gdzie poznac ukrainke

Ostatnia aktualizacja 19 grudnia 2022 przez Redakcja

Pytania o to, gdzie poznać Ukrainkę i jak ją poderwać pojawiały się już na długo przed negatywnymi wydarzeniami za naszą wschodnią granicą. W ostatnim roku liczba takich zapytań tylko wzrosła co oznacza. Patrząc z tej perspektywy dobra informacja jest taka, że kobiet z Ukrainy w naszym kraju nie brakuje, zła natomiast mówi, że mężczyźni dostrzegają zalety dziewczyn ze wschodu i też są nimi zainteresowani. Czy istnieją istotne różnie między Ukrainkami a Polkami? Gdzie i jak poznać Ukrainkę w okolicy i przez internet? To tylko niektóre pytania, na które postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Czy warto poznać Ukrainkę?

Zapewne widzisz obok siebie coraz więcej par ukraińsko-polskich, w których kobiety są z Ukrainy.

Dziewczyny ze wschodu kojarzą się z nam tradycjonalistkami, które lubią tradycyjne wartości i podział ról w związku. Jednak już na wstępie należy zaznaczyć, że nie można generalizować i do każdej kobiety, którą poznasz należy podchodzić indywidualnie.

Niestety w kwestii tradycyjnych wartości występuje pewny rozdźwięk.

Zawsze znajdzie się łyżka dziegciu jak np. liczba aborcji dokonywanych przez kobiety z Ukrainy jest na najwyższym poziomie na naszym kontynencie. Tyczy się to głównie kobiet z regionów wschodnich, a jak wiadomo to właśnie stamtąd pochodzi najwięcej Ukrainek w Polsce.

Zastanawiając się, gdzie poznać Ukrainkę i jak ją poderwać należy pomyśleć o tym czego tak właściwie się szuka.

Jako podstawowe zalety Ukrainek względem Polek podaje się:

 • Tradycyjne podejście do roli kobiety i mężczyzny,
 • Atrakcyjny ubiór,
 • Uroda (kwestia gustu),

Prawdą jest, że dość łatwo odróżnić Ukrainkę od Polki choćby przez makijaż i sposób ubioru. Kobiety z Ukrainy przykładają bardzo dużą uwagę do swojego wyglądu.

Ta cecha może się podobać mężczyzną i wcale nie musi świadczyć o próżności czy innych negatywnych cechach. Jednak nie każdy facet lubi mocny makijaż a ten jest raczej standardem w przypadku kobiet z Ukrainy.

Pomimo wspomnianej statystyki ukraińskie dziewczyny dużo chętniej zapatrują się na założenie rodziny i to w młodym wieku.

Wiele Polek stawia obecnie karierę na pierwszym miejscu i czeka z małżeństwem (o ile w ogóle się na to zdecyduje) na przekroczenie 30 lat.

Tradycyjne podejście do życia wiąże się również z mniej przyjemnymi aspektami jak opłacanie rachunków. To mężczyzna ma zatroszczyć się pieniądze a kobieta o dom. Objawia się to już na pierwszej randce, gdzie podział „każdy płaci za swoje” raczej nie obowiązuje. Warto o tym wiedzieć przed pierwszym spotkaniem.

Tylko Ty możesz odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto poznać Ukrainkę, my możemy jedynie pomóc Ci w tej sprawie.

Gdzie poznać Ukrainkę?

Przejdźmy do sedna tego artykułu, czyli tego, gdzie poznać Ukrainkę. Tu odpowiedzi będzie kilka, ale zacznijmy od stwierdzenia, które nie dla wszystkich może być oczywiste.

Migracja dziewczyn z Ukrainy jest naprawdę duża, ale nie oznacza to, że udają się one po równo do wszystkich miast w Polsce. To głównie duże ośrodki miejskie a w szczególności Wrocław, Katowice i Warszawa przyciągają takie osoby.

Chodzi o standard życia i co najważniejsze dostępność do pracy i nauki.

Dużo osób z Ukrainy wybiera również miejscowości mniejsze, ale z dobrym dojazdem do dużych miast. W tym wypadu decydują aspekty materialne i sporo niższe czynsze za często większe mieszkania.

Kobiety z Ukrainy szybko się asymilują a co za tym idzie przyjmują nasze zwyczaje. Mają często polskich znajomych co oznacza, że pojawiają się w tych samych miejscach.

Język ukraiński usłyszysz w:

 • Pubach,
 • Barach,
 • Sklepach,
 • Komunikacji miejskiej,
 • Uczelniach,
 • Centrach rozrywki,
 • Na ulicy,
 • Festiwale,
 • Miejscach pracy (często przemysł),
 • Wydarzenia dla Ukraińców,
 • Podczas spaceru z psem.

Prawdopodobnie kobieta obsługująca Cię na kasie w osiedlowej Żabce czy siedząca gdzieś obok ciebie w barze będzie pochodzić z Ukrainy.

W centrach polskich dużych i średnich miast język ukraiński słyszany jest niewiele rzadziej od polskiego.

Jednak niezmiennie najlepszym miejscem na poznanie Ukrainek są portale randkowe jak:

 • Tinder,
 • Facebook Randki,
 • Badoo.

Czy dowolny inny, który obsługuje nasz kraj. Co istotne dziewczyny z Ukrainy są komunikatywne i chętnie nawiązują dialog nawet gdy ich język jest jeszcze na nie najlepszym poziomie.

Zachęcamy do założenia konta na jak największej liczbie topowych portali, zwiększając swoje szanse na poznanie dziewczyny z Ukrainy.

Jak poznać Ukrainkę przez internet?

Najlepszym sposobem na poznanie Ukrainki jest skorzystanie z popularnych aplikacji randkowych.

Niestety albo stety żyjemy w czasach, które wymuszają na mężczyznach posiadanie konta w takich miejscach. Zdecydowana większość singli będących zainteresowana związkiem decyduje się na taki krok.

Jest to szczególnie atrakcyjne dla Ukrainek, które nie mają jeszcze znajomych i szukają przyjaciół i związku przez internet.

Jak przebiega rozmowa na takim portalu internetowym? Dokładnie tak samo jak z Polką. Jedyną różnicę mogą stanowić błędy językowe, ale na ten aspekt da się przymknąć oko.

 1. Załóż konto w aplikacji randkowej,
 2. Wybierz preferencje język (język ukraiński),
 3. Polub jak najwięcej ukraińskich dziewczyn,
 4. Zacznij z nimi rozmawiać w po angielsku/polsku lub z translatorem po ukraińsku,
 5. Bądź otwarty i prowadź spokojną rozmowę, ale dąż do spotkania.
 6. Przed spotkaniem zaproponuj wideo czat.

Ważne jest, aby wyczuć, kiedy następuje odpowiedni moment na zaproponowanie randki. Wiele rozmów w aplikacjach randkowych kończy się, bo rozmowa nie zmierza w żadnym kierunku.

Dobrym rozwiązaniem jest propozycja wideo czatu, który jest namiastką spotkania w cztery oczy i pozwala zweryfikować wiele rzeczy bez wychodzenia z domu.

Gdzie przez internet można poznać Ukrainkę?

 • Aplikacje randkowe,
 • Biura matrymonialne,
 • Grupy na Facebooku,
 • Portale ogłoszeniowe.

Portale randkowe to nie jedyne miejsca, w których można poznać kobietę z Ukrainy.

Jak poderwać Ukrainkę?

Jak to mówią „to nie jest żadne „rocket science”, wciąż mówimy o kobietach pochodzących z kraju sąsiedniego, który od dłuższego czasu zapatrzony był na postęp jaki poczynił się w Polsce.

Ukrainki to takie same kobiety jak Polki z małymi różnicami. Osoby gloryfikujące kobiety z Ukrainy prawdopodobnie nie mogą znaleźć odpowiedniej kobiety wśród rodaczek i kieruje nimi frustracja.

Podrywanie Ukrainki powinno przebiegać w taki sam sposób jak podrywanie Polki:

 • Komplementy o wyglądzie zostaw na później, zwłaszcza bardzo ogólne.
 • Nie bądź nachalny, jeśli kobieta jest sama w Polsce chcę dodatkowo czuć się bezpiecznie.
 • Zorganizuj szybką randkę bez zbędnego przedłużania.
 • Bądź pewny siebie.
 • Unikaj stereotypów.
 • Zapłać za kawę/jedzenie.
 • Nie wspominaj o wojnie.

Każdy z wymienionych punktów można nieco rozwinąć i warto to zrobić, ale zastanówmy się jeszcze co w sytuacji, gdy dziewczyna będzie miała tylko absolutne podstawy polskiego.

Choć może wydawać się to skomplikowane i dziwne to wykorzystanie translatora w komunikacji może być dobrym rozwiązaniem. W niektórych sytuacjach będzie prowadziło to do zabawnych sytuacji, które pchną rozmowę dalej.

Spotyka się również pary, które porozumiewają się ze sobą pomimo niewielkiego zasobu słów po stronie kobiety z Ukrainy. Ogromną rolę odgrywa wtedy mowa ciała i zachęcanie dziewczyny do mówienia, ta może być się nieco wzbraniać przez wstyd, ale krok po kroku będzie się budowało relację i luźna atmosfera zachęci ją do mówienia.

Naturalnie istnieje również opcja porozumiewania się po angielsku, jeśli sobie radzicie z tym językiem to nie powinna być to bariera, która zakończy waszą znajomość.

Pamiętaj, aby niezależnie od wybranej metody używać prostych zdań. Daje to mniejsze pole do błędu i niezrozumienia oraz ułatwia komunikację.

Nie wspominaj o wojnie

W przeciwieństwie do nas, którzy już tak nie żyją wydarzeniami z Ukrainy, dziewczyna, z którą się umówisz ciągle dostaje o tym informacje.

Podczas randki zapewne chce się wyluzować i zapomnieć o problemach, kierowanie rozmowy na niewłaściwe tory może doprowadzić do totalnej klapy, nawet jeśli rozmową przebiegała w miłej atmosferze.

Zapłać na pierwszej randce

Jeśli nie chcesz zaliczyć minusa od samego startu znajomości opłać zamówienie podczas pierwszej randki. Niestety, ale płacenie rachunków będzie po Twojej stronie przez cały czas trwania związku.

Jest to jeden z minusów tradycyjnego podchodzenia do relacji damsko-męskiej. Z drugiej strony dla osób ceniących tradycyjne schematy czeka sporo plusów, przy których płacenie za rachunki usuwa się w cień.

Bądź pewny siebie

Gdy zobaczysz Ukrainkę, którą chcesz poderwać musisz być pewny siebie. Niezależnie od kraju, z którego pochodzi kobieta zawsze będzie cenić sobie u mężczyzny pewność siebie.

Przykłady rozpoczęcia rozmowy:

 • Cześć, zwróciłaś moją uwagę do tego stopnia, że postanowiłem podejść i zagadać.
 • Cześć, zauważyłem Cię jak szłaś i bardzo spodobał mi się Twój uśmiech (możesz wymienić inny element zachowania lub cechę fizyczną).
 • Cześć, nic nie sprzedaje, zagaduje, bo bardzo mi się spodobałaś.

Czego nie mówić na rozpoczęcie rozmowy?

 • Nie pytaj „czy przeszkadzam” – zawsze będziesz przeszkadzał, ale w tym momencie mało Cię to interesuje, masz jej do powiedzenia, że Ci się podoba.
 • Nie mów seksistowskich komplementów,
 • Nie prowadź rozmowy jak cwaniak,
 • Nie podchodź jak nie wiesz co chcesz powiedzieć,
 • Nie mów, że jesteś samotny, brzmi to jak desperacja.

Gdy przejdziesz etap rozpoczęcia rozmowy, powiedz, że nie masz wiele czasu i spytaj czy by nie była zainteresowana kawą na 10 minut. Jeśli odmówi powiedz, że rozumiesz, ale spytaj, czy mógłbyś dostać jakiś kontakt.

W przypadku ponownej odmowy zrezygnuj z dalszego namawiania. Szansa, że pierwsza napotkana dziewczyna będzie zainteresowana takim spotkaniem nie jest wielka.

Ukrainka czy Polka bez znaczenia, Panie nie przywykły do podrywu na ulicy czy w sklepie i nie jest to w pełni komfortowa sytuacja dla niej i dla Ciebie.

Również podczas ewentualnych randek pokazuj, że wiesz, gdzie pójdziecie co będziecie robić i co jeść. Naturalnie pytaj jej na co ma ochotę, ale to ty masz zaplanować randkę.

Unikaj stereotypów

Kolejną poradą na to jak poderwać Ukrainkę jest unikanie stereotypów. Jeśli kiedykolwiek byłeś na emigracji to wiesz, że stereotypy potrafią być dotkliwe.

Zdecydowana większość kobiet z Ukrainy nie jest zainteresowana poznaniem faceta dla obywatelstwa i życia w bogatszym kraju.

Naturalnie znajdzie się pewien procent takich kobiet, ale żartowanie na ten temat a zwłaszcza na początku znajomości może doprowadzić do jej szybkiego końca.

Dąż do spotkania

Proponowanie randki po dniu pisania nie jest najlepszym pomysłem, chyba że dziewczyna ma w opisie informację o tym, że woli się spotkać niż pisać. Jednak więcej dziewczyn woli poznać osobę, z którą rozmawia.

Dlatego nie możesz być nachalny a z drugiej strony pamiętaj, że rozmowa łatwo może dążyć donikąd. Sam dopasuj, kiedy będzie odpowiedni moment takie spotkanie zaproponować. Będzie to zależało od intensywności rozmów, nie ma określonej liczb dni, po której to wypada zapytać.

Oszczędnie z komplementami

Każdy lubi komplementy niezależnie od płci czy narodowości, ale muszą być prawdziwe i wypowiedziane w odpowiednim momencie.

Raczej mało, która kobieta będzie chciała rozmawiać z osobami obsypującymi je komplementami. Ukrainki nawet bardziej od Polek lubią, gdy mężczyzna jest samodzielny i mniej spolegliwy.

Gdy już uda Ci się znaleźć kobietę ważne abyś miał własne rozrywki i nie spędzał z nią każdego wieczora.

Na co uważać szukając dziewczyny z Ukrainy?

Znalazłeś fajną dziewczynę z Ukrainy na portalu randkowym albo udało Ci się porozmawiać z nią na siłowni czy w sklepie? To dobrze, tylko pamiętaj, że rzeczywistość nie zawsze jak tak różowa.

Do naszego kraju trafiają różni ludzie w tym Ukrainki, które pozostawiają w kraju swoich mężów a czasem i dzieci. Tutaj pod wiadomym pretekstem łowią naiwnych mężczyzn, korzystają z życia na ich koszt a później wracają do kraju i kontakt się urywa.

Jak zapewne zwrócisz uwagę podczas przeglądania profili randkowych wiele kobiet z Ukrainy posiada zdjęcia w drogich ubraniach siedząc w jeszcze droższych samochodach.

Warto chociaż przez chwilę zastanowić się z czy biedny uchodźca zabiera ze sobą drogie torebki i inne sprzęty czy może ma jakieś inne źródło finansowania.

Jednak, żeby nie demonizować tego tematu, pamiętaj, że Ukrainki w dużo większym stopniu przywiązują uwagę do makijażu i swojej stylizacji.

Zachęcamy również do kilkukrotnego zastanowienia się czy osoba, z którą rozmawiasz jest naprawdę tą ze zdjęcia. Ma to szczególne znaczenie na wątpliwych portalach randkowych, które starają się grać dla siebie jak najwięcej na obecnej sytuacji.

Wiele z nich zrobionych jest na szybko, tłumaczonych przez translator i zaciągających profile z rosyjskich i ukraińskich portali randkowych, prawdopodobnie bez wiedzy użytkowników.

Czy mężczyznom z polski łatwiej znaleźć ukraińską niż polską dziewczynę?

Zbliżając się do końca wspomnijmy o tym jak Ukrainki widzą polskich mężczyzn. W przeciwieństwie do Ukrainek wielu Ukraińców nie przywiązuje wagi do swojego wyglądu.

Kobiety z tego kraju często podkreślają, że Polscy mężczyźni lepiej się ubierają i mają lepsze maniery.

Nieduże różnice kulturowe (nawet wliczając prawosławną religię) również nie stawiają bariery do nieprzekroczenia.

Polskie PKB jest kilkukrotnie wyższa od ukraińskiego, podobnie ma się sytuacja ze średnią pensją. Nie chodzi o to, że kobiety z Ukrainy bardziej od Polek zainteresowane są stanem portfela wybranka a zapewnienie bezpieczeństwa.

Dla kobiet a zwłaszcza tych myślących o rodzinie bardzo istotne jest to jak sobie radzi ich partner i czy będzie w stanie zapewnić im bezpieczeństwo. Nie da się ukryć, że Polak ma tu na starcie dodatkowy punkt.

Polacy w oczach Ukrainek uchodzą również za bardziej europejskich cokolwiek miałoby znaczyć to słowo.

Z drugiej strony łatwiej jest porozumiewać się i rozumieć osobę z tego samego kraju o podobnej mentalności. Ukrainki mogą się również obawiać gorszego traktowania względem Polek, więc trzeba już od pierwszego spotkania takie obawy rozwiać.

Gdzie i jak poznać Ukrainkę – podsumowanie

Jak widzisz poznawanie kobiet z Ukrainy nie różni się znacząco od tego jak to wygląda z Polkami. Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, gdzie poznać Ukrainkę i jak ją poderwać. Istnieje wiele miejsc, w których jest szansa na zainicjowania rozmowy i spotkanie kobiety za wschodniej granicy. Czasem wystarczy wyjść poza utarte schematy, zrobić zakupy w innym miejscu, wyjść z psem na spacer w inne miejsce czy pójść na siłownię o innej godzinie.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %