Ostatnia aktualizacja 28 marca 2023 przez Redakcja

Znalezienie dobrego portalu randkowego dla gejów nie jest łatwe. Problemem jest nie tylko mała ich ilość, ale specyfika użytkowników. Szukanie stałego związku w takich miejscach nie jest proste. Duże grono użytkowników nastawione jest wyłącznie na seks, co wpływa negatywnie na odbiór portali randkowych tego typu. Fellow to jeden z nielicznych polskich portali dla homoseksualnych mężczyzn. Jeżeli czegoś jest mało a liczba chętnych jest duża to nawet jak będzie słabe skupi wokół siebie zainteresowanie. Opinie o Fellow są różne, a użytkownicy niechętnie dzielą się swoimi doświadczeniami o tej stronie. Postanowiliśmy sprawdzić czy Fellow zasługuje na dobrą opinię i założenie w nim konta.

Fellow najwięcej nowych znajomości – co to za portal?

Fellow to polski portal randkowy dla Gejów. Cieszy się dużą popularnością i jest największą polską stroną tego typu.

Strona należy do firmy:

 • FLL Sp. z o.o.
 • Narutowicza 40/1
 • 90-135 Łódź
 • KRS: 0000649679
 • NIP: 7272807482
 • REGON: 365960740

Jest to w pełni legalnie działająca spółka, która przez wiele lat istnienia portalu uniknęło istotnych wpadek wizerunkowych.

Fellow.pl to w pełni darmowy portal randkowy, opłaty są dobrowolne i powodują zwiększenie widoczności profilu jednak najważniejsze funkcje są darmowe.

Konkurencja na rynku portali dla gejów nie jest duża, żeby nie powiedzieć, że żadna. Największą aplikacją tego typu jest Grindr, który również gromadzi użytkowników z Polski.

Strona Fellow reklamuje się hasłem „najwięcej nowych znajomości” i patrząc na liczbę aktywnych profili oraz osób online będących w szczytowych godzinach, może to być prawdą.

Fellow istnieje nieprzerwanie od 2004 roku co czyni go jednym z najstarszych portali randkowych w Polsce. Niestety szata graficzna strony a o za tym idzie jej funkcjonalność nie uległy wielkiej zmianie od prawie 20 lat i to czuć.

Doceniamy jednak fakt, że strona była w stanie przetrwać zmieniające się trendy i wciąż dominuje na rynku.

6.6 TOTAL SCORE

Fellow opinia

Rejestracja
fellow

Jakość dopasowań 5
Funkcjonalność 7
Łatwość i wygoda użycia 3
Obsługa klienta 8
Cena 10

Fellow.pl opinia o profilu użytkowników

Recenzując różne portale randkowe zauważamy tendencję do zawyżania informacji na temat liczby użytkowników. Gdy dokładnie sprawdzimy jaka liczba profili randkowych jest na stronie, szybko się okazuje, że liczby podawane w reklamach dotyczą wszystkich osób zarejestrowanych w historii strony.

Podobnie jest w przypadku Fellow.pl, które pokazuje aktualną liczbę profili znajdujących się w bazie użytkowników. Wiele z tych osób od dawna nie korzysta ze strony.

Najważniejsze liczb na Fellow:

 • Liczba profili – 131 936
 • Osoby w wieku 18-25 lat – 25320 profili,
 • Osoby w wieku 26-35 lat – 47415 profili,
 • Osoby w wieku 36-45 lat – 28665 profili,
 • Osoby w wieku +46 lat – 12855 profili,

Wyniki nie pokrywają się z ogólną liczbą profili, gdyż braliśmy pod uwagę osoby, które zaznaczyły państwo „Polska”.

Na bazie rezultatów łatwo można wysnuć wniosek, że na Fellow znajdują się głównie dorośli mężczyźni w średnim wieku.

Warto tu podkreślić również liczbę osób Online, ta oczywiście często się zmienia, ale najczęściej utrzymuje się na poziomie 2-3 tysięcy.

Faktyczna liczba aktywnych użytkowników zapewne oscyluje w granicach 10-15 tysięcy, jednak to są nasze domysły a nie twarde dane.

Porozmawiajmy chwilę o weryfikacji kont na Fellow, bo ta praktycznie nie istnieje. Podczas dodawania zdjęcia co prawda jesteśmy informowani o tym, że ma przedstawiać nas a zdjęcie w razie wątpliwości może być usunięte, ale w rzeczywistości weryfikację łatwo obejść.

Profile nie są weryfikowane przez numer telefonu ani w żaden inny sposób.

Tym bardziej zaskakuje nas fakt, że na portalu nie ma dużej liczby fałszywych profili. Naturalnie trafiają się oszuści jednak nie są to duże liczby.

Dobrze, a jak ma się sprawa z jakością dopasowań?

Jednym z elementów, świadczących o tym, że strona powstała jeszcze w poprzedniej epoce jest możliwość komentowania zdjęć. Nie da się ukryć, że to co się dzieje w komentarzach czasem potrafi być rozrywką samą w sobie.

Komentarze nie są moderowane i łatwo można zauważyć, czego głównie szukają mężczyźni na Fellow. O oczekiwaniach świadczą również dodawane zdjęcia, w przypadku wielu jednoznacznie można stwierdzić o co chodzi właścicielom profili.

Naturalnie trafiają się również osoby publikujące „normalne” pod względem randkowym zdjęcia i takie osoby również mogą próbować znaleźć kogoś dla siebie.

Czy Fellow jest płatne?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie, Fellow to darmowy portal randkowy, który nie ma ukrytych opłat.

Użytkownicy dostają możliwość zakupu Fellow+, nie jest to jednak usługa subskrypcyjna. Jednorazowo wybieramy jaki typ promocji nas interesuje a następnie go opłacamy. Za pieniądze można kupić:

 • Promocję profilu na stronie głównej,
 • Promocję profilu przez 7 dni,
 • Sprawdzić u kogo jest się w Ulubionych,
 • Wyłączyć reklamy,
 • Dodać dodatkowe 35 zdjęć na 2 miesiące,
 • Wiadomość SMS na stronie głównej Fellow,
 • Powiadomienia o nowych wiadomościach,
 • Zmienić nazwę profilu.

Jak widać są to głównie udogodnienia lub elementy mające wpłynąć pozytywnie na widoczność profilu.

Ceny nie są wysokie, zazwyczaj mówimy tu o kilku złotych, jednak pakiet MEGA TOP Profil jest już płatny 69zł. To dużo choć przez ten czas masz pewność, że trafisz do większości aktywnych użytkowników.

Swoją drogą od razu widać kto korzysta z promocji a co za tym idzie komu zależy na znalezieniu partnera.

W naszej opinii zaproponowany system płatności w Fellow jest optymalny. Podstawowe funkcjonalności oddawane użytkownikom są za darmo a osoby zainteresowane czymś więcej mogą dodatkowo dopłacić.

Fellow opinie w sklepie Google

fellow opinie w sklepie google

Jednym z najbardziej wdzięcznych miejsc do poznawania opinii na temat konkretnych aplikacji randkowych jest sklep Google Play. W przypadku Fellow problemem jest to, że większość użytkowników skupia się na złym działaniu aplikacji:

 • Tad Koz – Często się zawiesza, dlugo ładuje…
 • Użytkownik Google – Aplikacja często się zacina i wyrzuca z programu. Powiadomienia wiadomości raz są raz ich nie ma. Proponuję pomyśleć nad aktualizacją aplikacji.
 • David – Kiedy można liczyć na naprawę aplikacji? Pełno w niej błędów.

Oczywiście sami też korzystaliśmy z aplikacji i ta działała płynnie. Pewne rzeczy mogły zostać naprawione, ale nie ulega wątpliwości, że tak duża negatywna liczba komentarzy nie powstała bez powodu.

Z ciekawszych komentarz warto przytoczyć:

 • Użytkownik Google – Niedokładna lokalizacja dla mniejszych miast, malo intuicyjna. Juz lepsza jest strona internetowa, nie wiem po co ta aplikacja skoro nawet geolokalizacja dobrze nie dziala
 • IndiGo – Portal jak i aplikacja jest słaba. Brak nowych możliwości wyszukiwania nawet po tekście na profilu. Strona i aplikacja od lat nie była aktualizowana i nie dodaje się nowych elementów. Oby tak wyrosła wam godna konkurencja.

Aplikacja Fellow została oceniona na 2,9*/5* przy 820 opiniach co jest wynikiem słabym, ale nie tragicznym.

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie zarówno strona jak i aplikacja wymagają poprawek i dostosowania do współczesnych standardów.

Ostatnia aktualizacja aplikacji nastąpiła w 2018 roku, pokazuje to, że twórcy nie przywiązują do niej dużej wagi.

Opinie o Fellow w App Store

fellow opinie na app strore

Naturalnie w naszym kraju królują telefony z systemem Android, ale Apple z systemem iOS również ma silną reprezentację. Zaglądając na App Store widzimy powtarzające się opinie o złym działaniu aplikacji.

Użytkownicy telefonów z nadgryzionym jabłkiem byli mniej wyrozumiali dając aplikacji Fellow 1,6*/5* co jest wynikiem bardzo słaby.

opinie o aplikacji fllow

Nie będziemy przytaczać konkretnych opinii, gdyż te nie różnią się praktycznie od tych widocznych na zdjęciu.

Fellow opinie z internetu

Na tym etapie wiemy sporo o samej stronie i aplikacji, ale powróćmy jeszcze do odczuć użytkowników serwisu.

Przytoczmy tutaj kilka przykładowych komentarzy odnoszących się do tego kogo można spotkać na Fellow:

 • Anonim – nie ma większego siedliska starych oblechów “wyrywających” młodych chłopców od fellow.
  Wyłączenie komentarzy zdjęć i profilu to pierwsze co trzeba zrobić, a potem jak pisze dziadzia to cyk blok z miejsca.
 • Piezometr – Cringe to mało powiedziane na komentarze z fellow
 • Loculi – Fellow nie jest takie źle jeżeli odsiewa się patole
 • SLAV – Napisze krótko ; najgorszy serwis randkowy jaki jest ? zakłamanie , sponsoring no jaka masakra i wszyscy mądrzy w mordach przed komputerem ale jak ma przyjść do spotkania jak cywilizowani ludzie to „profil zawieszony „zablokowany”

Komentarzy tego typu jest naprawdę sporo co pokazuje, że problemem Fellow jest nie tylko słaba strona, ale również poziom niektórych użytkowników.

Fellow nasza opinia

Fellow wypełnia swoją rolę jako portal randkowy dla Gejów, ale robi to w bardzo niekontrolowany sposób.

Największą wadą Fellow nie jest słaba strona czy aplikacja a brak jasnego sprecyzowania do jakiej grupy odbiorców portal jest skierowany.

Samo ustalenie, że grupą odbiorczą są homoseksualni mężczyźni jest pobieżnym traktowaniem swoich użytkowników. Typowe portale randkowe dzielą się na łączące osoby szukające w głównej mierze trwałych relacji oraz o zabarwieniu co najmniej erotycznym. Fellow nie stawia granicy co czyni go miejscem dla wszystkich a przez to trochę dla nikogo.

Osoby szukające faceta na jedną noc powinny być zadowolone z tego co oferuje strona. Mężczyźni szukający czegoś więcej mogą odejść ze strony zawiedzeni.

Nie chcemy jednak was zniechęcać do zakładania konta na Fellow bo w chwili obecnej to jedno z bardziej żywych miejsc dla gejów.

Na pewno plus należy się za bezpłatność, z drugiej strony odpłatne portale randkowe gromadzą bardziej zaangażowanych użytkowników, którzy są gotowi zapłacić by poznać drugą osobę.

Fellow Twoja opinia

Najważniejsza w tym wszystkim jest Twoja opinia. Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z tej strony i masz doświadczenia, którymi chcesz się podzielić zostaw je w komentarzu.

Możliwe, że Twój punkt widzenia będzie się różnił od naszego, albo potwierdzi to co zostało napisane.

Mamy nadzieję, że ten artykuł będący opinią o Fellow pozwoli Ci dokonać odpowiedniego wyboru. My nie zachęcamy ani nie zniechęcamy do rejestracji na Fellow. Jest to niejednoznaczny serwis randkowy, który warto mieć na swoim radarze.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %