gdzie na randke w bydgoszczy

Ostatnia aktualizacja 8 lutego 2023 przez Redakcja

Zorganizowanie randki w Bydgoszczy nie wydaje się przesadnie skomplikowanym zadaniem. Miasto uchodzi za jedno z najbardziej klimatycznych i stwarzających masę pomysłów do randkowania. Wybór miejsca na randkę ma szczególne znaczenie gdy to nasze pierwsze spotkanie. Chcemy dobrze wypaść, niektóre miejsca to ułatwiają inne utrudniają. Postanowiliśmy zdjęć obwiązek wymyślania pomysłów na randkę w Bydgoszczy z Twoich barków. Sprawdźmy, gdzie iść na randkę w Bydgoszczy, aby dobrze się bawić.

Gdzie na randkę w Bydgoszczy?

Randkowanie to doskonała czynność, do której zachęcamy nie tylko nowo poznane osoby, ale również albo w szczególności osoby w dłuższych związkach.

Nasza lista pomysłów na randkę w Bydgoszczy będzie zawierać miejsca idealne na randkę niezależnie od tego czy to pierwsza czy 50 randka.

Zachęcamy do porzucenia kina, teatru czy koncertu jako pomysłu na pierwszą randkę. Podczas tego spotkania chcecie się poznać, liczy się to by dowiedzieć się o sobie jak najwięcej informacji a wymienione miejsca tego nie ułatwiają. Gdzie zatem na randkę w Bydgoszczy?

Miejsca na świeżym powietrzu

Randka nie musi dużo kosztować, zwłaszcza gdy zdecydujemy sią ją spędzić na świeżym powietrzu. Bydgoszcz posiada wiele terenów zielonych i miejsc nad rzeką, które idealnie nadają się na spacery czy wycieczki rowerowe.

Zebraliśmy dla Ciebie zarówno te najpopularniejsze jak i mniej oczywiste miejsca na randkę w Bydgoszczy, zapraszamy do ich poznania.

Wyspa Młyńska

wyspa mlynska

Jednym z pierwszych miejsc, które przychodzą na myśl osobą szukającym miejsca na randkę w Bydgoszczy jest Wyspa Młyńska. To bardzo dobry wybór przez wzgląd na zagospodarowanie tego miejsca, jego klimat i bliskość do innych atrakcji w mieście.

Wyspa Młyńska to doskonałe miejsca na zabranie ze sobą koca i zorganizowanie małego pikniku. Jest to również miejsce idealnie dostosowane do spacerów czy jazdy na rolkach.

Randkując w tym miejscu zapominasz, że jesteś w centrum miast i możesz się zrelaksować co pozytywnie wpływa na rozmowę.

Park Jana Kochanowskiego

Jednym z najlepiej ocenianych miejsc na świeżym powietrzu jest park Jana Kochanowskiego. Znajdujący się niedaleko Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest w pełni zagospodarowany i dostosowany do potrzeb mieszkańców.

W parku znajduje się sporo pomników, nasadzeń i ławek, na których można odpocząć oraz porozmawiać.

Sam park jest dość mały, dlatego warto dodać go do planu randki jako jeden z kilku a nie główny punkt.

Park im. Kazimierza Wielkiego

Park Kazimierza Wielkiego

Z parku Jana Kochanowskiego można skierować swoje kroki do parku im. Kazimierza Wielkiego by dalej ruszczyć w stronę starego miasta.

Punktem o największym potencjale romantycznym jest Fontanna Potop znajdująca się przy wejściu do parku. Omawiany park jest jeszcze mniejszy od parku Jana Kochanowskiego więc nie należy traktować go jak miejsce docelowe.

Spacer zawsze jest najbezpieczniejszą formą randki, gdy na początku nie wiesz co lubi druga osoba a spacerować lubi niemal każdy.

Ogród Botaniczny UKW

Alternatywą dla spacerów po parku jest przechadzka o Ogrodzie Botanicznym UKW. Miejsce jest oddalone nieco od centrum i nie ma w jego pobliżu głośnych dróg.

Podczas randki będzie mogli spotkać wiewiórki, rzucić okiem na kilka rzeźb, ale co najważniejsze porozmawiać w rozluźniających okolicznościach przyrody.

Warto pamiętać, że ogród jest otwarty w określonych godzinach co należy uwzględnić przy planowani randki.

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy

Większość ludzi kocha zwierzęta a wizyta w Zoo jest czymś co bardzo się im spodoba. Bydgoskie Zoo jest w miarę tanie na tle innych ogrodów zoologicznych w Polsce. Czas jaki spędzicie na zwiedzanie jest idealny na pierwszą randkę.

Największym minusem wyboru tego miejsca na randkę jest jego oddalenie od centrum Bydgoszczy. Na szczęście w pobliżu znajduje się przystanek co ułatwia dojazd i powrót do miasta.

Spacer po bulwarach

bydgoszcz bulwary

Bulwary nad Brdą prowadzą nas wokół najważniejszych miejsc w mieście. Bliskość rzeki i co pewien czas pojawiających się terenów zielonych wpływa na randkowiczów odprężająco.

Podczas spaceru możecie zdecydować, czy chcecie przedłużyć spacer zmierzając w stronę rynku lub restauracji czy jednak rozchodzicie się w swoje strony.

Dolina pięciu stawów

Randka nad stawami brzmi jak coś wartego uwagi. Szukając pomysłów na randkę w Bydgoszczy postanowiliśmy skierować się ku wodzie i tak trafiliśmy na Dolinę pięciu stawów.

Naturalnie same stawy nie są ogromne, ale wystarczająco duże by tworzyć romantyczny klimat, choć ten psuty jest pobliskimi blokami.

Jeśli planujesz dłuższy spacer weź pod uwagę wizytę w tym miejscu.

Spacer po starym mieście

stary rynek bydgoszcz

Wizyta na starym mieście jest bardzo częstym punktem dla randek w wielu polskich miastach. W Bydgoszczy dobrze jest rozpocząć spotkania w okolicy mostu Jerzego Sulimy-Kamińskiego z widokiem na rzeźbę Przechodzący przez rzekę.

Podczas spaceru można zahaczyć o wiele ciekawych miejsc jak Stary rynek, ulica Jatki czy pozostałości starych murów.

Wybór starego miasta na randkę daje sporo możliwości na przeniesienie spotkania nad rzekę, do parku, do muzeum czy w masę innych dobrze skomunikowanych miejsc.

Gdzie na randkę w Bydgoszczy pod dachem?

Bydgoszcz jest jednym z cieplejszych miast w Polsce, ale to i tak wciąż nasz piękny, pochmurny i zimny kraj. Niestety pogoda nie rozpieszcza Polaków i musimy szukać pomysłów na randkowanie w różnych miejscach.

Najprostszym wyjściem jest udanie się do jednej z kawiarni, ale naszym zdaniem są dużo ciekawsze alternatywy na spędzenie randki pod dachem.

Pokój zagadek

pokoj zagadek

Pewne miejsca randkowe są lepsze od innych, naszym zdaniem pokój zagadek jest jedną z najlepszych destynacji randkowych.

Zostajecie zamknięci na godzinę o określonej przestrzeni, z której musicie się wydostać. Do tego będzie potrzebna współpraca i ciągłe komunikowanie się. W Bydgoszczy znajduje się kilka tematycznych pokojów zagadek wartych odwiedzenia.

Dobrym pomysłem będzie umówić się półgodziny wcześniej, aby się zapoznać i nie robić tego bezpośrednio na miejscu.

Wieczór z planszówkami

Gry planszowe nie kojarzą Ci się z niczym fajnym? Jest to zapewne pokłosiem dzieciństwa i gier, w które wtedy grałeś. Rzuć kostką i rusz się o tyle pól, do tego sprowadzała się większość gier.

Obecnie wygląda to zupełnie inaczej i warto się o tym przekonać na randce. Istnieje wiele gier imprezowych, które ułatwiają poznanie się i zmuszają nas do rozmowy.

Zachęcamy do odwiedzenia pubu z planszówkami lub zakupienia i zagrania w wybrany tytuł w domu.

Fun Park

automaty do gier bydgoszcz

Kojarzysz automaty do gier z amerykańskich filmów, gdzie chłopak wygrywa misia dla swojej ukochanej? Fun Park jest pewną wariacją tego rozwiązania.

Na miejscu znajduje się kilkanaście automatów do gier, które pozwalają wygrać bilety. Po zebraniu określonej liczby biletów te wymieniane są na nagrody.

Samo pomieszczenie nie jest duże, ale wypróbowania wszystkich gier zajmie chwile i będzie stanowić fajny element dłuższej randki.

Tramwaj wodny

Pomyślisz, że tramwaj wodny to atrakcja dla turystów i po części masz rację, ale dla was może być ciekawym pomysłem na randkę.

Tramwaje wodne czy dłuższe wycieczki statkami są popularne wśród osób szukających kreatywnego spędzenia czasu.

Randka na statku ma tę wadę, że jeśli nie przypadniecie sobie do gustu musicie spędzić razem określony czas, dlatego lepiej zdecydować się na taką randkę gdy już kogoś znasz.

Aktywna randka w Bydgoszczy

Gdy już nadejdzie lato, promienie słońca dodają energii do działania a dzień nie kończy się zanim na dobre się rozpoczął, nastaje czas randek na aktywnie.

Wiele osób woli spędzić pierwszą randkę podczas jakiejś aktywności. Pozwala to rozładować atmosferę spotkania i w razie niezręcznej ciszy skupić się na wykonywanej aktywności.

Spływ kajakowy Brda – Wisła

Bydgoszcz czerpie z potencjału jaki daje rzeka Brda, nie może więc dziwić, że jedna z propozycji randkowych dotyczy aktywnego spędzania czasu na rzece.

W mieście działa kilka wypożyczalni kajaków, które pozwalaj spływać Brdą lub Wisłą.

Czy dwie nieznajome osoby wsiądą ze sobą do jednego kajaka? Prawdopodobnie tak, ale taka randka przewidziana jest raczej dla osób, które dobrze się znają.

Kręgle

randka na kreglach

Kręgle to najczęstsza alternatywa dla bilardu, wymaga nieco więcej zaangażowania i dla wielu osób jest ciekawsza. Minusem randki na kręgielni są wysoki koszty wynajęcia jednego toru na godzinę, ale i tak da się to przełknąć.

W zamian zyskujemy pomysł na oryginalną randkę, która pozwala na swobodną rozmowę, stwarza pole do śmiechu i wzajemnego dogryzania.

Park linowy

Park linowy w Bydgoszczy mieści się niedaleko ulicy Rekreacyjnej. Wspólne wspinanie się po drzewach z dala od miejskiego zgiełku to idealny pomysł na aktywną randkę.

Blisko parku linowego znajduje się miejsce do organizacji grilla czy Dom do góry nogami.

Mini Golf

romantyczny mini golf

Pole do mini golfa kojarzy się z amerykańskimi filmami, ale i w Polsce można takie spotkać. Mini Golf w Bydgoszczy mieści się na obrzeżach miasta przy ulic Konnej co dość utrudnia dotarcie w to miejsce.

Samo pole jest spore jednak, jego umiejscowienie obok ulicy i raczej słabe zazielenienie nie nadaje temu miejscu wielu romantyzmu.

Mimo wszystko warto rozważyć wizytę w tym miejscu, gdyż to zawsze coś nowego względem randki przed telewizorem.

Randka na rowerach

Jednym z bezpieczniejszych pomysłów na randkę jest wspólna wyprawa rowerowa po mieście. Na pierwszej randce zachęcamy do ograniczenia się do terenów miejskich, pozwala to na większą elastyczność w wyborze punktów do zobaczenia na trasie.

Gdzie na randkę z chłopakiem w Bydgoszczy?

Listę miejsc do randkowania w Bydgoszczy przygotowaliśmy w taki sposób, aby wszystkie z wymienionych miejsc podobały się zarówno dziewczynom jak i chłopakom.

Pomimo to są takie miejsca, które bardziej zaciekawią facetów od innych. Sprawdźmy, gdzie można iść na randkę z chłopakiem w Bydgoszczy.

Randka w świecie VR

randka w wirtualnej rzeczywistosci

Miałaś kiedyś gogle VR na oczach? Jeśli tak to możliwe, że chcesz spróbować, jeśli nie to warto to zrobić. Twój chłopak również powinien być zadowolony z możliwości odbycia wirtualnej randki.

Co prawda podczas gry nie widzicie się fizycznie, ale macie kontakt w wirtualnym świecie.

Godzina spędzona z goglami na głowie to w zupełności wystarczający czas. Po skończonej grze możecie pójść na piwa lub kolację do restauracji.

Bilard

Dość standardowa randka, ale dająca sporo satysfakcji i pozwalająca wyjść z domu może odbyć się przy stole bilardowym. Znalezienie wolnych stołów do bilardu w Bydgoszczy nie powinno stawić większego problemu.

Mężczyźni na ogół lubią tę grę a i Tobie może się spodobać. Standardowo stół wynajmuje się na godzinę a rywalizacja jest na tyle luźna, że można podczas niej swobodnie rozmawiać.

Muzeum Konsol i Gier Wideo

Prawdopodobnie nie będziesz czuć takiego samego podekscytowania jak Twój chłopak, gdy przekroczycie próg Muzeum Konsol i Gier Wideo, ale nie jest powiedziane, że będziesz się nudzić.

Ten typ atrakcji randkowej najlepiej sprawdzi się wśród osób powyżej 30 roku życia, które będą doskonale pamiętać stare automaty do gier i gry na konsole, które sami kiedyś mieli w domu.

Jak widzisz znalezienie miejsca na randkę w Bydgoszczy nie sprawiło nam większego problemu. Wiele z nich nie przychodzi w pierwszym skojarzeniu, ale szybko można dojść do wniosku, że są warte rozważenia. Mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie iść na randkę w Bydgoszczy i nie zabraknie Ci pomysłów na kolejne randki.

Happy
Happy
22 %
Sad
Sad
22 %
Excited
Excited
11 %
Sleepy
Sleepy
22 %
Angry
Angry
11 %
Surprise
Surprise
11 %