druga randka gdzie kiedy i jak sie zachowac

Podczas gdy pierwsza randka jest dla wielu osób tą najważniejszą, tak w rzeczywistości do druga randka daje odpowiedzi na wiele pytać. Podczas pierwszego spotkania jest się mocno zestresowanym, ale ma się świadomość, że co ma być to będzie. Gdy dochodzi do drugiej randki to oznaka, że obie osoby chcą kontynuować znajomość i warto byłoby tego nie zepsuć. Wiele osób zastanawia się jakie są oznaki, że będzie druga randka, kto powinien ją zaproponować, czy gdzie wypada iść na drugą randkę. W tym artykule postaramy się przygotować Cię na idealną drugą randkę.

Po czym poznać, że będzie druga randka?

Wasze pierwsze spotkanie minęło, oboje byliście zadowoleni, ale nie masz pewności czy on był miły albo czy ona nie dała po sobie poznać braku zainteresowania. Jak rozpoznać, że będzie druga randka?

Nie ma jasnych kryteriów to wyznaczających, istnieją jednak pewne przesłanki, które mocno mogą sugerować, czy dojdzie do kolejnej randki.

 • Druga strona nie dążyła do wczesnego zakończenia randki.
 • Rozmowa mogła się nawet nie kleić, ale odczuwałaś, że drugiej osobie zależy na tym spotkaniu.
 • Facet próbował złamać barierę fizyczną przez podanie ręki czy „przypadkowe dotknięcie”.
 • Kobieta uśmiechała się, była zainteresowana rozmową i nie szukała okazji by zagłębić się w telefon.
 • Podczas spotkania pojawił się temat drugiej randki.

Należy jednak podkreślić, że czasem nawet randka, która wydawała się nieudana może prowadzić do kolejnego spotkania. Jeśli myślisz, że źle wypadłeś lub wypadłaś to nie znaczy, że w oczach drugiej osoby tak faktycznie było.

Możliwe, że ta była Tobą oczarowana i nie zwracała uwagi na potknięcia językowe czy gafy, które zostały popełnione.

Z drugiej strony nawet randka, na której buzie wam się nie zamykały i często się śmialiście nie musi oznaczać, że znajomość będzie kontynuowana. Choć są to zdecydowanie rzadsze wypadki i należy rozpatrywać je jednostkowo.

Jeśli, większość z wypunktowanych oznak była spełniona możesz mieć nadzieję na drugie spotkanie.

Kto proponuje drugie spotkanie?

Przyjęło się, że obowiązek zaproszenia na pierwszą jak i kolejne randki należy do faceta. Choć większość mężczyzn nie ma z tym problemu i akceptuje taki stan rzeczy, to fajnie jakby kobieta potrafiła sama wyjść z inicjatywą, zwłaszcza gdy propozycja pierwszej randki wyszła od chłopaka.

Do tanga trzeba dwojga, jeśli facet zobaczy u kobiety zaangażowanie i chęć wyjścia na drugą randkę, którą sama proponuje to zapewne będzie jeszcze pozytywniej nastawiony na kolejne spotkanie.

Jednak panowie powinni mieć świadomość, że mało kobiet wychodzi z taką inicjatywa. Część z nich przekonana jest, że to obowiązek mężczyzny, inne nie wiedzą, jak się zachować a jeszcze inna grupa po prostu będzie się wstydzić.

Dlatego jeśli jesteś facetem wyjdź z propozycją drugiej randki, a jeśli jesteś kobietą, która nie boi się zapytać tylko nie wie czy wypada, to tak wypada a nawet będzie to mile widziane.

Kiedy umówić się na drugą randkę?

Wróciliście do domów, kładąc się wieczorem jeszcze rozmyślacie o randce, która miała miejsce i już zastanawiacie się nad drugą randką, tylko kiedy ona powinna być?

Niestety guru randkowania by móc zarabiać wytworzyli magiczne zasady, które nie mają żadnego sensu, ale niektóre osoby się do nich stosują. Mowa tu np. o zasadzie 3 dni u faceta, która mówi, że kolejną randkę należy zaproponować dopiero po trzech dniach.

Mało tego w tym okresie może okazać się, że facet milczy, pomimo iż randka była udana. W ten sposób ma sprawiać wrażenie bardziej tajemniczego i mniej dostępnego.

Czy kiedykolwiek taka metoda zadziałała na jakąś kobietę? Pewnie tak, ale w rzeczywistości taka zasada jest nic nie warta.

Udana randka naturalnie wpływa na chęć ponownego szybkiego spotkania. Przejście z komunikacji bezpośredniej na aplikacje randkowe czy rozmowy telefoniczne może ponownie zwiększyć dystans, który został skrócony na randce.

Im szybciej dojdzie do kolejnego spotkania tym mniej stresu w tygodniu związanego z drugą randką i większe rozluźnienie podczas samej randki.

Z drugiej strony spotkanie dzień po dniu czy z tylko z dniem przerwy może być zbyt szybkim tempem. Warto pozwolić opaść emocją i w miarę sensownie zaplanować drugą randkę, gdyż bardzo wiele od niej zależy.

W naszej opinii na drugą randkę najlepiej umówić niedługo po pierwszej (do 3 dni), a samo spotkanie zorganizować w granicach tygodnia od pierwszej randki.

Gdzie na drugą randkę?

gdzie na drugą randkę

Po pierwszej randce macie nieco więcej informacji na swój temat. Wiecie co lubcie i w jakich miejscach czujecie się komfortowo. Jeśli nie masz takich informacji, to znaczy, że pierwsza randka nie do końca przebiegła w 100% pomyślnie.

Wiedząc co lubi druga osoba łatwiej jest zaplanować drugą randkę. Nie oznacza to, że bez wspomnianych informacji będzie to zadanie karkołomne, ot nieco trudniejsze.

Pamiętaj, że wciąż jesteście na etapie poznawania się więc randkowanie w głośnych miejscach czy takich, które nie sprzyjają rozmowie nie będzie dobrym rozwiązaniem.

Proponujemy wybrać jedną z poniższych lokalizacji:

 • Spacer po parku, ogrodzie botanicznym czy innym terenie zielonym pozwalającym na swobodną rozmowę w miłych okolicznościach przyrody.
 • Miejsce aktywności jak pokój zagadek, kręgle, pub z biliardem czy grami planszowymi.
 • Wspólny wypad do Zoo lub innych atrakcji w mieście.
 • Randka na aktywnie (rowery, łyżwy, rolki, park trampolin) połączona z piknikiem lub wypadem nad wodę (kajaki, rowery wodne, nie basen).
 • Wieczorne chodzenie po pubach.

Nie bój się zapytać drugiej osoby co by chciała robić. Wyjdź od siebie z kilkoma propozycjami (2-4), dając wybór, ale jednocześnie nie zasypując jej pomysłami.

Druga randka prawdopodobnie będzie już dłuższym spotkaniem więc dobrze jest ją tak zaplanować, aby nie opierała się wyłącznie na rozmowie. Pewne aktywności mogą przełamać schematyczny wieczór, poprowadzić rozmowę na nowe tory i rozluźnić atmosferę.

Gdzie nie iść na drugą randkę?

gdzie nie isc na druga randke

Każdy z nas ma swoje przyzwyczajenia i pojmowanie norm społecznych. Dla jednej osoby druga randka w domu drugiej osoby będzie dobrym pomysłem dla innej będzie to jedna z najgorszych propozycji randkowych, które mogą przekreślić dalsze spotykanie się.

Postanowiliśmy przygotować dla Ciebie krótką listę miejsc, których należy unikać planując drugą randkę.

 • Randka w domu – możliwe, że masz fantastyczną kolekcję płyt, którymi chcesz się pochwalić, ale dla kobiety taka propozycja będzie kojarzyć się jednoznacznie. Podczas pierwszej randki rozmawialiście ze sobą prawdopodobnie około godziny, to nie jest najlepszy moment na zaproszenie drugiej osoby do domu.
 • Koncert – wciąż macie sobie wiele do powiedzenia a koncert czy głośne miejsca mogą to utrudnić.
 • Teatr, kino, Stand-Up – w tych miejscach należy zachować ciszę, oczywiście Stand-Up pozwala na śmiechy i jest luźniejszy niż przedstawienie w teatrze, ale z szacunku do występującego nie powinno się rozmawiać.
 • Kino – gdyby nie amerykańskie filmy nigdy być nie pomyślał, że kino to dobre miejsce na randkę. Konieczność skupienia uwagi na 2 godzinnym filmie w ciemnym pomieszczeniu, w którym nie wypada rozmawiać, nie brzmi to jak dobra randka. Wspólne wyjście do kina może być fajną odskocznią w dłuższych związkach, ale nie na początku znajomości.
 • Spotkanie z Twoimi/Jej przyjaciółmi – Twój zasób wiedzy o drugiej osobie jest minimalny, zabieranie jej do swoich znajomych nie jest dobrym rozwiązaniem. Taka osoba będzie czuć się skrępowana, znajomi będą rozpraszać Twoją lub jej uwagę i koniec końców nie porozmawiacie ze sobą. Na tym etapie znajomości najważniejsze jest budowanie relacji i przebywanie we dwójkę.
 • Druga randka kopią pierwszej – jeśli chcesz pokazać się jako mało kreatywna osoba zaproszenie w to samo miejsce, w którym odbyła się pierwsza randka będzie idealnym wyborem. Nawet w małych miejscowościach jest co robić i można wymyślić nowe miejsce do randkowania.

Zachęcamy do skorzystania z opisanych porad, zwiększą one Twoje szanse na to, że druga randka okaże się sukcesem.

Jak przywitać się na drugiej randce?

jak przywitac sie na drugiej randce

Jednym z najczęstszych pytań odnośnie drugiej randki dotyczy tego jak się przywitać. Teorii na ten temat jest co najmniej kilka i warto je najpierw przedstawić a później omówić.

 • Kobieta decyduje o formie powitania,
 • Przytulas na powitanie,
 • Podanie ręki,
 • Całus w policzek.

W życiu codziennym witamy się podając ręce i jest to najbardziej neutralne z powitań. Taka forma powitania jest często dyskutowana na vlogach osób urodzonych w innych krajach, a mieszkających w Polsce.

Konieczność podania ręki wszystkim osobom, które się zna nawet jeśli jest ich 40 faktycznie może wywoływać uśmiech. Obecnie w grupowych przywitania odchodzi się od tego na rzecz rzuconego w eter „cześć”, a jak wygląda to na randce?

Przyjęło się, że zazwyczaj to facet podaje rękę, ale na randce to kobieta powinna „narzucić” formę przywitania. To Panie decydują o tym do jakiego poziomu bliskości chcą dopuścić.

Jeśli jesteś kobietą i wyciągniesz rękę do chłopaka to zapewne się ucieszy, że rozwiązałaś niekomfortową sytuację, zanim ta się pojawiła.

Jednak prawdopodobnie najczęstszą formą przywitania się na drugiej randce jest delikatne przytulenie. Widzieliście się tylko raz w życiu więc nadmierne okazywanie uczuć może być źle odebrane. Szybkie przytulenie pozwala przełamać barierę kontaktu fizycznego a jednocześnie jest mało „inwazyjne” w sferę osobistą.

Najbardziej otwartą formą przywitania jest całus w policzek. O ile w krajach południowych takie powitanie jest normą o tyle w naszej kulturze taka forma powitania zarezerwowana jest dla relacji kobieta-kobieta.

Całus jest ryzykowny, gdyż nie masz pewności czy partner nie ma obaw przed okazywaniem uczuć publicznie. Może to być dla niego niekomfortowa sytuacja, dlatego zazwyczaj odradzamy taką formę powitania.

Istnieje pewien wyjątek, jeśli oboje jesteście bardzo otwarci i masz przekonanie, że to dobre rozwiązanie możesz spróbować się przywitać w ten sposób.

Z punktu widzenia najlepszym sposobem przywitania będzie podanie ręki, ewentualnie przyjęcie pozycji otwartej sugerującej chęć delikatnego przytulenia.

Druga randka – co wypada i jak się zachować?

Na co można pozwolić sobie na drugiej randce? Na nieco więcej niż na pierwszej, ale bez przesady wciąż jesteście dla siebie obcymi ludźmi, którzy dopiero się poznają.

To jak daleko się posuniecie zależy wyłącznie od waszej otwartości. Pocałunek na drugiej randce? Raczej nie częsty, ale też nie jest jednorożcem a niektóre osoby posuwają się jeszcze dalej.

Wszystko zależy od waszego podejścia do relacji i otwartości. W dużej mierze musicie wyczuć się nawzajem i zobaczyć na jakie zachowania można sobie pozwolić.

To co wypada i nie wypada:

 • Łamanie bariery fizycznego zbliżenia – koniec końców nie macie być przyjaciółmi a kimś więcej. Starajcie się przełamywać barierę dotyku, może spacerowanie za rękę przez cały czas nie będzie najlepszym rozwiązaniem podobnie jak wieszanie się na jego szyi, ale już obejmowanie za ramię czy pocałunek na pożegnanie, jak najbardziej.
 • Bez oczekiwań – nie miej oczekiwań i wymagań, które mogą zostać niespełnione. Nie nastawiaj się na nic poza fajnie spędzonym czasem, a jeśli to otrzymasz uznasz drugą randkę za udaną.
 • Nie napieraj – Posuwaj sprawy do przodu, ale powoli w końcu wciąż macie o sobie mało informacji. Staraj się, aby druga randka była kolejnym krokiem w znajomości a nie powieleniem poznawania się z pierwszej randki.
 • Nie rozmawiaj o byłych – jedną z najgłupszych rzeczy jakie możesz zrobić to rozmawiać o swoich byłych partnerach. Paradoksalnie nawet jak będziesz na nich narzekać, facet można uznać, że będzie kolejnym, na którego będziesz tak samo narzekać na randce z inną osobą, gdy się rozstaniecie. Dokładnie to samo tyczy się Panów.
 • Nie sprzedawaj się w całości – każdy z nas ma jakieś zainteresowania czy rzeczy, którymi może się dzielić. Nie warto odkrywać od razu wszystkich kart. Pamiętaj, że doza tajemniczości jest potrzebna w związku i warto niektóre informacje zachować na później.
 • Koniec randki – postarajcie się przed randką nakreślić godzinę, o której się zakończy. Takie ramy pozwolą wam bez trudu zakończyć spotkanie bez konieczności rozmyślania kto to powinien zrobić. Jeśli jednak nie macie ustalonej godziny jako facet zaproponuj koniec jednocześnie informując o chęci kolejnego spotkania, możecie nawet ustalić termin.
 • Odprowadzenie do domu – to czy kobietę należy odprowadzić do domu w dużej mierze zależy od niej samej i okoliczności. Jako facet nie chcesz się narzucać i ingerować w tak osobiste sprawy jak miejsce zamieszkania. Dlatego to kobieta powinna wysłać pewne sygnały mówiące o tym czy chce być odprowadzona. Nietaktem nie będzie zapytanie kobiety o to czy ją odprowadzić, gdy będzie późna godzina albo będziecie znajdować się w nieciekawej lokalizacji.
 • Kto płaci? – Przyjęło się, że za randkę płaci mężczyzna, ale są również teorie, że osoba, która zaprasza albo każdy płaci za siebie, a jak wygląda to w praktyce? Coraz częściej kobiety płacą za siebie, tyczy się to zwłaszcza wizyt w kawiarniach czy restauracjach. Jeśli jednak proponujesz wyjście do Zoo czy innego biletowanego miejsca wypada abyś zaproponował postawienie biletów. Ostatecznie nie ma jasnych zasad kto za co płaci i warto przynajmniej w pewnym stopniu ustalić to przed spotkaniem.

Temat drugiej randki okazał się na tyle rozbudowany, że wyszedł z nam tego całkiem długi artykuł. Mamy nadzieję, że informacje w nim zawarte okażą się dla Ciebie pomocne i pomogą rozegrać drugą randkę w idealny sposób.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %