gdzie na randke w katowicach

Ostatnia aktualizacja 15 listopada 2023 przez Redakcja

Zaprosiłeś dziewczynę na randkę w Katowicach, ale nie masz pomysłu, gdzie iść? Jak się okazuje nie tylko Ty nie wiesz, gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Katowicach i okolicy. Takich miejsc jest naprawdę sporo i to pomimo tego, że Katowice delikatnie mówiąc nie znajdują się u szczytów najbardziej romantycznych miast w Polsce. Randka nie musi polegać na pójściu do kina czy kawiarni. W tym artykule zebraliśmy pomysły na randkę na świeżym powietrzu, pod dachem i na aktywną randkę w Katowicach.

Gdzie na randkę w Katowicach?

Zapewne większość naszych czytelników znalazła ten artykuł wyszukując pomysłów na pierwszą randkę, ale zaprezentowana lista doskonale sprawdzi się nawet w przypadku 100 randki.

Niezależnie od tego, ile masz lat i od ilu spotykasz się ze swoją kobietą, randkowanie to dobry pomysł na podtrzymanie uczucia.

Wśród najpopularniejszych form wspólnego spędzania czasu znajduje się kino, które może i jest dobrym pomysłem, ale bardzo oklepanym i nie nienadającym się gdy dwoje ludzi się poznaje.

Naszym zdaniem najlepsze miejsca na randkę w Katowicach to parki, tereny zielone i inny miejsca pozwalające przeprowadzić swobodną rozmowę. Zapraszamy do zapoznania się z darmowymi i płatnymi propozycjami randkowymi w Katowicach.

Miejsca na świeżym powietrzu

Katowice przez lata kojarzyły się z hałdami węgla, zanieczyszczeniem i miastem typowo robotniczym. Ten obraz już dawno się zmienił a inicjatywa Katowice Miasto Ogrodów ma na dobre wyrzucić przestarzały stereotyp o mieście.

Miasto w obrębie swoich granic posiada wiele terenów zielonych w tym dobrze zagospodarowanych Parków. Co prawda są to zazwyczaj niewielkie tereny a brak rzeki nie pomaga w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, ale wciąż jest to możliwe.

Dolina Trzech Stawów

 Dolina_Trzech_Stawów

W Katowicach wszędzie są drogi, a koło jednej z najważniejszych A4 znajduje się Dolina Trzech Stawów. Mogłoby się wydawać, że bezpośrednie sąsiedztwo autostrady będzie uciążliwe, ale w tym miejscu naprawdę można poczuć się jak na wyciecze poza miasto.

Bliskość wody i spokój czynią z Doliny idealne miejsce na piknik. Wspólny relaks i rozmowa to to czego potrzebujecie podczas pierwszej randki. Osoby, które są już w związku również docenią możliwość przełamania rutyny i spędzenia randki w inny sposób niż z Netflixem.

Park Śląski

Co prawda to małe oszustwo, gdyż Park Śląski mieści się w Chorzowie, ale to on wyznacza północno-zachodnią granicę Katowic. To jeden z największych parków w Europie zapewniającym doskonały klimat do randkowania.

W Parku znajduje się wiele płatnych atrakcji jak ZOO czy Stadion Śląski, ale to wciąż tylko pewna część parku. To co najważniejsze dla Twojej randki, czyli spokój, intymność i bliskość przyrody są zupełnie darmowe.

Niestety park nie jest najlepiej zagospodarowany i choć to ciekawy pomysł na randkę to są lepsze.

Nikiszowiec

Nikiszowiec

Nikiszowiec to jedna z dzielnic Katowic, która ma potencjał na stanie się turystycznym magnesem miasta. Ciągle zyskuje na popularności za sprawą artykułów w sieci a mimo to zachowuje swój spokojny charakter.

Przechadzka po Nikiszowcu pozwala się poczuć jakby cofnęło nas w czasie o 100 lat. W okolicy znajduje się Magiczne podwórko czy miejska wypożyczalnia rowerów. Można zajrzeć do jednej z niewielu, ale dobrze ocenianych restauracji.

Park im. Tadeusza Kościuszki

Byliśmy w typowo robotniczej dzielnicy a teraz wracamy na łono natury. Park Kościuszki w Katowicach to chętnie odwiedzane miejsce. Duży zielony teren zapewnia możliwość romantycznego spaceru, który będzie przebiegał w intymnej atmosferze.

W przeciwieństwie do Parku Śląskiego, jest to bardzo ładnie zagospodarowane miejsce z dużymi alejami. Podczas randki będziecie mogli skupić się na rozmowie, a gdy uznacie, że chcecie przedłużyć randkę możecie udać się do Mini Zoo lub na gofry i lody w zachodniej części parku.

Rynek i okolice

katowice rynek

Osoby, które nie czują potrzeby opuszczania miejskiego zgiełku doskonale odnajdą się podczas spaceru w okolicach rynku. Zmieniający się krajobraz i życie miasta mogą dostarczyć tematów do rozmowy, które pozwolą uniknąć niezręcznej ciszy.

Zaletą tego miejsca jest również bliskość licznych kawiarni i centrów rozrywki.

Taras widokowy Międzynarodowego Centrum Kongresowego

Międzynarodowe Centrum Kongresowe samo w sobie jest pomysłem na ciekawą randkę, jednak my chcemy skupić się na tarasie widokowym. Miejsce jest w pełni darmowe, wejść można od strony MCK lub za NOSPR.

Należy jednak zaznaczyć, że w naszym zestawieniu znalazły się miejsca z ciekawszymi widokami. Taras daje możliwość porozmawiania w ciekawym miejscu, jednak powinien raczej stanowić przystanek niż miejsce docelowe randki.

Hałda w Kostuchnie

randka na haldzie w katowicach

Jesteśmy w Katowicach, więc randka na hałdzie nie powinna nikogo dziwić. Wejście na hałdę w Kostuchnie nie powinno nikomu sprawić większych problemów. Miejsce odwdzięcza się bardzo przyjemnymi widokami oraz spokojną atmosferą.

Hałda jest uczęszczana, ale nie ma na niej tłumów a przestrzeni jest wystarczająco dużo by czuć się swobodnie podczas rozmowy.

Gdzie na randkę w Katowicach pod dachem?

Południowa Polska jest jednym z cieplejszych regionów w Polsce, problemem jest jednak to, że sama Polska nie zalicza się do najcieplejszych krajów. Niestety okres wczesnowiosenny i późnojesienny są bardzo nieprzyjemne. W połączeniu z długą zimą zostajemy ograniczeni do randkowania pod dachem.

Tutaj Katowice pokazują, że są miastem randkowym i mają wiele do zaoferowania zakochanym. Istnieje wiele ciekawych pomysłów na spędzenie randki w Katowicach pod dachem.

Wieczór z planszówkami

Pamiętasz gry planszowe z dzieciństwa, ale odstawiłeś je w kąt? Współczesne gry planszowe to nie tylko Monopoly, wiele tytułów zaprojektowanych jest pod dwie osoby. Istnieją również gry typowo imprezowe, które poza masą śmiechu pozwalają się poznać lub poznać spojrzenie drugiej osoby na różne sprawy.

Co istotne nie musisz kupować żadnej gry możesz skorzystać z jednego z Pubów w Katowicach, który posiada gry planszowe na stanie.

Pokój zagadek

pokoj zagadek

Ty i ona zamknięci razem na całą godzinę w niewielkim pomieszczeniu? Nie brzmi źle, prawda? Problem w tym, że przez cały czas ktoś będzie was obserwował, ale w końcu nie będziecie robić nic zdrożnego, chcecie się tylko wydostać z tego miejsca.

Wizyta w Escape Room wymaga od obu osób współpracy i braku strachu przed pokazaniem braku wiedzy jak rozwiązać dany problem. Jeśli wiesz, że dziewczyna lubi pokoje zagadek, to będzie to bardzo fajna propozycja randkowa.

Pijalnia czekolady

Czekolada jest jednym z głównych afrodyzjaków, dlaczego więc nie wybrać się na randkę do pijalni czekolady? Umiejscowiona w centrum miasta w Galerii Katowickiej Pijalnia Czekolady E.Wedel to doskonałe miejsce na pierwszą randkę.

Większość kobiet kocha słodkie desery a tych tam jest pełno. Miejsce choć popularne to nie jest oblegane przez miastowych i osoby korzystające z dworca.

Stand Up

stand up

Stand Up to rozrywka, która na dobre zagościła w wielu Polskich miastach. Co prawda nie ma wielu klubów komediowych oferujących regularne występy komików, ale te w Katowicach są praktycznie co weekend.

Minusem randki na Stand Up’ie jest to, że nie można ze sobą rozmawiać. Dlatego należy potraktować go jako element randki a nie samą randkę w sobie. Większość Stand Up’ów robionych jest w klubie więc po występie można pójść na drinka.

Kinoteatr Rialto

Kinoteatr Rialto

O ile nie polecamy wizyty w standardowym kinie na pierwszej randce o tyle Kinoteatr Rialto wyłamuje się tym schematom. To ciekawe miejsce, które co prawda skupia się na spektaklach i seansach, ale atmosfera w nim panująca jest zupełnie inna niż w nowoczesnych salach kinowych. Warto tam zajrzeć, zwłaszcza gdy osoba, z którą się umawiasz wykazuje zainteresowanie filmem i ogólnie pojętą sztuką.

Kurs gotowania

W Katowicach znajdziemy wiele miejsc pozwalających na rozwój umiejętności. Są wśród nich takie, które idealnie nadają się dla par.

Wspólna nauka gotowania czy tańca to nietypowe, ale fajne pomysły randkowe. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się dla par, które od pewnego czasu są ze sobą niż dla świeżo poznanych osób, ale warto mieć tę propozycję na swojej liście.

Restauracja 27th Floor

27th Floor
źródło: https://www.facebook.com/27thfloorAltus/

W naszym zestawieniu miejsc na randkę w Katowicach nie unieśliśmy żadnej restauracji a to dlatego, że wkrótce będziemy mieć osobną polecajkę restauracji na randkę w Katowicach. Mimo wszystko chcemy Ci wskazać jedno dość unikatowe miejsce w skali Polski. To restauracja 27th Floor, która jak sama nazwa wskazuje znajduje się na 27 piętrze Altusa najwyższego Katowickiego wieżowca.

To co jest w tym miejscu najlepsze to widok na Katowice i okolice. Sama restauracja niestety nie należy do najtańszych i pojawiają się zarzuty odnośnie jakości jedzenia, ale nie są to przeważające opinie i warto sprawdzić, ile w ich prawdy.

Nawet jeśli jedzenie nie będzie najlepszym jakie jedliście w życiu to sam fakt spożywania posiłku z takimi widokami jest tego wart.

Karaoke

Bez dwóch zdań ten pomysł nie trafi do wszystkich i nie ma czemu się dziwić jest dość specyficzny. Karaoke nie dość, że wymaga dużego dystansu do siebie to jeszcze trzeba czuć radość ze śpiewania, a nie jest to powszechne.

Osoby spełniające te założenia będą w stanie świetnie się bawić na randce w barze karaoke.

Klimatyczne i romantyczne miejsca w Katowicach

Każde miasto ma przynajmniej jedno miejsce, które jest uważane za klimatyczne, intymne i romantyczne.

W Katowicach takich miejsc jest kilka, należy jednak podkreślić, że romantyzm w główniej mierze tworzą ludzie a nie otoczenie.

Ogród Botaniczny

ogrod botaniczny na randke

Katowice nie posiadają własnego ogrodu botanicznego, ale są przez takie ogrody otoczone. Najbliżej miasta znajduje się Rosarium w Parku Śląskim, które samo w sobie nie jest ogrodem botanicznym, ale jest miejscem romantycznym i klimatycznym.

Naturalnie najlepszym momentem na odwiedzenie tego miejsca jest czas kwitnięcia róż. Jeśli możesz sobie pozwolić na nieco dalszy wypad warto rozważyć wizytę w Śląskim Ogrodzie Botanicznym.

Papugarnia Carmen

Dla osób kochających zwierzęta fajnym pomysłem na klimatyczną randkę będzie Papugarnia Carmen. Możliwość wspólnego karmienia papug nie tylko sprawi, że wyjdziecie z tego miejsca uśmiechnięci, ale również uznacie randkę za jedną z najbardziej udanych.

Co prawda nie jest specjalnie romantyczne miejsce, ale klimatu nie można mu odmówić.

Aktywna randka w Katowicach

Osoby korzystające z portali randkowych w tym najpopularniejszego Tindera zapewne niejednokrotnie natknęły się na dziewczyny, które miały w opisie informację, że chętnie by poszły na aktywną randkę.

Jest to bardzo dobry pomysł na spędzenie pierwszej randki, gdyż pozwala rozładować stres i stwarza tematy do rozmów.

Randka na rowerach

randka na rowerach

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych a zarazem najlepszych form aktywnej randki jest przejażdżka na rowerach. W przypadku miast położonych nad rzekami zazwyczaj poleca się właśnie okolice rzek jako miejsce trasy, a w przypadku Katowic jest to wycieczka nad Żabie Doły czy Wesoła Fala.

Dobrym rozwiązaniem będzie zabranie ze sobą kosza piknikowego i zorganizowanie postoju po dotarciu do celu. Najedzeni i wypoczęci po pikniku będziecie mieć siłę na drogę powrotna.

Kręgle

Randka na kręgielni nie należy do najtańszych, ale daje dużo satysfakcji i pozwala na wyrównaną rywalizację. Gra w kręgle nie jest wymagająca fizycznie i ma proste zasady, więc nie sprawi wam problemu.

Standardowo gra zajmuje 1 godzinę i to w zupełności wystarczy, zarówno do wybawienia się jak i na pierwszą randkę. Jeśli będziecie się dobrze bawić, możecie zawsze przedłużyć randkę o wyjście do kawiarni bądź parku.

Park linowy

To miejsce nijak nie kojarzy się z romantyzmem i randką, ale dla osób aktywnych fizycznie zapewne będzie ciekawą propozycją. W Katowicach mamy 3 parki linowe, które mają atrakcje dostosowane do konkretnych grup osób.

Jeśli lubicie się trochę pomęczyć i bawią was tego typu miejsca, to park linowy może okazać się fajnym pomysłem na randkę.

Lodowisko

randka na lodowisku

W sezonie zimowym jednym z najlepszych sposobów na spędzenie aktywnej randki jest wybranie się łyżwy. Nie musisz potrafić na nich jeździć, aby się dobrze bawić.

Randki na lodowisku sprawdzają się od dziesiątek lat, nie są bardzo drogie a pozwalają dostarczyć endorfin i energii na cały dzień.

Park trampolin

Parki trampolin to doskonała forma aktywnego spędzania czasu dla dzieci i dorosłych. Minusem parku trampolin w Katowicach jest jego położenie na obrzeżach miasta.

Jeśli jesteś w stanie pokonać te niedogodności to czeka was randka pełna zabawy i pozytywnej energii. Dobrze gdyby Twoja partnerka lubiła się wygłupiać i nie miała problemu śmiania się z siebie, bo mogą zdarzyć się sytuacje, w których byłoby to wskazane.

Gdzie na randkę z chłopakiem w Katowicach?

Przedstawiliśmy Ci listę wielu ciekawych miejsc na randkę w Katowicach, ale są takie pomysły, które bardziej spodobają się chłopakowi niż dziewczynie.

Randka powinna być przyjemna dla obu stron, często to jednak faceci idą na ustępstwa wybierając miejsca bardziej dopasowane pod swoje kobiety. Jeśli chcesz przejąć inicjatywę w randkowaniu może zainteresujesz się jedną z poniższych propozycji na randkę z chłopakiem w Katowicach.

Bilard

Jedną z podstawowych form rozrywki na „męskich wieczorach” jest granie w bilard. To prosta i dość tania rozrywka, gdy podzieli się jej koszt na więcej osób.

Twój facet prawdopodobnie będzie zadowolony, że może spędzić z Tobą czas podczas wspólnej gry w bilard. Ty również nie powinnaś się nudzić podczas takiej randki.

Randka w wirtualnej rzeczywistości

randka w wirtualnej rzeczywistosci

Jeśli oboje lubicie nowe technologie to randka w wirtualnym świecie może się okazać strzałem w 10. Co prawda nie będziecie widzieć siebie fizycznie, ale już wasze wirtualne awatary tak.

Podczas zabawy będziecie mogli się swobodnie komunikować i współdzielić odczuwane emocje.

Symulator jazdy

W Katowicach znajduje się symulator jazdy, który pozwala się poczuć jak zawodowy kierowca. Zabawa na symulatorze powinna spodobać się nie tylko Twojemu chłopakowi, ale również Tobie.

Jest to raczej jednorazowa atrakcja, którą warto odhaczyć.

Randka w Katowicach – Podsumowanie

Fajnych miejsc na spotkanie w Katowicach nie brakuje, a to wciąż tylko pewną ich część. Zachęcamy do lepszego poznania własnego miasta i wyjścia poza standardowy tok myślenia. Postaraj się poszukaj mniej oczywistych miejsc, które powinny spodobać się Tobie i Twojej dziewczynie. Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wiesz już, gdzie iść na randkę w Katowicach co pozwoli Ci zorganizować udaną randkę.

Happy
Happy
55 %
Sad
Sad
27 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
18 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %