Ostatnia aktualizacja 16 listopada 2023 przez Redakcja

Pytacie nas, gdzie na randkę w Poznaniu, więc postanowiliśmy zebrać najciekawsze często nieoczywiste miejsca do randkowania w tym mieście. Zachęcamy do randkowania niezależnie od etapu znajomości. Randki są tak samo potrzebne, gdy się poznajecie jak i po 20 latach małżeństwa. Wiele z niżej omówionych miejsc doskonale sprawdzi się podczas pierwszej jak i 50 randki. Poznań jest dużym miastem i znalezienie w nim ciekawego miejsca na randkę nie stanowi większego problemu. Sprawdźmy zatem gdzie zabrać na randkę dziewczynę lub chłopaka w Poznaniu.

Gdzie na randkę w Poznaniu?

Wiele osób popełnia błąd jakim jest wybór na pierwszą randkę miejsca bardzo głośnego np. koncert albo takiego, w którym należy zachować ciszę jak kino.

Takie randki mają sens, ale wyłącznie, gdy już się znacie i wiecie jak chcecie wspólnie spędzać czas.

W naszym zestawieniu znalazło się 27 ciekawych miejsc na randkę w Poznaniu, a wśród nich darmowe jak i płatne lokalizacje.

Dla nieśmiałych osób dobrym pomysłem będzie połączeniu kilku z wymienionych miejsc, dzięki czemu będzie można odnieść się do zmieniającej lokalizacji lub odpocząć od wymyślania tematów do rozmowy. Sprawdźmy zatem co można robić w Poznaniu z dziewczyną i chłopakiem podczas randki.

Miejsca na świeżym powietrzu

Zestawienie zaczniemy od tego, gdzie najlepiej iść na randkę w Poznaniu na świeżym powietrzu. W zdecydowanej większości takie miejsca są darmowe i mają dogodny dojazd z każdego końca miasta.

Jednak przed samą randką warto sprawdzić prognozę pogody a w razie, gdy ta będzie niepewna należy wybrać miejsce w centrum. Dzięki temu będzie można łatwo przenieść randkowanie pod dach nie rezygnując ze spotkania.

Ostrów Tumski

ostrow tumski

Spacer po Ostrowie Tumskim połączony z przechadzką nad Wartą to propozycja dla osób, które chcą spędzić pierwszą randkę podczas spaceru. Walory historyczne tego miejsca są niepodważalne, ale umówmy się to nie one mają znaczenie podczas randki a klimat tego miejsca.

Zaletą Ostrowa Tumskiego jako miejsca do randkowania jest bliskość do centrum i cisza. Jednak, jeśli nie chcesz chodzić w kółko, po około 20-30 minutach będziesz szukać innej lokalizacji a tak się składa, że zaraz obok jest ciekawe miejsce.

Park Stare Koryto Warty

Każde miasto swoje parki, te przez lata zapomniane w ostatnich latach odżywają a przykładem jest Park Stare Koryto Warty. Jest to miejsce zrewitalizowane niecałe 10 lat temu, a w efekcie prac powstały dziesiątki ławek, nowe ścieżki, monitoring czy toalety.

Park Stare Koryto Warty to doskonałe miejsce na przedłużenie spaceru z Ostrowa Tumskiego lub miejsce docelowe na piknik.

Pamiętaj, że spotkania w miejscach publicznych mogą być dużo bardziej komfortowe dla kobiet niż spacer w miejscach, gdzie nie ma zbyt wielu ludzi.

Park Cytadela

cytadela poznan

Jak już jesteśmy przy parkach to nie sposób nie wymienić Parku Cytadela, ogromnego zielonego terenu mającego do zaoferowania wiele romantycznych widoków.

O ile spacer po Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich mieszczącym się na terenie parku nie będzie raczej dobrym pomysłem o tyle wizyta w Rosarium ogrodach różanych czy Ogrodzie kwiatów to już strzał w dziesiątkę.

Jakby tego było mało w Parku znajduje się Amfiteatr czy Ogród Wodny.

Naszym zdaniem to jedno z najlepszych miejsc na randkę w Poznaniu bez podziału na kategorię.

Stare miasto i pozostałości murów miejskich

Z bardziej oklepanych, ale wciąż wartych rozważenia lokalizacji randkowych warto pomyśleć o wizycie na Rynku.

Jest to miejsce z bardzo wygodnym dojazdem, jest co tu robić i szybko można przedostać się do innych atrakcji w mieście.

Jeżeli jesteś Poznaniakiem to nie będziesz podziwiać kamieniczek czy czekać na zdarzające się koziołki. Rynek to doskonałe miejsce na randkę w kawiarni połączoną ze spacerem.

Randkę polecamy kontynuować w stronę starych murów miejskich, które są bardzo klimatycznym miejscem.

Jezioro Rusałka

Poznań jako jedno z niewielu polskich miast może pochwalić się posiadaniem w obrębie granic jeziora a nawet kilku.

Jezioro Rusałka położone na Golęcinie to doskonałe miejsce na pierwszą jak i 50 randkę. Samo jezioro i okolice zapewniają wytchnienie od miejskiego zgiełku, choć trzeba zaznaczyć, że latem nie znajdzie się tam spokoju.

Malownicza okolica zachęca do spacerów i randki na rowerach. Można również zabrać ze sobą koc i jedzenie by mile spędzić randkowe popołudnie.

Uniwersytecki Ogród Botaniczny

ogrod botaniczny

źródło:https://amu.edu.pl/uniwersytet/o-uam/ogrod-botaniczny-i-palace

Wizytę nad jeziorem można potraktować jako wstępny etap randki, która zostanie przeciągnięta do wizyty w Uniwersyteckim Ogrodzie Botanicznym.

Należy jednak pamiętać, że Ogród otwarty jest tylko do godziny 15, więc jest to raczej pomysł na randkę dla osób, które mają czas w tygodniu lub planują spotkać się w weekend.

Sam ogród jest esencją romantyzmu i potrafi budować atmosferę nawet gdy ta przygasa. Z reguły spokojne miejsce pozwala na poznanie się w przyjemnych okolicznościach przyrody.

Jezioro Maltańskie

Na koniec zostawiliśmy jedną z najbardziej oczywistych atrakcji Poznania. Jezioro Maltańskie to malowniczy sztuczny obiekt na prawym brzegu Warty.

Samo Jezioro w sobie nie ma wiele do zaoferowania osobą randkującym, chyba, że te lubią aktywne randkowanie. Jest to doskonałe miejsce do uprawiania sporów wodnych, jady na rowerze czy spacerowania.

Infrastruktura wokół obiektu jest bardzo przyjazna a w pobliżu znajdują się Restauracje, w których można napić się kawy czy czegoś bardziej orzeźwiającego.

Ogród Szeląg

Osoby szukające miejsca na klimatyczną randkę powinny rozważyć wizytę w Ogród Szeląg działającym w okresie wiosenno-letnim. Czasem na miejscu odbywają się darmowe koncerty, zawsze dostępne jest dobre piwo i fajna atmosfera. Szeląg stwarza przyjemną atmosferę do rozmowy, co powinno pomóc w przeprowadzeniu udanej randki.

 • Adres: Ugory 97, 61-623 Poznań

Gdzie na randkę w Poznaniu pod dachem?

Pokazaliśmy Ci, gdzie iść na randkę w Poznaniu, gdy pogoda jest łaskawa. Czas zatem przejść do miejsc, które będą dobrą alternatywą na deszczowe dni, ale nie tylko. Nie chcemy wymieniać tu licznych kawiarni i restauracji, o tych możesz poczytać w osobnym artykule. Skupimy się na miejscach, które pozwalają podczas randki na swobodną rozmowę i mają elementy rozładowujące napięcie.

Palmiarnia

palmiarnia

W każdym przewodniku po Poznaniu znajduje się Palmiarnia, ale czy to dobre miejsce na randkę? Naszym zdaniem doskonałe!

Palmiarnia mieszcząca się w Parku Wilsona przyciąga turystów z całego kraju. Wizytę w Palmiarni polecamy szczególnie osobą, które nie są zbyt śmiałe. Wizyta w tym miejscu będzie sama podsuwać tematy do rozmów co pozwoli szybciej otworzyć się na drugą osobę.

Co istotne do obiektu przyłączona jest klimatyczna kawiarnia, która pozwala po zakończonym spacerze wypić kawę i porozmawiać.

 • Adres: Matejki 18, 60-767 Poznań
 • Cena: 16zł/os

Papugarnia

Kolejną propozycją na liście miejsc do randkowania w Poznaniu zajmuje Papugarnia. Jest to niewielki obiekt oferujący możliwość przebywania wśród papug.

Papugi są oswojone i chętnie przylatują do gości wyjadając jedzenie z ich kubeczków.

Papugarnia jest idealnym miejscem na randkę ze względu na zmienność sytuacji do komentowania. Papugi potrafią rozbawić i zachwycić co przełoży się na w pełni swobodną rozmowę.

Naturalnie taka randka nie będzie dobrym pomysłem dla osób, które nie przepadają za zwierzętami. Dlatego warto wcześniej dać znać co planujecie by później nie było rozczarowania.

 • Adres: Galeria Podolany – 1 piętro 63,
 • Cena: 26zł/os + 5zł karma

Cacao Republika

czekoladziarnia

Mówi się, że czekolada jest jednym z największych afrodyzjaków, dlaczego więc nie wybrać się na randkę do jednej z poznańskich czekoladziarni?

Tych w Poznaniu jest kilkanaście, my zdecydowaliśmy się polecić Cacao Republika ze względu na najlepszy stosunek oceny do liczby ocen.

Dużym plusem miejsca jest lokalizacja w centrum i dość klimatyczne wnętrza, ale co najważniejsze smak większości smakołyków jest doskonały.

Wizytę w czekoladziarni najlepiej wpleść po spacerze, choć może również stanowić miejsce docelowe zwłaszcza w zimne dni.

 • Adres: Zamkowa 7, 61-768 Poznań
 • Ceny: od 10 zł

Muzeum Czekolady Warsztatownia

Skoro wspomnieliśmy o pijalni czekolady nie sposób nie wspomnieć o Muzeum Czekolady Warsztatownia. To miejsce, w którym wysłuchasz ciekawych historii o czekoladzie oraz będziesz mieć okazję ozdobić własną czekoladę.

Większość osób wychodzi zadowolona po wizycie w tym muzeum, zapewne Tobie i Twojej drugiej połówce również się spodoba. Grunt to nie mieć zbyt wysokich oczekiwań i nastawić się po prostu na dobrze spędzony czas.

 • Adres: Wrocławska 12

Muzeum Iluzji, Nauki i Sztuki

muzeum iluzji nauki i sztuki poznan

źródło: https://www.facebook.com/muzeumins/

Tradycyjne muzea mogą wydawać się nudne, choć zdarzają się wyjątki. Jednak my nie chcemy proponować wizyty w Muzeum Narodowym a w Muzeum Iluzji, Nauki i Sztuki, które pozwala zabawić się naszymi zmysłami. Wizyta w tak nietypowym muzeum pozwoli zapamiętać randkę na długo, ryzyko nieudanego spotkania minimalne.

 • Adres: Woźna 20

Rogalowe muzeum

Co może być ciekawego w słuchaniu historii powstawania Rogali? Jak się okazuje wiele, zwłaszcza gdy pokazy nie ograniczają się do słuchania wykładowcy, ale również pozwalają brać udział w wypiekaniu rogali i co najważniejsze ich degustacji.

Dziewczyna może początkowo wydawać się zaskoczona i nieco zniechęcona taką randką, ale po jej zakończeniu na pewno będzie zadowolona.

Kino Muza

Choć kino nie jest najlepszym pomysłem na pierwszą czy drugą randkę to kino studyjne ma coś w sobie co sprawia, że sprawdzi się nawet na pierwszych spotkaniach.

Współczesne sale kinowe nastawione na masę i sprzedaż popcornu nie mają klimatu, Kino Muza tutaj zdecydowanie wygrywa. Przed seansem czy po seansie można usiąść wewnątrz budynku, napić się czegoś dobrego i porozmawiać.

 • Adres: Święty Marcin 30

Pokój zagadek

Pokoje zagadek to specyficzne miejsca, które nie każdemu przypadną do gustu. Jeśli jednak druga strona wyraża chęć na randkę w takim miejscu to warto się tam wybrać.

Specjalnie nie podajemy żadnego konkretnego pokoju zagadek, gdyż ten warto dobrać względem wspólnych zainteresowań.

Pomysłowość twórców takich miejsc jest duża więc bez problemu znajdziecie coś dla siebie.

Co prawda podczas randki będziecie skupieni na rozwiązaniu problemu, ale będziecie działać wspólnie, co pozwoli wam się lepiej poznać.

Zaletą randki w takim miejscu jest również jasny czas trwania (najczęściej godzina). Po zamknięciu w jednym pomieszczeniu będziecie wiedzieć, czy chcecie dalej kontynuować randkę czy jednak będziecie szukać dalej.

Pub z planszówkami

pub z planszowkami

Połączeniem rozmowy i rozrywki może być wizyta w pubie z planszówkami. Gry planszowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem w naszym kraju a mnogość prostych gier pozwala się świetnie przy nich bawić.

Polecamy sięgnąć po tytuły, które pozwalają zagrać bez długie tłumaczenia zasad. Najlepiej sprawdzą się zatem gry imprezowe lub proste gry karciane.

Salon z grami

Wielu osobom automaty z grami kojarzą się z kasynem lub starymi grami arcade. Jednak istnieją miejsca, w których gry wyglądają jak żywcem wyjęte z amerykańskich filmów.

Jednym z takich salonów jest Sknerus Games, gdzie można zdobywać kupony, które później wymienia się na nagrody.

Warto również sprawdzić inne miejsca tego typa aby wybrać takie, które najbardziej będzie wam pasować.

Aktywna randka w Poznaniu

Na sam koniec zostawiliśmy miejsca do spędzenia randki w Poznaniu na aktywnie. Wiele osób na portalach randkowych w sekcji „pierwsza randka” ma właśnie zaznaczoną opcję „na aktywnie”.

Ten typ osób chce łączyć rozmowę z aktywnością, na szczęście Poznań daje swoim mieszkańcom możliwość odbycia ciekawej randki na aktywnie.

Park trampolin

Park trampolin może okazać się ciekawym miejscem na randkę o ile druga połówka lubi ruch i nie ma problemu z wygłupianiem się.

Wizyta w parku trampolin zabiera dużo energii i idealnie sprawdzi się na początek randki. Tematy do rozmowy pojawią się same i będą raczej czysto humorystyczne.

Po godzinie skakania na trampolinach dobry humor będzie wam towarzyszył podczas kolejnej części randki.

Przejażdżka na rowerach wzdłuż Warty

rowery nad warta

Poznań posiada rozwiniętą sieć dróg rowerowych, ale randka na rowerach w centrum miasta nie będzie raczej najprzyjemniejsza. Dlatego miejscem, które polecamy na taki wypad są nabrzeża Warty.

Niewymagające płaskie tereny, bliskość wody i zieleni to doskonałe połączenie. Pomimo aktywnej jazdy będziecie mogli spokojnie porozmawiać i w dowolnym momencie obrać nowy cel waszej podroży.

Warto rozważyć zabranie ze sobą koca wraz zjedzeniem i odpoczynku w przyjemnych warunkach.

Kręgle

Aktywna randka nie musi oznaczać zmęczenia fizycznego czego przykładem może być bilard czy kręgle.

Z racji tego, że bilard jest bardziej oklepany i zdecydowanie rzadziej chodzi się na kręgle, to ten sport polecamy bardziej. Co prawda wynajęcie toru nie jest tanie, zwłaszcza w weekendy, ale jeśli możesz sobie na to pozwolić to warto.

Kręgle można połączyć z wypiciem piwa czy dwóch a sam sport jest naprawdę łatwy. Dodatkowo ciągła wymienność graczy sprawia, że nie będziecie się nudzić.

Wrotkarnia

wrotkarnia

Nie umiesz jeździć na wrotkach a ona tak? To nawet lepiej, już na starcie przełamiecie bariery w kontaktach i sprawisz, że będzie mogła się pośmiać.

Naturalnie Wrotkarnia to również doskonałe miejsce dla osób, które potrafią jeździć na wrotkach i chcą spędzić randkę w nietypowym miejscu.

Największą wadą Wrotkarni jest lokalizacja, która sprawia, że najlepszym środkiem transportu na miejsce będzie samochód choć można również wybrać się na wycieczkę rowerową.

 • Adres: Kinepolis, Bolesława Krzywoustego 72, 61-144 Poznań
 • Cena: 25zł/os + 8zł wypożyczenie sprzętu

Park linowy

W Poznaniu mamy 3 parki linowe i każdy nada się na randkę. Parki linowe to miejsca, w których odnajdują się dorośli i dzieci, więc nie wymagają wysokiej sprawności fizycznej.

Podczas pokonywania kolejnych przeszkód można porozmawiać a charakter tego miejsca zachęca do pomagania sobie co przełamuje bariery fizyczne.

Wypożyczalnia kajaków

Dobrą okazją na przebywanie razem, spokojną rozmowę a zarazem aktywność fizyczną jest pływanie kajakami dwuosobowymi.

Na terenie Poznania znajdziesz kilka wypożyczalni sprzętu wodnego. Wyprawy kajakowe w okolicach miasta są bardzo spokojne i nie trzeba się do nich specjalnie przygotowywać.

Gdzie na randkę z chłopakiem w Poznaniu?

Najczęściej wybór miejsca na randkę i zaplanowanie spotkania należy do faceta. Nie ma tym nic złego, ale co zrobić, gdy jest się kobietą i chce się wybrać na randkę z chłopakiem?

Randkowanie w Poznaniu nie jest trudne i bez problemu znajdziesz tu miejsca, w których będziesz świetnie się bawić z chłopakiem.

Pamiętaj, że już sama inicjatywa jest ważna i jeśli naprawdę się kochacie to nawet najmniej ciekawe miejsce nie będzie wam przeszkadzać w udanej randce.

Randka w wirtualnej rzeczywistości

randka w wirtualnej rzeczywistosci

Randka, w której nie widzisz drugiej osoby, jaki to ma sens? Jeśli założysz, że to tylko etap randki to ma, zwłaszcza że wirtualna rzeczywistość potrafi dostarczyć sporo rozrywki.

Jeśli Twój chłopak lubi gry i nowinki technologiczne a ty również nie masz nic przeciw temu to będziecie się wspólnie świetnie bawić.

Wizyta w salonie VR to około godziny, dłuższy czas może być męczący zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz będą miały gogle VR na swojej głowie.

Quiz Game

Bardzo dobre oceny zbiera Quiz Game, czyli rozrywka dla par i znajomych, która polega na rozwiązywaniu rozmaitych Quizów.

Randka w takim miejscu będzie fajnym pomysłem, gdy macie dystans do siebie i nie boicie się, że nie odpowiecie nawet na najbardziej oczywiste pytania.

Niestety nie jest to najtańsza z atrakcji, gdyż koszt dla dwóch osób to około 160zł.

 • Adres: Kramarska 11, 61-765 Poznań
 • Cena: 79zł/os

History Land

history land

Jeśli facet nie lubi klocków LEGO to warto na niego uważać, coś może być z nim nie tak. History Land to miejsce stworzone z klocków LEGO, które opowiada historię naszego kraju.

Wizyta w History Land to nie tylko pomysł na fajne spędzenie czasu dla rodzin, ale również dla randkujących par.

 • Adres: MTP ul. Głogowska 14, Hala 3A go 3, 60-734 Poznań
 • Cena: 38zł/os

Poznań miasto doznań randkowych? Miejsc do randkowania nie brakuje a wiele z nich mogło Ci nawet nie przyjść na myśli. Zdajemy sobie sprawę, że to tylko część z pomysłów na randkę w Poznaniu, ale mamy nadzieję, że wiesz już, gdzie na randkę w Poznaniu, co sprawi, że Twoja randka będzie udana.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
23 %
Sleepy
Sleepy
54 %
Angry
Angry
15 %
Surprise
Surprise
8 %