fellow aplikacja

Ostatnia aktualizacja 28 marca 2023 przez Redakcja

Portal randkowy bez aplikacji ma bardzo ciężkie życie. Choć wciąż są takie strony, które nogami zapierają się przed współczesnymi standardami to Fellow nie jest jednym z nich. Jednak nie do końca, gdyż aplikacja Fellow została zrobiona po najmniejszej linii oporu. Ciągłe błędy, brak powiadomień i archaiczny wygląd bardziej zniechęcają do tego by z niej korzystać niż by pobrać ją na telefon. Ten artykuł w całości jest poświęcony aplikacji Fellow, temu jak ją pobrać i czego można oczekiwać po zainstalowaniu.

Czym jest Fellow?

Portal randkowe Fellow działa od 2004 roku i został stworzony z myślą o homoseksualnych mężczyznach. Dwadzieścia lat temu mało kto myślał o randkowaniu w internecie a homoseksualiści nie mieli łatwo.

Dzisiaj po upływie dwóch dekad Fellow to wciąż jeden z największych portali dla gej w Polsce. Naturalnie występuje konkurencje pod postacią Grindr i podobnych aplikacji, ale nie cieszą się one takim zainteresowaniem.

Fellow posiada archaiczną stronę rodem z początków internetu w Polsce. Niestety nie zapowiada się, aby miało to się w najbliższej przyszłości zmienić. Właściciel strony postanowił uruchomić aplikację Fellow, zapomniał tylko że wypada ją aktualizować i eliminować błędy napotykane przez użytkowników.

Strona Fellow nie jest mobilna przez co korzystanie z niej na telefonie jest męczące. Istnieje co prawda wersja przygotowana z myślą o telefonach https://m.fellow.pl/, ale mało kto o tym wie. Niestety aplikacja, która miała to ułatwić tylko irytuje.

Aplikacja Fellow do pobrania

Pobranie aplikacji Fellow jest bardzo proste a proces nie różni się niczym od pobierania innych aplikacji randkowych.

Obecnie aplikacja jest do pobrania zarówno ze sklepu Google Play jak i App Store.

W momencie pisania artykułu aplikacja Fellow została pobrana ponad 100 tysięcy razy, co jest niezłym wynikiem jak na aplikację przeznaczoną dla dość wąskiego grona odbiorców.

Czy aplikacja Fellow jest darmowa?

Portal randkowy Fellow jest w pełni darmowy, twórcy zdecydowali, że aplikacja również będzie darmowa.

Wszelkie podstawowe funkcje jakich oczekuje się od portalu randkowego są darmowe.

Jak zainstalować aplikację Fellow?

Przejście przez proces instalacji aplikacji nie powinien sprawić Ci najmniejszego problemu. Niezależnie od tego czy pobierzesz aplikację na Android czy iOS instrukcja zawsze będzie wyglądać podobnie.

 1. Pobierz aplikację Fellow ze sklepu Google Play,
 2. Otwórz aplikację,
 3. Podaj swój adres e-mail lub nazwę profilu i hasło,
 4. Kliknij przycisk Zaloguj się.

Możliwe, że już na początku swojej styczności pojawią się problemy z działaniem aplikacji. O tym co może być nie tak, piszemy w dalszej części artykułu.

Jak korzystać z aplikacji Fellow?

aplikacja fellow

Po zainstalowaniu aplikacji i zalogowaniu możesz przejść do randkowania. Jeśli to Twoja pierwsza styczność z Fellow i dopiero zarejestrowałeś konto dobrze będzie:

 • Uzupełnić profil o brakujące informacje – Zwróć szczególną uwagę na sekcję „O mnie” i „Kogo szukam?”. Pozwoli Ci to przynajmniej w pewnym stopniu uniknąć osób, z którymi nie chcesz mieć kontaktu.
 • To portal randkowy a każdy facet niezależnie od orientacji jest wzrokowcem. Dodaj 3-4 zdjęcia pokazujące swoją sylwetkę. Fajnie jakby zdjęcie wyróżniało się na tle innych osób i przedstawiało Twoje zainteresowania.
 • Bądź aktywny – jeśli nie chcesz narzekać na brak wiadomości sam wyjdź z inicjatywą pisząc do innych osób.

W odniesieniu do Fellow pojawia się sporo zarzutów względem osób, które znajdują się na portalu. Faceci szukający trwałych relacji podkreślają, że serwis skupia głównie osoby nastawione na seks.

Pamiętaj, aby niezależnie od komentarzy zachować kulturę co zwiększy Twoją szansę na poznanie właściwej osoby.

Opinie o aplikacji

fellow opinie w sklepie google

Zacznijmy od tego, że opinia o Fellow jest dostępna na naszej stronie i jeśli chcesz się dowiedzieć więcej na temat portalu to odsyłamy do tego artykułu.

My skupimy się na samej aplikacji, która jest dość kontrowersyjna.

Pierwszym i podstawowym błędem aplikacji jest zabranie niektórych opcji z portalu internetowego.

Aplikacja, która nie pozwala zarejestrowanie konta to nie najlepsza aplikacja. Każdy użytkownik Fellow w pierwszej kolejności musi zarejestrować konto na stronie by móc później logować się w aplikacji.

Kolejnym minus to brak możliwości usunięcia konta z poziomu aplikacji co zniechęca do jej instalowania.

Jednak najpoważniejsze problemy pojawiają się, gdy spojrzymy na to jak działa aplikacja. Użytkownicy od wyjścia aplikacji Fellow narzekają na błędy i problemy z logowaniem.

 • Użytkownik Google – Od dłuższego czasu nie dostaje powiadomień o wiadomościach…
 • Artur Arczi – Brak aktualizacji od…. Ciężko zliczyć ile lat… Największy problem jest taki że dźwięki w aplikacji i powiadomienia nie działają
 • Przemek – Po napisaniu jednej wiadomości wyrzuca, i tak w kółko trzeba włączać aplikację od nowa

To tylko nieliczne opinie użytkowników ze sklepu Google Play. Aplikacja zbiera bardzo słabe noty:

 • Sklep Google Play – 2,9*/5*
 • App Store – 1,6*/5*

Użytkownicy rozpisują się głównie o błędach w działaniu i słabej funkcjonalności.

Problemy w działaniu aplikacji

Powszechne problemy z działaniem aplikacji Fellow każą nam stwierdzić, że problemy występują głównie po stronie usługodawcy. Jako użytkownik masz niewielkie pole do naprawianie tego problemu.

Zalecamy sprawdzić:

 • Czy aplikacja działa na innym urządzeniu,
 • Włączyć dane mobilne i połączyć się bez Wi-Fi,
 • Zrestartować telefon,
 • Sprawdzić w sklepie czy dostępne są aktualizacje,
 • Wyczyścić pamięć aplikacji,
 • Usunąć i zainstalować ponownie.

Dokładny proces opisaliśmy w artykule opisując co robić jak Fellow nie działa.

Czy warto zainstalować aplikację Fellow?

Udzielenie odpowiedzi na to pytanie nie jest proste, gdyż to zależ od tego czego oczekujesz. Fellow ma sporo minusów, ale to wciąż darmowy portal randkowy, który pozwala poznawać osoby tej samej orientacji.

Na rynku nie ma wielu portali konkurencyjnych do Fellow co sprawia, że warto rozważyć zainstalowanie aplikacji. Należy jednak liczyć się z błędami i problemami z działaniem aplikacji.

Jeśli jesteś gotowy na te niedogodności, aplikacja Fellow może być dla Ciebie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %