gdzie na randke w gdansku

Zaplanowanie randki w Gdańsku nie powinno być problematyczne w końcu miasto uchodzi za jedno z najbardziej romantycznych w kraju. Pomimo to, wielu z was pyta, gdzie na randkę w Gdańsku z dziewczyną czy chłopakiem, więc wypada odpowiedzieć na to pytanie. Pośród wielu oczywistych wyborów jak Stare miasto, znajdują się również mniej oczywiste propozycje. Zachęcamy do wykazania się kreatywnością i wybrania innego miejsca spotkania niż Kino. Pokażemy Ci sporo naszym zdaniem najlepszych pomysłów na randkę w Gdańsku.

Gdzie na randkę w Gdańsku?

Choć wiele osób znalazło ten artykuł szukając pomysłu na pierwszą randkę to my zachęcamy do randkowania niezależnie od tego jak długo się znacie. Randki pozwalają nie tylko podtrzymać uczucie, ale również przypominają za co kochamy drugą osobę.

Randkować można na różne sposoby aktywnie, na rozmowie albo nawet nie widząc siebie. Najpopularniejsze formy randek to wyjście do kina i restauracji, my chcemy zaproponować alternatywy dla tych rozwiązań.

Szczególnie istotne jest zaplanowanie pierwszej randki, która nie może być za długa i powinna dawać możliwość na poznanie się. Kino i teatr automatycznie wykluczają rozmowę i zachęcamy do zostawienia tych pomysłów na późniejszy etap znajomości.

Gdzie są najlepsze miejsca na randkę w Gdańsku? Naszym zdaniem to tereny zielone i okolice wody. Jednak nie uprzedzajmy i sprawdźmy wspólnie ciekawe pomysły na randkę w Gdańsku.

Miejsca na świeżym powietrzu

Polska może nie jest tak zimnym krajem jak Islandia czy Finlandia, ale zalicza się do krajów chłodnych. Gdańsk ma to szczęście, że leży nad morzem, co ma wpływ na łagodniejsze Zimy. Latem natomiast miasto nie jest tak upalne jak Wrocław czy inne miejscowości na południowym zachodzie kraju.

Bliskość morza to atut, którego zazdrościć może wielu mieszkańców innych miast. Gdańsk to również tereny zielone, które zachęcają do wspólnego spaceru i chwili relaksu.

Spacer po plaży + Molo

randka na plazy

Prawdopodobnie na ten pomysł wpadłeś bez naszego zestawienia, ale nie wypada o nim nie wspomnieć. Plaża i bliskość morza to największe atuty nadmorskich miast, więc warto z nich korzystać.

Choć bywasz na plaży często to zapewne rzadko na niej randkujesz. Spacer połączony z krótkim piknikiem i szumem fal brzmi całkiem ciekawie, zwłaszcza poza sezonem bez tłumu turystów.

Jednym z istotniejszych miejsc na trasie może być Molo w Brzeźnie, samo w sobie nie jest najlepszym miejscem na randkę, ale jako element spotkania sprawdzi się bardzo dobrze.

Zoo

Gdańskie Zoo jest wdzięcznym miejscem do randkowania. Niewygórowane ceny biletów, możliwość zobaczenia egzotycznych zwierząt i swobodnej rozmowy to tylko niektóre atuty randki w Zoo.

Randka w Zoo będzie dobrym pomysłem zarówno na pierwsze spotkanie jak i każde kolejne.

Stare miasto

gdansk stare miasto

Bardzo bezpiecznym miejscem na randkę jest Stare miasto z ulicą Mariacką czy Fontanną Neptuna. Spacer pośród historycznej zabudowy nadającej klimatu miastu umożliwia wstąpienie do jednej z licznych kawiarni.

Do centrum każdy ma blisko i jest to z czysto praktycznych powodów jedno z lepszych miejsc na pierwszą randkę.

Długie Pobrzeże

Spacer warto przenieść nad Mołtawę i Długie pobrzeże. Atuty tego miejsca są dokładnie takie same jak starego miasta z tym dodatkowym plusem, że dochodzi bliskość wody.

Niestety zarówno Stare miasto jak i Długie Pobrzeże w sezonie oblegane są przez turystów co może być mało zachęcające na randkowanie.

Ciekawym dodatkiem do randki może być tramwaj wodny, o ile jego kursy zostaną wznowione.

Park Hevelianum i Góra Gradowa

gora gradowa

Wychodząc na chwilę z zatłoczonych ulic przejdźmy się do Parku Havelianum i na Górę Gradową z której jest doskonały widok na panoramę Gdańska.

Tereny zielone sprzyjają rozmowie i odprężeniu a wszyscy wiemy, że pierwsza randka potrafi być stresująca. Co istotne park położony jest obok centrum więc łatwo można przedłużyć randkę albo się z niej ewakuować, gdy okaże się niewypałem.

Park Jaśkowej Doliny

Zdecydowanie bardziej rozległym i dzikim terenem jest Park Jaśkowej Doliny. Doskonale sprawdzi się jako miejsce spacerowej randko dla osób, które chcą swobodnie porozmawiać.

W parku nie ma zbyt wielu romantycznych miejsc, ale te nie powinno wam to przeszkadzać podczas poznawania się.

Most Chlebowy

most zakochanych

Sam most Chlebowy nie może stanowić miejsca randki, raczej można zaplanować jej przebieg tak by ten znalazł się na trasie. Nie jest to również za bardzo romantyczne miejsce, ale z jakiś względów zakochani obrali je do zawieszania kłódek.

Zastanów się czy wybierać się tam na pierwszą randkę. Kobieta może odebrać to jako sugestię, że już się zakochałeś albo że na siłę próbujesz być romantyczny.

Dolina Radości

Dla osób ceniących spokój dobrym pomysłem będzie randka w Dolinie Radości nieopodal Gdańskiego Zoo. Rozległe tereny zielone kryją w sobie kilka punktów wartych zahaczenia.

Warto umówić się na piknik w Dolinie Czystej Wody lub wycieczkę rowerową.

Wyspa Sobieszewska łączy w sobie wszystko czego można oczekiwać od randki na świeżym powietrzu. Plaża, lasy i możliwość porozmawiania z dala od wścibskich uszu.

Park Oruński

Osoby mieszkające na południu Gdańska albo mający dobry dojazd w tę część miasta mogą na miejsce randki wybrać Park Oruński. Centralnym punktem parku jest Amfiteatr i niewielkie jezioro.

Miejsce jest głównie odwiedzane przez lokalnych mieszkańców, więc nie ma w nim tłumów. Randka w takim miejscu będzie bardzo spokojna, a żeby nie była zbyt nudna można zaproponować spacer na punkt widokowy.

Randka w Gdańsku pod dachem

Pomimo zmian klimatu Gdańsk wciąż jest wiele dni pod wpływem brzydkiej pogody i silnych wiatrów. Taka pogoda zniechęca do spędzania czasu na dworze nie mówiąc o randkowaniu.

Miasto ma do zaoferowani zakochanym wiele ciekawych miejsc, które idealnie sprawdzą się podczas randkowania. Nie będziemy u wymieniać konkretnych restauracji na ten temat zrobimy osobny artykuł. Skupimy się na miejscach pozwalających na swobodną rozmowę przy jednoczesnym braku nudy.

Pijalnia czekolady

czekoladziarnia

Wśród wielu afrodyzjaków czekolada jest najpopularniejszym i najłatwiej dostępnym. Dlaczego więc nie korzystać z jej właściwości podczas randki? Znalzienie kobiety, która nie lubi słodyczy jest bardzo trudne, a Pijalnia Czekolady Wedel to idealne miejsce na zapomnienie o kaloriach.

Jeśli Twoja partnerka nie liczby kalorii to warto zastanowić się nad randką w pijalni czekolady.

Pokój zagadek

Specyficzna pierwsza randka, która może być jedną z najlepszych jak i najgorszych może odbyć się w pokoju zagadek. Zły dobór pokoju czy brak dystansu do siebie ty tylko niektóre ryzyka czyhające podczas planowania randki w Escape Room.

Dwie osoby zostają w jednym pokoju na godzinę i muszą współpracować by się z niego wydostać. Zabawa wymusza rozmawianie ze sobą przy jednoczesnym zajęciu myśli rozwiązywaniem zagadki.

Wieczór z planszówkami

gry planszowe

Gry planszowe to doskonała forma rozrywki dla par. Istnieje wiele lekkich tytułów, które spodobają się zarówno kobiecie jak i mężczyźnie. Instrukcje do takich gier nie są skomplikowane, choć warto przygotować się do gry przed samą randką.

Zawsze możecie sięgnąć również po gry imprezowe, które mają banalne zasady a pozwalaj się lepiej poznać i pośmiać.

Gier nie musisz kupować wystarczy udać się do jednego z Gdańskich pubów oferujących możliwość pogrania w gry planszowe.

Kurs tańca

Kurs tańca to tylko przykład pomysłu na randkę dla osób, które już się znają. W Gdańsku organizowane są rozmaite kursy, o których zapewne nie masz pojęcia. Wiele z nich idealnie nadaje się dla par.

Wspólne spędzenie czasu na poznawaniu nowych umiejętności brzmi jak bardzo fajna randka.

Klimatyczne i romantyczne miejsca na randkę w Gdańsku

Pomimo uroku miasta znalezienie klimatycznego i romantycznego miejsca nie jest takie proste. Romantyzm może być rozumiany inaczej zależnie od tego kogo się spyta. Warto również pamiętać, że to w dużej mierze ludzie sprawiają, że chwila jest romantyczna a nie miejsca.

Park Oliwski

park oliwski

Park Oliwski im. Adama Mickiewicza to zdecydowanie najciekawsze a zarazem najbardziej romantyczne miejsce w śród zielonych terenów Gdańska.

Park mieści się nieopodal Gdańskiego Seminarium Duchowego i zajmuje powierzchnię 10ha. Dobrze zagospodarowany i leżący na uboczu miasta pozwala na przeprowadzenie spokojnej rozmowy w romantycznych okolicznościach.

Papugarnia

Papugarnia nie jest raczej bardzo romantycznym miejscem, ale na pewno klimatycznym. Randka w otoczeniu zwierząt, które dostarczają masy tematów do rozmowy to ciekawy pomysł, który warto wprowadzić w życie.

Gdańska papugarnia mieści się niedaleko stadionu Lechii Gdańsk. Niestety nie jest to tania zabawa i dość specyficzna więc warto się upewnić, że druga strona akceptuje taką randkę.

Aktywna randka w Gdańsku

Jedną z najchętniej wybieranych form randkowania jest aktywna randka. Ruch to zdrowie, a podczas aktywności wydzielają się endorfiny, które umilają czas spędzony podczas randki.

Aktywna randka to również możliwość zajęcia się czymś innym, gdy akurat nie ma tematu do rozmowy. Jeśli chcesz rozładować stres związany z pierwszą randką to warto zastanowić się nad wybraniem jednej z poniższych propozycji.

Wycieczka rowerowa

randka na rowerach

Jedną z najchętniej wybieranych form randkowania na aktywnie w Gdańsku jest przejażdżka rowerowa. W mieście znajduje się kilka ciekawych tras rowerowych, ale my polecamy wyjechać nieco poza centrum nad Martwą Wisłę albo Wyspę Sobieszewską.

Trochę wysiłku i zmieniający się krajobraz dobrze wpłyną na płynność rozmowy. Ciekawym pomysłem będzie zabranie ze sobą prowiantu i zorganizowanie niedługiego pikniku w okolicznościach przyrody.

Kajaki

Gdańsk jak mało które z dużych polskich miast idealnie nadaje się do zwiedzania z wysokości kajaka. Wypożyczenie kajaków nie jest dużym kosztem a taka randka nie zdarza się często.

Nie będzie to jednak najlepsza propozycja na pierwszą randkę. Wsiadanie do kajaka z osobą, której się nie zna może być mało komfortowe a dodatkowo jedna osoba będzie ciągle patrzeć na plecy drugiej.

Jednak dla par, które chcą zrobić wspólnie coś ciekawego kajaki będą optymalnym rozwiązaniem.

Kręgle

randka w kregielni

Sprawdzonym pomysłem na randkę od wielu lat jest wspólna wyprawa na kręgle. Sama gra ma proste zasady i nie jest wymagająca fizycznie. Co prawda nie należy do najtańszych, ale wybierając wcześniejsze godziny można się bawić przy zachowaniu rozsądnych kosztów.

Zarówno Ty jak i Twoja partnerka będziecie mieć możliwość swobodnej rozmowy i wypicia piwa czy dwóch. Sami będziecie nadawać tempo grze a popędzać będzie was tylko czas, gdyż tor wynajmuje się na godziny.

Park trampolin

Parki trampolin znajdują się praktycznie w każdym dużym polskim mieście. Stanowią dosłownie fajną odskocznię od tradycyjnych rozrywek. Możliwość bezpiecznego poskakania na trampolinach pozwala wydzielić endorfiny i nie jest wbrew pozorom zbytnio męcząca.

Podczas randki będziecie mogli się powygłupiać oraz porozmawiać w luźnej atmosferze.

Park linowy

W Gdańsku znajdują się trzy parki linowe o różnej renomie i opiniach. Najpopularniejszym parkiem tego typu jest ten w Parku Regana. Trasa nie jest wymagająca, ale podczas randki nie chodzi o to, żeby się zmęczyć.

Problemem jest to, że nie ma wiele prywatności i dookoła biegają rozkrzyczane dzieci, co może zabijać romantyzm spotkania.

Gdzie na randkę z chłopakiem w Gdańsku?

Tworząc nasze zestawienia staramy się, aby prezentowane miejsca przypadku do gustu zarówno mężczyźnie jak i kobiecie. W końcu udana randka jest wtedy, gdy obie strony dobrze się bawią.

Jednak są miejsca, które kojarzą się typowo z facetami i czas spędzony w nich będzie ukłonem w stronę swojego chłopaka. Ty również powinnaś się świetnie bawić podczas realizacji poniższych pomysłów na randkę.

Bilard

randka bilard

Jedną z podstawowych rozrywek dla wielu mężczyzn jest gra w bilard. Ten sport nie wymaga dużego zaangażowani fizycznego i jest łatwo dostępny. Twój chłopak zapewne będzie zadowolony z możliwości spędzenia randki z Tobą w salonie bilardowym. Ty również nie powinnaś narzekać a może sama złapiesz bakcyla i będziesz chcieć częściej wychodzić pograć?

Randka w wirtualnej rzeczywistości

Mogłoby się wydawać, że randka, w której się nie widzicie będzie złym pomysłem, ale nie musi tak bć. Gogle VR pozwalają na interakcję w wirtualnej rzeczywistości i dają zupełnie nowych doznań.

Godzina gry w zupełności wystarczy na pierwszy raz, gdyż potrafi to być nieco męczące dla głowy, zwłaszcza przy grach, w których występują nagłe zmiany otoczenia.

Niemniej randka w salonie VR jest czymś co warto sprawdzić.

Flipper Stacja – Gry Arcade

Ostatnim z naszych pomysłów na randkę jest Flipper Stacja będąca miejscem dla wszystkich fanów starych flipperów. Z racji na czas w jakim te wchodziły na rynek, ta propozycja przypadnie do gustu głównie osobom powyżej 25 roku życia. Młodsze osoby mogą nie poczuć sentymentu a w dużej mierze na tym opierają się takie miejsca.

Zaprezentowaliśmy Ci pokaźną listę ciekawych miejsc na randkę w Gdańsku. Jak widzisz pomysłów nie zabraknie Ci na kilka najbliższych randek. Zachęcamy Cię również do wymyślania własnych pomysłów na randkę na bazie przedstawionych miejsc. Mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie iść na randkę w Gdańsku i zrobisz wszystko, aby ta była w pełni udana.