Ostatnia aktualizacja 11 października 2022 przez Redakcja

Romans to coś zakazanego co dla osób romansujących często jest najlepszym okresem w życiu. Problemem tego jest to, że tak naprawdę romans jest zaprzeczeniem związku, nie wspominając o małżeństwie. Jednak w tym artykule nie chcemy skupiać się na moralnej części romansowania, a na tym jak długo trwa romans. Wskazanie konkretnej liczby nie jest proste, gdyż czas romansu zależy od wielu rzeczy. Niemniej na podstawie zebranych informacji postarajmy się odpowiedzieć na pytanie, ile trwa romans.

Czym jest romans?

Żeby móc odpowiedzieć na pytanie zadane we wstępie, musimy wiedzieć czym jest romans. Jest to relacja intymna utrzymywana przez dwie osoby, z których przynajmniej jedna jest w stałym związku.

Osoby szukające romansu często podają te same argumenty, które mają bronić ich podejścia:

  • Rutyna,
  • Brak emocji,
  • Problemy w związku,
  • Zaniedbanie relacji przez partnera/partnerkę.

Dopóki relacje między dwoma osobami opierają się na wspólnych spotkaniach, poza wiedzą osób będących w związku, ciężko mówić o romansie. Jest to bardziej zaawansowana forma filtru, która przez ogół społeczeństwa nie jest jeszcze odbierana jako zdrada. Jednak nie ma jasnej definicji tego pojęcia, sam lub sama najlepiej będziesz wiedzieć, czy to już romans czy tylko filtrowanie.

Do zdrady dochodzi w momencie zaangażowania fizyczności. Romans w swojej dużej części opiera się na fizycznym kontakcie.

Ile trwa romans?

Każdy związek przechodzi przez pewne fazy, pierwszą z nich jest zauroczenie. Podczas tego okresu partnerzy nie zauważają swoich wad albo mimowolnie lekceważą ich występowanie. Taki okres zazwyczaj trwa pierwsze kilka miesięcy, zależy od częstotliwości spotkań i tego czy para mieszka razem.

Co ciekawe okres zakochania w związku trwa zazwyczaj 6 miesięcy i wynosi on tyle samo co zauroczenie w romansie. Jak pokazują badania, większość romansów w pracy kończy się w mniej niż pół roku.

To właśnie w pracy zaczyna się najwięcej romansów i w dużej mierze nie są to romanse długotrwałe.

Zbierając materiały do tego artykułu zapoznaliśmy się z wieloma opiniami osób, które były lub są w romansie. Jasno z nich wynika, że romans nie musi być z góry skazany na krótkotrwałą relację.

Romans może trwać latami, wiele Pań i Panów mówi otwarcie (oczywiście anonimowo), że jest albo było w związkach, które trwały 4,6 czy nawet 10 lat.

Na drugim biegunie są romanse jedno-nocne, które bardziej należy podpiąć pod zdradę.

Czas trwania romansu kończy się wraz z wypełnieniem jego celu lub gdy ten zacznie być różny dla osób biorących udział w romansie.

Długotrwały romans

Długotrwałe romanse zdarzają się stosunkowo rzadko. Za długotrwały romans uznaje się już taki, który przetrwał próbę 6 miesięcy a zazwyczaj kończy się na około 2 latach. Po tym czasie uczucie się wypala, a przynajmniej jedna z osób romansujących potrzebuje nowych wrażeń.

Osobie, która wchodzi w długotrwały romans łatwo jest obwiniać za to, osobę, z którą się związał. To zawsze on/ona jest tym złym, dlatego decyduje się na podjęcie romansu.

Ukrycie długotrwałego romansu nie jest proste, przysparza sporo stresu i niepewności.

Znajdziemy przykłady, które pokazują, że romans może trwać nawet 10 lat. Wydawałoby się dobre małżeństwo odchowało dorosłe dzieci, a po czasie okazuję się że jedna ze stron, przez tak długi okres oszukiwała drugą.

Jak długo trwa romans z żonatym mężczyzną?

jak dlugo trwa romans

Jesteś kobietą, która planuje wdać się w romans z żonatym mężczyzną albo co gorsza jest w tym romansie? Zastanawiasz się jak długo trwa romans z żonatym mężczyzną zanim zostawi swoją żonę dla Ciebie albo zanim postanowi go przerwać?

Pamiętaj, że dla romansującego mężczyzny jesteś odskocznią w bok, jego ośrodek życia jest, gdzie indzie. Gdy przychodzi po pracy rozmawia ze swoją żoną, gdy planuje wakacje robi to ze swoją żoną itd.

Romans z żonatym mężczyzną nie różni się niczym od romansu mężczyzny z zamężną kobietą. To ile średnio trwa taki romans nie jest łatwe do ustalenia, ale w większości przypadków nie wytrzymuje próby 6 miesięcy.

Czy związek po romansie ma sens?

Wasza relacja trwa w najlepsze, ale w końcu wychodzi na wierzch i małżonek lub małżonka decydują się rozwieść z Tobą lub drugą stroną. To moment, w którym w końcu możecie być razem, ale czy to ma jakikolwiek logiczny sens?

Mówiąc o uczuciach ciężko zaplatać do tego logikę, ale warto się nad tym chwilę zastanowić. Skoro mężczyzna, z którym masz romans, zdradzał swoją żonę/partnerkę z tobą, to dlaczego niemiałby robić tego samego z Tobą? Bo Cię kocha? Jej też tak mówił.

Jak długo trwa Twój romans?

Choć w internecie jest wszystko to informacji, o tym jak długo trwają przeciętne romanse nie ma zbyt wiele. Chętnie dowiemy się, ile trwa lub trwał Twój romans, oczywiście zupełnie anonimowo.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety podając prawdziwe informacje o czasie trwania swojego romansu lub romansu, o którym wiesz.

Na koniec mamy nadzieję, że wiesz już, ile średnio trwa romans i że zdarzają się nawet takie, które ciągnięte są latami. Nie zachęcamy Cię do romansowania, to psucie życia innym a często i sobie. Postaraj się odnaleźć osobę, z którą będziesz w szczęśliwym związku i która wybije Ci romansowanie z głowy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %