dlaczeog nie mam dziewczyny

Ostatnia aktualizacja 11 marca 2024 przez Redakcja

Wielu mężczyzn ma problem ze znalezieniem dziewczyny i ulega presji, która pcha ich w związek. W końcu wszyscy znajomi są zakochani a ja jestem sam, co ze mną jest nie tak? Może faktycznie masz pewne problemy, które opiszemy w tym artykule a może po prostu na tym etapie życie nie potrzebujesz dziewczyny? Tak naprawdę nie ma żadnej tajemnej wiedzy, która sprawi, że zaczniesz być postrzegany jako bożyszcze, są jedynie porady, dzięki którym popracujesz nad sobą co będzie miało przełożenie na Twoje relacje z kobietami. Spróbujmy zatem odpowiedzieć na pytanie, dlaczego nie masz dziewczyny i czy to jest rzeczywisty problem.

Czy ciężko jest znaleźć dziewczynę?

Gdybyśmy opierali się wyłącznie na suchych statystykach, to należałoby uznać, że znalezienie dziewczyny nie powinno być trudnym zadaniem. W Polsce jest około 1 miliona więcej kobiet niż mężczyzn, a biorąc pod uwagą emigrację, te statystyki wypadają jeszcze lepiej na korzyść mężczyzn.

Tak wygląda sprawa, ale tylko teoretycznie, w praktyce nadwyżka spowodowana jest tym, że kobiety żyją dłużej. W rzeczywistych warunkach jest więcej singli mężczyzn niż kobiet. Dodatkowo Polki łatwiej wchodzą w związki z zagranicznymi mężczyznami niż Polacy z zagranicznymi kobietami.

Jednak życie uczuciowe to nie suche liczby a znalezienie dziewczyny nie jest takim prostym zadaniem. Niektórym osobom przychodzi to naturalnie innym zdecydowanie trudniej, zwłaszcza introwertykom, którzy mają problem z otworzeniem się na innych.

Niezależnie od trudności tego zadania pamiętaj, że podołał mu Twój ojciec, szwagier, mechanik naprawiający twojego mustanga czy facet prowadzący okoliczny warzywniak.

Dlaczego nie mam dziewczyny?

Istnieje wiele powodów, z których mężczyźni nie mogą znaleźć sobie dziewczyny.

Nie znamy Cię personalnie i nie jesteśmy w stanie przedstawić Ci indywidualnego poradnika, ale możemy zasugerować pewne zmiany, który pomogą rozprawić się z tym problemem.

Bo jej nie potrzebujesz

Jesteś przegrywem, nie masz dziewczyny hahah! Nie, nie jesteś przegrywem, to że społeczeństwo wymusza na facetach bycie w związku nie oznacza, że to jest dla Ciebie optymalna sytuacja w tym momencie życia.

Jeśli czujesz, że brak dziewczyny nie sprawia, że Twoje życie jest uboższe, to nie jest to problemem. Realizujesz swoje pasje a spotkania z przyjaciółmi realizują Twoje potrzeby społeczne?

W przypadku pozytywnej odpowiedzi należ to zaakceptować i po prostu poczekać na moment, w którym Twoje postrzeganie świata ulegnie zmianie.

Poczekaj na wartościową kobietę, dla której będziesz chciał zrezygnować z części swojego czasu wolnego i będziesz gotów na poświęcenie energii na związek.

Jeżeli jednak czujesz pustkę, warto przemyśleć kolejne punkty.

Nie szukasz

Jakby banalnie to nie zabrzmiało po prostu nie szukasz dziewczyny, Tobie się tylko zdaje, że to robisz.

Powtarzasz rutynę mając nadzieję, że coś zmieni i w Twojej pracy zostanie zatrudniona fajna dziewczyna, że na Twojej sesji RPG ze znajomymi pojawi się ta jedyna itd.

Jeśli chodzisz na siłownię i widzisz ciągle te same twarze to może warto przełożyć trening o godzinę i sprawdzić kto wtedy pojawi się na Sali?

Szukasz w złym miejscu

Nawet jeśli nie popełniasz wcześniej opisanego błędu możliwe, że szukasz w złym miejscu. To w pełni zrozumiałe, że szukasz wśród koleżanek ze szkoły, studiów czy pracy, ale niekoniecznie jest to najlepszym rozwiązaniem.

Może warto wyjść do zupełnie obcych kobiet i spróbować znaleźć bratnią duszę w miejscach związanych z Twoim hobby?

Te dziadowskie aplikacje randkowe zamiast ułatwić randkowanie sprawiły, że to jest jeszcze trudniejsze, ale może jednak warto się przełamać i założyć konto?

Brak pracy nad sobą

Kolejny problem jest związany ściśle z Twoją osoba. Nie jesteś atrakcyjny, bo stoisz w miejscu, podczas gdy inni się rozwijają.

Masz problem z zawiązaniem butów przez balast znajdujący się ponad pasem, ale jesteś zbyt leniwy, żeby zacząć biegać lub kupić karnet na siłownię?

Przydałby Ci się lekcja u logopedy, ale nigdy nie możesz znaleźć czasu?

Chodzi ciągle w tych samych nijakich ubraniach, które sugerują bardziej, że wyciągasz portfele od studenciaków niż jesteś normalnym gościem?

Naturalnie pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie zmienić, ale są takie, nad którymi warto popracować.

Niskie poczucie własnej wartości

Zdecydowana większość problemów w relacjach damsko-męskich wynika z zaniżonej samooceny. Niestety wiele osób cierpi na tą przypadłość a wynika ona w dużej mierze z kultu ciała, wspaniałego życia widocznego na IG i masy innych pomniejszych czynników.

Koniecznie przestań się oceniać, nie mów sobie, że jesteś beznadziejny i nigdy nie znajdziesz dziewczyny. Nie popadaj też w samozachwyt i nie wmawiaj sobie, że jesteś największym Chadem na dzielnicy.

Wyznacz sobie małe cele, które będziesz stopniowo realizować, aby pokazać sobie, że możesz. Niech to będzie zrobienie 10 tys. kroków dziennie aż po 20 tys. kroków.

Brak pewności siebie

Z niskiego poczucia własnej wartości wykluwa się brak pewności siebie a kobiety lubią pewnych siebie mężczyzn, którzy wiedzą czego chcesz.

Nie pytaj jej za każdym razem o to co zjeść na obiad, gdzie iść na randkę czy co będziecie robić wieczorem, wyjdź z inicjatywą, niech czuje, że kontrolujesz relację.

Jesteś tym miłym gościem

Prawdopodobnie najgorszym co może Cię spotkać to usłyszenie „jesteś takim miłym facetem” niby komplement, ale w praktyce gwóźdź do trumny.

Ty nie masz być „miłym facetem” a gościem, o którym dziewczyna będzie myśleć. STOP! Nie mamy tu na myśli scenariusza „łobuz kocha najbardziej”, chodzi nam o to abyś dawał jasne sygnały co do tego jakie masz zamiary względem dziewczyny.

Ona musi wiedzieć, że zależy Ci na związku albo przynajmniej randce a nie wspólnych pogaduchach o jej problemach. Z chęcią ich wysłuchasz, ale już jak będziecie po kolacji leżeć w łóżku a nie podczas przyjacielskiego spotkania.

Desperat z Ciebie i to widać

Dlaczego nie mam dziewczyny? Może dlatego, że za bardzo się staram? Coś w tym jest. Nikt nie lubi desperatów, ci uchodzą za nie do końca poczytalnych i mogą się wydawać creepy.

Lajkujesz każdy jej post na Instagramie, komentujesz każdy wpisz na FB i piszesz 7 dni w tygodniu na Messengerze wiadomości „miłego dnia”? Nie uważasz, że trochę tego za dużo?

Wyskakujesz jej z lodówki, pozwól aby odpoczęła i sama zatęskniła za tą wiadomość o poranku. Nie rób z siebie desperata, który musi znaleźć dziewczynę i się ożenić bo ciotki na weselach mówią, że taki kawaler powinien mieć pannę.

Za dużo poradników za mało siebie

Naczytałeś się masy poradników tłumaczących jak poderwać dziewczynę w 5 krokach i działasz jak automat zapominając o spontaniczności. Wyłączasz swoje Ja by móc działać tak jak przykazali książkowi guru.

Nie będziemy Ci zniechęcać do czytania tego typu poradników, ale filtruj zawarte w nich informacje i nie zatrać samego siebie, pozwól, aby rzeczy działy się swoim tempem.

Za wysokie wymagania

Pora pogodzić się z tym, że jesteś 5/10 czy 7/10 i nie będziesz przebierać w modelkach. Powierzchowne ocenianie kobiet przez wygląd i ich zaburzony obraz przez filmy pornograficzne nie pomaga.

Naturalnie chcemy być z ludźmi, którzy się nam podobają i niema w tym nic złego, ale może akurat zamiast tracić energię za uganianie się za tą dziewczyną, która ma 10 adoratorów na studiach podejść do tej miłej i sympatycznej dziewczyny, która nie rzuca się w oczy, ale i tak się nam podoba?

Jak znaleźć dziewczynę?

W zasadzie unikając powyższych problemów zwiększysz znacząco swoje szanse na znalezienie dziewczyny. Niemniej podsumujmy sobie rzeczy, które warto zrobić:

  • Ustal małe cele, które będziesz w stanie realizować,
  • Zacznij aktywnie szukać,
  • Zmień miejsca i środowisko, w którym szukałeś do tej pory,
  • Przestań być tylko przyjacielem a zacznij być materiałem na chłopaka,
  • Obniż wymagania,
  • Popracuj nad sobą.

Pamiętaj, że nikt nie jest skazany na samotność i każdy może znaleźć swoją drugą połówkę, o ile podejmie działania, które w tym pomogą.

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
67 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %