edarling ile kosztuje

Opłaty na portalach randkowych to ciekawy wątek wzbudzający sporo emocji. Tyczy się to zarówno darmowych jak i płatnych serwisów typ eDarling. Pomimo iż rejestracja jak i sama aplikacja eDarling są darmowe to korzystanie z pełnych możliwości eDarling wymaga opłacenia abonamentu. Ile kosztuje eDarling i od czego zależy jego cena? Jak się okazje eDarling w sprytny sposób manipuluje ceną kont premium, która zależna jest od podanych dochodów. Sprawdźmy zatem jakie ceny są w eDarling i jak można korzystać z niego taniej od innych.

Ile kosztuje eDarling?

Różne aplikacje i strony randkowe mają różne modele biznesowe i różnie podchodzą do marketingu.

W przypadku eDarling mamy do czynienia z portalem, który reklamuje się darmową rejestracją a w praktyce wymaga opłacenia abonamentu.

Randki na eDarling dostępne są z poziomu strony internetowej i aplikacji, a założenie konta na obu z nich jest w pełni darmowe. Ciężko więc zarzucać kłamstwo w przekazie medialnym z drugiej strony możliwość pisania z innymi osobami udostępniona jest dopiero po dokonaniu opłat.

Obecnie istnieją 3 konta premium:

 • Premium Light
 • Premium Classic
 • Premium Comfort

Każde z tych kont ma różne opłaty miesięczne, im dłuższy okres subskrypcji tym niższy miesięczny koszt.

Problem z podaniem konkretnych cen eDarling polega na tym, że są one zależne od podanych dochodów.

Pod koniec wypełniania ankiety pojawia się dość zaskakująco pytanie o Twoje roczne dochody. Odpowiadamy na nie bez większego zastanowienia, a jak się okazuje odpowiedź ma znaczenie.

Koszt eDarling zależy od wybranej kwoty przychodów, im ta jest niższa tym niższy abonament zostanie nam zaproponowany.

Żeby sprawdzić, że wszystko co zostało napisane jest prawdą wystarczy założyć 2 konta i podać dwa różne przedziały zarobków. Żebyś nie musiał robić tego samemu zrobiliśmy to za Ciebie.

Ile kosztuje eDarling?

Na potrzeby tego artykułu założyliśmy dwa różne konta, które różniły się odpowiedzią na pytanie o zarobki.

W pierwszym wariancie podaliśmy kwotę 75 000 – 100 000 zł brutto a w drugim zaznaczyliśmy drugi próg od dołu, czyli do 25 000 zł brutto.

ile kosztuje edarling

Cena eDarling dla osób zarabiających 75 – 100 tys. rocznie:

 • Premium eDarling Light – 74,90zł/msc,
 • Premium eDarling Comfort – 49,90zł/msc,
 • Premium eDarling Classic – 29,90zł/msc.

Cena eDarling dla osób zarabiających do 25 tys. rocznie:

 • Premium eDarling Light – 34,90zł/msc,
 • Premium eDarling Comfort – 29,90zł/msc,
 • Premium eDarling Classic – 19,90zł/msc.

edarling cennik

Jak widać miesięczne koszty eDarling potrafią się znacząco różnić, jest to szczególnie odczuwalne dla osób, które zdecydują się na konto Light.

Niektóre progi finansowe mają takie same ceny abonamentów.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, iż umowa odnawiana jest automatycznie. Oznacza to, że brak rezygnacji z konta premium w terminie będzie wymagało dokonania opłaty za kolejny okres.

Kontrowersyjne ceny eDarling

Takie podejście do cen jest mocno kontrowersyjne o czym przekonał się Tinder, który również oferował różne ceny zależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania.

Obarczanie osób lepiej zarabiających wyższymi cenami abonamentów należy uznać za nietyczne. Można to przełożyć w prosty sposób na sytuację, w której w sklepach produkty mają różne ceny zależnie od tego kto, ile zarabia.

Z drugiej stron nie da się nie wspomnieć, że niektóre firmy również dopasowują koszty do majętności swoich klientów. Jednak nie jest to wytłumaczeniem takiej strategii cenowej.

Chcąc zaoszczędzić na koncie premium podaj najniższe możliwe dochody.

Pamiętaj jednak, że nie można tej informacji zmienić i jest ona ukryta dla innych użytkowników a ma wpływ na to jakie osoby będą Ci prezentowane.

Jak wypada cena eDarling na tle konkurencji?

Wiesz już, ile kosztuje eDarling i od czego zależy jego cena. Wypadałoby teraz porównać te kwoty do innych portali randkowych.

Należy zaznaczyć, że eDarling podchodzi nieco inaczej do kwestii randkowania. Jest to podejście zbliżone do biur matrymonialnych, gdzie proponowane są nam jak najbardziej dopasowane osoby.

Naturalnie wciąż możemy sami przeglądać profile innych osób, ale wciąż mamy zdecydowanie więcej informacji na ich temat niż w typowych aplikacjach randkowych.

Cena eDarling vs inne portale randkowe

 • Mydwoje najtańszy pakiet – 31,60 zł/msc,
 • Sympatia najtańszy pakiet (w promocji) – 7zł/msc, bez promocji 12,65 zł/msc.
 • Badoo najtańszy pakiet – 59,99zł/msc.

Jak widać powyższe porównanie cenowo nie wypada to najlepiej dla eDarling. Z trzech serwisów tylko jeden, który jest darmowy w opcji premium kosztuje więcej, co jest w pełni zrozumiałe.

Czy to znaczy, że cena eDarling nie jest warta zakładania tam konta?

Czy warto płacić za eDarling?

Pozostawmy kwestię moralności w dyktowaniu ceny zależnie od zasobności portfela. Jak pokazaliśmy da się to łatwo obejść i można skupić się na tym, czy za cenę, którą płacimy otrzymujemy faktyczną wartość.

Portal eDarling różni się od wielu innych aplikacji randkowych dużym nastawieniem na charakter danej osoby. Jak wiadomo większość portali i aplikacji opiera się na zdjęciach, te naturalnie na eDarling również są i mają duże znaczenie, ale aspekt charakterologiczny ma większe znaczenie.

Pomimo iż eDarling chwali się ponad 100 tys. nowych użytkowników miesięcznie to ich aktywność na to nie wskazuje. W licznych opiniach o eDarling pojawia się kwestia tego, że druga osoba nie ma konta premium i nie można z nią pisać. Również osoby, które są nam proponowane często nie logują się od miesięcy albo wykraczają poza nasze kryteria.

Niemniej to kolejna platforma umożliwiająca znalezienie partnera lub partnerki. Cena eDarling jest kwestią mocno indywidualną. Żadna aplikacja randkowa nie daje pewności znalezienia pary. Jeśli chcesz spróbować czegoś innego to założenie konta na eDarling może być dobrym pomysłem.

Należy jednak pamiętać, aby anulować subskrypcję przed rozpoczęciem nowego okresu obowiązywania umowa.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zrozumieć ile kosztuje eDarling i jak sprawić aby jego cena była niższa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %