Ostatnia aktualizacja 5 kwietnia 2023 przez Redakcja

Liczba portali randkowych jest ogromna, ale tylko część z nich przebija się do większej świadomości. Jedną z takich stron jest iDates, które dzięki dużej promocji zyskało spory rozgłos w naszym kraju. Zapewne czytając artykuły skupiające się na opinii o iDates, natknąłeś się na wiele pozytywnych słów i wysokie noty. Problem w tym, że te artykuły powstały po to abyś chciał rejestrować się na tej stronie i nie mają wiele wspólnego z rzetelnością. Dodatkowo dziwnym trafem pomimo posiadania sekcji komentarzy, nie mają żadnych komentarzy albo same pozytywne. Naturalnie każdy ma prawo do swojej opinii, dlatego zaraz dowiesz się z jakich powodów iDates to ściema oraz marnowanie czasu i pieniędzy.

iDates – co to za serwis?

Doskonale wiemy jak dużo osób szuka miłości na portalach randkowych. Pośród wielu uczciwych i wartych uwagi zdarzają się również takie, które nastawione są na naiwność swoich użytkowników.

Portal randkowy iDates należy dokładnie do tego samego właściciela co MyDates czyli firmy:

 • Boranu Online B.V.,
 • Frans Erensstraat 14A,
 • 5921VG Venlo, Holandia

Jeśli poświęcisz chwilę czasu i zajrzysz na obie strony zauważysz, że praktycznie niczym się nie różnią, a skoro się niczym nie różnią to po co posiadać 2 takie same serwisy?

Odpowiedź nasuwa się sama i jest związana ze słowami „oszustwo” czy „ściema”.

Fakt, że firma pochodzi z Holandii jeszcze nic nie oznacza, ale łatwo zauważyć tendencję, która mówi, że większość negatywnie ocenianych portali randkowych pochodzi z Luksemburga albo właśnie Holandii.

Serwis iDates reklamuje się jako bezpłatny, co jest jedynie połowiczną prawdą. Tak naprawdę bez płacenia mamy możliwość wysłania maksymalnie 4 wiadomości, o ile potwierdzimy adres e-mail, ale o tym w dalszej części.

Ciekawe sformułowanie zostało zawarte na stronie głównej:

Będziesz zaskoczony, jak szybko nawiążesz kontakt z nowymi ludźmi i wirtualnymi profilami oraz jak łatwo możesz poznawać innych.

Co w nim takiego ciekawego? Sformułowanie „wirtualnymi profilami” jest nienaturalne i daje do myślenia.

Tekst na stronie głównej iDates to kopalnia tekstów pokazujących jak ukryć prawdę pod marketingowym bełkotem.

W iDates nie ma subskrypcji ani płatnych członkostw! A najlepsze w iDates jest to, że przy rejestracji otrzymujesz nawet 100 darmowych monet! Gdzie indziej możesz dostać coś takiego?

Na tym etapie powinna zacząć wyrabiać Ci się opinia o iDates. Oczywiście prawdą jest, że na iDates nie ma płatnego członkostwa a ty dostajesz aż 100 darmowych monet, tylko każda wiadomość kosztuje 50 monet.

Odpowiadając zatem na pytanie „Gdzie indzie możesz dostać coś takiego” odpowiadamy, w niemal każdej innej pseudo darmowej randkowej aplikacji.

2.4 TOTAL SCORE

iDates opinia

Rejestracja iDates
idates logo

iDates to portal obok, którego ciężko przejść obojętnie. Jednak głównie ze względu na jego negatywne cechy.


Jakość dopasowań 1
Funkcjonalność 3
Łatwość użycia 5
Obsługa klienta 2
Cena 1
PROS
 • Prosta obsługa
CONS
 • Mała liczba użytkowników
 • Cena
 • Podszywanie się przez moderatorów pod inne osoby

iDates to ściema i oszustwo?

Zaraz przejdziemy do konkretnej recenzji i przedstawienia opinii o iDates, ale za nim będziemy punktować poszczególne wady chcemy odpowiedzieć na pytanie czy iDates to ściema.

Tutaj pomocne okaże się sformułowanie „wirtualne profile” które zostało użyte na stronie głównej.

Jak często po zalogowaniu się na portalu randkowym otrzymujesz wiadomości od kobiet nawet pomimo tego, że nie masz dodanego zdjęcia?

W prawdziwym świecie takie sytuacje nie mają miejsca, chyba że za profilami owych kobiet stoi administracja serwisu, która chce w ten sposób wyciągnąć od Ciebie pieniądze.

Zrobiliśmy bardzo prosty eksperyment, który polegał na utworzeniu konta i zostawieniu go na kilka dni. Pierwsze wiadomości zaczęły się pojawiać do 30 minut od rejestracji.

idates zachecanie do pisania

Po 3-4 dniach nasza skrzynka zawierała 30 wiadomości od kobiet żywo zainteresowanych rozmową.

Jaka normalna kobieta w pierwszej wiadomości pisze:

 • Cześć, nie chcesz żebym była smutna? Czekam na Twoją odpowiedź.
 • Cześć jestem poza domem, a Ty?
 • Jasna cholera! Ledwo zobaczyłam Twój profil i już jestem zauroczona!

Przypominamy, że profil nie miał żadnych zdjęć ani informacji.

Gdy nie udzieli się odpowiedzi takiej „osobie” po dniu następuje druga wiadomość dopytująca, dlaczego się nie odpisało.

Najgorsze w tych wiadomościach są zagrywki psychologiczne, które mają wzbudzić w Tobie poczucie winy, z powodu nie udzielania odpowiedzi.

Jak można nazwać tworzenie fałszywych profili tylko w celu wciągnięcia do rozmowy i zakupu monet? Każdy chyba doskonale zna odpowiedź na to pytanie.

iDates – opinia o profilu użytkowników

Jak już wiesz portal iDates przepełniony jest botami a do tego dochodzą profile oszustów, którzy będą próbować wyciągnąć od Ciebie pieniądze w inny sposób.

Oszuści trafiają się na wszystkich portalach, więc ten temat zostawmy na boku.

Standardowo w każdej recenzji tudzież opinii o portalach randkowych staramy się zapoznać z profilem użytkowników danej strony.

W tym wypadku wierzenie w jakiekolwiek liczby nie ma większego znaczenia, a zwłaszcza gdy wyglądają tak:

 • 57% użytkowników to kobiety,
 • 43% użytkowników to mężczyźni.

Znasz jakikolwiek inny portal randkowy z takimi proporcjami? My znamy są to np. be2 czy wspomniane MyDates czyli inne portale nastawione na wyciąganie pieniędzy.

Praktycznie żaden portal randkowy nie ma przewagi użytkowników płci żeńskiej, nawet jeśli opiera się na tym, że to kobiety decydują z kim rozmawiają.

Jednak tu chcemy zaznaczyć, że powyższe dane procentowe pochodzą ze stron zewnętrznych, możliwe, że ta informacja została usunięta z iDates.

Konkurencyjne portale randkowe cechują się podziałem 35/65 ewentualnie 40/60, ale nigdy nie zbliżają się nawet do 50/50 nie mówiąc o przewadze kobiet.

Czy da się na iDates znaleźć prawdziwe osoby? Tak, ale są to głównie mężczyźni zwabieni pozytywnymi opiniami o serwisie.

Dodatkowym problemem jest odróżnienie fałszywych profili od prawdziwych, gdyż nawet fałszywe profile potrafią mieć po kilka zdjęć.

Czy iDates jest płatne?

idates opinia o platnosciach

Znasz już naszą opinię o tym jak działa portal iDates i jakie ma podejście do użytkowników, pomówmy teraz o opinii na temat ceny.

 • Randki na iDates reklamowane są jako darmowe i faktycznie rejestracja oraz dwie pierwsze wiadomości są darmowego, jednak dalej trzeba już płacić.

Dodatkowe 100 monet można zyskać przez potwierdzenie profilu co w połączeniu z jednym darmowym zakręceniem kołem fortuny daje średnio około 4-5 darmowych wiadomości.

Przyznasz, że to trochę mało jak na serwis randkowy, który reklamuje się jako darmowy.

Serwis randkowy iDates posiada model płatności oparty na płatnych funkcjach. Te płatne funkcje opłaca się wirtualnymi monetami kupowanymi za realne pieniądze.

Na iDates nie znajdziemy standardowych kont premium. Napisanie jednej wiadomości kosztuje 50 monet co oznacza, że największy pakiet za 250zł starczy na 120 wiadomości.

Ceny są bardzo wysokie, a najtańsze pakiety są totalnie bezwartościowe, gdyż za 25zł możemy wysłać 12 wiadomości.

W naszej opinii iDates posiada bardzo słaby system płatności.

iDates opinie w Sklepie Play

Czas najwyższy przejść do pomówienia o opiniach o iDates na podstawie miejsc, w których użytkownicy takimi się dzielą.

idates ocena

 

Jednym z takich miejsc, w którym koniecznie należy sprawdzać opinie przed pobraniem aplikacji jest Sklep Google Play dostępny na telefonach Android. Dostęp do recenzji jest również z poziomu komputera wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednią frazę.

iDates ma 4,9* na 5 możliwych, ocena jest na bazie 144 tys. opinii.

Tak prezentuje się ten wynik na tle innych portali randkowych:

 • Badoo – 4,0*
 • Tinder – 3,0*
 • Edarling – 3,0*
 • Fortka – 4,2*

Czyżbyśmy się nie znali i iDates było faktycznie doskonałym portalem randkowym?

pozytywne opinie o idates

Możliwe, ale dość problematyczne jest uwierzenie w pozytywne opinie, które brzmią jak z broszurek reklamowych i pisane są przez Użytkowników Google bez loginu.

 • Wyjdź z jaskini singlu i wreszcie zacznij znowu poznawać ludzi. Jest to możliwe dzięki tej wspaniałej aplikacji. Wypróbuj ją i baw się dobrze!
 • Jestem gotowy – kawa stoi na stole, a aplikacja randkowa jest włączona. Projekt „dziewczyna marzeń” zaczyna się właśnie teraz.
 • Wreszcie można znowu flirtować. To wspaniałe, jak świetnie można się tu przy tym bawić. Powinieneś w pełni korzystać z doskonale zaprojektowanego czatu. To najszybszy sposób na poznanie nowych ludzi.

Większość z tych opinii jest tak niedorzeczna, że ciężko w nie uwierzyć. Niestety jedna udowodnienie, że są to kupione lub motywowane opinie jest bardzo trudne, więc nie możemy napisać, że faktycznie tak jest.

Aplikacja iDates nie jest dostępna na iOS więc opinie użytkowników telefonów Apple nie są dostępne

iDates opinie kobiet

W jednym z początkowych akapitów wspomnieliśmy o tym, że iDates uznawane jest za portal, który ma więcej kobiet niż mężczyzn w gronie swoich użytkowników.

Dziwnym trafem te sformułowanie nie znajduje pokrycia w opiniach dostępnych w internecie.

Zdecydowanie częściej wypowiadają się mężczyźni co daje tylko kolejny powód do nieufności.

Mimo wszystko znaleźliśmy kilka opinii napisanych przez kobiety.

 • zaznaczyłam że szukam faceta, a wyświetlają mi się same kobiety!!! I w dodatku martwe konta albo boty, bo to niewiarygodne że na tak nieznanej aplikacji dostaje w ciągu dnia 170 wiadomości od jakichś 40letnich bab.
 • To fejk ludzie i fejk wiadomosci. Nie instalujcie

Uwierz nam, że wyłapanie opinii kobiet o iDates jest bardzo trudne a znalezienie pozytywnych jest zadaniem dla najbardziej wytrwałych.

Kobiety w głównej mierze skarżą się na:

 • Fejkowe profile,
 • Problemy z działaniem aplikacji,
 • Opłaty,

Warto zaznaczyć, że kobiety zdecydowanie częściej mają pary, więc ich negatywne opinie powinny dawać mocniej do zrozumienia, że coś jest nie tak.

iDates opinie mężczyzn

Teoretycznie na iDates mamy przewagę kobiet, więc jest to raj dla mężczyzn, którzy mają większy wybór i mniejszą konkurencję.

Faktycznie iDates jest rajem, gdy chcesz rozmawiać z wirtualnymi profilami kobiet a nie faktycznymi kobietami.

W zasypie nieprawdziwych pozytywnych opinii (naszym zdaniem nieprawdziwych) znajdziesz wiele, które opisują rzeczywistość.

 • Naciąganie ludzi na pieniądze i nic więcej ….2.99 Euro kosztuje 100 kredytów, a na jedną wiadomość potrzebujesz 50 kredytów….
 • Aplikacja działa tak :logujesz sie dostajesz 100monet za jedną wysłaną wiadomość masz -50monet i piszą do ciebie osoby.Podoba ci sie pewna osoba chcesz do niej napisać ale nie masz już monet i kupujesz więcej na końcu nikt nie odpisuje wszystko kończy sie na jednej lub dwóch wiadomości/ach.Poprostu aplikacja wyłudza pieniądze.
 • Pisanie z ludzmi to tak jakbym pisał z botami. Cały czas to samo

Nas najbardziej zainteresował poniższy komentarz:

opinia mezczyzny o idates

Nie chodzi tyle o oskarżenia odnośnie prawdziwości kont, ale o aspekt potwierdzenia tożsamości zdjęciem (nie wpadliśmy na to). Podszywanie się pod inne osoby jest prawnie karalne i gdyby ktoś chciał się za to wziąć zapewne mógłby doprowadzić do zamknięcia omawianej dzisiaj strony.

iDates nasza opinia

Czas podsumować wszystkie informacje o iDates i przedstawić opinię kocową. Zdaniem redakcji iDates jest portalem niezasługującym na zakładanie w nim konta.

Wyciąganie pieniędzy od ludzi za pomocą fałszywych kont dyskredytuje tę stronę jako godną zaufania.

Posiadanie kilku stron randkowych będących kopią samych siebie jest mocno podejrzane i jasno pokazuje, że jest to typowe zabezpieczenie się przed negatywnymi opiniami. Dodatkowo każda kolejna strona jest zabezpieczeniem na wypadek, gdyby jedna z nich miała zostać zamknięta.

Obecnie na rynku jest sporo ciekawszych alternatyw, które dają większą szansę na znalezienie partnera.

Twoja opinia o iDates

Znasz recenzję naszej redakcji teraz my chętnie poznamy Twoją opinię o iDates. Każdy z nas ma swój punkt widzenia, który może rzucić więcej przydatnych informacji dla osób, które rozważają założenie konta na tej stronie.

Mamy nadzieję, że nasza opinie o iDates pomogła podjąć Ci właściwy wybór i nie zmarnujesz swojego czasu oraz pieniędzy.

Happy
Happy
11 %
Sad
Sad
5 %
Excited
Excited
11 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
68 %
Surprise
Surprise
5 %