jak zmienic lokalizacje randki fb

Facebook Randki to doskonała metoda na poznanie osoby, z którą możemy spędzić fajne chwile albo całe życie. Funkcjonalności tej modyfikacji są bardzo podobne do innych aplikacji randkowych. Na podstawie naszej lokalizacji i wybranych filtrów pokazywane są nam osoby, którymi może być zainteresowani. Problemem większości aplikacji randkowych jest brak możliwości zmiany lokalizacji, a taka funkcja się bardzo przydaje. Facebook wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i za darmo pozwala zmienić lokalizację na inną w obrębie tego samego kraju. W tym artykule wytłumaczymy Ci jak zmienić lokalizację w randkach Facebook.

Jak działa lokalizacja w randkach Facebooku?

Podczas gdy Badoo czy inne aplikacje odczytują naszą aktualną pozycję, Randki Facebook tego nie robią. Podczas utworzenia konta zaczytywana jest nasza lokalizacja, która jest wpisana na stałe. Nawet przemieszczając się do innego miasta, pierwotną lokalizacją będzie ta, w której aktywowaliśmy konto w randkach.

Lokalizacja randkowa zostanie zmieniona tylko wtedy, gdy manualnie ją zmienisz w ustawieniach swojego profilu.

Aktualizacja lokalizacji sprowadza się do kliknięcia przycisku odświeżenia.

Facebook Randki mają dostęp do naszej lokalizacji, ale w dowolnym momencie możemy zabrać te uprawnienia. Będą one potrzebne tylko przy odświeżaniu aktualnej lokalizacji.

Czy można zmienić lokalizację w randkach Facebook?

Tak, choć nie do końca mówimy tu o pełnej zmianie lokalizacji. Facebook wyróżnia funkcję nazwaną „lokalizacja randkowa” mamy w niej wolne trzy miejsca. Jedno podstawowe określane jest na bazie naszej lokalizacji GPS i ustawiane jest jako lokalizacja podstawowa.

Dwa pozostałe miejsca możemy uzupełnić dowolnie, ale wyłącznie w ramach jednego Państwa. Przykładowo mieszkając we Wrocławiu, ale spędzając dużo czasu w Warszawie możesz dopisać to miasto do swoich lokalizacji, co sprawi, że będziesz się również wyświetlać osobą z Warszawy.

Facebook Randki jak zmienić lokalizację?

jak zmienic lokalizacje randki facebook

Do zmiany lokalizacji będzie potrzebna aplikacja Facebook, po zalogowaniu się na swoje konto wystarczy wykonać poniższą instrukcję.

 1. Wybierz ikonę menu w prawym górnym rogu i wejdź w Randki.
 2. Wybierz z menu Profil.
 3. W sekcji Edycja profilu znajdź Lokalizacja randkowa i kliknij.
 4. Kliknij Dodaj lokalizację.

randki facebook jak zmienic lokalizacje

Przejście wszystkich kroków nie zajmuje wiele czasu i pozwala przeglądać profile osób z wybranych miast. Po przejściu do profili randkowych będziesz bez problemu mogła/mógł zmienić lokalizację.

Zmiana lokalizacji na koncie Facebook czy to działa?

W internecie bez trudu znajdziemy artykuły mówiące o tym, że dodanie innej lokalizacji do miasta, w którym się obecnie mieszka pozwoli zmienić lokalizację w profilu randkowym. Niestety tak nie jest, dodanie czy też zmiana lokalizacji na naszym koncie FB nie będzie miało wpływu na to do jakiego miasta zostaniemy przypisani w Facebook Randki.

Jeśli jednak bardzo Ci zależy i chcesz spróbować wykonaj te kroki:

 1. Wejdź w swój profil na FB,
 2. Wybierz Informacje podstawowe,
 3. W sekcji miejsce zamieszkania wprowadź dowolną lokalizację.
 4. Zapisz zmiany.

Jak zmienić lokalizację w Facebook Randki w inny sposób?

Wyżej opisana metoda jest jedyną formalną zawartą w aplikacji, która pozwala na dokonanie zmian w aplikacji. Istnieją jednak inne sposoby, na edycję aktualnej lokalizacji, ale należy mieć świadomość, że będą wymagać więcej czasu i nie zawsze będą skuteczne.

Wśród najbardziej znanych sposób znajdziemy:

 • Sieci VPN,
 • Aplikacje Fake GPS,
 • Programy typu iMyFone AnyTo.

Każda z tych metod ma swoje ograniczenia i niekoniecznie zadziała. Opisane metody działają, gdy zastosuje się je do innych portali randkowych, jednak w tym wypadku nie przyniosły rezultatu.

Najczęstsze powody zmiany lokalizacji w Randkach Facebook

Wśród najczęstszych powodów do zmiany lokalizacji w Rankach Facebook znajdują się zmiana miejsca pracy lub szykująca się przeprowadzka. Z wyprzedzeniem chcemy nawiązać znajomości w nowym miejscu, aby nie czuć się samotnie z dala od rodziny i przyjaciół.

Nie da się ukryć, że wiele osób chce zmienić swoją lokalizację w celu sprawdzenia osób z dalszych rejonów. Wiele profili osób powtarza się i możemy chcieć trafić do nowych osób.

Niezależnie od powodu jaki tobą kieruje zmiana lokalizacji randkowania na FB nie powinna stanowić większego problemu.