dlaczego facet odzywa się co jakiś czas

Ostatnia aktualizacja 28 września 2023 przez Redakcja

Poznajesz faceta, nie planujesz zakładać z nim rodziny, w końcu widzieliście się kilka razy, ale czujesz, że nadajecie na podobnych falach i może z tego wyjść coś fajnego. Piszecie do siebie, rozmawiacie, ale on przestaje odpowiadać i odbierać telefony. Jednak po pewnym czasie odpisuje, jak gdyby nigdy nic. Dlaczego facet odzywa się co jakiś czas? Znalezienie jednej odpowiedzi na to pytanie nie jest czymś prostym, dlatego postaramy się udzielić kilku. Twoim zadaniem będzie zastanowić, się które wytłumaczenie wydaje się być tym najbardziej odpowiednim. Sprawdźmy zatem dlaczego facet raz się odzywa a raz nie oraz o czym świadczy, że nowo poznany facet rzadko się odzywa.

Facet raz się odzywa raz nie

Relacje damsko-męskie mogą być proste, teksty o tym, że kobiety są z Wenus a faceci z Marsa czy przerysowywanie naszych relacji nie pomaga w tym stanie rzeczy.

Jesteśmy dorosłymi ludźmi, a bycie w związku wymaga odpowiedzialności, a ta wyklucza dzienne zachowania i bawienie się emocjami drugiej osoby.

Niestety, niektóre osoby tylko urosły, ale nie dorosły i zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje zachowania i czyny wolą się wycofać.

Kobiety podchodzą bardziej emocjonalnie do związków, co bardziej emocjonalne dziewczyny potrafią sprawdzać wiadomości przychodzące od faceta już po kilku minutach od zakończonego spotkania.

Faceci często podchodzą do tego, w nieco inny sposób, kontaktują się za godzinę czy pod wieczór, jeszcze inni czekają z kontaktem kilka dni a inni zupełnie zapadają się pod ziemię.

Na początku tego artykułu musimy przyjąć pewne założenia:

  • Randki były obiektywnie udane,
  • Oboje byliście zaangażowani w rozmowę,
  • Śmialiście się z swoich żartów,
  • Mężczyzna przełamywał barierę fizyczną,
  • Często ze sobą rozmawialiście.

Uznajmy, że powyższe warunki zostały spokojne i w pewnym momencie kontakt został urwany by ponownie odnowić się po kilku dniach.

Facet z sympatycznego gościa, który odzywał się codziennie i pytał jak smakował obiad stał się oschły i zdecydowanie ograniczyły kontakt, co może być tego powodem?

Dlaczego facet odzywa się co jakiś czas?

Jak wspomnieliśmy we wstępie ciężko jednoznacznie wskazać powód przerwanej komunikacji. Niestety często jest ona spowodowana czymś co jednoznacznie wskazuje na konieczność zakończenia związku.

Bawi się Tobą

Będziemy z Tobą szczerzy, nagłe zerwanie kontaktu i odzywanie się od czasu do czasu może sugerować, że od początku byłaś mu potrzebna tylko do jednego, ewentualnie do miłego spędzania czasu.

Nigdy nie wiązał z Tobą nadziei na zbudowanie trwałego związku. Wasze początkowe spotkania i długie rozmowy miały Cię do niego przekonać, aby miał pewność, że jak powróci to będziesz gotowa się z nim spotkać bez robienia wyrzutów.

Ma inną

Byłaś fajna, ale do momentu aż poznał inną kobietę i teraz tamta jest w tej samej sytuacji co Ty kiedyś. Znudzi się aktualną dziewczyną odezwie się do Ciebie, jak gdyby nigdy nic nie przyznając się, że jesteś dla niego opcją awaryjną.

Mężczyźni podobnie jak kobiety potrafią nie mieć uczuć i zależy im tylko na zabawie.

Skąd masz wiedzieć, że ten problem dotyczy Ciebie? Facet praktycznie przestanie się odzywać, ewentualnie będzie robił to o ściśle określonych porach.

Może to wskazywać na fakt, że akurat w tym momencie nie są razem np. znajdują się w pracy.

Nie jesteś w jego typie

Ten punkt jest specyficzny, gdyż dotyczy wyłącznie sytuacji, w których spotkaliście się góra kilka razy.

Chłopak dawał Ci szansę, miał nadzieję, że podczas kolejnego spotkania będziecie się lepiej dogadywać, albo Twoje wady (w jego mniemaniu) magicznie znikną.

Faceci wbrew dobrym manierom nie czują się w obowiązku informować swoich randek, że nie są zainteresowani dalszym spotykaniem się.

Dlatego gdy do niego piszesz ten potrafi długo nie odpowiadać, a gdy się przypomnisz zbywa prostą odpowiedzią i nie wykazuje zainteresowania Twoją osoba.

Facet w takiej sytuacji nie będzie zadawał pytań, będzie unikał odpowiedzi na pytanie o kolejne spotkanie a kontakt będzie od czasu do czasu.

Naturalnie łatwiej byłoby powiedzieć prawdę, niestety nie każdy ma na to tyle odwagi.

Jeśli chcesz się dowiedzieć czy to było powodem musisz przypomnieć sobie wasze wspólne randki i jego zachowanie. Ewentualnie spytaj go wprost czy nie chce się już spotykać.

Pamiętaj, to nie Twoja wina, jesteśmy ludźmi nie musimy każdemu odpowiadać. Coś co dla jednej osoby może być wadą np. gadatliwość dla drugiej będzie zaletą.

Dał ciała i boi się napisać

Nie każdy scenariusz musi wprowadzać negatywną narrację. Możliwe, że z różnych życiowych powodów zobaczył Twoją wiadomość, ale zapomniał odpisać i teraz zastanawia się jak z tego wybrnąć, aby nie zaprzepaścić znajomości.

Co prawda to spora oznaka braku pewności siebie, ale z drugiej strony oznaka tego, że jesteś osobą, na której mu zależy.

Zgrywa niedostępnego

Facet od początku wychowuje się w środowisku, które jasno określa jego rolę w związku. To on ma się starać o kobietę, a rywalizacja jest duża więc musi się wykazać.

Powstały tysiące mniej lub bardziej sensownych poradników mówiących jak zdobyć dziewczynę, jedną z chętniej przytaczanych metod jest udawanie niedostępnego i tajemniczego.

O ile, faktycznie większość dziewczyn nie przepada za zbyt wylewnymi facetami, o tyle mężczyźni czasem nie myślą i wykonują nakreślony plan.

Facet odzywa się co jakiś czas, bo chce, żebyś myślała, że jest bardzo zajęty i rozchwytywany. Może również ograniczać informacje jakie o sobie przesyła, abyś była ciągle zainteresowana jego osobą, w końca doza tajemniczości nikomu nie zaszkodziła.

Chcę się zdystansować

We wstępie wspomnieliśmy, że nie ma tak dużych różnic między płciami jak jest to przedstawiane w mediach. Jednak są pewne zachowania, które zdecydowanie częściej dotyczą jednej z grup.

Jednym z takich zachowań jest wycofanie i wyciszenie się. Wielu mężczyzn ceni sobie prywatność, choć zainteresowanie z Twojej strony może im schlebiać to nadmierna atencja będzie prowadzić do wycofania.

Życie singla jest pod wieloma względami wygodne, nie powinnaś zbyt nachalnie wprowadzać się do życia mężczyzny. Nie planuj każdego weekendu razem, nie staraj się przebywać w jego otoczeniu przez cały czas.

Facet może bardzo Cię lubić a nawet coś więcej, ale potrzebuje przestrzeni dla siebie. Mężczyźni cenią sobie kobiety, które mają również własne zainteresowania i pasje, nie pozwól, aby związek z facetem był główną osią Twojego życia, przynajmniej nie na etapie poznawania się.

Jest zajęty

Na koniec zostawiliśmy sobie najbardziej błahy powód, czyli intensywne życie. To, że spotkaliście się kilka razy i sporo rozmawialiście nie znaczy, że jesteś jedyną osobą w życiu tego faceta a rozmowa z Tobą nie jest jedyną rozrywką.

Życie jest pełne mniej lub bardziej istotnych obowiązków. Często po pracy trzeba przygotować posiłek, wyprowadzić psa, przygotować się do kolejnego dnia itd. Istnieje sporo powodów, które mogą sprawić, że facet będzie kontaktował się z Tobą głównie w okolicy weekendów.

Należ również wziąć pod uwagę, że niektóre osoby pracują również w soboty a osoby posiadające własne firmy potrafią pracować dzień w dzień.

Jak reagować na odzew po dłuższej przerwie?

Znasz już główne przyczyny tego nieregularnego odzywania się przez faceta, ale co zrobić, gdy dochodzi do kontaktu po dłuższym czasie, gdy już zaczynałaś o nim zapominać.

Nie znamy relacji jaka łączyła Cię z tym konkretnym facetem, dlatego zalecamy ostrożność. Dłuższa przerwa, która nie była komunikowana nie daje dobrych perspektyw.

Istnieje duże ryzyko, że wraca do Ciebie z podkulonym ogonem, albo uznał, że fajnie znowu będzie się Tobą pobawić.

Daj mu jasno do zrozumienia, że jego zachowanie jest dziwne i go nie rozumiesz. Jeśli będziesz ciągle zainteresowana spotkaniem, zdecydowanie nie pozwalaj mu na zbyt wiele.

Nie wierz za bardzo w jego tłumaczenia, nawet gdyby wydawały się bardzo wiarygodne. Pamiętaj, że oszuści mają często bardzo dobrze gadane i potrafią manipulować ludźmi.

Naturalnie zdarzaj się przypadki losowe, które potrafią wstrząsnąć życiem danej osoby, ale są one niezwykle rzadkie.

Czy napisać do faceta, który odzywa się w kratkę?

Nie jesteśmy tu po to, żeby decydować za Ciebie, możemy jedynie sugerować pewne rozwiązania.

Nie jesteśmy również w stanie zagłębić się każdy przypadek, dlatego posłużymy się kilkoma schematami.

  • 3 dniowe przerwy w kontakcie – warto napisać,
  • 5-7 dniowe przerwy w kontakcie – możesz napisać,
  • 2-tygodniowe przerwy w kontakcie – napisz konkretnie czy chce się spotykać, czy nie bo Ty nie masz czasu na takie rozmowy.
  • Odzywa się po miesiącu – powiedz, że musi mieć dobre wytłumaczenie, bo nie chce Ci się gadać z kimś, kto nie ma nawet czasu Ci odpisać.

Wiemy, że to bardzo ogólne rady, ale przecież takich szukasz.

Jak rozmawiać po przerwie?

Decydujesz się na spotkanie po przerwie w kontakcie i zastanawiasz się jaką narrację wprowadzić?

Jak się zapewne domyślasz to zależy od czasu przez jaki nie mieliście kontaktu. W przypadku kilku dniowego braku kontaktu, nie warto nawet poruszać tego tematu.

Dopiero gdy problem będzie się powtarzał, możesz dać znać, że zależy Ci na częstszym kontakcie, bo w taki sposób będziecie się poznawać latami, a ty chcesz wiedzieć na czym stoisz.

Jeśli facet odezwał się po 2 tygodniach możesz przyjąć postawę pasywną lub agresywną. Pierwsza polega na prowadzeniu rozmowy w normalny sposób, ale przy zadawaniu pytań, które pozwolą ci odczytać jego zachowanie i zdemaskować ewentualne kłamstwo.

Metoda konfrontacyjna daje możliwość szybkiego wyłożenia swoich oczekiwań odnośnie relacji i zaznaczenia, że 2 tygodnie bez kontaktu to przesada. Nie macie pisać sobie esejów, ale chciałabyś wiedzieć, że dalej macie relacje a nie spotykacie się dwa raz w miesiącu na kawę.

Po ilu dniach facet się odzywa?

Dobrze wychowany i pewny siebie facet odezwie się jeszcze tego samego dnia. Często jest to błaha wiadomość z zapytaniem czy dotarłaś do domu lub poinformowanie, że randka była fajna i czeka na kolejną.

Nie jest to jednak obowiązkiem, wielu mężczyzn odzywa się ponownie w ciągu 3 dni.

Czasem dobrze jest, żeby kobieta wyszła z inicjatywą, zwłaszcza jeśli naprawdę zależy jej na związku.

Nie musisz czekać, aż on odpowie, wyślij neutralną wiadomość, która nie będzie przedstawiać Cię świetle desperatki. Zapytaj co u niego albo jak mija dzień w pracy. Tempo udzielenia odpowiedzi na to pytanie pozwoli Ci określić czy facet jest realnie zaangażowany.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
50 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %