randka w gdyni gdzie isc

Zaproszenie dziewczyny na randkę to połowa sukcesu, kolejna połowa zależy od tego jak sama randka się potoczy. Duże znaczenie dla prawidłowego obrotu spraw ma wybranie odpowiedniego miejsca. Mieszkańcy Gdyni często zastanawiają się, gdzie iść na randkę? Miasto kojarzone z wypoczynkiem dla rodzin z dziećmi nie wydaje się idealnym kandydatem do randkowania. Gdynia nie jest kojarzona z romantyzmem i nie znajduje się na listach najbardziej romantycznych polskich miast. Jednak w tym artykule chcemy Ci udowodnić, że randka w Gdyni nie musi polegać na pójściu do kina czy dobrze znanej kawiarni.

Gdzie na randkę w Gdyni?

Prawdopodobnie przed Tobą jedna z pierwszych randek z nowo poznaną osobą i zastanawiasz się, gdzie iść, aby randka przebiegła w miłej atmosferze.

Nasza lista przygotowana jest w taki sposób, aby każdy niezależnie od tego na jakim etapie związku się znajduje, znalazł ciekawe pomysły.

Wychodzimy z założenia, że randkowanie to doskonały sposób na spędzanie czasu tylko we dwoje i nie jest zarezerwowane dla nowo poznających się osób.

Wiele osób szukając miejsca na randkę decyduje się na kino. My odradzamy ten pomysł dla osób, które dopiero się poznają. W tym czasie chcecie rozmawiać, dowiadywać się na swój temat jak najwięcej informacji.

Kino, w którym wasza uwaga skierowana jest na film a wy powinniście cicho się zachowywać to nie najlepszy wybór.

Sprawdźmy zatem, gdzie iść na randkę w Gdyni, gdy za oknem świeci słońce, jest plucha albo gdy chcemy zażyć trochę aktywności.

Miejsca na świeżym powietrzu

Nasze zestawienie zaczniemy od miejsc na świeżym powietrzu. Gdynia jest zielonym miastem, które dodatkowo posiada dostęp do morza i plaży miejskiej.

Takie atuty należy koniecznie wykorzystać, gdyż trudno o lepsze miejsca na pierwszą randkę niż ogólnodostępne, bezpłatne przestrzenie.

Bliskość natury pozwala się rozluźnić i zapomnieć o napiętej atmosferze. Dodatkowo brak miejskiego zgiełku daje możliwość skupienia się na rozmowie i waszych zachowaniach.

Osoby, które są w związku od lat również powinny wiąż poniższe propozycje planując randkę w Gdyni.

Spacer po plaży i promenadzie

gdynia plaza Spacer nigdy nie będzie złym pomysłem na pierwszą randkę. Najbardziej neutralna i bezpieczna propozycja randkowa. Prawdopodobnie pierwsza randka nie zapadnie wam w pamięci przez wzgląd na otoczenie, ale spacer ma być tylko dodatkiem do samej randki.

Przyjęło się, że pierwsza randka trwa około godziny, jest to optymalny czas na nawiązanie pierwszego kontaktu i określenia czy w ogóle nadajecie na podobnych falach.

Jedną z chętniej wybieranych tras spacerowych jest plaża i dalej promenada. Co prawda latem jest to dość ruchliwe miejsce, ale wciąż na tyle spokojne, że będziecie mogli się poznać.

Park Kolibkowski

Park Kolibkowski może być zarówno miejscem docelowym jak i jednym z przystanków w randkowym rozkładzie. To idealne miejsce na wypoczynek na kocu wśród zieleni.

Podczas randki potrzebujecie dobrych warunków do rozmowy i otoczenia, które będzie wpływać na was odprężająco. Taki niewielki pikniki lub nawet zwykła przechadzka po parku Kolbkowskim spełnia te wymagania.

Molo Orłowo

gdynia molo

Samo Molo Orłowo naturalnie nie jest dobrym miejscem na randkę, ale uwzględnienie go w planach ma już sens.

Wizyta na molo będzie fajnym przełamaniem monotonii spaceru. Możliwe, że pozwoli dodać do rozmowy dodatkowy temat.

Molo Orłowo w słoneczne dni jest również romantycznym miejscem, które skutecznie potrafi nabudować klimat.

Kępa i Polanka Redłowska

Kolejnym miejscem, które przypadnie do gustu osobom randkującym jest Kępa Redłowska ze swoją polanką. Co prawda Polana potrafi być mocno imprezowym miejscem, dlatego planując to miejsce na trasie, staraj się raczej celować w godziny przedpołudniowe.

Kępa Redłowska jest na tyle ciekawym miejscem, że tematy do rozmowy same będą się pojawiać. Bliskość natury przy jednoczesnej bliskości miasta sprawiają, że trudno o lepsze miejsce na randkę.

Po zakończonym spacerze możecie przejść/przejechać się kawiarni a w razie, gdyby randka się nie udała macie możliwość bezproblemowego powrotu do domu.

Leśny Ogród Botaniczny

ogrod botaniczny gdynia

Zdecydowanie trudniej dostępnym miejscem jest Leśny ogród Botaniczny Marszewo. Nie ma jednak tragedii z dojazdem przez wzgląd na kursującą tam linię autobusową.

Ogrody Botaniczne zawsze były i są chętnie wybierane jako miejsca na randki. Kojarzą się z romantyzmem i rzeczywiście w wielu miastach takie są.

Gdynia posiada nietypowy ogród botaniczny oddalony od centrum miasta i nie należący do uniwersytetu. Mimo wszystko to wciąż bardzo ciekawe miejsce do odwiedzenia i momentami romantyczne.

Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich

Ostatnia z naszych propozycji na świeżym powietrzu to Park im. Marii i Lecha Kaczyńskich, który nie tak dawno został ukończony.

Park jest dobrze zagospodarowany, posiada sporo ławek, na których można usiąść i w spokoju porozmawiać.

Usytuowanie blisko miasta pozwala szybko zmienić miejsce w razie pogorszenia pogody lub chęci przedłużenia randki.

Randka w Gdyni pod dachem

Żyjemy w kraju, w którym pogoda nas nie rozpieszcza. Co prawda zimy z każdym rokiem są coraz mniej dokuczliwe, ale okres chłodnej i często deszczowej pogody jest bardzo długi.

Nic więc dziwnego, że większość randek odbywa się pod dachem. Największa liczba par decyduje się spędzać ten czas w restauracjach czy wspomnianym kinie, podczas gdy możliwości jest zdecydowanie więcej.

Gdynia ma do zaoferowania randkowiczom kilka ciekawych miejsc wartych odwiedzenia.

Papugarnia

papugarnia

Papugi to orientalne dla nas zwierzęta, ale rozpowszechnione w wielu miejscach. By zobaczyć papugę nie trzeba wybierać się Zoo, wystarczy odwiedzić gdyńską papugarnię.

To dobrze oceniana lokalizacja, która pozwala obcować z tymi niegroźnymi stworzeniami.

Z racji na specyfikę tego miejsca nie polecamy papugarni na pierwszą randkę.

Pokój zagadek

Pokoje zagadek znajdują się w większości polskich miast. W Gdyni nie ma wielkiego wyboru, ale warto sprawdzić te miejsca, które istnieją.

Randka w pokoju zagadek zobowiązuje dwie osoby do współpracy i ciągłego dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Przez godzinę czasu jesteście zamknięci w niewielkim pomieszczeniu i musicie rozwiązać rozmaite zagadki.

To doskonały sprawdzian zbieżności charakterów, to czy rozwiążecie wszystkie zagadki ma drugorzędne znaczenie.

Naszym zdaniem warto wybrać ten typ randki, gdy już macie za sobą pierwsze spotkanie.

Pub z planszówkami

pub z planszowkami

Nowoczesne gry planszowe zyskują stale na popularności. Coraz więcej osób nie tylko kupuje planszówki, ale również chodzi do pubów z grami.

Naturalnie takie pub znajdują się również w Gdyni i idealnie nadają się na randkę.

Jeśli jesteście początkującymi osobami warto sięgnąć po proste gry dedykowane dla dwóch osób lub gry rozrywkowe. Co istotne nawet jeśli instrukcja będzie sprawiać problemy możecie zajrzeć na YouTube albo poprosić kogoś z obsługi o wytłumaczenie zasad, akurat może będzie je kojarzył.

Centrum Nauki Experyment

Szukając pomysłu na ciekawą randkę w Gdyni nie można zapominać o Centrum Nauki Experyment. Miejsce powiązane z nauką na pierwszy rzut oka może wydawać się niezbyt dobrym pomysłem na randkę, ale to mylne wrażenie.

Niektóre eksperymenty potrafią pobudzić wyobraźnię, sprawić, że się uśmiechniecie i zapomnicie o tym, że jesteście na randce.

Pijalnia czekolady

czekoladziarnia

Gdy za oknem pada albo jest zimno warto wybrać się pijalni czekolady. Kobiety kochają słodycze, nawet jeśli trenują i na co dzień ich unikają, prawdopodobnie nie odmówią wizyty w takim miejscu.

Gdynia dla randkujących ma przygotowane jedno tego typu miejsce w Centrum.  

Stand Up

We wstępie wspomnieliśmy, że wizyta w Kinie jest złym pomysłem, a Stand-Up rządzi się podobnymi prawami, więc w czym rzecz?

Co prawda tu i tu należy zachować ciszę, z tą różnicą, że na Stand-Upie śmiech jest mile widziany. O ile przeszkadzanie komikowi w trakcie występu jest brakiem kultury, o tyle głośne śmianie docenieniem jego pracy.

Z racji na charakter występu dobrym pomysłem będzie spotkać się w klubie za nim komik wyjdzie na scenę. Będziecie mogli przynajmniej wstępnie się poznać, a dalszą część rozmowy odłożycie po występie.

Wspólny kurs

Tym razem mamy propozycję na randkę dla par, które są ze sobą od dłuższego czasu. Każdy człowiek powinien się rozwijać, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak łatwo dostępne są rozmaite kursy.

Niezależnie od tego czy będzie to kurs tańca, lepienia garnków czy gotowania, taka odskocznia od codzienności będzie stanowić podstawy udanej randki.

Warto spróbować różnych rzeczy, może dzięki temu odkryjecie wasze nowe hobby?

Aktywna randka w Gdyni

Życie wielu osób pozbawionych jest aktywności fizycznej. Coraz więcej prac wykonujemy siedząc co odbija się na naszym zdrowiu.

Aktywność fizyczna pozwala przywrócić funkcjonowanie organizmu do normy. Jednak w przypadku aktywnej randki nie to jest najważniejsze. Liczy się fakt, że wiele osób lubi aktywne randki, a te są faktycznie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Delikatny wysiłek fizyczny pozwala rozładować energię i napięcie związane z randką. Dodatkowo sam w sobie jest tematem do rozmowy, a jest to szczególnie ważne dla osób, które z natury są nieśmiałe.

Kręgle

randka w kregielni

Randka na kręgielni to pomysł zaczerpnięty z amerykańskich filmów. Dziś takie wyjścia są normą, ale i fajną odskocznią dla typowych randek.

Kręgle to bardzo spokojna gra niewymagająca specjalnych umiejętności do amatorskiego grania.

Niestety wynajęcie toru nie należy do najtańszych.

Mimo wszystko warto spróbować, gdyż oboje będziecie mieć zajęcie i temat do rozmowy.

Park trampolin

Parki trampolin na stałe weszły do katalogu miejsc do randkowania. Gdynia posiada takie miejsce, w którym można w bezpieczny sposób się wyszaleć.

Wizyta na parku trampolin nie wymaga od uczestników zabawy specjalnych zdolności czy kondycji. Każdy porusza się w ramach własnych upodobań.

Trampoliny to doskonałe miejsce do wygłupów i rozładowania napięcia. Czy to dobre miejsce na pierwszą randkę? Może nie koniecznie, ale już podczas kolejnych spotkań warto jest mieć je w pamięci.

Randka na rowerach

randka na rowerach

Jedną z chętniej praktykowanych form aktywnego randkowania jest przejażdżka na rowerach. Położenie Gdyni daje rowerzystom wiele możliwości zorganizowania tras o różnym stopniu trudności.

Sama przejażdżka rowerem to tylko element randki. Na początek warto skorzystać z gotowej trasy, która nie będzie zbyt długa. Możesz zaproponować również krótki piknik na plaży lub na terenach zielonych.

Park linowy

W Gdyni znajdują się dwa parki linowe godne uwagi. Zdecydowanie odradzamy proponowanie randki w parku linowym na początku znajomości.

To specyficzna atrakcja, która nie każdemu musi się spodobać. Nie sprzyja również rozmowie, gdyż każdy jest zajęty raczej sobie. Jednak bezsprzeczną zaletą jest możliwość bardziej naturalnego przełamania bariery fizycznej.

Lodowisko

Nie bez przyczyny wiele filmów ukazuje zimowe randki na lodowiskach. Spor kobiet lubi jeździć na łyżwach i zapewne nie będzie oponować przed taką randką.

Twój poziom umiejętności nie ma tu większego znaczenia. Możliwe, że wysokie umiejętności pozwolą trochę zaimponować, ale ich totalny brak pokaże dystans do siebie i może prowadzić do śmiesznych sytuacji.

Gdzie na randkę z chłopakiem w Gdyni?

Zazwyczaj obowiązek zorganizowania randki spada na faceta i naszym zdaniem nie jest to sprawiedliwe. Na szczęście są kobiety takie jak Ty, które interesują się tym, gdzie można zaprosić swojego chłopaka na randkę.

Zawsze należy wychodzić z założenia, że randka powinna być przyjemna dla obu stron. Dlatego planując randkę z chłopakiem w Gdyni wybieraj takie miejsca, które prawdopodobnie i tobie się spodobają.

Wszystkie omówione wyżej propozycje będą dobre, ale poniżej zamieszczamy jeszcze kilka pomysłów typowo dopasowanych pod facetów.

Randka w wirtualnej rzeczywistości

randka w wirtualnym swiecie

Randka, podczas której się nie widzicie nie wydaje się brzmieć najlepiej. Zakładamy jednak, że jesteście ze sobą już jakiś czas i godzina bez patrzenia na drugą osobę nie będzie problemem.

Tym bardziej, że ciągle będziecie ze sobą rozmawiać podczas zmagań wirtualnym świecie.

Ta propozycja randkowa nie należy do najtańszych, ale jest warta rozważenia, zwłaszcza gdy oboje lubicie nowe technologie.

Bilard

Czy wiesz co faceci najczęściej robią na męskich wyjściach? Nie możemy zdradzić wszystkiego, ale wizyta w klubie z bilardem jest punktem wielu wypadów.

Twój chłopaka zapewne będzie się cieszył z możliwości spędzenia wspólnego czasu podczas grania w bilard. Dla Ciebie również powinien to być dobrze spędzony czas, niezależnie od tego jakim wynikiem skończy się pojedynek.

To już wszystkie miejsca, które chcieliśmy Ci zaproponować na randkę w Gdyni. Zapewne jako mieszkaniec tego miasta będziesz wskazać jeszcze kilka ciekawych propozycji. Koniecznie zostaw je w komentarzu, aby inne osoby również mogły skorzystać.

Mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie iść na randkę w Gdyni, dzięki czemu randka okaże się sukcesem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
50 %
Surprise
Surprise
0 %