dziewczyna w okularach

Ostatnia aktualizacja 13 lutego 2023 przez Redakcja

Okularnica czy czterooka to popularne przezwiska na dziewczynki w szkole podstawowej. Najczęściej takie teksty można usłyszeć od chłopców z klasy, ale w pewnym momencie magicznie żaden chłopak już tak nie mówi. Dziewczyny w okularach podobają się facetom, naturalnie to generalizacja, ale wielu mężczyzn potwierdza, że kobieta nosząca okulary wydaje się być bardziej atrakcyjna. Dlaczego tak się dzieje i czy noszenie okularów jako ozdoby ma sens?

Czy okulary dodają atrakcyjności dziewczynie?

Może zaskoczy Cię fakt, że wiele dziewczyn ma takie same pytania jak Ty. Przeszukując fora internetowe na zagranicznych domenach bez trudu znajdziemy pytania o to czy dziewczyny w okularach są atrakcyjne dla mężczyzn.

Jak się okazuje odpowiedzi facetów są jednoznaczne, praktycznie żaden nie ma negatywnych odczuć co do kobiet noszących okulary.

Często można usłyszeć od ludzi komplement „Dobrze Ci w okularach” a czy usłyszałaś kiedyś, że dobrze Ci bez okularów? Możliwe, że tak jednak osoby w okularach o ile te są dobrze dobrane często wydają się być bardziej atrakcyjne.

Dlaczego kobiety w okularach są atrakcyjne?

Istnieje kilka powodów, które można rozważyć jako powody, dla których dziewczyny w okularach wydają się bardziej atrakcyjne.

Fantazja z bibliotekarką

Każda dorosła osoba czasem fantazjuje o przedstawicielach pewnej grupy zawodowej. W przypadku mężczyzn często jest to pielęgniarka, nauczycielka czy właśnie bibliotekarka.

Zarówno nauczycielka i bibliotekarka kojarzone są z okularami co często ma przełożenie na wizerunek tych osób w filmach dla dorosłych.

Cicha bibliotekarka, która ma przenikliwe spojrzenie i kojarzy się z inteligencją stanowi częsty obiekt fantazjowania.

Kobiety w okularach wydają się inteligentne

Słowem kluczem jest tutaj „wydają się”, głównie przez wzgląd na to, że kojarzone są kujonkami i czytaniem książek. Oczywiście nie zawsze tak jest, mało tego, nawet okulary nie są w stanie przykryć oceanu głupoty niektórych dziewczyn.

Mimo wszystko okulary wpływają na postrzeganie Pań w inny sposób niż kobiet, które ich nie noszą.

Dziewczyna w okularach wydaje się niedostępna

Faceci lubią wyzwania, a zdobycie uwagi kobiety w okularach wydaje się nieco trudniejsze. Połączenie okularów z kamienną twarzą dają wrażenie, że kobieta jest nie do zdobycia. Z jednej strony może to zniechęcać z drugiej potrafi uczynić ją bardziej atrakcyjną.

Okulary są niewinne

kobieta w okularach

Mężczyźni rzadko lubią wulgarne kobiety, które na co dzień chodzą w wyzywających strojach.

Niewinność jest bardziej ceniona, zwłaszcza przez panujące przekonanie, że „cicha woda brzegi rwie”.

Okulary mogą podkreślać powagę, ale również dodawać niewinności, wszystko zależy od Twojego wyrazu twarzy i okularów jakie dobierzesz.

Noszenie okularów zwraca uwagę

Kolejny argument jest z pozoru błahy, ale ma bardzo duże znaczenie. Większość kobiet nie nosi okularów i nawet te z pięknymi twarzami będą się mniej wyróżniać od dziewczyn w okularach.

Mężczyzn nie bardzo interesuje jaką masz torebkę, pierścionki czy inne dodatki, ale okulary zawsze zauważą, bo są w najistotniejszym miejscu.

Okulary wypełniają twarz

Ten punkt nie tyczy się wszystkich Pań, ale pewne twarze wydają się bardzo puste, gdy brakuje na nich okularów.

Tyczy się to głównie kobiet z okrągłymi twarzami i małymi oczyma. Okulary dodają obramowanie oczom i sprawiają, że twarz wydaje się mniej pusta.

Okulary nie są już powodem do żartów

Kiedyś noszenie okularów mogło być wstydliwe, zwłaszcza gdy zakładało się je w trakcie dorastania i nie było się z nimi kojarzonym od początku.

Jednak te czasy minęły i choć jeszcze wśród najmłodszych dzieci takie dogryzania mogą się przytrafiać to wśród nastolatków i osób dorosłych praktycznie nie występują.

Okulary nie stanowią rysy na wizerunku dziewczyny, która je nosi.

Kobieto wybierz odpowiednie okulary

kobieta-w-okularach1

Okulary mogą pomóc w tym jak jest się postrzeganym albo przeszkodzić w nawiązywaniu relacji. Niektóre dziewczyny mają problemy z odpowiednim doborem oprawek do swojego kształtu twarzy i jej charakterystyki.

Staraj się wybierać klasyczne okulary, które będą pasować do różnych stylizacji i nie będą wyglądać komicznie. Najlepiej przy zakupie poproś o doradzenie osoby trzecie, przyjaciółki czy kogoś z rodziny.

Możesz również zapoznać się z panującymi trendami na różnych stronach z modą lub u producentów okularów.

Dziewczyny w okularach przeciwsłonecznych

Pozostaje nam jeszcze omówić kwestię noszenia okularów przeciwsłonecznych przez kobiety. Czy w tym wypadku również są postrzegane jako atrakcyjne?

To już kwestia dużo bardziej indywidualna, w której generalizowanie jest ciężkie. Wiele zależy od okularów i osoby, która je nosi. Okulary przeciwsłoneczne skutecznie zakrywają oczy, co nie podoba się Panom. Z drugiej strony w pewnych sytuacjach mogą dodawać atrakcyjności.

Jednak noszenie okularów przeciwsłonecznych ma głównie walor użyteczności a aspekt mody schodzi na dalszy plan.

Jak widzisz argumentów na to, że dziewczyny w okularach nie brakuje. Jeśli zakochałeś się w kobiecie w okularach nie jesteś osamotniony. Jeśli jesteś dziewczyną, która nosi okulary i zastanawiała się nad ich zmianą na soczewki to możesz to zrobić, ale nie powinnaś się wstydzić noszenia okularów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %