Ostatnia aktualizacja 28 września 2023 przez Redakcja

Poznałaś faceta spod znaku Lwa lub jesteś z takim w związku i przestał się odzywać? Dobra informacja jest taka, że ni jesteś sama, zła, że istnieje kilka możliwych powodów, dla których tak się dzieje i sama musisz ocenić, który z nich będzie pasował do Twojej sytuacji. Faceci spod znaku Lwa to zarazem błogosławieństwo jak i przekleństwo, zależy czego oczekujemy od życia. To co dla jednej kobiety jest normalnym zachowaniem dla drugiej może być oznaką arogancji czy narcyzmu. Warto wiedzieć, jak wyraża swoje uczucia facet lew by móc lepiej zrozumieć, dlaczego się nie odzywa.

Facet lew – jaki jest?

Na wstępie musimy zaznaczyć, że określanie cech charakteru danej osoby wyłącznie na podstawie znaku zodiaku nie jest najlepszym pomysłem. Gdyby można w ten sposób opisywać ludzi, mielibyśmy 12 różnych osobowości z małymi odchyłami.

Dalsza część artykułu będzie opierać się w głównej mierze na aspektach zodiakalnych, dlatego chcieliśmy we wstępie zaznaczyć, że to nie jest jedyny punkt widzenia.

Żeby facet mógł być lwem musi urodzić się pomiędzy 23.07 a 23.08. Z znakiem zodiaku lwa często łączące jest Słońce jako planeta opiekuńcza i ogień jako jego żywioł.

Jak widzisz już na samemu wstępie mamy pewne wskazówki, które mogą nakreślić osobowość zodiakalnego lwa.

Lwy, szczególnie mężczyźni są bardzo ambitni i chcą coś udowodniać każdego dnia. Jednak nie innym ludziom a głównie sobie, są pewni swoich umiejętności i rozwój traktują jako coś oczywistego.

Powiązany z tym jest perfekcjonizm i ciężka praca, które nie zawsze muszą prowadzić do sukcesu, ale na pewno nie przeszkadzają w jego osiągnięciu.

Zwykło się uważać, że lwy są towarzyskie, ale zapewne znasz facetów spod tego znaku, którzy najlepiej czują się w określonej grupie znajomych.

Większość facetów lwów ma dobre poczucie humoru, potrafią dostosować się do otoczenia i wejść w konwencje żartów panujących na spotkaniu.

Popularnym mitem jest to, że lew z natury jest kłótliwy, w praktyce chętniej niż inne znaki zodiakalne wyraża swoje opinie i chce je konfrontować. Nie wygłasza swoje zdania, bo uważa, że to jedyne słuszne spojrzenie na dany temat, wręcz przeciwnie pragnie dyskusji, chce poznać argumenty osób, które się z nim nie zgadzają.

Mężczyzna lew nie potrzebuje luksusów do życia, nie dąży do aspektów materialnych, potrafi się cieszyć z małych rzeczy. Zazwyczaj patrzy optymistycznie na świat, ale zdarzają się dni, w których lepiej zostawić go samemu sobie i za bardzo nie dopytywać o samopoczucie.

Niestety pewne nagromadzenie cech pozytywnych musi mieć swoje odbicie w cechach negatywnych.

Lew tłumi negatywne emocje, często nawet możesz nie wiedzieć, że facet jest na skraju wybuchu, ale jedna mała rzecz może przelać czarę.

Gdy lew wpadnie w gniew jest bardzo porywczy, choć dobrą stroną tego jest to, że nie lubi się długo gniewać i dąży do szybkiego oczyszczenia atmosfery.

Facet spod znaku lwa nie należy również do najbardziej cierpliwych osób na świecie.

Jak mężczyzna lew wyraża swoje uczucia w związku?

Znasz już ogólną charakterystykę mężczyzn spod znaku lwa, możemy zatem przejść do omówienia tego jak lew zachowuje się w związku.

Powszechnie panująca opinia mówi o tym, że lew nie jest najlepszym partnerem w związkach. Jednak w praktyce, gdy wie się jak rozmawiać z taką osobą, to szybko staje się jasne, że trudno o lepszego partnera.

Jeśli liczysz na to, że facet spod znaku lwa będzie uległy lub zakocha się w Tobie od pierwszego wejrzenia, to szanse na to są bardzo małe.

Jest to jeden z powodów, dla których, kobiety mylnie odczytują sygnały od faceta lwa, który potrafi się przez kilka dni nie odzywać.

Nie ma to również nic wspólnego z niestabilnością emocjonalne, po prostu lew, pomimo iż żywiołowy lubi wiedzieć, że dokonuje dobrego wyboru.

Zauważysz to po którejś randce z rzędu, gdy nagle będzie chciał z Tobą spędzać więcej czasu i będzie częściej wychodził z inicjatywą spotkania itd.

Gdy przebrniesz przez pierwsze etapy związku zyskasz lojalnego i romantycznego partnera, na którym będziesz mogła polegać.

Jednak musisz przygotować się, że czasem w mieszkaniu będziecie mieszkać we trójkę, Ty, on i jego ego. Mówiąc o ego mamy na myśli egocentryzm, nie oznacza to, że będziesz musiała mu prawić komplementy i będzie się Tobą wysługiwał, chodzi bardziej o okazywanie niesłabnącego zainteresowania jego osobą.

To może być trudne, zwłaszcza gdy pierwsze zauroczenie minie, ale facet lew musi mieć pewność, że myślisz tylko o nim i wciąż dostrzegasz w nim jego pozytywne cechy.

Nie sil się na fałszywe lub wymuszone komplementy, lwy tego nie lubią, pochwal go gdy na to zasługuje, nawet jeśli rozwiąże mały problem.

Dlaczego facet lew się nie odzywa?

Mamy nakreśloną charakterystykę mężczyzn spod znaku lwa, więc możemy się teraz zastanowić, dlaczego facet się nie odzywa.

Musimy tu rozpatrzyć dwie sytuacje:

  • Jesteście na etapie poznawania się,
  • Jesteście w związku,

Zacznijmy od omówienia tej pierwszej, bo to ona zapewne interesuje najwięcej kobiet.

Fakt, że facet lew się do Ciebie nie odzywa od pewnego czasu absolutnie nic nie musi oznaczać. Jak wspomnieliśmy lwy dość ostrożnie podchodzą do nowych znajomości, zwłaszcza gdy chodzi o poznawanie kobiet.

Nie oczekuj, że będziecie wymieniać ze sobą wiele wiadomości i gadać do późnych godzin nocnych. Takie sytuacje mogą mieć miejsce, ale dopiero gdy się dobrze poznacie.

To, że facet lew nie odzywa się do ciebie z dużą regularnością nie jest ujmą a może wręcz docenieniem. Każdy patrzy na inne osoby trochę przez pryzmat siebie i własnych uczuć.

Mężczyzna lew może mieć przekonanie, że tak samo jak on i Ty potrzebujesz więcej dni dla siebie bez żadnego kontaktu. Może Cię to zaskoczyć, ale niektórym mężczyznom może nawet nie przyjść do głowy, że wypadałoby do Ciebie napisać nawet z głupimi pytaniem „co tam robisz?”.

  • Jeśli lew nie odzywa się do tygodnia – zaakceptuj to, na początku związku może tak być.
  • Jeśli lew nie odzywa się przez dwa tygodnie – powinno to wzbudzić Twoje podejrzenie,
  • Jeśli lew nie odzywa się przez miesiąc lub dłużej – odpuść sobie.

Panie często są mniej cierpliwe i najchętniej otrzymałby wiadomość od faceta, z którym spotkały się na randkę, jeszcze w autobusie w drodze powrotnej.

Prawda jest taka, że większość mężczyzn kontaktuje się do 3 dni od spotkania, a w przypadku lwów może to być dłuższy okres.

Jednak 2 tygodnie to zdecydowanie za długo, spotykając się dwa razy w miesiącu będziecie budować waszą relację długimi miesiącami, a może się okazać, że i tak nic z tego nie wyjdzie. Przy częstszych randkach różnice w charakterze uwidoczniłyby się szybciej, co by zminimalizowało stracony czas.

Jeśli facet odzywa się do Ciebie po miesiącu, to prawdopodobnie nie jesteś jego jedyną dziewczyną i znak zodiaku nie ma tu nic do rzeczy.

Co zrobić, gdy on milczy?

Na sam koniec zostało nam zastanowić się czy napisać do faceta, który się nie odzywa.

Niestety kobietom wtłoczono do głowy przekonanie, że jak odezwą się pierwszą to złamią świętą zasadę kodeksu z tyłka wyciągnięta i ukażą się jako osoby zdesperowane.

Totalne bzdury, angażujesz się emocjonalnie w nową relację i masz prawo wiedzieć czy nie marnujesz czasu. Jeśli facet nie odzywa się od kilku dni i nie wiesz czy będzie chciał się spotkać w weekend, śmiało wykonaj pierwsza krok.

Zadaj neutralne pytanie:

  • Co tam u Ciebie?
  • Może następnym razem pójdziemy na Stand Up, mówiłeś, że lubisz (nie sugeruj daty),
  • Jak mija tydzień?

Na bazie uzyskanej odpowiedzi będziesz w stanie wyciągnąć pewne wnioski. Zdawkowa odpowiedź bez pytania zwrotnego czy zagajenia innego tematu może być sygnałem, że raczej nic z tego nie będzie.

Jednak to jedynie sygnał a nie ostateczne potwierdzenie.

Jeśli facet milczy od tygodni i odzywa się znienacka, odpowiedz, że nie jesteś zainteresowana tak rzadkimi kontaktami i nie chcesz się już spotykać, szanuj siebie i swój czas.

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
50 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %