Randki na Facebooku to doskonała opcja na znalezienie drugiej połówki. Działa na sprawdzonych schematach wypracowanych przez Tindera i podobne aplikacje. Jednak jest to funkcja dostępna wyłącznie na urządzeniach z systemem Android lub iOS. Często zadawane pytanie brzmi „dlaczego nie mam randek na Facebooku” i nie ma co się temu dziwić, gdyż większość z nas instynktownie szuka tej funkcji na komputerach stacjonarnych z Windowsem. Jednak to samo pytanie zadawane jest przez osoby korzystające z aplikacji. Dlaczego podczas gdy jedna osoba ma randki na Facebooku na swoim telefonie ty ich nie masz? Dlaczego randki na Facebooku nie działają? Jak włączyć randki na FB? W tym artykule odpowiemy na te pytania.

Jak włączyć randki na FB?

Ranki Facebook to opcja, której się nie włącza, jest dostępna wyłącznie na urządzeniach z Androidem i iPhone. Dodatkowo obecnie jest dostępna wyłącznie w aplikacji Facebook, jeśli korzystasz z Facebook Lite otrzymasz komunikat, że Ranki Facebook nie są dostępne w Twoim kraju. Możliwe, że w przyszłości ulegnie to zmianie, ale na razie nie ma możliwości takiej zmiany.

Jeśli chcesz włączyć randki Facebook na komputerze musisz skorzystać z programu emulującego system Android. Dokładny proces opisaliśmy w osobnym artykule.

jak wlaczyc randki na fb

Jeśli masz już zainstalowaną odpowiednią aplikację a pomimo to nie możesz włączyć randek Facebook to prawdopodobnie musisz wykonać jeden z kroków opisanych w dalszej części artykułu.

Teraz pokażemy Ci jak założyć profil w Randkach Facebook.

 1. Uruchom aplikację Facebook na telefonie i zaloguj się na swoje konto.
 2. Kliknij ikonę menu w prawym górnym rogu.
 3. Ze skrótów wybierz Randki
 4. Zacznij proces Tworzenia profilu odpowiadając na kolejne pytania.
 5. Potwierdź założenie profilu

Gotowe, kilka prostych kroków pozwala założyć profil Randkowy Facebook i poznawać nowych ludzi. W przypadku nowych kont może okazać się konieczna weryfikacja konta. Wygląda ona podobnie jak w innych aplikacjach randkowych, należy przesłać konkretne zdjęcie lub film. Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na uniknięcie weryfikacji, prześlij zdjęcie, na którym jesteś tylko Ty i wszystko dobrze widać.

Dlaczego nie mam randek na Facebooku?

Tak jak wspomnieliśmy we wstępie Randki Facebook dostępne są na urządzeniach z systemem Android czy iOS dlatego nie marnuj czasu na szukanie tej opcji na swoim komputerze.

Podstawowe pytanie brzmi, dlaczego nie masz randek na Facebooku, skoro korzystasz z aplikacji mobilnej?

Powodów może być kilka, szerzej opiszemy je w dalszej części artykułu, jednak najważniejsze aspekty to:

 • Nie ukończone 18 lat (data pobierana jest z profilu FB),
 • Nieaktualna aplikacja,
 • Brak włączonej lokalizacji,
 • Problemy techniczne FB,
 • Znajdujesz się w nieobsługiwanym kraju,
 • Nie korzystasz z właściwej aplikacji.

Większość problemów jest błahych i da się je rozwiązać nie poświęcając na to dużo czasu. Pamiętaj, że po każdej z omawianych zmian dobrą rzeczą będzie restart telefonu, oczywiście tylko wtedy gdy randki nie pojawią się w menu.

Aktualizacja aplikacji

Randki Facebook dostępne są w najnowszych wersjach aplikacji Facebook. Większość osób ma wyłączone automatyczne aktualizacje aplikacji, ale w łatwy sposób można wykonać ręczną aktualizację.

 1. Wejdź do sklepu Google Play lub App Store,
 2. Wyszukaj aplikację Facebook i kliknij w nią,
 3. Jeśli aplikacja jest nieaktualna będziesz mieć dostępną opcję „Aktualizuj”,
 4. Poczekaj aż zostanie pobrana i zainstalowana aplikacja.
 5. Uruchom aplikację Facebook i sprawdź czy Randki Facebook są dostępne.

Aktualizacji aplikacji Facebook można dokonać również w poziomu ustawień telefonu wystarczy wejść w Ustawienia -> Aplikacje -> Facebook -> Dane aplikacji -> Aktualizuj.

Jeśli aktualizacja nie przyniesie zmian, dobrym pomysłem przed sprawdzeniem kolejnych kroków będzie restart telefonu.

Włączenie lokalizacji

Randki Facebook wymagają od Ciebie dostępu do Twojej aktualnej lokalizacji, bez tego nie będą działać a nawet wyświetlać w menu. Żeyby nadać uprawnienia lokalizacyjne musisz odnaleźć aplikację FB w Ustawieniach swojego telefonu.

 1. Wejdź w Ustawienia na telefonie,
 2. Wybierz Aplikacje,
 3. Znajdź aplikację FB i wejdź w nią,
 4. Wybierz Uprawnienia,
 5. Sprawdź czy w uprawnieniach jest przyznany dostęp do lokalizacji.
 6. Jeśli takiego dostępu nie ma kliknij lokalizacja i wybierz „Zezwalaj tylko podczas używania aplikacji”.

Od tego momentu aplikacja Facebook będzie mieć informacje o Twojej lokalizacji podczas gdy aplikacja będzie uruchomiona. Ta zmiana powinna spowodować, że będziesz mieć dostęp do randek Facebook.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

randki na facebooku
Najczęściej wprowadzenie dwóch wyżej opisanych zmian powinno przynieść rezultaty, jeśli jednak wciąż Randki Facbook nie są dla Ciebie dostępne przejdź do usunięcia pamięci podręcznej aplikacji.

Pamięć podręczna przechowuje np. informacje o ostatnio odwiedzanych stronach, na które dokonano przejścia właśnie z aplikacji. Nie zostaną utracone żadne Twoje komentarze, zdjęcia, wpisy, kontakty itd. nie obawiaj się utraty istotnych informacji.

 1. Wejdź w Ustawienia na telefonie,
 2. Wybierz Aplikacje,
 3. Znajdź aplikację FB i wejdź w nią,
 4. Wybierz Pamięć -> Pamięć podręczna,
 5. Wyczyść pamięć podręczną,
 6. Uruchom ponownie aplikację.

Wyczyszczenie pamięci podręcznej jest ostatnim sposobem przed krokiem ostatecznym, czyli przeinstalowaniem aplikacji. Warto po wyczyszczeniu pamięci ponownie zrestartować telefon.

Usuń i zainstaluj ponownie aplikację Facebook

Opcja ostateczna, ale zarazem najbardziej skuteczna polega na usunięciu aktualnej aplikacji i zainstalowaniu najnowszej wersji ze sklepu Google lub App Store. Aplikacja FB jest darmowa więc nic nas to nie kosztuje.

Przed usunięciem aplikacji upewnij się, że znasz dane do logowania, bo te będzie trzeba ponownie wprowadzić. Usunięcie aplikacji nie wiąże się z usunięciem profilu, wszystkie Twoje informacje pozostają bez zmian.

 1. Przytrzymaj ikonę aplikacji FB i wybierz Usuń,
 2. Wejdź w sklep Google Play i wyszukaj aplikację FB,
 3. Kliknij w nią i wybierz opcję Zainstaluj,
 4. Przy uruchomieniu aplikacji zgódź się na lokalizowanie Twojej pozycji.

Cały proces zajmuje dosłownie dwie minut i powinien zakończyć się możliwością korzystania z randek na FB.

Zrestartuj telefon

Sam restart telefonu nic nie da, potrzebne będzie wykonanie przynajmniej jednego z wyżej opisanych korków.

Nawet jeśli pierwsza ze zmian nie przyniesie pożądanego rezultatu, przed przystąpieniem do kolejnej warto jest zrestartować telefon i uruchomić aplikację FB.

Upewnij się, że korzystasz z odpowiedniej aplikacji

Facebook udostępnia swoim użytkownikom dwie aplikacje Facebook i Facebook Lite ta druga aplikacja nie posiada możliwości korzystania z randek FB. Po jej uruchomieniu i wybraniu tej opcji dostajemy informację „Randki jeszcze nie są tu dostępne”.

jak pobrac randki na faceboku

W przyszłości może się to zmienić i gdy tak się stanie to o tym poinformujemy, ale obecnie jest randki w Facebook Lite są niedostępne.

Poszukaj porad w Centrum pomocy

Facebook udostępnia kompendium wiedzy na temat randek Facebook w swoim centrum pomocy.

Każdy ma do niego dostęp wystarczy kliknąć ikonę profilu w prawym górnym rogu a następnie wejść w Pomoc i wsparcie -> Centrum Pomocy -> Korzystanie z Facebooka -> Randki na Facebooku.

Facebook Randki nie działają – co robić?

Mamy nadzieję, że wiesz już co robić, gdy Facebook Randki nie działają i jak włączyć randki FB. Pamiętaj, że zawsze pozostaje opcja, że aktualnie serwery randek lub Facebooka są wyłączone. Upewnij się, że w tym aspekcie nie ma żadnych problemów, jeśli wszystko będzie w porządku a ty wciąż będziesz mieć problemy, możesz sprawdzić nasz poradnik o tym jak uruchomić randki na Facebooku na komputerze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
25 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
75 %
Surprise
Surprise
0 %