cena tinder

Ostatnia aktualizacja 14 lipca 2022 przez Redakcja

Zebraliśmy się tutaj, aby porozmawiać o tym ile kosztuje Tinder, a właściwie to jego opcje premium. Powiedzmy już na wstępie, że Tinder to darmowa aplikacja i można z niej korzystać niemal w pełnym zakresie bez ponoszenia żadnych kosztów. Opcje płatne dają dodatkowe benefity, o których w dalszej części artykułu. Skąd w ogóle pytania o to ile kosztuje Tinder? W końcu każdy może sam to sprawdzić na stronie Tindera… właśnie nie do końca. Dlaczego na oficjalnej stronie nie jest podane, ile kosztuje Tinder w wersjach premium?

Ile kosztuje Tinder?

Tinder to darmowa aplikacja dostępna w sklepach Google Play oraz App Store. Zarówno pobranie jak i instalacja nie wiążą się z żadnymi opłatami, podobnie wygląda sprawa z użytkowaniem.

Jednak Tinder umożliwia swoim użytkownikom dostęp do kont premium. Obecnie funkcjonują 3 typy kont Plus, Gold i Platinum. Aplikacja Tinder pozwala również na zakup dodatkowych podbić, które zwiększają widoczność profilu na określony czas co ma przełożyć się na zdobycie większej liczby par.

Tinder to jedna z tych aplikacji, która miała bardzo niejasną politykę cenową i ta dalej taka jest. Dlatego na oficjalnej stronie próżno szukać informacji o tym, ile kosztuje Tinder.

Zdaniem niezależnych informatyków Tinder przy ustalaniu cen opiera się na algorytmie, który przydziela wartość punktową różnym danym.

Bazą do ustalenia ceny Tindera jest dolar amerykański, z racji na spore zmiany w relacji ceny dolara do złotówki, koszt subskrypcji może ulegać zmianom.

Czy Tinder jest darmowy?

Tinder w swojej podstawowej formie jest darmowy. Aplikacja bezpłatnie pozwala korzystać ze wszystkich funkcjonalności niezbędnych do znalezienia innych osób. Tinder bezpłatnie pozwala na:

 • pisanie wiadomości,
 • przesuwanie około 50 profili w prawo na 12 godzin,
 • łączenie się w pary z osobami w promieniu 161 km,
 • uzupełnienie profilu w takim samym stopniu jak konta płatne,

Decydując się na założenie Tindera nie musisz obawiać się opłat, bo tych nie ma, ale jeśli chcesz skorzystać z dodatkowych funkcjonalności to taka opcja również istnieje. Dokładne ceny kont premium opisujemy w dalszej części artykułu.

Jednak zarówno użytkownik korzystający z darmowego konta jak i płatnego ma takie same możliwości w kwestii uzupełnienia swojego profilu. Główne zmiany polegają na możliwości zmiany lokalizacji i dawaniu nieograniczonych polubień.

Zapamiętaj więc, że pobranie Tindera jego instalacja i użytkowanie jest w pełni darmowe.

Kontrowersje w sprawie cen

Dyskryminacja osób starszych, które musiały płacić za to samo więcej od młodszych osób. Takie zarzuty zostały przedstawione właścicielom aplikacji Tinder.

Jak się okazało były to zarzuty w pełni zasadne, gdyż cała sprawa zakończyła się wyrokiem na 24 miliony. Jednak ten w sądzie apelacyjnym został uchylona w firma zobowiązała się do zaprzestania takich praktyk na terenie Kalifornii.

O co dokładnie chodzi? Mozilla wspólnie z Consumers International przeprowadziły badanie, które wykazało, że wiek miał wpływ na to jakie ceny Tinder wyświetla swoim użytkownikom. Osoby w wieku 30 czy 40 lat musiały płacić więcej za konta premium od osób do około 28 roku życia.

W badaniu brano pod uwagę użytkowników w kilku grupach wiekowych i z kilku krajów. Okazało się, że osoby w Holandii w wieku 30-49 lat muszą zapłacić nawet 103.2% więcej od osób w wieku 18-29.

Problem sięga dużo głębiej, gdyż sprawdzone zostały również ceny dla użytkowników hetero i homoseksualnych. Wyniki były jednoznaczne, osoby heteroseksualne płaciły więcej o kilka procent.

Różnica w cenie Tindera była widoczna również pomiędzy użytkownikami zamieszkującymi miasta i mniejsze miejscowości.

Przytoczony raport obrazuje nieczyste zagrywki, które odbiły się negatywnie na wizerunku aplikacji. Tinder przyznał się do manipulowania ceną ze względu na wiek i zawiesił te praktyki w USA i Australii. Kolejna na liście była Wielka Brytania, od czerwca 2022, wiek nie wpływa na ceny usług premium Tinder na całym świecie w tym Polsce.

Warto podkreślić, że różnice wynikające z orientacji seksualnej czy płci wedle firmy odpowiedzialnej za Tindera nigdy nie miały znaczenia. Twórcy badania uznali, że różnice cenowe nie były statystycznie istotne.

Rzecznik Match Group (właściciela aplikacji Tinder) podkreśla, że różnica w cenach wciąż może być widoczna, zależnie od tego jak korzystamy z Tindera albo od testów cenowych przeprowadzanych przez firmę.

Różne ceny na telefonie i komputerze

Sprawdzając, ile kosztuje Tinder w określonym wariancie polecamy zawsze korzystać z przeglądarki internetowej i aplikacji na telefonie, gdyż ceny mogą się różnić i to znacząco.

ile kosztuje Tinder

 

Przedstawiony powyżej zrzut ekranu pokazuje ceny dla osoby w wieku 30 lat. Zdjęcia pokazana poniżej obrazują koszty dla tej samej osoby, ale pochodzą z aplikacji mobilnej.

Ile kosztuje Tinder Plus?

Dobrze, choć wstęp był przydługi mamy nadzieję, że Cię zainteresował i pokazał, że sprawa cen nie jest taka oczywista. Czy dyskryminacja cenowa ze względu na wiek przestała obowiązywać?

Faktycznie zakładając konto dla osoby w wieku 20 lat i 30 zostały wyświetlone nam te same warianty cenowe. Jednak jest to zbyt mała próba, aby móc stwierdzić, że każdy użytkownik będzie miał takie same ceny.

Ceny w aplikacji:

 • Tinder Plus na 1 miesiąc kosztuje 70,27 zł.
 • Tinder Plus na 6 miesięcy kosztuje 35,15 zł/msc.
 • Tinder Plus na 12 miesięcy kosztuje 23,43 zł/msc

Ceny na stronie w przeglądarce:

 • Tinder Plus na 1 miesiąc kosztuje 63,24 zł.
 • Tinder Plus na 6 miesięcy kosztuje 31,64 zł/msc.
 • Tinder Plus na 12 miesięcy kosztuje 21,09 zł/msc

Jak widzisz różnice są naprawdę spore, kupując Tindera Plus w przeglądarce można oszczędzić nawet 20 zł w przypadku zakupu na 6 miesięcy.

Ile kosztuje Tinder Gold?

Tinder Gold to najbardziej znana opcja premium, która pozwala na nielimitowane polubienia i co najważniejsze na sprawdzenie kto nas polubił. Zakup Tindera Gold również bardziej opłacalnie wychodzi, gdy robimy to na komputerze.

Ceny w aplikacji:

 • Tinder Gold na 1 miesiąc kosztuje 117,15 zł.
 • Tinder Gold na 6 miesięcy kosztuje 58,59 zł/msc.
 • Tinder Gold na 12 miesięcy kosztuje 39,06 zł/msc

Ceny na stronie w przeglądarce:

 • Tinder Gold na 1 miesiąc kosztuje 105,43 zł.
 • Tinder Gold na 6 miesięcy kosztuje 52,73 zł/msc.
 • Tinder Gold na 12 miesięcy kosztuje 35,16 zł/msc

Różnice cenowe wzrastają i stają się bardziej wyraźne. Kupując pakiet 6 miesięcy Tinder Gold na komputerze zyskujemy 35 zł.

Ile kosztuje Tinder Platinum?

Ostatnią opcją konta premium jest Tinder Platinum, opcja dodana w czasach pandemii. Jest to zdecydowanie najdroższa wariacja, która sprawia, że nasz profil pojawia się wcześniej, gdy osoba, która się nam spodobała głosuje.

Ceny w aplikacji:

 • Tinder Platinum na 1 miesiąc kosztuje 140,59 zł.
 • Tinder Platinum na 6 miesięcy kosztuje 70,31 zł/msc.
 • Tinder Platinum na 12 miesięcy kosztuje 46,80 zł/msc

Ceny na stronie w przeglądarce:

 • Tinder Platinum na 1 miesiąc kosztuje 126,53 zł.
 • Tinder Platinum na 6 miesięcy kosztuje 63,28 zł/msc.
 • Tinder Platinum na 12 miesięcy kosztuje 42,19 zł/msc

Im dalej w las tym większe różnice cenowe w przypadku subskrypcji 6 miesięcznej możemy zyskać 42 zł wystarczy skorzystać z zakupu w przeglądarce.

Jak wypada cena Tindera na tle konkurencji?

Wiesz już, ile kosztuje Tinder i jaka jest cena poszczególnych pakietów, pomówmy teraz o tym jak ceny Tindera wypadają na tle konkurencji. Największym rywalem Tindera jest Badoo, które co prawda traci użytkowników, ale to wciąż zdecydowana aplikacja randkowa nr.2 na świecie.

Badoo udostępnia użytkownikom opcje Premium i Premium Plus. Możemy skorzystać z opcji na dzień, tydzień, miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy lub na zawsze.

 • 1 dzień – 9,99 zł,
 • 1 tydzień 19,99 zł,
 • 1 miesiąc – 59,99zł,
 • 3 miesiące – 119,99 zł,
 • Na zawsze – 349,99 zł

Koszt droższego konta to:

 • 1 miesiąc – 129,99 zł,
 • 3 miesiące – 85 zł/msc,
 • 6 miesięcy – 64,17 zł/msc,

Jak widać droższa opcja wychodzi bardzo podobnie cenowo do tego co oferuje Tinder.

Czy warto płacić za konto na Tinder?

Opinia o tym czy warto płacić za konto Tinder jest bardzo subiektywna, naszym zdaniem jest to opcja zupełnie niewymagana do poznania kogoś w aplikacji, ale warta przetestowania. Konto premium pozwoli Ci na przesunięcie większej liczby profili, ale nie zwiększy konwersji. Naturalnie przesuwając więcej profili w prawo istnieje większa szansa na to, że dostaniemy parę, ale ten sam efekt można osiągnąć w dłuższym czasie na darmowym koncie.

Kto by pomyślał, że odpowiedź na pytanie, ile kosztuje Tinder będzie taka skomplikowana, ale jak widzisz temat nie jest taki prosty. Mamy jednak nadzieję, że wiesz już, że Tinder jest darmowy a płaci się wyłącznie za dodatkowe opcje.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %