gdzie na romantyczna randke w lodzi

Ostatnia aktualizacja 16 marca 2023 przez Redakcja

Łódź nie jest wymieniana w gronie najbardziej romantycznych miast w Polsce. Nie dziwią nas zatem pytania o to gdzie na randkę w Łodzi i województwie Łódzkim. Jednak naszym zdaniem Łódź nie ma szczęścia do promowania swojej marki przez co pomimo swoich urokliwych miejsc przegrywa rywalizację z innymi miastami. Randkowanie jest bardzo ważne i to niezależnie od etapu na jakim jest wasz związek. Nawet będąc 20 lat po ślubie warto wybierać się cyklicznie na randki. W tym artykule zebraliśmy dla Ciebie najciekawsze miejsca na randkę w Łodzi i okolicach.

Gdzie na randkę w Łodzi?

Słynny cytat wypowiedziany przez Cezarego Pazurę wychodzącego z łódzkiego dworca, wbił się w świadomość wielu Polaków. Miasto zrobiło dużo, aby ludzie zaczęli postrzegać Łódź jako atrakcyjne miejsce, w którym warto spędzać czas.

Obecnie istnieje wiele miejsc w Łodzi, które nadają się na randkę. Nie mówimy to kinach czy wydarzeniach takich jak koncerty. To jedne z najgorszych miejsc na pierwszą randkę, gdy dwoje ludzi powinno ze sobą rozmawiać ab się poznać.

Przedstawimy Ci miejsca idealne na randkę pod dachem i na świeżym powietrzu.

Miejsca na świeżym powietrzu

Tereny zielone często są najlepszym miejscem na randkę w słoneczne dni. Niestety w Łodzi nie znajduje się rzeka, ale zarówno mieszkańcy jak i osoby przyjezdne wciąż mają do wyboru kilka ciekawych miejsc do randkowania na świeżym powietrzu.

Ulica Piotrkowska

Zacznijmy od najbardziej oklepanej propozycji, ale nie znaczy to że najgorszej. Ulica Piotrkowska leżąca w centrum miasta, otoczona jest kamienicami i wieloma kawiarniami. Co prawda spacer po samej ulicy nie pozwoli wam na obcowanie z naturą, ale idealnie sprawdzi się na pierwszą randkę.

Jest to miejsce publiczne, z dużą ilością ludzi i ciekawych miejsc co może stanowić zalążek rozmowy, gdy ta będzie wygasać. Dodatkowo usytuowanie w centrum sprawia, że dojazd jest bardzo łatwy podobnie jak ewentualna ewakuacja z nieudanej randki. A Gdy randka okaże się dobrze iść można ją przedłużyć w jednej z okolicznych restauracji.

Park im. Henryka Sienkiewicza w Łodzi

Park_Sienkiewicza_Lodz

O ile sama ulica Piotrkowska jest mocno zabudowana o tyle w bardzo bliskim sąsiedztwie posiada kilka parków, a jednym z nich jest Park Henryka Sienkiewicza.

Zbaczając 2-3 minuty z głównej ulicy dociera się do niewielkiego, ale romantycznego parku. Z racji wielkości park nie nadaje się na przeprowadzenie w nim całej randki, ale może stanowić odskocznię od widoku kamienic.

Park staromiejski

Zdecydowanie bardziej okazały i co tu dużo kryć bardziej romantyczny jest Park Staromiejski. Tak dobrze się składa, że jest on zarówno dobrym miejscem na start randki zaczynającej się na Piotrkowskiej jak i na jej zakończenie.

Wybierając miejsce do posiedzenia i rozmowy, warto próbować znaleźć ławkę, z której widok na pobliskie kamienice i bloki jest zasłonięty. Dzięki temu uda się osiągnąć bardziej romantyczny efekt i uczucie obcowania z naturą.

Ogród botaniczny

Ogród_botaniczny_Łódź

Jednym z bardziej niedocenianych miejsc na randkę w Łodzi jest Ogród Botaniczny. Przegrywa walkę z pobliskim ZOO a jest o zdecydowanie jedno z bardzkiej klimatycznych i romantycznych miejsc na randkę w Łodzi.

Wizyta w ogrodzie zajmie wystarczająco czasu na pierwszą randkę. Bliskość przyrody będzie wpływać na was relaksująco co pozwoli rozluźnić atmosferę.

Ogród Botaniczny ma ustalone godziny otwarcia, warto więc wcześniej się upewnić czy randka o danej godzinie będzie możliwa.

Park Źródliska + Palmiarnia Ogrodu Botanicznego

Choć Park Źródliska jest wciśnięty między ruchliwą ulicę a po jego środku znajduje się klub dla Swingersów to wciąż jest to klimatyczne miejsce na randkę.

W parku można zorganizować piknik i cieszyć się swoją obecnością.

Na terenie Źródliska znajduje się Palmiarnia Ogrodu Botanicznego, która może stanowić fajną atrakcję podczas randki. Sama palmiarnia nie jest duża, ale pozwala zmienić dynamikę randki i skupić myśli wokół czegoś innego.

ZOO

ZOO_w_Łodzi_-wejscie

Walka ogrodów zoologicznych na oceanaria rozpęta się na dobre. Łódź jako druga w kraju może pochwalić się podwodnym tunelem.

Niestety wstęp do ZOO i Orientarium nie jest tani, ale warto się tam wybrać. Jest to propozycja na randkę zarówno dla osób, które spotykają się pierwszy raz jak i dla osób będących w związkach. Zwierzęta stanowią wdzięczny temat do rozmów, dzięki czemu unikniecie momentów niezręcznej ciszy.

Park Poniatowskiego

Ostatnim parkiem wśród naszych propozycji randkowych dla Łodzian i osób przyjezdnych jest Park im. ks. J. Poniatowskiego. Jest to prawdopodobnie najlepiej zaaranżowany i przemyślany park z omawianych.

Romantyczny charakter tego miejsca nie może być zakłócony nawet przez okoliczne ruchliwe drogi.

Gdzie na randkę w Łodzi pod dachem?

Polska obecnie to kraj bardzo długiego zimnego okresu, ciepłego lata i bardzo krótkich wiosny i jesieni. Sprawia to, że randka na świeżym nie zawsze jest możliwa do zorganizowania. Gdy jest deszczowo lub chłodno miejsc na randkę należy poszukać pod dachem. Obok standardowego teatru czy kina można wybrać się do jednego z poniżej opisanych miejsc.

Escape Room

pokoj zagadek

Czy bycie zamkniętym sam na sam z osobą, której się nie zna na godzinę w pokoju to dobry pomysł? Jeśli jest to pokój zagadek, to tak. Takie spotkanie wymaga współpracy i rozmowy ze sobą, pokazuje również czy druga osoba ma dystans do siebie i potrafi się przyznać, że nie wie, jak coś zrobić.

Naturalnie w głównej mierze będziecie skupiać się na rozwiązaniu zagadek, ale rozmowa będzie wywiązywać się mimowolnie. Escape Room to dobry pomysł dla osób, które stresują się podczas randki i chcąc trochę zdjąć tego stresu z siebie.

Muzeum Światła

Wizyta w muzeum nie brzmi jak najciekawsza randka świata, zwłaszcza jak nie zna się zainteresowań drugiej osoby. Istnieją jednak muzea bardziej współczesne i multimedialne nie opierające się na historii znanej z podręczników.

Takim muzeum jest Muzeum Światła, które ma dobre opinie i oferuje interaktywne doznania ze zwiedzania. Sama przestrzeń jest bardzo klimatyczna a co za tym idzie dobrze sprawdzi się jako miejsce na randkę.

Centrum Nauki Experymentarium

Centrum Nauki Experymentarium

Są takie miejsca, w których zarówno dzieci jak i dorośli będą się dobrze bawić. Randka spędzona na przeprowadzaniu prostych eksperymentów naukowych? Czemu nie!

Experymentarium to miejsce, w którym pokazane są różne zagadnienia fizyczne w bardzo przystępny sposób. Naszym zdaniem jest to dobre miejsce na randkę niezależnie od wieku.

Muzeum Kinematografii

Ostatnim miejscem typu Muzeum, które chcemy zaproponować jest Muzeum Kinematografii. Wiele osób na portalach randkowych w zainteresowaniach ma film. Jest to najprostsze zainteresowanie do wpisania. Dla osób, które wpisały je ze względu na brak innych zainteresowań, nie będzie to atrakcją, ale dla prawdziwych kinomaniaków na pewno.

Pijalnia czekolady

czekoladziarnia

Zdecydowana większość ludzi lubi słodycze zwłaszcza czekoladę. Pijalnia Czekolady to miejsce, w którym znajdują się wyłącznie niezdrowe, ale bardzo smaczne desery i napoje.

W Łodzi istnieją dwie pijalnie z czego jedna mieści się przy ulicy Piotrkowskiej. Kubek gorącej czekolady w chłodne dni i rozmowa brzmi jak nienajgorsza randka.

Kolacja w ciemności

Ta propozycja jest skierowana do par, które są ze sobą od dłuższego czasu. Kolacja w ciemności organizowana jest w restauracji Farina Bianco. Jest to cykliczne wydarzenie podczas, którego próbujesz nieznanych Ci na wstępie dań w zupełnej ciemności. Pozwala to bardziej skupić się na smaku potraw i ciekawym przeżyciem.

Wieczór z planszówkami

Gry planszowe zbierają coraz większe grono fanów. Nie musisz jednak decydować się od razu na zakup planszówki, możesz wybrać się z drugą połówką do pubu z grami planszowymi. Takich w Łodzi jest kilka i wszystkie oferują spory wybór gier.

Istnieje wiele gier dla dwojga, które nie wymagają czytania długich instrukcji a obsługa często chętnie wytłumaczy zasady.

Stand Up

stand up

Wieczór, podczas którego można się wspólnie pośmiać to brzmi jak udana randka. Stand Up organizowany jest cyklicznie, ale na tyle często, że bez problemu znajdziesz bilety na popularnych komików grających w Łodzi.

Czy to dobry pomysł na pierwszą randkę? Niekoniecznie, gdyż podczas występu nie powinno się rozmawiać, więc rozważ taką randkę, gdy już kogoś znasz nieco lepiej.

Aktywna randka w Łodzi

Czasem warto wybrać się na aktywną randkę, zwłaszcza gdy zarówno Ty jak i dziewczyna lubicie ruch na świeżym powietrzu. Łódź stwarza wiele możliwości odbycia aktywnej randki od wycieczek rowerowych po nieco ciekawsze formy aktywności. Sprawdźmy zatem gdzie na aktywną randkę w Łodzi.

Park trampolin

Parki trampolin na dobre zadomowiły się w największych polskich miastach. Stanowią doskonałe miejsce rozrywki zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Co istotne skakanie na trampolinach nie wymaga dużej sprawności i jest to raczej forma aktywnej zabawy niż typowa aktywność fizyczna.

Randka w parku trampolin potrafi rozładować atmosferę i pozwala na wspólne wygłupianie się. Dodatkowo może pomóc przełamać barierę kontaktu fizycznego, przez pomaganie przy wstawaniu czy w innych sytuacjach.

Randka na rowerach

randka na rowerach

Jedną z najbezpieczniejszych randek jest wycieczka rowerowa. Sprawdzona przez laty randka na rowerach pozwala poznawać drugą osobę w zmieniających się pejzażach. Aktywność i zmieniające się otoczenie będą same podsuwać tematy do rozmowy.

Jazda rowerem po mieście należy do średnio przyjemnych. Zalecamy się na wybranie w miejsca bardziej zielone, gdzie będzie można porozmawiać bez zgiełku samochodów.

Kręgle

Kręgle to jedna z droższych propozycji w tym zestawieniu. Niestety wynajęcie toru nie jest tanie, zwłaszcza na dwie osoby, ale w tygodniu w godzinach do 17-18 są to atrakcyjne kwoty. Nawet weekendowo warto wydać nieco więcej by spędzić wspólnie czas na graniu w tę niewymagającą grę.

Istotną zaletą tego sportu jest to, że można swobodnie rozmawiać i samemu nadawać tempo rozgrywki. Co prawda ogranicza nas czas, ale godzina w zupełności wystarczy.

Park linowy

Dla osób, które chcą się nieco bardziej zaangażować pod kątem fizycznym warto rozważyć randkę w parku linowym. Może to być zarówno główny punkt randki jak i jeden z kilku np. połączony z wizytą w Ogrodzie Botanicznym.

Nie zachęcamy jednak do wybierania randki w parku linowym na pierwsze spotkanie. Nie każdemu ta forma rozrywki przypadnie do gustu.

Mini Golf

Mini Golf to popularne miejsce randek w amerykańskich filmach. W centrum Łodzi znajduje się Mini Golf połączony z barem. Jest to ciekawe miejsce na randkę, ale tory są blisko siebie i potrafi być tłoczno co nie każdemu musi pasować. Jednak jeśli jesteś w stanie to zaakceptować, powinniście się wspólnie dobrze bawić.

Gdzie na randkę z chłopakiem w Łodzi?

Zazwyczaj to chłopak decyduje, gdzie pójdziecie na randkę, ale gdy są jego urodziny, albo chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, ucieszy się, że przejęłaś inicjatywę. Wszystkie z wymienionych miejsc nadają się na randkę z chłopakiem. Jednak istnieją takie lokalizacje, które będą dla niego nieco ciekawsze od innych. Warto rozważyć randkę w jednym z niżej wskazanych miejsc.

Randka w wirtualnej rzeczywistości

randka w wirtualnym swiecie

Randka, w której dwie osoby się nie widzą? Tak, o ile będzie to randka w wirtualnej rzeczywistości. Większość facetów interesuje się nowymi technologiami i będzie zadowolona ze wspólnej gry w VR. W Łodzi działa kilka salonów VR, które oferują możliwość wspólnego bawienia się w wirtualnym świecie.

Bilard

Jeśli Twój chłopak wybiera się na „męski wieczór” to prawdopodobnie przynajmniej przez jakiś czas przesiaduje z kolegami na bilardzie. To jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu wśród mężczyzn.

Gra w bilard jest prosta, ale jeśli nigdy nie grałaś albo nie potrafisz, to chłopak na pewno będzie szczęśliwy z możliwości nauczenia cię gry.

Muzeum Komputerów i Gier

W województwie Łódzkim w Pabianicach znajduje się Muzeum Komputerów i Gier czyli coś dla osób wychowanych w latach 90. Wspominania starych gier pozwolą się poczuć Twojemu chłopakowi jak dziecko. Może również Ty masz wspomnienia związane z grami tego okresu? Jeśli myślisz o oryginalnej randce, to zdecydowanie warto rozważyć wizytę w tym muzeum.

Salon Gier

Pozostając w klimatach gier, warto rozważyć wizytę w Salonie Gier. Stare automaty do gier będą dobrą rozrywką nie tylko dla Twojego chłopaka, ale również dla Ciebie.

W Łodzi znajduje się jedno takie miejsce i ma bardzo dobre opinie. Jeśli myślisz o relatywnie niedrogiej randce a z dużą dawką pozytywnych emocji to jest coś dla Ciebie.

Nasze zestawienie miejsc na randkę w Łodzi zawiera wiele ciekawych propozycji a i tak to nie wszystkie miejsca warte rozważenia. Zachęcamy do odkrywania swojego miasta i szukania pomysłów na randkę. Mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie wybrać się na randkę w Łodzi a cała reszta w Twoich rękach.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
75 %
Excited
Excited
25 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %