Ostatnia aktualizacja 26 marca 2023 przez Redakcja

Kraków to bez wątpienia jedno z najbardziej romantycznych miast w Polsce. Znane w całej Europie ma wiele terenów miejskich i zielonych które nadają się na randkowanie. Gdzie na randkę w Krakowie? Do parku, ogrodu botanicznego, nad Wisłę, do pokoju zagadek i w masę innych mniej oczywistych miejsc. Zawsze zachęcamy do randkowania nawet 20 lat po ślubie wspólne wyjścia są miłą odskocznią i pozwalają sobie przypomnieć co pociągało was w sobie, gdy się poznaliście. W tym artykule zebraliśmy romantyczne i ciekawe miejsca na randkę w Krakowie i okolicach.

Gdzie na randkę w Krakowie?

Jeśli jesteś rodowitym Krakusem i zadajesz to pytanie to albo nie za dużo randkujesz albo nie do końca znasz dobrze swoje miasta. Nigdy nie jest za późno nadrobić zaległości a musisz wiedzieć, że Kraków idealnie sprzyja randkowaniu.

Jedną z najpopularniejszych form randki jest wspólne wyjście do kina. Pomysł przereklamowany i nietrafiony, zwłaszcza gdy mówimy o pierwszej randce. Naturalnie wizyta w kinie nie jest sama w sobie zła, ale nie pozwala na poznawanie się i niewiele różni się od oglądania seriali na Netflixie.

My na pierwszą randkę zalecamy miejsca, w których można prowadzić swobodną rozmowę i ułatwiające przerwani niezręcznej ciszy, gdyby taka miała nastąpić.

Przedstawimy ci zarówno darmowe jak i płatne miejsca na randkę.

Miejsca na świeżym powietrzu

Randka na świeżym powietrzu nie dość, że najczęściej nie wiąże się z kosztami to dobrze wpływa na rozmowę. Zieleń potrafi uspokajać i nie oszukujmy się rzadko kiedy sami z siebie chodzimy do parków.

Jednak Kraków to nie tylko parki, ale również stare miasto i masa innych atrakcyjnych, często romantycznych miejsc na randkę na świeżym powietrzu.

Krakowskie kopce

kopiec kosciuszki

Choć doskonale wiesz o istnieniu kopców w Krakowie to zapewne nawet jako mieszkaniec nie za często na nich bywasz. Nasz pomysł na randkę polega na wejściu na wybrane kopce w przeciągu jednej randki.

To dość czasochłonne zajęcie raczej przeznaczone na jedną z kolejnych randek, ale możliwość wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i widoki wynagradzają poświęcony czas.

Las Wolski

Najbardziej znany kopiec Kościuszki znajduje się na terenie Lasu Wolskiego, dużego zielonego terenu idealnie nadającego się na randkę. Jest to duży zielony teren idealnie nadający się na rekreację i randkę. Co prawda sam las jest dość dziki i najlepiej tam wybrać się, na którąś randkę z kolei, tak aby dziewczyna czuła się swobodnie.

Kazimierz

Podczas gdy tłumy turystów obierają kierunek Rynek, Krakowianie wolą kierować swoje kroki na Kazimierz.

Dzielnica Kazimierz to bardzo urokliwe i miejscami romantyczne miejsce. Idealnie nadaje się na spacer podczas randki. Naturalnie nie wszystkie miejsca będą równie ciekawe, dlatego my proponujemy okolice Starej Zajezdni i Bazyliki Bożego Ciała.

Randka może być połączona z wizytą w jednej z pobliskich Restauracji.

Rynek i okolice

krakow

Może Ci się wydawać, że rynek to oklepane miejsce i tylko turyści wybierają go jako miejsce randek. Jest to mylne spostrzeżenie, gdyż nigdzie indziej nie ma takiego nagromadzenia ciekawych restauracji i kawiarni.

My zachęcamy do przejścia się po rynku i skorzystania z ofert pobliskich kawiarni. Randkę można przenieść na Planty i dalej aż do Wisły.

Rynek to bardzo bezpieczna opcja randkowa, nie zaskoczysz nim dziewczyny, ale też nie narażasz się na ryzyku, że Twój pomysł na randkę nie przypadnie jej do gustu.

Park Henryka Jordana

Parki to wdzięczne miejsca do randkowania. Tereny zielone w centrum miasta pozwalaj się zrelaksować i w razie konieczności przenieść szybko randkę w miejsce pod dachem.

Jednym z najromantyczniejszych i najciekawiej zagospodarowanych parków w Krakowie jest park Henryka Jordana przy krakowskich Błoniach.

Bardzo dobra lokalizacja i sporo zieleni tworzą ciekawe miejsce na randkowej mapie Krakowa.

Wawel

Wawel to z jednej strony oczywista z drugiej dziwna opcja randkowa. Każdy kojarzy Kraków z Wawelem, a większość mieszkańców tego miasta była tam więcej niż raz.

Zastanawialiśmy się czy umieścić tę pozycję na liście, ale uznaliśmy, że to będzie ciekawe miejsce na randkę dla osób spoza miasta.

Bulwary Wiślane

bulwary krakow

Spacer bulwarami wiślanymi w Krakowie to fajna propozycja randkowa dla osób, które planują randkę na świeżym powietrzu. Co prawda zagospodarowanie samych bulwarów pozostawia sporo do życzenia, ale jest to spokojne miejsce nad rzeką, które pozwoli na swobodną rozmowę.

W okolicy bulwarów znajduje się sporo ciekawych miejsc i knajp, które można odwiedzić podczas randki.

Zoo

Wycieczka do Zoo to standardowa propozycja randkowa dla osób mieszkających w dużych miastach posiadających Ogrody Zoologiczne. Krakowskie Zoo jest dobrze oceniane i chętnie odwiedzane przez mieszkańców oraz turystów.

Co prawda Zoo nie należy do dużych, ale zapewnia wystarczająco atrakcji by mile spędzić czas podczas randki.

Zwierzęta są wdzięcznym tematem do rozmowy dzięki czemu unikniecie niezręcznej ciszy.

Gospodarstwo Jeziorkowo

gospodarstwo jeziorkowo

źródło: https://muzeum-gier-krakow-arcade-museum.business.site/

Jeśli oczekujecie czegoś więcej niż oglądania zwierząt przez barierki możecie wybrać się do Gospodarstwa Jeziorkowo.

Doskonałe miejsce na randkę dla wszystkich osób kochających zwierzęta. Na miejscu można nakarmić i pogłaskać m.in. Kozy, Koty, Psy, Alpaki czy Króliki.

Rejs po Wiśle

To zdecydowanie propozycja randkowa dla osób, które dobrze się znają. W przypadku nieudanej randki zamknięcie na jednym statku nie będzie przyjemnym doświadczeniem.

W przypadku osób, które randkują od dłuższego czasu albo są w związku, rejs po Wiśle może być fajną odskocznią od schematycznych randek.

Gdzie na randkę w Krakowie pod dachem?

Nie da się ukryć, że pomimo coraz cieplejszego lata, okres słabej pogody jest w naszym kraju bardzo długi.

Kraków ma to szczęście, że jest jednym z cieplejszych miast mimo wszystko najwięcej randek odbywa się pod dachem w restauracjach, kawiarniach i centrach rozrywki.

Nie chcemy Ci proponować wyjścia do teatru czy opery (choć to dobry pomysł), a skupimy się raczej na mniej oczywistych miejscach.

Wieczór z planszówkami

pub z planszowkami

Dobrym rozwiązaniem na deszczowe i wietrzne dni jest wybranie się do pubu z grami planszowymi. Planszówki to nie tylko Monopoly czy Grzybobranie, które znasz z dzieciństwa. Wiele gier planszowych jest bardziej angażujących, a sporo tytułów jest typowo rozrywkowych czy dla dwóch graczy.

Podczas wspólnego grania będziecie się świetnie bawić i będziecie mogli się lepiej poznać.

Pokój zagadek

Czy randka, podczas której jesteście zamknięci na niewielkiej przestrzeni i musicie ze sobą współpracować nie brzmi dobrze? Escape Room to doskonały pomysł na randkę dla osób, które choć trochę się znają. Co prawda ta propozycja sprawdzi się również w przypadku pierwszej randki, ale nie jest to tak bezpieczna propozycja jak wiele z przytoczonych.

Podczas randki w pokoju zagadek będziecie popełniać błędy i wykazywać się niewiedzą, jeśli ktoś ma z tym problem to bardzo szybko zostanie obnażone.

Pijalnia czekolady

czekoladziarnia

Stosunek wielu kobiet do słodkich rzeczy jest oczywisty: uwielbiają je. Jeśli istnieje jakaś esencja słodkości w płynie to zapewne będzie nią gorąca czekolada. W Krakowie znajduje się pijalnia czekolady, która serwuje również wiele innych słodkości.

Spotkanie w pijalni może być zarówno głównym etapem krótkiej randki jak i jednym z przystanków na waszej drodze.

Stand Up

Każdy ma swoje poczucie humoru i bawią go różne rzeczy. Stand Up jest gorszy i lepszy a komicy potrafią się bardzo różnić w kwestii wypowiadanych żartów.

Nie jest powiedziane, że Stand Up spodoba się drugiej połówce, ale jeśli rozmawialiście o tym i wiesz, że lubi ten typ humoru to możecie wybrać się na taką randkę.

Minusem tego jest, że podczas występu nie można rozmawiać, więc prawdziwa randka zacznie się dopiero po występie, ale temat do rozmowy będzie gotowy.

Be Happy Museum

Be Happy Museum

To sieciówka I dopisek Museum można by spokojnie z niego usunąć, niemniej jako miejsce do randkowania sprawdzi się bardzo dobrze.

W większości miast Be Happy Museum ma pozytywne opinie w Krakowie również, a jest to dość popularne miejsce. Zostało głównie stworzone z myślą o kobietach, jako mężczyzna nie będziesz odczuwał większej radości z randki w tym miejscu, ale sprawdzić, jeśli myślisz o udanej randce to warto brać ten pomysł pod uwagę.

Romantyczne i intymne miejsce w Krakowie

Wśród przytoczonych propozycji randkowych pojawiały się mniej lub bardziej romantyczne i intymne pomysły na randkę. W tym miejscu chcemy przedstawić naszym zdaniem najbardziej romantyczne miejsca na randkę w Krakowie.

Ogród Mehoffera

Krakow_Ogród_Jozefa_Mehoffera

Ogród Józefa Mehoffera to bardzo romantyczne i dość intymne miejsce na mapie Krakowa. Wystarczy spojrzeć na zdjęcie by zrozumieć jak dobrym jest miejscem na randkę. Co prawda ogród żyje w pełni dopiero latem, ale jeśli planujesz randkę właśnie w tym okresie to warto wybrać to miejsce.

Planty

Planty oplatający stare miasto może nie należą do najbardziej intymnych miejsc w Krakowie, ale bez wątpienia potrafią być romantyczne. Ogromną zaletą Plantów jest ich długość oraz bliskość największych atrakcji.

Podczas randki dobrze jest być w miejscu, które można łatwo zmienić i dostosować do pomysłów, które się pojawiają. Plany szczególnie dobrze wyglądają późną jesienią, ale jest to ciekawe i romantyczne miejsce na randkę przez większość roku.

Ogród Botaniczny

krakow ogrod botaniczny

Zoo zawsze wygra z Ogrodem Botanicznym pod kątem atrakcyjności. Jednak patrząc na oba miejsca przez pryzmat romantyzmu to mało jakie miejsce w mieści może się równać z ogrodem botanicznym uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ogród co prawda położony w pobliżu ruchliwej drogi jest na tyle duży, że można na chwilę zapomnieć, iż jest się wciąż w Krakowie. Szczególnie romantyczną porą na randkę jest wiosna, gdy wiele roślin rozkwita i budzi się o życia. W ogrodzie znajduje się również niewielka kawiarnia, która może być jednym z miejsc na randkowej mapie.

Aktywna randka w Krakowie

Jeśli poznałeś drugą połówkę na siłowni albo przez portal randkowy możliwe, że w trakcie rozmowy wyszło, że lubi aktywnie spędzać czas. Aktywna randka jest bardzo dobra dla faceta, gdyż pozwala rozładować emocje i skupić się na konkretnym zajęciu. Naturalnie dobrze, aby umożliwiała jednoczesną rozmowę. Na szczęście jest wiele ciekawych form aktywnego randkowania w Krakowie.

Randka na rowerach

wycieczka rowerowa do tynca

Jazda na rowerze jest jedną z najmniej wymagających fizycznie aktywności, oczywiście gdy mówimy o rekreacyjnym wypoczynku. Wiele osób każdego roku decyduje się spędzić aktywne randki podczas wycieczek rowerowych.

Kraków sam w sobie posiada sporo ścieżek rowerowych, jednak jeżdżenie po centrum nie należy do najprzyjemniejszych i komfortowych.

Na pierwszą randkę zdecydowanie polecamy wybrać się na Wisłę. Gdy znacie się już nieco lepiej dobrym pomysłem będzie wycieczka do niedaleko położonego Tyńca.

Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą kosza piknikowe i zorganizowanie małego pikniku, gdy uznacie to za stosowne.

Kurs tańca

Ta propozycja już ewidentnie jest skierowana do par a nie osób, które dopiero się poznają. Kurs tańca to tylko przykład dla szerszego pomysłu jakim są kursy.

Każdy człowiek lubi się rozwijać a kurs tańca czy gotowania w tym pozwala. Znalezienie kursów dla par na ciekawe aktywności w Krakowie nie jest trudne.

Kręgle

randka w kregielni

Jako jedną z najlepszych form spędzenia randki wypada uznać kręgle. Co prawda nie jest to tania rozrywka, zwłaszcza w godzinach popołudniowych, ale jako pomysł na randkę to dobry wybór.

Gra odbywa się na jednym torze a zasady są bardzo proste, bierzesz kulę i rzucasz tak aby zbić jak najwięcej kręgli. Jest to dobra forma rozrywki zarówno dla mężczyzn jak i kobiet, a obie płcie mają podobne szanse.

Podczas gry można swobodnie rozmawiać, chociaż przy dwóch osobach, Twoja kolejka będzie szybko następować, ale sami ustalacie tempo gry.

Park linowy

W samym Krakowie znajduje się jeden park linowy, drugi mieści się w Kryspinowie. Wizyta w parku linowym to raczej propozycja, na którąś randkę z rzędu.

Parki linowy posiada różne tras zaawansowania i nie jest specjalnie niebezpieczną rozrywką a potrafi sprawić frajdę. Najbardziej problematyczny jest dojazd do jednej z dwóch lokalizacji, ale warto rozważyć oba miejsca przy planowaniu aktywnej randki.

Mini Golf

mini golf

Kojarzysz filmy, w których chłopak zabiera dziewczynę do parku rozrywki i tam grają w minigolf? Ty też masz taką możliwość choć nieco innej wersji.

Niestety w mieście nie ma specjalnie zaaranżowanego miejsca do gry w minigolf na świeżym powietrzu, ale istnieje Cosmic Minigolf Pub. Neonowe wnętrze i proste, ale czasem wymagające dołki dostarczą wam wiele frajd podczas randki.

Park trampolin

Choć park trampolin może brzmieć jak wymagająca randka to tak nie jest. Wspólne wygłupy na trampolinach nie wymagają dużej sprawności fizycznej a pozwalają się poczuć ponownie jak dziecko.

Jeśli Twoja partnerka nie ma problemu z wygłupianiem się i czuje się swobodnie w tego typu atrakcjach, to park trampolin będzie dobrym miejscem na randkę.

Kajaki

randka z chlopakiem w kajaku

Odpoczynek nad wodą połączony z randką, to brzmi całkiem nieźle. Randka w kajakach na Wiśle to propozycja aktywnej randki skierowana do osób, które randkują ze sobą od dłuższego czasu. Raczej mało kto będzie chciał wsiadać do jednego kajaka z osobą, której nie zna.

Gdy już zdecydujecie się na wypożyczenie kajaka czeka was ciekawa i trochę wymagająca fizycznie randka.

Gdzie na randkę z chłopakiem w Krakowie?

W kulturach zachodnich przyjęło się, że to facet wybiera miejsce na randkę i planuje jej przebieg. Jeśli jednak chcesz przejąć inicjatywę zapewne będzie Ci wdzięczny. Choć wszystkie z wyżej wymienionych miejsc nadają się na randkę z chłopakiem to są takie miejsca, które bardziej będą odpowiadać jego zainteresowaniom. Co prawda nie mają one wiele wspólnego z romantyzmem, ale ten tworzą w dużej mierze ludzie a nie miejsca.

Bilard

randka bilard

Jeśli Twój chłopaka spotyka się regularnie na mieście z kolegami to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jedną z aktywności jaką robi jest gra w bilard. Zapewne chętnie zagra również z Tobą podczas randki, tylko gdy mu to zaproponujesz.

Gra w bilard będzie również dobrą atrakcją dla Ciebie. Godzina wspólnego grania w zupełności wystarczy, a liczba miejsc w Krakowie, w których znajdują się stoły bilardowe jest spora.

Randka w wirtualnej rzeczywistości

Czy randka, podczas której nie widzisz swojego chłopaka ma sens? Tak, o ile wchodzisz z nim w interakcję np. w wirtualnym świecie. Tak działają gogle VR, które pozwalają wam przejść w zupełnie inne światy.

Jeśli nigdy wcześniej nie korzystaliście z tego typu atrakcji to godzina będzie w zupełności wystarczająca.

Muzeum Gier Wideo

krakow muzeum gier

To nie lada atrakcja dla wszystkich facetów urodzonych w latach 90. Młodsi mężczyźni niekoniecznie będą pałać takim zainteresowaniem do starych gier i automatów do gier. Muzeum gier wideo w Krakowie posiada bogatą kolekcję automatów.

Twój chłopak powinien być zachwycony randką tego typu, a i dla Ciebie nie będzie to zmarnowany czas. Niestety atrakcja nie jest tania, ale przynajmniej raz warto odwiedzić.

Pinball Museum

Podobny sentyment związany jest z automatami typu Pinball, czyli najprostszej a zarazem bardzo satysfakcjonującej gry arcade.

Kraków Pinball Museum mieści się w sąsiedztwie zamku na Wawelu. Podobnie jak w przypadku Muzeum gier tak i tu bilet nie należy do najtańszych. Z racji na monotematyczność tego miejsca, będzie to nieco mniej ciekawa atrakcja, ale warto mieć ją w pamięci planując randkę.

Cosmic Games Pub

Cosmic Games Pub to jeden z lepiej ocenianych pubów na mapie Krakowa. Jest idealnym miejscem na randkę głównie dla młodych osób. Zarówno wystrój lokalu jak i jego oferta robią dobre wrażenie.

Co prawda wejściówka jest płatna, ale nie ma limitu czasowego jaki można spędzić na miejscu a i cena nie jest wygórowana.

Przedstawiliśmy Ci listę ciekawych i romantycznych miejsc na randkę w Krakowie. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł odpowiedzieć na pytanie, gdzie na randkę w Krakowie a Ty będziesz w stanie zorganizować ciekawą randkę dla siebie i drugiej osoby.

Happy
Happy
7 %
Sad
Sad
14 %
Excited
Excited
36 %
Sleepy
Sleepy
36 %
Angry
Angry
7 %
Surprise
Surprise
0 %