gdzie na pierwsza randke z dziewczyna chlopakiem

Ostatnia aktualizacja 8 marca 2024 przez Redakcja

Zastanawiasz się gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę? Takich osób jest wiele, w końcu pierwsza randka jest tą najważniejszą a stres z nią związany potrafi namącić w głowie. Wiele osób popełnia błąd wybierając na pierwszą randkę, w których nie można rozmawiać lub takie, w których jest to trudne. Efektem takiego wyboru jest średnio udana randka, która w żadnym stopniu nie przyczyniła się do lepszego poznania drugiej osoby. Postaramy się zaprezentować Ci miejsca, które naszym zdaniem idealnie nadają się na pierwszą randkę oraz takie, od których należy trzymać się z daleka.

Dlaczego warto zaplanować pierwszą randkę?

Równouprawnienie równouprawnieniem, ale jednak wypada, aby to mężczyzna zaprosił kobietę na randkę a nie na odwrót. To zadaniem faceta jest pokazanie się jako tej osoby, która przejmuje inicjatywę i nie boi się nawiązywania głębszej relacji.

Planując randkę pokazujesz, że nie tylko potrafisz chwycić za ster, ale również masz plan i wiesz czego chcesz a to często duży plus u kobiet.

Idealnym rozwiązaniem na zaproponowanie miejsca na pierwszą randkę jest wydedukowanie tego, gdzie chciałaby iść Twoja partnerka na podstawie waszych rozmów.

Jeśli masz taką możliwość unikaj pytań:

  • Gdzie chcesz iść?
  • Masz jakiś pomysł, gdzie iść?

Fajnie, że interesuje Cię jej zdanie, ale zadając tak otwarte pytania w praktyce to dziewczyna bierze na siebie wymyślenia miejsca na randkę.

Biorąc pod uwagę, że obecnie ludzie najczęściej poznają się na portalach randkowych, macie za sobą rozmowę, która w pewnym stopniu powinna Cię nakierować na wybór optymalnego miejsca, które nie zawiedzie.

Gdzie zabrać dziewczynę na pierwszą randkę?

Pierwsze spotkanie jest bardzo istotne i służy poznaniu się. Poświęćcie ten czas na rozmowę, to nie ma być roller coaster emocji a miłe spotkanie, które zapamiętacie.

Kawiarnia

randka w kawiarni

Spotkanie na kawę czy herbatę wydaje Ci się nudne i mało kreatywne? Ty obraz malujesz czy na randkę idziesz?

Nie bez powodu większość pierwszych randkę odbywa się w kawiarnia. Najczęściej pierwsza randka trwa około godziny, a rozmowa przy kawie w przytulnym wnętrzu lub na świeżym powietrzu będzie idealna do tego typu spotkań.

Kawiarnie często mieszczą się w centrach miast, co za tym idzie łatwo można przedłużyć randkę np. o spacer. Warto mieć taki plan, na wypadek, gdyby partnerka nie chciała kończyć randki po ustalonym czasie.

Niemniej zdecydowanie odradzamy restauracje na pierwsze randki. Niestety wśród kobiet są również oszustki, które umawiają się z mężczyznami tylko w celu napełnienia brzucha. Liczą na to, że facet zapłaci i najczęściej tak się właśnie dzieje a kontakt urywa się zaraz po spotkaniu.

Na wstępie tej propozycji nieco podważyliśmy aspekt kreatywności tego rozwiązania, żeby pokazać Ci, że rozmowa jest najważniejsza.

Problem z randką w kawiarni jest taki, że nie wyróżni się ona niczym na tle innych randek. Czy musi się wyróżnić? Nie, ale dobrze jakby było w niej coś co dziewczyna zapamięta.

W wielu miastach znajdują się miejsca na świeżym powietrzu idealnie nadające się na randki. Kawiarnia w naszej opinii jest dobrym wyborem, ale nie najlepszym.

Parki – Ogrody Botaniczne

park oliwski

Naszym zdaniem krótki wypad na spacer po parku czy ogrodzie botanicznym jest najlepszym rozwiązaniem.

Wiele miast posiada tereny zielone, które są dobrze zagospodarowane i pozwalają na romantyczny spacer.

Zaletą tego miejsca jest bardziej swobodna atmosfera. Spędzając czas w kawiarni atmosfera może być nieco pompatyczna, a podczas spaceru można odnieść się do otaczającego was krajobrazu.

Jeśli chcesz wyjść z inicjatywą zorganizuj mały piknik na świeżym powietrzu.

Imprezy na świeżym powietrzu

Kolejną propozycją są otwarte imprezy organizowane na świeżym powietrzu. Należy jednak wybierać takie imprezy, które są dość „luźne” i można spokojnie posiedzieć i porozmawiać.

Pub z grami planszowymi

pub z planszowkami

Coraz więcej osób jako swoje hobby wybiera gry planszowe. W większych miastach znajdziecie puby z grami planszowymi, panuje tam luźna atmosfera i zachęca do rozmowy.

Istnieje wiele tytułów imprezowych lub dla dwóch osób, które mają proste zasady i pozwala poznać tok rozumowanie drugiej osoby.

Największym błędem jaki możesz popełnić w tym przypadku jest nauka zasad gry już na miejscu. Dziewczyna będzie siedzieć i się nudzić a Ty będziesz wpatrzony w instrukcję.

Dlatego wybierz grę, do której znasz zasady, albo naucz się ich przed spotkaniem.

Escape Room

Ostatnia propozycja jaką mamy dla Ciebie to pokoje zagadek. To dość ryzykowny pomysł jak na pierwszą randkę, bo będziesz przez godzinę zamknięty w pokoju z osobą, której nie znasz i która może Cię irytować.

Z drugiej strony, jeśli okaże się sympatyczną dziewczyną, zadania w pokoju zagadek sprawdzą już na starcie jak się dogadujecie w tak błahych sprawach jak rozrywka i radzenie sobie z małymi wyzwaniami.

Gdzie nie zabierać dziewczyny na pierwszą randkę?

Tak samo jak istnieje lista miejsc sprawdzonych na pierwszą randkę tak samo bez trudu znajdziemy nietrafione pomysły.

Wizja randki, która w Twojej głowie wydaje się bardzo dobra, w rzeczywistości może okazać się totalną klapą. Jeśli myślałeś o randce w jednym z poniższych miejsc, zdecydowanie to odradzamy.

Randka w Twoim mieszkaniu

Bądźmy ze sobą szczerzy, nawet jeśli jesteś napalony i chcesz pokazać jej swoją kolekcję kart Pokemon to w ten sposób utrudniasz tylko start waszej znajomości.

Zaproszenie na pierwszą randkę do mieszkania kojarzy się tylko z jednym i to nawet pomimo Twoich zapewnień, że chcesz tylko pogadać a to dobre miejsce.

Dziewczyna zna Cię tylko przelotnie i ma się udać do Twojego mieszkania, gdzie nie będzie innych osób? Średnio bezpieczny pomysł i z jej punktu widzenia mający zerową atrakcyjność.

Kino

randka w kinie

Choć randka w mieszkaniu naszym zdaniem jest najgorszym pomysłem, to zdecydowanie popularniejsze jest zaproponowanie wyjścia do kina.

Super pomysł… no oczywiście, że nie super, nie ma w nim nic superowego. Chcecie się poznać a ty zapraszasz ją do miejsca, w którym nie można rozmawiać?

Nieco lepiej wygląda plan, który zakłada spotkanie 30 minut przed filmem i jeszcze kawę czy drinka po seansie. Jednak to wciąż średni pomysł, zwłaszcza gdy przez te 30 minut okaże się, że raczej nic z tego nie będzie, a będziecie musieli razem jeszcze przesiedzieć cały seans w dziwnej atmosferze.

Koncert

Przegięciem w drugą stronę są pierwsze randki na koncertach. Co prawda tu nikt nie zabroni wam rozmawiać (chyba że to koncert w Operze), ale będzie to bardzo utrudnione.

Nawet jeśli oboje jesteście fanami muzyki a w mieście jest akurat wasz ulubiony wykonawca, to odradzamy takie spotkanie.

Miejsca sportu

Ostatnim punktem na liście miejsc, które powinny zostać odrzucone przy ustalaniu pierwszej randki są wszelakie miejsca sportu.

  • Ścianki wspinaczkowe,
  • Wycieczki rowerowe,
  • Parki trampolin,
  • Basen,

Akceptowane lokacje:

  • Bilard,
  • Kręgle.

Niezależnie od tego czy klasyfikujecie się jako „sportowe świry” czy po prostu lubicie uprawiać sport, to pierwsza randka wymagająca wysiłku fizycznego nie jest dobrym pomysłem.

Nie tylko Ty przygotowujesz się do randki, dziewczyna również w końcu chce Ci się spodobać. Ubiera się w miarę elegancko ma makijaż, przychodzi na miejsce, a tu się okazuje, że będziecie skakać po trampolinach.

Czas na tego typu randki przyjdzie, teraz postawcie na bardziej klasyczne lokalizacje.

To już wszystkie propozycje miejsce na pierwszą randkę jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że dzięki tym podpowiedzią będziesz mieć wspaniałą randkę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %