facebook randki powiadomienia jak wlaczyc

Facebook randki są w miarę nową funkcjonalnością, która została już dobrze ceniona przez tysiące użytkowników. Jednak wciąż możemy napotkać pewne błędy, które utrudniają korzystanie z aplikacji. Często pytacie nasz, dlaczego powiadomienia na Facebook Randki nie działają poprawnie. Zapytań jest na tyle dużo, że postanowiliśmy zająć się dogłębnie tematem powiadomień Facebook Randki i ewentualnymi problemami jakie mogą Ci się przytrafić.

Dlaczego warto ustawić powiadomienia Facebook Randki?

Ludzie dzielą się na tych, którzy z automatu wyłączają powiadomienia ze wszystkich aplikacji oraz takich, których telefony co chwile wibrują i wydają dźwięki. Niezależnie od tego w jakiej grupie się znajdujesz powiadomienia na Facebook Randki warto mieć włączone.

Wielu mężczyzn na portalach randkowych popełnia błąd czekając długo z napisaniem do dziewczyny. Zwłoka obniża nasze szanse na nawiązanie kontaktu.

Powiadomienia Facebook Randki pozwalają dowiedzieć się o:

 • Nowym dopasowaniu,
 • Nowym polubieniu,
 • Nowej wiadomości.

Jeśli nie widzisz takich powiadomień to narażasz się na utratę fajnych znajomości. Niestety czasem zdarza się tak, że powiadomienia nie dochodzą i o tym, że mamy parę dowiadujemy się dopiero po uruchomieniu Randek FB.

Zalecamy sprawdzić, czy powiadomienia są włączone, a jeśli nie to warto je aktywować.

Jak włączyć powiadomienia w randkach na Facebooku?

facebook randki powiadomienia wlaczenie

Proces włączania i wyłączania powiadomień z Randek Facebook jest bardzo prosty, wystarczy wiedzieć, gdzie szukać.

 1. Wejdź w zakładkę Randki,
 2. Kliknij ikonę koła zębatego,
 3. Wybierz zakładkę Ogólne,
 4. Wybierz Ustawienia powiadomień,
 5. Przesuń wszystkie wskaźniki w prawo.

Gotowe, jak widzisz nie zajęło to wiele czasu a od teraz możesz mieć pewność, że będziesz dostawać powiadomienia z Randek Facebook na czas.

Facebook Randki powiadomienia same się wyłączają

powiadomienia facebook

Może zdarzyć się tak, że pomimo ustawienia powiadomień na aktywne w sekcji Randki te dezaktywują się zaraz po tym jak opuścisz ekran z powiadomieniami. To częsty problem, który spotyka osoby z wyłączonymi powiadomieniami w całej aplikacji Facebook.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia z Randek Facebook musisz wejść w to samo miejsce, które opisaliśmy powyżej a następnie.

 1. Kliknij niebieski link Ustawienia powiadomień Facebook,
 2. Zjedź do sekcji Inne powiadomienia,
 3. Zaznacz Zezwalaj na powiadomienia na Facebooku.

Od tej pory nie powinno być problemów z niepojawiającymi się powiadomieniami.

Powiadomienia wciąż się nie wyświetlają

Osoby, którym na tym etapie wciąż nie wyświetlają się powiadomienia mają poważniejszy problem. Najprawdopodobniej wynika on z problemów z aplikacją Facebook i nie obejdzie się bez aktualizacji aplikacji albo wyczyszczenia danych.

Na szczęście to nic trudnego i na pewno dasz sobie z tym radę.

Aktualizacja Facebooka

aktualizacja facebook

W pierwszym kroku upewnij się, że Twoja aplikacja Facebook jest aktualna. Możesz to zrobić z poziomu sklepu Google Play na swoim telefonie z Androidem lub w App Store jeśli masz telefon z systemem iOS.

 1. Otwórz sklep Play,
 2. Kliknij ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu,
 3. Wybierz Zarządzanie aplikacjami i urządzeniami,
 4. Przejdź do zakładki Zarządzaj -> Dostępne aktualizacje,
 5. Kliknij aplikację Facebook,
 6. Wybierz Aktualizuj.

Instrukcja ta jest bardzo podobna dla telefonów Apple. Jeśli Facebook nie znajduje się wśród aplikacji gotowych do aktualizacji to znaczy, że masz najnowszą wersję.

W przypadku pobrania aktualizacji uruchom ponownie aplikację, przejdź do Randek i zaznacz powiadomienia tak jak opisaliśmy to powyżej. Gdyby aktualizacja nie pomogła należy przejść do kolejnego kroku.

Wyczyść dane

Czyszczenie danych pozwala wyeliminować ewentualne błędy w działaniu aplikacji oraz stare informacje w aplikacji. To działanie nie ma żadnego wpływu na Twoje konto Facebook czy Facebook Randki.

 1. Wejdź w Ustawienia,
 2. Przejdź do zakładki Aplikacje,
 3. Odszukaj Facebook i stuknij w niego,
 4. Wybierz Wyczyść dane,
 5. Otwórz ponownie aplikację i zaloguj się na swoje konto.

Pamiętaj, aby przed wykonaniem czynności zapisać sobie login i hasło, gdyż przy ponownym uruchomieniu będzie konieczne zalogowanie się do aplikacji.

Ponownie zainstaluj aplikację

Ostatnią propozycją naprawy problemów z powiadomieniami Facebook Randki jest usunięcie aplikacji i ponowne jej uruchomienie.

Usunięcie aplikacji nie oznacza usunięcia konta na FB więc nie masz czego się obawiać. Podobnie jak w wyżej opisanym wypadku zapamiętaj dane do logowania, bo będą Ci potrzebne.

Po usunięciu aplikacji zrestartuj telefon a dopiero później pobierz i zainstaluj aplikację ponownie.

To już wszystko w kwestii powiadomień Facebook Randki, mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się dla Ciebie pomocny i będziesz w stanie zaprząc powiadomienia do prawidłowej pracy.