edarling czy sympatia opinie

Ostatnia aktualizacja 21 lipca 2023 przez Redakcja

Sympatia czy eDarling, która z tych aplikacji randkowych jest lepsza? W tym artykule postaramy się porównać obie pod najważniejszymi względami. Zarówna jedna jak i druga strona wydają się być zastępowane przez darmowe aplikacje. Wskazują na to również opinie użytkowników skarżących się na małą wymianę użytkowników. Zaskakujące przy tym wszystkim są badania, które wskazują Sympatię jako najpopularniejszy portal randkowy w Polsce. Portal eDarling to marka światowa, podczas gdy Sympatia to przedstawiciel polskiej szkoły randkowania. Co wybrać eDarling czy Sympatia?

eDarling czy Sympatia– co jest lepsze?

Żeby móc udzielić odpowiedzi na pytanie zawarte w tytule musimy przyjrzeć się dokładnie kilku statystykom, same opinie użytkowników nie wystarczą.

Obie strony internetowe robią dokładnie to samo tylko w inny sposób. Istotnym elementem obu stron jest rozbudowany profil użytkownika stoi to w przeciwieństwie do największych konkurentów. Jednak nawet Tinder rozbudowuje informacje jakie mogą zamieścić użytkownicy dostrzegając, że ludzie nie są produktami.

Randkowanie w internecie stało się na tyle popularne, że obecnie co 3-4 samotna osoba szuka drugiej połówki w sieci. Ciekawa statystyka mówi, że co 5 osoba poznała swojego partnera przez internet za pomocą aplikacji lub stron randkowych.

Jeszcze 10 lat temu na polskim rynku prym wiodły eDarling i Sympatia, które zgarniały zdecydowaną większość użytkowników. Obecnie Sympatia dominuje rynek a eDarling powoli zostaje w tyle.

Co wypad wiedzieć o Sympatii i eDarling?

 • Sympatia i eDarling są płatne,
 • Obie aplikacje posiadają darmową rejestrację,
 • eDarling to wirtualne biuro matrymonialne a Sympatia to typowy portal randkowy,
 • Obie aplikacje mają podobne opinie,
 • Oba portale znajdują się w TOP10 najpopularniejszych serwisów randkowych w Polsce,
 • Sympatia i eDarling dostępne są na telefony Android i iOS.

To tylko część podstawowych informacji, które warto zapamiętać. Teraz przejdziemy do dokładniejszego omówienia każdego aspektu i mamy nadzieję, że po lekturze będziesz wiedzieć co jest lepsze eDarling czy Sympatia.

Porównanie liczby użytkowników

Kluczowym aspektem każdego portalu randkowego są jego użytkownicy. Nawet najładniejsza strona randkowa będzie niewiele warta z małą liczbą aktywnych kont.

Nie ma zbyt wielu badań pokazujący konkretne liczby, ale znaleźliśmy kilka, na których warto się skupić.

porownanie liczby uzytkownikow edarling sympatia

W roku 2013 z badania Megapanel PBI.Gemius dla wirtualnemedia.pl wynikało:

 • sympatia.pl – szacunkowo 1 310 652 użytkowników,
 • edarling.pl – szacunkowo 841 680 użytkowników.

Na ten czas były to dwa największe portale randkowe w kraju, zostawiając daleko w tyle konkurencję.

Obecnie badania przeprowadzone prze tę samą firmę wskazują takie liczby:

 • Sympatia – 2 474 874 użytkowników (dane na luty 2023)
 • eDarling – 424 000 użytkowników (dane na kwiecień 2018)

Portal eDarling miał zbyt małą liczbę uczestników w Mediapenelu aby móc poprawnie oszacować wyniki strony. Jest to największe rozczarowanie pokazujące, że nawet duże pieniądze ładowane w reklamę i współprace nie zawsze przynoszą rezultaty.

Warto wspomnieć, że jeszcze w roku 2021 Sympatia była daleko w tyle za Badoo i Tinderem, a obecnie to jedyny portal z ponad dwoma milionami użytkowników miesięcznie.

Zaznaczmy jednak, że gdy już jesteśmy na obu stronach, faktyczna liczba użytkowników wydaje się dużo niższa, od tych podawanych w badaniach, ale i tak na korzyść Sympatii.

W tej konkurencji zwycięzca mógł być tylko jeden i pierwszy punkt ląduje na konto Sympatii.

Sympatia 1:0 eDarling

eDarling i Sympatia – demografia użytkowników

Mamy już nieco rozjaśnioną sytuację w odniesieniu do tego jak wygląda liczba użytkowników obu portali, ale kim oni są?

Najnowsze badania Mediapanel pokazują:

 • Z portali randkowych korzysta 6 milionów internautów,
 • Na portalach randkowych jest 3,9 mln mężczyzn i 2,2 mln kobiet,
 • Dominujące grupy wiekowe 21-35 i 36-50 lat

Dla nas najważniejszą informacją jest to, że zarówno kobiety jak i mężczyźni na pierwszym miejscu stawiają portal Sympatia. Wynika to zapewne z tego, że strona należy do Onetu i może sobie pozwolić na największe kampanie marketingowe w kraju przy niskich kosztach.

struktura plci na edarling struktura plci na sympatia

Z informacji podawanych przez eDarling wynika, że z ich strony korzysta:

 • 48% kobiet,
 • 52% mężczyzn.

Biorąc pod uwagę przytoczone dane jest to bardzo dobra proporcja. Niestety z naszego doświadczenia, te dane często są przekłamywane. Nie mamy jednak twardych danych, które mogłyby to podważyć, więc uznamy przedstawione informacje za prawdziwe.

Przy założeniu, że informacje podawane na stronie eDarling nie rozmijają się z prawdą, taka informacja powinna zachęcać panów do skorzystania z tej strony. Kobiety zazwyczaj są w mniejszości, więc dla nich te informacje nie mają większego znaczenia.

W przypadku Sympatii znalezienie takich informacji jest utrudnione, dlatego oprzemy się na raporcie Raport Spicy Mobile. Wedla danych tam zawartych struktura użytkowników Sympatii wygląda następująco:

 • 43% kobiet,
 • 57% mężczyzn.

Takie dane już są bliższe realnym, ale biorąc pod uwagę dostępne informacje należy uznać, że lepiej pod kątem rozłożenia płci wypada eDarling.

Sympatia 1:1 eDarling

eDarling vs. Sympatia cena

Porozmawiajmy teraz o cenie, która ma ogromny wpływ na to jaki portal randkowy wybierzemy.

Zarówno eDarling jak i Sympatia reklamują się darmową rejestracją. O ile ta faktycznie jest bezpłatna to w rzeczywistości, aby móc korzystać w pełni z obu portali należy dokonać opłat.

W eDarling na darmowym koncie mamy wyłącznie możliwość wysyłania emotek innym osobom, podczas gdy Sympatia pozwala na wysłanie jednej wiadomości dziennie.

Już na tym etapie Sympatia wygląda lepiej, ale prawdziwa różnica odczuwalna jest, gdy przejdziemy do cen.

eDarling posiada kilka wariantów Premium:

 • Premium Classic – 1 miesiąc za 99,90 zł/miesiąc
 • Premium Light – 3 miesiące za 74,90 zł/miesiąc
 • Premium Comfort 0 6 miesięcy – 49,90 zł/miesiąc

Sympatia oferuje również 3 pakiety:

 • 1 miesiąc za 21,90 zł
 • 3 miesiące za 41,90 zł (14zł miesiąc)
 • 6 miesięcy za 75,90 zł (12,65zł miesiąc)

Różnica w cenie jest ogromna i to pomimo tego, że eDarling próbuje promować się jako biuro matrymonialne, które ma w ofercie gwarancje kontaktu.

Ogromnym minusem eDarling poza ceną jest automatyczne przedłużanie konta Premium po jego wygaśnięciu. Wielu użytkowników skarży się na ten zapis, o którym dowiadują się z wezwań do zapłaty. Sympatia nie stosuje takich praktyk co zdecydowanie działa na jej korzyść.

Niestety ani Sympatia ani eDarling nie oferuje swoim użytkownikom możliwości skorzystania z darmowego okresu próbnego.

Konto premium w eDarling daje:

 • Nieograniczona komunikacja
 • Dopasowane propozycje partnerów
 • Wgląd do wszystkich zdjęć
 • Informacja o osobach odwiedzających Twój profil
 • Potwierdzenie odczytania wysłanej wiadomości

W przypadku wyboru najdroższego konta premium Sympatia otrzymujesz:

 • Brak limitu wiadomości,
 • Możliwość rozmowy przez wideoczat,
 • Dostęp do widoku gości na profilu,
 • Możliwość blokowania dostępu osobom bez zdjęcia,
 • Brak reklam,
 • Możliwość wyszukiwania po najnowszych profilach,
 • Dostęp do informacji kto Cię polubił w Bingo.

Zasadniczo, żadna z tych funkcji nie jest Ci potrzebna do szczęścia z wyjątkiem nielimitowanych wiadomości.

Biorąc pod uwagę ceny oraz podejście do abonamentu Sympatia zgarnia kolejnego plusa.

Sympatia 2:1 eDarling

Sympatia czy eDarling – ocena funkcjonalności

Oba portale randkowe mają na celu łączenie ludzi, ale podchodzą do tematu w inny sposób. Sympatia to typowa strona randkowa, odbiegająca od konkurencji jedynie bardziej rozbudowanym profilem.

Podstawowe założenie polega na przerzucaniu profili w prawo lub lewo decydując, który się nam spodoba. Mamy również dostęp do wyszukiwarki, która pozwala bardziej zawęzić krąg poszukiwań.

Istotną odmianą dla darmowych portali randkowych jest to, że osoby mogą do siebie pisać nawet bez dopasowania. Ma to swoje wady i zalety, zazwyczaj jednak rozmowa jest inicjowana przez osobę, która została odrzucona w Bingo, a więc nie będziemy zainteresowani kontaktem.

Z eDarling wygląda to inaczej, gdyż mamy tu do czynienia z internetowym biurem matrymonialnym. Strona całe swoje istnienie opiera na teście osobowościowym i algorytmie dopasowującym ludzi.

Test jest rozbudowany i składa się z wielu pytań, choć nie wszystkie mają sens. Na bazie udzielonych odpowiedzi algorytm proponuje nam partnerów, którzy według niego dają największą szansę na zbudowanie trwałej relacji.

Liczba propozycji złożonych przez eDarling zależy od liczby użytkowników spełniających zasady dopasowania. Osoby, które takich kryteriów nie spełniają dostępne są w zakładce „Zdecyduj sam”, która działa dokładnie tak samo jak Bingo na Sympatii.

Na stronie eDarling istnieje tzw. gwarancja kontaktu, czyli właściciel strony gwarantuje, że nawiążesz kontakt z pewną niedużą liczbą użytkowników. Jeśli do tego nie dojdzie, kolejny okres abonamentu otrzymasz w gratisie.

Istnieją jednak pewne wymagania, które trzeba spełnić, aby być branym pod uwagę.

Ciężko porównywać funkcjonalność obu stron, dlatego my punkt przyznamy tej, która pozwala na więcej.

Rejestrując się na Sympatii możemy przeglądać profile innych osób bez konieczności płacenia. Test osobowości w eDarling mocno kuleje o czym pisaliśmy w naszej opinii o tej stronie.

Sympatia jest bardziej przyjazna użytkownikowi i pozwala na więcej za mniej.

Sympatia 3:1 eDarling

eDarling czy Sympatia dla mężczyzn?

Niezależnie na jakim portal randkowym założysz konto będąc mężczyzną musisz się liczyć z większą konkurencją.

Biorąc pod uwagę ogólną liczbę użytkowników Sympatia wydaje się być dużo lepsza. Gdy spojrzymy na procentowe rozłożenie płci na obu stronach, punkt wypada przyznać eDarling.

Gdy porównamy liczby bezwzględne okaże się, że to na Sympatii znajdziemy więcej aktywnych kobiet.

 • Więcej kobiet jest na Sympatii,
 • Sympatia jest tańsza,
 • Sympatia pozwala przeglądać profile kobiet za darmo,
 • Sympatia pozwala pisać do kobiet nawet bez posiadania dopasowania,
 • Na eDarling jest lepsza proporcja kobiet do mężczyzn,
 • Na eDarling jest mniej fałszywych profili.

Biorąc pod uwagę wymienione punkty Sympatia okazuje się być lepszym wyborem dla randkujących mężczyzn.

Sympatia 4:1 eDarling

Sympatia czy eDarling dla kobiet?

W ocenianiu obu portali pod kątem tego komu bardziej sprzyjają nie bierzemy na razie opinii użytkowników. Te w dużej mierze zależą od indywidualnych doświadczeń.

Wiele kobiet skarży się na mężczyzn korzystających z Sympatii czy eDarling. Odnośnie pierwszej strony padają zarzuty, mówiące o tym, że większość facetów nie ma nic ciekawego do powiedzenia i liczy tylko na jedno.

W przypadku eDarling panie zwracają uwagę, że na serwisie jest wielu oszustów matrymonialnych, którzy liczą na posiadanie kobiety na boku.

Te zarzuty są niemierzalne, dlatego nie można ich brać pod uwagę przy ocenie.

 • Kobiety procentowo mają mniejszą konkurencję na eDarling,
 • Więcej mężczyzn jest na Sympatii,
 • Sympatia jest tańsza,
 • Sympatia pozwala przeglądać profile mężczyzn za darmo,
 • Sympatia pozwala pisać do mężczyzn nawet bez posiadania dopasowania,
 • Na eDarling jest mniej fałszywych profili.
 • Kobiety na Sympatii częściej narażone są na otrzymywanie niechcianych wiadomości.

Kobiety stoją przed ciężkim wyborem w kwestii tego, który portal będzie dla nich lepszy. Ze względów cenowych na pierwszy ogień polecamy Sympatię, gdy okaże się, że nie spełni oczekiwać można sięgnąć po eDarling.

Jednak w tym zestawieniu postanawiamy dać pierwszy remis.

Sympatia 5:2 eDarling

eDarling czy Sympatia – opinie użytkowników

Temat opinii został zahaczony przed chwilą, ale należy mu się osobny wątek. W końcu to opinia użytkowników o poszczególnych aplikacjach randkowych jest najważniejsza.

Trzeba mieć świadomość, że zdecydowana większość portali randkowych posiada negatywne opinie. Związane jest to głównie z zawodem z osób, które się spotkało i brakiem poznania interesujących nas osób.

Osoby, które poznały kogoś przez aplikację randkową i są z tego zadowolone zdecydowanie rzadziej piszą swoje opinie.

sympatia opinie

edarling opinie

Patrząc na opinie w sklepie Google Play obie zbierają podobne komentarze.

 • Sympatia 3,6* na 5* przy 13,5 tys. opinii,
 • eDarling 3,5* na 5* przy 7,8 tys. opinii.

Teoretycznie większa liczba opinii daje większe pole do uzyskania gorszych ocen. Różnice pomiędzy ocenami obu aplikacji są minimalne, a jak wygląda to w App Store?

 • Sympatia 1,7* na 5* przy 54 ocenach,
 • eDarling 3,78* na 5* przy 1,8 tys. ocen.

Znamy już oceny poszczególnych aplikacji a na co najczęściej narzekają użytkownicy?

Edarling:

 • Złe działanie aplikacji,
 • Konieczność płacenia za wszystko,
 • Małą liczbę kandydatów,
 • Propozycje par osób bez zdjęć,
 • Proponowanie osób z drugiego końca kraju,
 • Automatyczne przedłużanie subskrypcji,

Sympatia:

 • Błędy w aplikacji,
 • Fałszywe konta,
 • Brak nowych osób,
 • Blokowanie kont po wykupieniu konta premium,
 • Ograniczenia w pisaniu wiadomości,
 • Długi czas weryfikacji konta,

W przypadku obu stron pojawiają się zarzuty co do uczciwości osób, które na nich się znajdują. Niestety to bardzo nieweryfikowalne i każdy musi sprawdzić sam, ile jest w tym prawdy.

To zestawienie pozostanie bez rozstrzygnięcia, żadna ze stron nie zasłużyła na uzyskanie punktu.

Sympatia czy eDarling co wybrać?

Sympatia i eDarling to istotni gracze na rynku portali randkowych. Od wielu lat gromadzą wielu użytkowników szukających miłości.

Jednak praktyki stosowane przez eDarling doprowadziły do topniejącego zainteresowania stroną. Sympatia choć wedle badań jest największym portalem randkowym w kraju to nie widać tego po liczbie aktywnych użytkowników.

Obie strony mają sporo wad, ale ktoś to zestawienie wygrać musiał.

W naszej opinii Sympatia jest lepszym portalem randkowym od eDarling.

Znasz już naszą opinie o obu portalach. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zdecydować co jest lepsze eDarling czy Sympatia, dzięki czemu oszczędzisz czas, nerwy i pieniądze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
100 %