podyktowane kilkoma czynnikami, od bardziej racjonalnych po mniej.

W przypadku gdy chłopak odpowiada na Twoje wiadomości zdawkowo zagraj w otwarte karty i spytaj, czy chce się jeszcze spotkać czy jednak coś było nie tak. Oszczędzisz w ten sposób swój czas i nerwy poświęcone na zastanawianie się czy dojdzie do kolejnej randki.

Zgubił kontakt do Ciebie

Najbardziej prozaiczny i obecnie rzadki powód, dla którego facet milczy to zgubiony numer telefonu czy inny kontakt.

Jeśli poznaliście się na portalu randkowym w grę wchodzi wyłącznie przypadkowe usunięcie konta.

Gdy do spotkania nachodzi w świecie rzeczywistym, istnieje prawdopodobieństwo, że jedyny kontakt jaki do siebie macie to numer telefonu.

Tutaj również prawdopodobieństwo jego usunięcia jest znikome. Jeszcze mniejsze prawdopodobieństwo występuje, gdy facet ma więcej niż jedną formę kontaktu do Ciebie.

W takich sytuacjach branie tej opcji pod uwagę nie ma większego sensu, powodu należy szukać gdzie indziej.

Inaczej pochodzi do kwestii kontaktu

Social Medial mocno zawładnęły internetem i pochłonęły wiele kobiet. Wiele Pań komunikuje się w sieci z wykorzystaniem emotikon czy krótkich wiadomości tekstowych. Udzielenie odpowiedzi na takie wiadomości może być dla faceta problematyczne.

Mężczyźni najczęściej nie potrzebują częstego pisania, wolą intensywne i rzeczowe przekazywanie informacji a lepiej rozmawia się im na żywo.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która wysyła setki mało znaczących wiadomości i oczekuje na nie odpowiedzi to możesz się zawieść.

Pamiętaj również o tym, że dla introwertyka taka szybka zmiana życia z singla na osobę w związku może być problematyczna i potrzebuje czasu.

Takie osoby często odpowiadają dopiero w weekend lub po kilku dniach.

Facet nie wie jak zareagować

Prawdopodobnie z Twojego punktu widzenia jest oczywistym, że randka była udana i jesteś zainteresowana kolejnym spotkaniem.

Jednak facet nie wie czy sytuacja, w której było cicho, źle opowiedziany żart albo komunikatu, które mu wysyłałaś dają szanse na drugą randkę.

W jego głowie nie ma pewności czy Ci się spodobał i jak zareagujesz na zbyt szybkie zaproponowanie randki. Nie chce się narzucać a jednocześnie nie wie do końca jak zagadać.

Takie zachowanie może oznaczać brak pewności siebie i nieśmiałość. Daj facetowi czas albo sama wyjdź z inicjatywą kolejnego spotkania.

Randka nie była dla niego udana

Gdy coś nam się bardzo podoba potrafimy nie dostrzegać nawet najbardziej oczywistych minusów. W Twoich oczach odbyliście bardzo udaną randkę, ale jego spojrzenie może być zgoła odmienne.

Możliwe, że podczas spotkania nie chciał Ci dać do zrozumienia, że to pierwsze i ostatnie spotkanie i kontynuował randkę, ale tak naprawdę dążył do jej zakończenia.

Odczucia co do oceny randki potrafią być bardzo różne szczególnie gdy jesteś gadatliwą osobą i nie bardzo zwracasz uwagę na to co do powiedzenia ma druga strona.

Nie można również zapominać o tym, że niekoniecznie musiałaś mu się spodobać tak samo jak on tobie. Przez grzeczność nie zakończył spotkania, ale już na wstępie wiedział, że to nie będzie kontynuowane.

Najlepszym sposobem na odkrycie prawdy jest zapytanie wprost, czy będzie kolejna randka czy jednak coś było nie tak.

Nadmierne zaangażowanie

Każdy z nas lubi wiedzieć, że ktoś poświęca mu czas. Problem zaczyna się pojawiać w momencie, gdy już na pierwszej randce zbyt mocno inicjuje się kontakt fizyczny i obnosi ze swoją randką.

Jedną z gorszych rzeczy jaką można zrobić po pierwszej randce oznajmić w mediach społecznościowych, że wraca się z randki i wkleić wspólne zdjęcie. Nie wszystkie osoby tolerują pokazywanie życia publicznego w social mediach.

Elementem, który mógł również sprawić, że facet się do Ciebie nie odzywa było zbytnie wybieganie z planami w przód. Choć istnieją mężczyźni, którzy lubią spędzać praktycznie cały czas z partnerką to większość facetów potrzebuje przestrzeni.

Nawet jeśli on też myślał o dalszym spotykaniu się to takie naskakiwanie mogło go zniechęcić od dalszego randkowania w efekcie czego milczy.

Pracuje lub jest zajęty

Kiedy facet nie odzywa się po spotkaniu? Wtedy, gdy pracuje lub jest zajęty. Temat pracy jest bardzo popularny podczas randek więc zapewne wiesz, kiedy i gdzie pracuje. Możliwe, że akurat jest zajęty i odpowie w pierwszej wolnej chwili.

Niektóre osoby to pracoholicy i relacje osobiste odkładają na weekend albo późne godziny wieczorne.

Poznał inną osobę

Poznaliście się na portalu randkowym? Prawdopodobnie nie jesteś pierwszą osobą, z którą rozmawiał i nie pierwszą, z którą się spotkał. Obie płcie najczęściej rozmawiają z kilkoma osobami jednocześnie, gdyż wiele rozmów kończy się po krótkiej wymianie zdań i nic z nie wynika.

Nawet jeśli randka z Tobą była udana, istnieje prawdopodobieństwo, że w kolejnym dniu spotkał się z inną kobietą, która bardziej zawróciła mu w głowie.

Oczywiście nie odzywanie się czy nieodpowiadania na Twoje wiadomości jest brakiem kultury, ale należy wziąć pod uwagę taką możliwość.

Nie jesteś królewną – też masz telefon

Nasza kultura wymaga na facetach inicjowania rozmowy i planowania przebiegu randki łącznie z tematami jakie będą na niej poruszane.

Najczęściej to facet pisze pierwszy i stara się rozkręcić rozmowę, zwłaszcza gdy jesteś spokojną i niewygadaną osobą.

Nie zgrywaj niedostępnej i przejmij inicjatywę odciążając go od jednostronnego dbania o budowanie relacji.

Nie musisz nawet proponować kolejnej randki, wystarczy dać mu znać, że randka była udana i fajnie się bawiłaś. Jedno zdanie doda mu ogromnej pewności, że to co robi ma sens i zapewne milczenie szybko zostanie przerwane.

Co robić, gdy facet nie odzywa się po spotkaniu?

Znasz już najczęstsze przyczyny, dla których faceci milczą po randce, nawet jeśli ta była udana z Twojej perspektywy.

Zastanówmy się co możesz zrobić, aby przerwać milczenie faceta.

W pierwszej kolejności daj jemu czas na odpowiedź. Jeśli czekasz na odpowiedź od wczorajszego wieczora a nawet nie minęło kilkanaście godzin to zdecydowanie za wiele wymagasz.

Teoretycznie, jeśli facet jest wychowany, nie jest introwertykiem i nie pracuje na 2 zmiany powinien, odpisać następnego dnia wieczorem przed położeniem się spać.

Gdy uznasz, że minęło odpowiednio dużo czasu koniecznie daj o sobie znać, w innym wypadku możesz czekać w nieskończoność.

Wyślij konkretną i niedługą informację typu:

  • Czy wszystko ok? Nasza randka była bardzo fajna chciałabym ją powtórzyć co ty na to?
  • Masz jakieś plany na weekend? Fajnie byłoby się ponownie spotkać.

Dobrym pomysłem będzie również zahaczenie o tematy poruszane na randce. Jeśli chłopak jest informatykiem wymyśl jakiś problem, w którym mógłby Ci pomóc. Niech to będzie coś w miarę prostego, aby mógł na to odpisać bez konieczności spotkania.

Wspominał, że chodzi na fajny basen? Wyślij wiadomość z prośbą o przypomnienie o jakim basenie mówił, bo byś się wybrała popływać.

Istnieje masa pretekstów do ponownego rozpoczęcia rozmowy i warto z nich skorzystać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć najczęstsze powody nieodzywania się faceta po randce oraz nieco Cię uspokoił.