Ostatnia aktualizacja 31 marca 2023 przez Redakcja

Ocena portalu randkowego jakim jest eDarling nie jest prosta. Przez wiele lat użytkownicy zarzucali mu oszustwa i działania niezgodne ze współczesnymi standardami. Pomimo krytyki sposobu pobierania opłat eDarling wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych portali randkowych, choć jego znaczenie stopniowo maleje. Portal randkowy eDarling miał dużą bazę użytkowników, która pozwalała mu być przez lata w czołówce najpopularniejszych stron randkowych. Jednak złote czasy strony minęły i raczej nie powrócą. Postanowliśmy sprawdzić jakie są opinie o eDarling i czy wciąż można znaleźć tam miłość.

eDarling – co to za portal randkowy?

W roku 2009 w Niemczech powstaje płatny portal randkowy eDarling. W przeciągu zaledwie 5 lat rejestruje się na nim 13 milionów użytkowników w tym wiele Polek i Polaków. Strona eDarling należy do:

 • Affinitas GmbH
 • 10999 Berlin,
 • Kohlfurter Strasse.

Jest to duża firma zatrudniająca kilkuset pracowników.

W momencie uruchomienia portalu, rynek nie był jeszcze zasypany aplikacjami randkowymi. Relatywnie mała konkurencja pozwoliła na szybki wzrost zainteresowania stroną.

Wraz z pojawieniem się dużych konkurencyjnych i darmowych alternatyw eDarling zaczął tracić na popularności.

To co kiedyś mogło być uważane za atut strony, czyli rozbudowany test osobowościowy dzisiaj zniechęca. Młodzi ludzie nie mają cierpliwości do takich rzeczy, wolą mieć coś od razu a zapoznanie się z pytaniami i udzielenie zgodnej z nami odpowiedzi zajmuje trochę czasu.

Stronie eDarling nie pomagają również wysokie opłaty, choć ta, gdzie może podkreśla, że rejestracja w serwisie jest darmowa.

Szybko okazuje się, że bez opłaconego konta użytkownicy są bardzo ograniczeni i jedynym wyjściem pozostaje usunięcie konta lub dokonanie opłaty.

To właśnie sposób w jaki pobierane są pieniądze przez eDarling był obiektem wielu kontrowersji. Zarzuty mówiące, że eDarling to oszuści pojawiały się pod każdym artykuł na temat strony.

Na stronie głównej eDarling możemy dowiedzieć się o kilku statystykach, problem w tym, że są one datowane na 2016 rok. Brak aktualizacji strony głównej pokazuje, że właściciele nie traktują swojej strony poważnie albo nie mają się czym pochwalić od dobrych kilku lat.

Nie da się ukryć, że eDarling jak na współczesne realia rynku randkowego ma sporo wad, ale ma również zalety, które warto brać pod uwagę rozważając rejestrację.

Sprawdźmy zatem jakie są opinie o eDarling i czy warto się rejestrować w tym serwisie randkowym.

4.4 TOTAL SCORE

eDarling opinie

Rejestracja
edarling

Portal eDarling chwali się swoim zaawansowanym testem osobowościowym, który tak naprawdę jest nic niewart. Strona proponuje osoby z odległych zakątków Polski a liczba użytkowników nie jest wysoka. Do tego dochodzą wysokie ceny, automatyczne przedłużanie kontai wiele negatywnych opinii.


Jakość dopasowań 3
Funkcjonalność 8
Łatwość użycia 7
Obsługa klienta 3
Cena 1
PROS
 • Portal ukierunkowany na osoby szukające długiego związku
 • Bezpieczeństwo
 • Funkcjonalność i łatwość użycia
CONS
 • Cena
 • Automatyczne przedłużanie konta Premium
 • Słaba jakość dopasowań
 • Podejrzenie tworzenia fałszywych profili
 • Mała baza użytkowników
 • Brak darmowego okresu próbnego

eDarling opinia o profilu użytkowników

Zacznijmy od tego co najważniejsze w każdym portalu randkowym. Jedną z podstawowych rzeczy jaką należy brać pod uwagę wybierając portal randkowy jest liczba i profil użytkowników, którzy z niego korzystają.

Jak czytamy na stronie głównej edarling.pl:

Już ponad 15 mln singli wybrało eDarling! * w Europie w 03.2016

Zatem już na wstępie mamy pytania poddające we wątpliwość obecną sytuację strony. Portal o takiej renomie podaje na stronie głównej dane z roku 2016. Dodatkowo okrasza je gwiazdką, która miała zapewne tłumaczyć, że chodzi o wszystkie konta we wszystkich wersjach językowych strony.

Niestety o ile sama gwiazdka jest to wytłumaczenia musisz już domyślać się sam, bo to nie zostało nigdzie opisane.

Podobno w najlepszych czasach eDarling na stronie rejestrowało się 4 tysiące polskich użytkowników co w skali roku daje 208 tysięcy.

Gdyby takie tempo rejestracji kont było utrzymane do daty powstania tego artykułu to, obecnie na eDarling byłoby 3 miliony polskich użytkowników. Ta liczba jest oczywiście niższa a wiele kont jest dawno martwych.

Doskonale pokazuje to liczba propozycji jakie otrzymują użytkownicy. Strona nie jest martwa, ale daleko jej do świetności (przynajmniej, gdy mówimy o Polsce).

Zawsze interesuje nas relacja kobiet do mężczyzn na portalach randkowych. W przypadku eDarling nie mamy takich informacji na polskiej stronie, ale wchodząc na zagraniczne odpowiedniki np. duński jest to 52% mężczyzn 48% kobiet a w belgijskim eDarling jest to 50/50%.

Gdyby rzeczywiście występowały takie proporcje można by uznać stronę za bardzo atrakcyjną w rzeczywistości jednak często takie dane rozmijają się z prawdą. Praktycznie każdy portal randkowy ma wyraźną przewagę użytkowników męskich, proporcje 50/50 są niezwykle rzadkie.

Konkludując nie należy przykładać wagi do podawanych danych przez eDarling. Rzeczywista liczba polskich użytkowników korzystających aktywnie z portalu jest dużo niższa od prezentowanych liczb.

Profil użytkowników to nie tylko ich liczba, ale i charakter. eDarling jest teoretycznie portalem dla wszystkich, gdyż mężczyzna może szukać mężczyzny a kobieta kobiety. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie dla osób homoseksualnych, dla nich są ciekawsze alternatywy.

Portal chwali się, że 65% polskich użytkowników zarejestrowanych na serwisie ma wyższe wykształcenie. Fajnie tylko ta informacja nie jest nikomu potrzebna i niewiele mówi.

Zapewne informacja ma zachęcić do zakładania kont osoby zdecydowane na trwałe relacje. Podprogowo wyższe wykształcenie kojarzy się z dojrzałością i stabilnością.

Jednak to pokazuje, że 35% użytkowników na start może poczuć się gorszych, a jak wiemy obecnie wyższe wykształcenie niewiele znaczy.

Zdecydowanie ciekawsze byłyby statystyki mówiące, ile osób faktycznie znajduje parę po wypełnieniu testu dopasowania. Stara wersja strony, którą można zobaczyć na web.archive mówiła, że co 5 minut, ktoś dzięki eDarling znajduje miłość, jednak nie jest wytłumaczone co to znaczy.

Na stronie istnieją pewne zasady, które sprawiają, że jest to miejsce przyjazne osobom z kulturą osobistą i nastawionym na budowanie trwałych relacji. Jeśli poszukujesz na eDarling przygód na jedną noc to prawdopodobnie nie tylko ich nie znajdziesz a Twoje konto może zostać nawet zablokowane.

Oszuści na eDarling

Wirtualne biuro matrymonialne, którym próbowało się stać eDarling skutecznie odstraszało oszustów podających się za inne osoby. Oszuści najczęściej żerują na darmowych portalach randkowych, na których zbanowanie konta nie wiąże się z konsekwencjami.

Naturalnie nawet na eDarling znajdują się osoby chcące prowadzić drugie życie. Jednak proces weryfikacji, charakter serwisu i jego odpłatność skutecznie ograniczają liczbę takich osób.

Natomiast pojawia się inny problem jakim są potencjalnie fałszywe konta zakładane przez samą administrację. Tego typu zarzuty często pojawiają się w opiniach, ale w tym przypadku ciężko określić czy mają one pokrycie w rzeczywistości.

Test osobowości eDarling – Opinia

W tym miejscu chcemy zatrzymać się przy szumnie reklamowanym teście osobowości. To na nim bazuje cały koncept strony podobnej do biura matrymonialnego.

Test jest faktycznie rozbudowany i należy do jednego z najdłuższych jakie można spotkać wśród portali randkowych.

Pytania jakie są w nim zadawane dotyczą naszej osoby i wymagań względem potencjalnego partnera.

Z informacji jakie mamy test został wykorzystany w oparciu o badania naukowe a jego wyniki zostały przesłane anonimowo do rozmaitych badań. Jest to mocny argument na korzyść samego testu jednak nasze zastrzeżenia dotyczą nie samej treści a sposobu testowania i rezultatów.

Zarzucenie użytkownika zaraz po rejestracji kilkudziesięcioma pytaniami, z czego część jest otwarta, co zapewne odrzuciło wiele osób.

Ma to swoje plusy jak odsianie osób, które nie są gotowe poświęcić trochę czasu na znalezienie miłości, ale z drugiej strony zawęża grono użytkowników.

Prowadzi to do sytuacji, w której dostajemy nie tyle najlepsze propozycje kontaktów a jedynie takie, które jako tako pasują i został wybrane z niewielkiej liczby aktywnych osób.

Naturalnie znajdziemy historie osób, które zostały połączone przez eDarling, ale na przestrzeni kilkunastu lat funkcjonowania strony to nic wyjątkowego. Nie ma również pewności, że te same osoby bez testu nie odnalazłby się poświęcając na to trochę więcej czasu.

Test jest ciekawym aspektem działania strony, ale przypisywanie mu nadmiernej roli nie ma większego sensu. Potwierdzają to opinie użytkowników, którzy zarzucają przedstawianie propozycji osób z drugiego końca kraju lub bez zdjęcia.

Czy eDarling jest płatny?

ile kosztuje edarling

Kwestia płatności na eDarling i naszej opinii na ten temat jest na tyle rozbudowana, że stworzyliśmy osobny artykuł tłumaczący to zagadnienie.

Jednak nie możemy podjąć się recenzji eDarling bez przynajmniej krótkiego omówienia płatności.

Portal randkowy eDarling promuje się darmową rejestracją i o ile ta faktycznie taka jest to już korzystanie nawet z podstawowych funkcjonalności wymaga opłaty.

W tym miejscu zapytasz, ile kosztuje eDarling? To zależy, ile zarabiasz.

Niestety, ale eDarling jest przykładem dyskryminującym osoby lepiej zarabiające. Strona oferuje konto premium za różne stawki zależnie od tego jaką kwotę zarobków wypełni się w formularzu.

Cena eDarling dla osób zarabiających 75 – 100 tys. rocznie:

 • Premium eDarling Light – 74,90zł/msc,
 • Premium eDarling Comfort – 49,90zł/msc,
 • Premium eDarling Classic – 29,90zł/msc.

Cena eDarling dla osób zarabiających do 25 tys. rocznie:

 • Premium eDarling Light – 34,90zł/msc,
 • Premium eDarling Comfort – 29,90zł/msc,
 • Premium eDarling Classic – 19,90zł/msc.

Podwójne standardy pełną gęba, dlatego wypełniając test zachęcamy do skłamania i wybrania niższej kwoty rocznych zarobków.

Minimalny okres członkostwa to 3 miesiące, ale zakres cen się zmienia. W trakcie tworzenia tej recenzji, premium Classic był dostępny na 1 miesiąc za absurdalne 99zł.

Te ceny są zdecydowanie zawyżone względem konkurencji. Dostosowane bardziej do zachodnich odbiorców niż polskich użytkowników.

Czy eDarling to oszuści?

Powyższe dane pokazują, że eDarling lubi mieszać w cenach i nie gra do końca czysto. Jednak to nie różnice w cenach są powodem, dla których obok eDarling pojawiają się słowa „oszuści, oszustwo”.

Niektóre portale randkowe (zazwyczaj te, które nie potrafią zadbać o użytkowników) podejmują nieczyste zagrania jak automatyczne przedłużanie wygasającej subskrypcji.

Po upływie okresu promocji, nasza oferta przedłuża się automatycznie jako Członkostwo Premium na 1 miesiąc w cenie 119,90 zł. Możesz w każdej chwili zrezygnować z automatycznego przedłużania wybranego przez Ciebie płatnego członkostwa. W tym celu możesz wysłać email, fax lub list do Działu Obsługi Klienta z zachowaniem określonego w umowie terminu wypowiedzenia.

Tekst oczywiście zmieszczony jest w bocznej kolumnie, ściśnięty tak aby się nie wyróżniał. Najważniejsze informacje w nim zawarte:

 • Zakupione konto automatycznie się przedłuża,
 • Okres przedłużenia trwa tyle co okres, na który było kupione konto premium,
 • Odstąpić od automatycznego przedłużenia możesz przed zakończeniem wygasającego członkostwa.

Istnieje również coś takiego jak odstąpienie od umowy, jego okres wynosi 14 dni. Problem polega na tym, że umowa jest zawarta w trakcie pierwszego okresu subskrypcji i automatyczne przedłużanie nie wiąże się z nową umową.

Oznacza to, że jak prześpisz rezygnację będzie ponosić koszty kolejnych miesięcy.

W efekcie znajdziemy relacje użytkowników mówiących o pismach od komorników. Osoby były pewne, że wraz z jednorazową zapłatą po upływie określonego terminu ich konta wygasły, a z tych były ciągle pobierane pieniądze lub próbowano je pobrać.

Tu trzeba jednoznacznie zaznaczyć, że nie można nazwać eDarling oszustami, gdyż wszystko jest opisane w regulaminie. Jednak moralny aspekt tego działania szoruje po dnie i wypada się zastanowić czy warto przelewać swoje pieniądze takiej firmie.

eDarling gwarancja kontaktu

Koniecznie musimy pomówić o gwarancji kontaktu eDarling. Jest to unikatowa cecha portalu, która faktycznie czyni go wyjątkowym na tle standardowych aplikacji randkowych.

Decydując się na zakup 6-miesięcznego konta premium eDarling gwarantuje Ci co najmniej 10 kontaktów z innymi użytkownikami. Dotyczy to zarówno rozmów zainicjonowanych przez Ciebie jak i drugą stronę.

Jeśli umowa nie zostanie dotrzymana, dostajesz za darmo przedłużenie konta premium na taki sam okres.

 • Gwarancja kontaktu zawiera pewne obostrzenia:
 • Sam próbujesz co najmniej 4 razy nawiązać kontakt w abonamencie 6 miesięcznym lub 8 w rocznym,
 • Masz całkowicie wypełnione zakładki Mój profil i Szukam,
 • Masz co najmniej jedno zdjęcie,
 • Regularnie logujesz się na swoje konto.

Wszelkie informacje zawarte są w regulaminie strony. Brzmi jak bardzo fajne podejście, ale zastanów się na ilu serwisach randkowych przez 6 miesięcy nie podjąłeś lub podjęłaś przynajmniej 10 rozmów w 6 miesięcy.

Praktycznie każdy większy serwis randkowy „gwarantuje” te dziesięć rozmów w pół roku. Do tego dochodzi często powielany schemat polegający na tym, że przed upływem ważności konta eDarling masowo wysyła propozycje kontaktów z nadzieją, że wykorzystasz limit omówiony w programie.

W naszej opinii to kolejny zabieg marketingowy, który po rozłożeniu na czynniki pierwsze nie ma większego znaczenia.

eDarling opinie w sklepie Google Play

 edarling opinie w google play

Znasz już najważniejsze aspekty funkcjonowania eDarling, czas najwyższy zająć się opiniami z internetu. Znalezienie opinii o niektórych portalach randkowych nie jest proste, w przypadku eDarling nie mieliśmy z tym większego problemu.

Użytkownicy w głównej mierze skarżą się na:

 • Automatyczne przedłużanie konta premium,
 • Niedopasowane oferty,
 • Mała liczba ofert,
 • Proponowanie osób bez zdjęć,
 • Podejrzenie fałszywych profili,
 • Manipulacją liczbę proponowanych profili,

Widać to zarówno w ocenach jakie otrzymuje strona i spadającym zainteresowaniem eDarling.

Obecnie na Google Play eDarling ma ocenę 3,5*/5* przy niespełna 8 tysiącach opinii i 1 milionie pobrań. Jak na portal randkowy jest to przeciętny wynik, jednak skupianie się na samej ocenie nie ma większego sensu. Należy zagłębić się w opinie o eDarling.

Negatywne opinie o eDarling w Google Play:

 • Niebieskie piekielny ziemniak – Beznadzieja, zaznacza się miasto i odległość na początku a i tak sugestie lecą z drugiego końca Polski…
 • Jarosław – Apka tragiczna, nie chce się logować, jeżeli już się to uda to i tak działa tragicznie lub się wyłącza.
 • I Peć – Najgorzej wydane ponad 200zl . Używam też innych aplikacji ,ale ta aplikacja to totalne dno, w mojej okolicy z 8 kobiet tak zwane mocne trójki. NIE POLECAM
 • Wiktoria – Po prostu beznadziejna. Zbyt mało funkcji jak na opcje Premium. A bez Premium apka traci swoją funkcję, bo nie zobaczysz nikogo i nie napiszesz do nikogo. Brak wersji próbnej. Rozumiem, dlaczego… Nikt by tego nie kupował.

Pozytywne opinie o eDarling w Google Play:

 • Wojtimaj – Aplikacja działa bardzo kiepsko, ale portal eDarling na PC działa świetnie i uważam, że to najlepsza opcja randkowa jaka jest dostępna, o ile ktoś wypełnia szczerze profile osobowości 😉
 • Dicharn – Jak się czepić to tylko ceny.

Znalezienie pozytywnych opinii o eDarling nie jest proste. Użytkownicy rzadko uzasadniają swoje 5* a gdy już to robią często okraszają to słowem „ok”.

eDarling opinie w App Store

edarling opinie w app store

Kolejnm miejscem, w które zaglądamy jest App Store skierowany do posiadaczy telefonów Apple. Zazwyczaj opinie w obu sklepach są podobne, tak samo jest i tym razem.

Aplikacja eDarling ma ocenę 3,7*/5* przy 1,8 tysiącu ocen.

Opinie w dużej mierze tyczą się słabego działania aplikacji i braku szans na znalezienie drugiej połówki.

Nie będziemy przytaczać konkretnych komentarzy, gdyż te nie wniosą wiele do dyskusji.

Opinie kobiet o eDarling

W tym momencie zarysowuje się nam już zdecydowanie bliższy obraz prawdzie od tego sugerowanego, w niektórych artykułach.

Jednak nie ograniczajmy się do sprawdzania opinii w tych dwóch miejscach a dodatkowo podzielmy sobie opinie na komentarz kobiet i mężczyzn.

Przykładowe opinie kobiet o eDarling:

 • Krystyna – Krystyna uwaga na oszustów portal nie istnieje mam prawo tak powiedzieć po 2 miesięcznym „uczestnictwie „w Premium.żadnej odpowiedzi na moje wiadomości.Tylko nadaje sie do programy ALARM
 • Magda – Uważam, że usługi na tym portalu spadły na przysłowiowe psy. Gorzej już nie może być. Korzystam z tej strony od kilku miesięcy, z przerwami bo rzeczywiście kogoś poznałam, ale nie wyszło, niemniej jednak oferta początkowa, wysyłanie codziennie przez pół roku po 20 nowych propozycji to już zamierzchła przeszłość. Teraz wysyłają od 1-3 osób, albo w cale i nie przyjmują żadnych reklamacji.
 • Grazia – Zgadza się. Potwierdzam, przez 2 tygodnie po 20 dopasowań, a obecnie 1-2 lub wcale. I ciężko zastanawiam się czy te dopasowania są w ogóle aktualne, ponieważ nikt ich nie czyta.

Internet zalany jest tego typu opiniami, warto zwrócić uwagę na pewne praktyki, które się powtarzają a co za tym idzie wzbudzają podejrzenia.

Nie mamy dowodów na to, że eDarling tworzy fałszywe profile, jednak oskarżenia tego typu są częste i nie można ich odrzucać.

Istnieję również pozytywne komentarze sugerujące, że na eDarling można poznać fajnych mężczyzn.

 • Basia – Osobiście założyłam konto kilka tygodni temu i jedyna osobą, którą zainteresowałam się był mój znajomy jeszcze z czasów szkolnych. Sama jestem ciekawa jak to wszystko się potoczy. Na razie serwis sprawia pozytywne wrażenie.

Jest to jeden z powodów, dla których nie możemy odradzić korzystania z serwisu choć, zachęcać do zakładania konta również nie zamierzamy.

Opinie mężczyzn o eDarling

Panowie często są bardziej krytyczni w kwestii ocen portali randkowych, ale w tym wypadku trudno o bardziej skrajne emocje.

 • Jack – Dopasowywanie partnerów na podstawie tej ich metody to jedna wielka ściema. Wypełniłem test zaznaczając wszystkie odpowiedzi w ten sam sposób, kolega wypełnił normalnie. Propozycje mamy niemal identyczne (porównujemy).
 • M. – Zgadzam się z Tobą w 100%. Usługi tego portalu są co najmniej żenujące. Obiecują gruszki na wierzbie, a potem wysyłają stare, nieaktualne propozycje z drugiego końca Polski.
 • Wojciech – Trzeba się pilnować przy premium. Zapomnicie wyłączyć subskrypcję, przestaniecie korzystać z konta po kilku miesiącach, a za kilka kolejnych będzie niemiła niespodzianka na rachunku bankowym. Pisanie do biura obsługi klienta nic nie da, fakt, że na konto nie było logowania od 10 miesięcy też nie.

Mamy tu zaprezentowany praktycznie pełny przekrój głównych problemów jakie tyczą się eDarling.

eDarling nasza opinia

Opinia ja o eDarling jest jedną z najdłuższych jakie poczyniliśmy. To tylko świadczy o tym jak wiele tematów jest do poruszenia przy omawianiu tej strony i jakie budzi wątpliwości.

Serwis randkowy eDarling próbuje wyróżnić się na tle konkurencji problem polega na tym, że test osobowościowy i tak nie chroni nas przed absurdalnymi propozycjami znajomości a gwarancja kontaktu jest mało znacząca.

Do tego dochodzą problemy z pobieraniem automatycznych płatności za przedłużanie konta i bardzo wysokie ceny.

Jakby tego było mało portal chwalący się milionami użytkowników nie jest w stanie zaproponować nawet kilkunastu profili ze zdjęciami. Nawet gdy to już zrobi okazuje się, że w dużej mierze są to martwe profile.

Chcieliśmy widzieć w eDarling portal naśladujący praktyki znane z tradycyjnych biur matrymonialnych, ale w naszej opinii to się nie udało.

O ile początkowe założenia działały, gdy portal był popularny i miał wielu użytkowników, obecnie często będzie stratą czasu.

Jednak nie możemy odradzić zakładania na nim konta, chociażby przez takie filmy jak ten poniżej oraz pojedyncze relacje świadczące o tym, że faktycznie można tam znaleźć miłość.

Jeśli masz już konto na innych portalach randkowych, ale nie znajdujesz miłości możesz spróbować szukać jej na eDarling. Zwróć jednak uwagę na to aby anulować subskrypcję przed pojawieniem się nowego okresu rozliczeniowego. Jeśli tego nie zrobisz okaże się, że założenie konta na eDarling było kosztownym pomysłem.

eDarling Twoja opinia

Znasz już naszą opinię i opinie z internetu, mamy nadzieję, że dzięki temu będziesz w stanie zdecydować czy eDarling jest portalem dla Ciebie.

Jeśli masz własne doświadczenia o eDarling podziel się nimi koniecznie w komentarzu. Im więcej opinii tym większe prawdopodobieństwo, że inne osoby będą w stanie podjąć właściwą decyzję.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %