gdzie na randke w lublinie

Gdzie na randkę w Lublinie? Nie tylko ty sobie zadajesz to pytanie. Zarówno pierwsza jak i pięćdziesiąta randka może być wyjątkowo o ile wybierze się odpowiednie miejsce. Randkować należy niezależnie od etapu związki. Codzienne życie potrafi wprowadzić życie uczuciowe w rutynę, a randka pozwala rozpalić miłość i daje czas na pobycie tylko we dwoje. Lublin jako jedno z najludniejszych miast w Polsce ma do zaoferowania swoim mieszkańcom i przyjezdnym sporo ciekawych miejsc do randkowania, które warto zobaczyć. Sprawdźmy zatem gdzie zabrać dziewczynę, chłopaka, żonę czy męża na randkę w Lublinie i okolicach.

Gdzie na randkę w Lublinie?

Randka w Lublinie nie musi dużo kosztować, wszystko zależy od tego jak chcesz ją spędzić. Na pierwszą randkę zawsze polecamy spacer i kawiarnie, w których można spędzić do godziny czasu.

Jest to optymalny czas trwania pierwszej randki, chyba, że na tyle przypadniecie sobie do gustu, że nie będziecie chcieli jej kończyć.

Odradzamy natomiast wizytę w kinie czy teatrze, które zobowiązują nas do zachowania ciszy. Podczas pierwszej czy drugiej randki macie się poznać, a nie siedzieć w ciszy.

Zebraliśmy dla Ciebie listę miejsce na świeżym powietrzu i pod dachem, które idealnie sprawdzą się jako pomysły na randkę w Lublinie.

Miejsca na świeżym powietrzu

Randka na świeżym powietrzu to ograniczona czasowo oferta. Niestety w naszym kraju liczba dni zachęcających do spędzenia ich na świeżym powietrzu nie powala, więc trzeba z nich korzystać.

Najlepiej na tego typu randkę wybrać się w okolice centrum Lublina ze względu na łatwy dojazd i możliwość przeniesienia randki pod dach w razie załamania pogody.

Stare miasto

lublin stare miasto

Pozwól, że zaczniemy od najbardziej oklepanej miejscówki i zaraz przejdziemy dalej. Choć Stare Miasto w Lublinie jest bardzo oczywistym miejscem na randkę to i tak warto brać je pod uwagę.

Klimatyczne miejsce pozwalające poczuć się romantycznie podczas spaceru zapewnia dostęp do licznych pobliskich kawiarni oraz jest miejscem publicznym, co nie jest bez znaczenia w przypadku randek internetowych.

Randka na starym mieście będzie dobrym rozwiązaniem dla nieśmiałych Panów, którzy będą mogli szukać w rzeczach, które dzieją się dookoła tematów do rozmowy.

Plac Litewski

plac litewski lublin

Z racji na niewielki rozmiar starego miasta ciekawym pomysłem na przedłużenie randki będzie udanie się w rejony Fontanny Multimedialnej na placu Litewskim. Po drodze miniesz Bramę Krakowską i rzesze mieszkańców oraz turystów.

Naturalnie największą atrakcją na placu jest fontanna multimedialna, ale wam bardziej będzie zależeć na znalezieniu wolnej ławki najlepiej gdzieś na uboczu oraz przeprowadzeniu rozmowy.

Będąc w tym miejscu możecie podejść do sezonowej kawiarni, która serwuje dobrą kawę i słodkości.

Błonia pod Zamkiem Lubelskim

Będąc w okolicach starego miasta warto wybrać się na Błonia pod Zamkiem Lubelskim. Miejsce tętni życiem, zwłaszcza latem jest tam co robić.

Choć same błonia nie posiadają rozwiniętej infrastruktury i nie oferują  specjalnych widoków, warto zajrzeć, czy akurat nie dzieje się tam coś ciekawego.

Ogród Saski

ogrod saski

Kolejnym idealnym miejscem na randkę w Lublinie jest spacer po Ogrodzie Saskim. Jest to zarówno punkt docelowy randki jak i można połączyć spacer w tym miejscu z wcześniej omawianymi lokalizacjami.

Sam ogród to piękny i obszerny park, w którym znajdują się liczne punkty orientacyjne, które mogą przykuć uwagę i pomóc pociągnąć rozmowę dalej.

Park żyje od wiosny po jesień, jest to nie tylko jeden z najładniejszych parków w Polsce, ale również jeden z bardziej romantycznych.

Jakie miejsce w parku jest najbardziej romantyczne? Ciężko powiedzieć, ale mamy dwóch faworytów:

  • Okolice fontanny,
  • Mostek Miłości.

Druga z lokalizacji może wprowadzić w lekkie zawstydzenie, ale równie dobrze może stanowić podwaliny pod kolejną dyskusję.

Ogród Botaniczny w Lublinie

O ogrodach botanicznych mało kto z nas pamięta, najczęściej przypominamy sobie o ich istnieniu właśnie w momencie szukania miejsc na randkę.

Tak się składa, że Lublin posiada spory Ogród Botaniczny UMCS mieszczący się nieco uboczu. Taka lokalizacja ma swoje wady i zalety, niezależnie od nich, naszym zdaniem to doskonałe miejsce na randkę.

Wizyta w ogrodzie w zupełności wystarczy na całe godzinne spotkanie. Spacer alejkami ogrodu nie tylko uspokaja, ale również wprowadza odprężający klimat. Nie jest to bez znaczenia w przypadku osób, które dopiero się poznają.

Warto pamiętać, że ogród dostępny jest w ściśle określonych godzinach.

Muzeum Wsi Lubelskiej

Tak wiemy, nie brzmi to jak randka marzenie, ale wbrew pozorom sielankowy klimat muzeum Wsi Lubelskiej doskonale wpisuje się w atmosferę randki. Samo muzeum nie jest typowe i składa się z rozległego terenu na otwartym powietrzu.

Podczas randki możecie poznać historię i wyobrazić sobie jak wyglądało życie w dawnej Polsce.

Spokojny klimat miejsca oraz sporo miejsc do zobaczenia to doskonałe połączenie na pierwszą i każdą kolejną randkę.

Gdzie na randkę w Lublinie pod dachem?

Pogoda w Lublinie bywa różna zwłaszcza zima, wypada więc zastanowić się, gdzie pójść na randkę pod dachem?

Jeśli oczekujesz rekomendacji konkretnych restauracji to nie w tym artykule. Przedstawimy Ci kilka miejsc, które naszym zdaniem wydają się ciekawe, ale nie przywiązuj się do nazw.

Escape Room

pokoj zagadek

Niestety w Lublinie nie mamy zbyt wielkiego wyboru, gdy idzie o pokoje zagadek, ale warto wybrać się tam, gdzie możemy.

Randka w pokoju zagadek to doskonały pomysł niezależnie od wieku. Różna tematyka pokoi pozwala dopasować zabawę pod upodobania. Nie bez znaczenia jest fakt, że większość takich miejsc, określa czas zabawy na godzinę, co za tym idzie mamy idealny czas na randkę.

Podczas wspólnego rozwiązywania zagadek należy sobie pomagać i współpracować, co doskonale zadziała na pierwszej randce.

Niezależnie od tego czy uda wam się rozwiązać zagadkę czy nie, na pewno będziecie dobrze wspominać tę randkę.

Wspólna gra w planszówki

Gry planszowe powoli zdobywają coraz większe grono odbiorców. Porzuć wyobrażenia o tym, że gra planszowa to Chińczyk czy inne gry oparte na rzucie kostką.

Randka przy grze planszowej nie musi polegać na nauce 20 stron instrukcji. Istnieje wiele gier dostosowanych do dwóch osób, które przypadną do gustu zarówno tobie jak i drugiej stronie.

Warto przed udaniem się do pubu sprawdzić jakie planszówki są dostępne a następnie w domu przez internet przeczytać instrukcję do gry, która nas zainteresuje.

Kolacja w ciemności

Podobno, gdy je się w ciemności nasze zmysły zupełnie inaczej działają, a smak jedzonych potraw jest bardziej wyraźny.

Dodatkowo, gdy danie zostanie dostarczone przez kelnerów i nie mamy pewności co jemy, pojawia się efekt zaskoczenia.

Randka bez widzenia drugiej osoby nie musi być zła, choć ten rodzaj randki zalecamy zdecydowanie na jedną z kolejnych randek.

Obecnie w Lublinie nie ma regularnie odbywających się kolacji w ciemności, należy śledzić lokalne informacje kulinarne lub zapytać w TINTO czy istnieje możliwość zorganizowania takiej kolacji.

Bilard

randka bilard

Znalezienie stołu bilardowego w Lublinie nie stanowi problemu. Również sama gra jest bardzo prosta, wystarczy wbić jeden rodzaj bili do łuz.

Wszystko opiera się na tym, aby zrobić to szybciej od rywala w tym wypadku chłopaka lub dziewczyny.

Randka z bilardem to bezpieczne rozwiązanie, które sprawdziło się już nie raz i nie dwa.

Aktywna randka w Lublinie

Niektóre portale randkowe pozwalają wybrać opcję, która mówi, jak powinna wyglądać pierwsza randka. Jeśli takiej opcji nie ma użytkownicy często sami uzupełniają te informacje w swoich profilach.

Spore grono z randkowiczów preferuje spotkania podczas różnych aktywności jak jazda na rowerze czy gra w kręgle. Jakie miejsce wybrać na aktywną randkę w Lublinie?

Zalew Zemborzycki – rowery

randka nad zalewem

Jedną z najpopularniejszych form aktywnego randkowania jest wspólny wypad na rowery. Prawdopodobnie najlepszym miejscem na taką wycieczkę w Lublinie są okolice Jeziora Zemborzyckiego.

Z racji na usytuowanie tego miejsca warto umówić się bliżej centrum miasta by stamtąd ruszyć nad zalew.

Jezioro jest dostosowane do potrzeb rowerzystów, na trasie znajdują się liczne stacje, po drodze można trafić na dziką plażę, a dla głodnych i spragnionych czekają lokalne restauracje.

Wspólne pływanie

Ta propozycja to raczej coś dla osób, które się znają. Mało, kto zdecyduje się na pierwszą randkę na kąpielisku czy na łódkach.

Jeśli jednak jesteście ze sobą dłużej to warto rozważyć wynajęcie łódki i wspólne spędzenie czasu na zalewie. Zabierzcie ze sobą koc i zróbcie piknik tam, gdzie będzie wam wygodnie.

Kręgle

randka w kregielni

W Lublinie znajdują się dwie kręgielnie należące do tej samej firmy, więc nie ma większej różnicy, na którą się zdecydujesz.

Kręgle od zawsze są fajnym pomysłem na randkę, głównie za sprawą aktywnego spędzania czasu jak i możliwości jednoczesnego rozmawiania.

Gra w kręgle nie wymaga od uczestników kondycji i sprawności fizycznej. Tory wyposażone są kule dla kobiet i mężczyzn, a godzina dla dwóch osób to 2-3 pełne gry co w zupełności wystarczy.

Po wizycie w kręgielni można przejść się na spacer lub do kawiarni.

Park trampolin

Wizyta w parku trampolin pozwala rozładować napięcie i dać upust energii. Park trampolin jest miejscem, które zachęca do kontrolowanych wygłupów a jednocześnie może pomóc przebić barierę fizyczną.

Zabawa w parku trampolin jest relatywnie tania, zwłaszcza w porównaniu do kręgielni.

Miejsca na randkę z chłopakiem w Lublinie

Większość z miejsc, które opisaliśmy doskonale sprawdzą się na randkę z chłopakiem, są jednak takie lokalizacje, które mogą mu bardziej przypaść do gustu.

Skoro jest już Twoim chłopakiem to zapewne wiesz co lubi a czego nie, więc łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o tym, gdzie się udać.

Salon gier

Jednym z takich miejsc jest salon gier mieszczący się w Vivo Lublin. Salon przystosowany jest zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Automaty znajdujące się w salonie przypominają te znane z amerykańskich filmów, nie mają nic wspólnego z automatami kojarzonymi z lat 90 i nadmorskich polskich miejscowości.

Wizyta w salonie gier powinna spodobać się nie tylko Twojemu chłopakowi, ale również tobie.

Alternatywą jest Padbar, w którym znajdują się gry na konsole.

Randka w wirtualnej rzeczywistości

randka w wirtualnej rzeczywistosci

Kolejna propozycja dotyczy nowych technologii i świata wirtualnego. Pomimo sporej popularności gogli VR niewiele osób, miało możliwość sprawdzić jak to jest być w wirtualnym świecie.

Randka, w której się nie widzicie z pozoru może wydawać się mało atrakcyjna, ale przez cały czas jesteście w kontakcie i przeżywacie to samo.

Godzina takiej zabawy w zupełności wystarczy i poprawi wam humor na resztę dnia.

Znalezienie miejsca na randkę w Lublinie nie jest takie trudne jak mogłoby się wydawać. Zachęcamy do skorzystania z propozycji, które przedstawiliśmy, ale to tylko część z randkowych miejsc wartych uwagi. Mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie na randkę w Lublinie a całą resztę zostawiamy w Twoich rękach.

Happy
Happy
29 %
Sad
Sad
29 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
29 %
Angry
Angry
14 %
Surprise
Surprise
0 %