jak zaczac rozmowe na badoo

Rozpoczęcie rozmowy z kobietą czy mężczyzną, którzy się nam podobają nigdy nie jest łatwe nawet jeśli dzieje się w aplikacji randkowej jak Badoo. Nie da się ukryć, że większość rozmów inicjowanych jest przez mężczyzn. Stanowią oni większość użytkowników Badoo i innych serwisów randkowych. Co za tym idzie rywalizują o uwagę dziewczyn z co najmniej kilkoma innymi osobami. Prowadzi to do sytuacji, w których brak dobrego zagadania będzie skutkował brakiem odpowiedzi lub zdawkową wiadomością. Łatwo się w takim momencie zniechęcić do aplikacji randkowych. Dlatego podpowiadamy, jak zacząć rozmowę na Badoo z dziewczyną i chłopakiem w każdym wieku.

Pierwsza wiadomość na Badoo

W pierwszej części artykułu skupimy się głównie na rozpoczynaniu rozmowy z kobietami. To zdecydowanie częstszy scenariusz i warto głębiej się w niego zanurzyć.

Strach przed napisaniem pierwszej wiadomości jest zrozumiały z drugiej strony nie ma czego się bać.

Faktem jest, że jeśli nie zainteresujesz dziewczyny w pierwszej wiadomości, to pisanie drugiej czy trzeciej nie ma większego sensu.

Dodatkowo takie działanie przedstawia Cię jako desperata, mało która z kobiet odbierze to jako zdeterminowanie do kontaktu.

Wiele z profili kobiet zawiera informacje „Nie odpisuje na hey co tam”. Z punktu widzenia przeciętnego mężczyzny, który bardzo rzadko dostaje takie wiadomości jest to podejście o charakterze „księżniczki”.

Należy jednak zrozumieć, że kobiety zwłaszcza te atrakcyjne dostają dziesiątki jak nie setki wiadomości i spora część z nich ma właśnie taką treść.

Dlatego Twoim celem będzie się wyróżnić na tle innych mężczyzn, a jak to zrobić?

Jak zacząć rozmowę na Badoo?

Zastanów się w jaki sposób zaczynasz rozmowy w życiu codziennym, zarówno z osobami, które znasz jak i nieznajomymi. Rzadko kiedy są to tezy, zazwyczaj rozmowa zaczyna się od wymiany pytaniami, dlatego musisz zrobić to samo na Badoo.

Jednak zanim zaczniesz pisać wiadomość, zapoznaj się dokładnie z profilem osoby, do której piszesz. Sprawdź jakie ma zainteresowania, co widać na zdjęciach i czy jej opis może nakierować Cię na właściwe tory rozmowy.

Wskazówki jak zacząć rozmowę na Badoo:

 • Zaadresuj wiadomość powitalną wpisując imię dziewczyny.
 • Zacznij rozmowę od krótkiej wiadomości zawierającej pytanie otwarte.
 • Upewnij się, że wiadomość nie zawiera błędów ortograficznych.
 • Zwróć uwagę na gitarę/książki/przedmioty znajdujące się w tle zdjęć.
 • Dodaj informacje o sobie.

Dobre zaczęcie rozmowy jest najważniejsze, to od niego zależy czy ta się będzie kleić. Przywitaj się zwykłym „Cześć” czy „Hey” podając imię osoby, z którą piszesz.

Spersonalizowanie wiadomości to bardzo prozaiczna rzecz, która potrafi znacząco zwiększyć liczbę odpowiedzi.

Naturalnie w wiadomości powitalnej powinna znaleźć się pytanie, najlepiej takie na które nie da się odpowiedzieć Tak lub Nie albo takie, gdzie odpowiedź ma być przejściem do kolejnego pytania.

Dziewczyny niezbyt angażują się w pierwsze wiadomości. Rozmawiają często z kilkoma osobami na raz i ciężko jest im na każde pytanie odpowiadać w rozbudowany sposób.

Choć z punktu widzenia mężczyzny może wydawać się to niemiłe to po przejściu przez pierwszą wymianę zdań zacznie tworzyć się ciekawsza rozmowa.

Pamiętaj, że większość mężczyzn poddaje się po kilku zdawkowych odpowiedziach.

Dlatego Twoim zadaniem jest wybrać pytanie tyczące się:

 • Jej zainteresowań,
 • Przedmiotów na zdjęciu,
 • Opisu,
 • Ubrania,
 • Cech charakterystycznych.

Każda kobieta lubi czuć się wyjątkowa, a spersonalizowana wiadomość w natłoku takich samych pustych wiadomości może zdziałać Cuda.

W pierwszej kolejności kieruj swoją uwagę na to co może ją interesować nie zwracaj uwagi na jej wygląd.

Kolejną poradą jaką mamy do ułatwienia pierwszej rozmowy jest dodawanie do pytań czegoś o sobie np.

 • Widzę, że masz psa posłuszny? Mój się zupełnie mnie nie słucha – przemycasz informacje o tym, że również masz psa.
 • Nie brakuje Ci energii na tej wegańskiej diecie? Ja chyba bez mięsa bym nie dał rady – informujesz o swojej diecie i dajesz pole do wypowiedzenia się na temat diety.
 • Sama się uczyłaś grać na gitarze? Brałem kilka lekcji, ale tak sobie mi szło może kiedyś coś Ci zagram to się pośmiejesz.

Jak widzisz znalezienie tego typu pytań przy jednoczesnym pisaniu o sobie nie jest trudne, a sprawia, że dziewczyna poznaje Cię i stajesz się jej bliższy od innych facetów z internetu.

Jak zagadać na Badoo gdy profil jest niekompletny?

W wielu miejscach wspominamy, że pierwszym co należy robić to odnosić się do profilu i informacji w nich zawartych. Jednak nie każda osoba ma kompletny profil a ze zdjęć niewiele wynika. Jak w takim przypadku powinna wyglądać pierwsza wiadomość?

 • Hey Magda, Twój profil niewiele pomaga w rozpoczęciu rozmowy więc spytam po prostu jak minął Ci dzień?
 • Cześć Dominika, oszczędna jesteś w informacje na profilu jest się czego bać czy co odkrywać?

To tylko przykładowe wiadomości na start, które możesz wykorzystać podczas swoich rozmów. Postaraj się myśleć nieszablonowo i zaskoczyć, a efekt w efekcie otrzymasz ciekawą rozmowę.

Jak nie zaczynać rozmowy z dziewczyną na Badoo?

Skoro wiesz już jak najlepiej rozpocząć rozmowę na Badoo z dziewczyną to pomówmy o tym jak tego nie robić.

 • Nie pisz „Hey co tam” „Cześć”,
 • Nie wysyłaj emotek – nie każdy je lubi,
 • Nie zadawaj pytań „to czy to”,
 • Nie pytaj o suche fakty,
 • Nie zasypuj jej komplementami,
 • Nie rób aluzji seksualnych,
 • Nie zadawaj pytań typu „Taka atrakcyjna kobieta i singielka? Jest jakaś wada ukryta?”,
 • Nie używaj wujkowych tekstów na podryw,
 • Nie poruszaj kwestii, które mogą wywoływać negatywne emocje.

Pierwszy punkt mamy już omówiony więc skupmy się na kolejnych.

Wysyłanie emotek jest bardzo naturalne, jednak można je interpretować w różny sposób a ich nadmiar raczej nie sprawia, że wychodzi się na inteligentną osobę. Zaczekaj z zamieszczaniem emotek do momentu, gdy dziewczyna będzie takich używać w swoich wiadomościach.

Kolejną głupotą jaką można zrobić to zadawanie pytań jak z programów miłosnych dla nastolatek. Co do rozmowy wnieść mają pytania typu:

 • Psy czy koty?
 • Pizza czy schabowy?
 • Dominikana czy Norwegia?
 • Morze czy Góry?

Prowadzisz konkurs audiotele, w którym można wygrać toster czy rozmowę? Nikt nie zadaje takich pytań w rozmowie, ludzi poznaje się przez stopniowe i logiczne zadawanie pytań.

W kwestii pytań warto również ograniczyć pytania typu:

 • Jakiej muzyki słuchasz?
 • Co lubisz jeść?
 • Co studiujesz?
 • Co robisz w czasie wolnym?

Choć każde z tych pytań jest w 100% zrozumiałe i sensowne to nie w aplikacji randkowej.

Na tak zadane pytanie otrzymasz zdawkową odpowiedź „Pop, Pizza, Architekturę, Spotykam się ze znajomymi”, ciężko z tego wyciągnąć coś więcej. Prowadzi to do szybkiego znudzenia rozmową i nie daje wielkiej szansy powodzenia.

Idąc dalej mamy problem z zasypywaniem dziewczyn komplementami już od pierwszej wiadomości. Choć zdarzają się takie Panie, które są na Badoo by czerpać radość z komplementów to jednak większość z nich dąży do poznania fajnych osób.

Ty odnosząc się w pierwszych kilku wiadomościach do jej fizyczności nawet nie wiedząc jak ma na imię czy czym się interesuje spisujesz się na straty.

Nie zaczynaj rozmowy na Badoo od:

 • Cześć, fajna sylwetka, musisz ciężko trenować.
 • Hey, co taka piękność tutaj robi sama?
 • Siema, zgrabna z ciebie łania, wyskoczymy na miasto?

Komplementy owszem działają, ale podane w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie, na pewno nie w pierwszej wiadomości.

Poniekąd z tym pokrywa się również robienie aluzji seksualnych już na starcie rozmowy. Jeśli chcesz uchodzić za zboczeńca, to droga wolna, ale prędzej zostaniesz zablokowany niż z tego wyjdzie coś dobrego.

Nawet jeśli kobieta ma w opisie, że zainteresowana jest ONS/FBW należy z takimi podtekstami uważać.

Wypada jeszcze wspomnieć o tekstach na podryw, które były popularne w latach 90/00 i nieco później a dzisiaj uchodzą za nieco żenujące. Mowa tu jest oczywiście o:

 • Hey mała, bolało jak spadłaś z nieba?
 • Dokąd kopytkujesz piękna gazelo,
 • Maleńka, jesteś taka wspaniała, że mógłbym pić twoją wodę po kąpieli.

Repertuar takich tekstów jest bardzo szeroki i o ile niektóre z nich mogą być naprawdę zabawne to wyłącznie w rozmowie na żywo, gdy użyte są w odpowiedni sposób. Rozpoczynanie rozmowy na Badoo w ten sposób nie jest najlepszym pomysłem.

Prowadź rozmowę dalej

Dobrze za Tobą pierwsze wiadomości, rozmowa poszła do przodu, ale jakoś nie zmierza ku konkretnemu celowi.

Największym błędem jaki możesz popełnić to nieregularne pisanie. Problemem aplikacji randkowych jak Badoo jest to, że osoby w sposób nieregularny odpisują na wiadomości.

Gdy zobaczysz odpowiedź na swoją wiadomość postaraj się w tym czasie pisać jak najwięcej w końcu masz pewność, że ta osoba jest online.

Nawet fajnie prowadzona rozmowa, która zastygnie na 3 dni skończy się w ten sposób, że będzie trzeba ją niejako na nowo rozpoczynać.

Gdy komunikacja będzie ciągła, łatwiej będzie Ci namówić dziewczynę na spotkanie. Pamiętaj, aby wybrać miejsce publiczne, w którym będzie czuć się bezpiecznie i komfortowo.

Nie naciskaj na spotkanie, ale zasugeruj, ż jesteś już od pewnego czasu na Badoo a wam dobrze się rozmawia i chcesz przenieść to na spotkanie twarzą w twarz.

Jak zacząć rozmowę z chłopakiem na Badoo?

Większość poradników o tym jak zacząć rozmowę na Badoo odnosi się do mężczyzn, gdyż to oni zdecydowanie częściej inicjują kontakt.

Jednak niektóre dziewczyny wolą brać sprawy w swoje ręce i pisać wiadomości jako pierwsze. Zakładając, że masz parę z chłopakiem to na odpowiedź nie będziesz musieć długo czekać.

Porady dla kobiet rozpoczynających rozmowę są praktycznie takie same, z tą różnicą, że faceci lubią jak kobieta nieco zaczepia i potrafi pisać wiadomości z humorem.

Zdaj się na profil osoby, z którą rozmawiasz. Jeśli masz pojęcie o jego zainteresowaniach, możesz do nich nawiązać, ale nie rób tego na siłę.

Pamiętaj, że mężczyźni mają dość ubiegania się o względy kobiet na Badoo czy w innych aplikacjach, dlatego chętnie będą wchodzić z Tobą w rozmowę. Daj im pole do popisu i mówienia o sobie, gdyż najczęściej czytają to co kobiety mają do powiedzenia na swój temat.

Jak nie zaczynać rozmowy z facetem na Badoo?

Czy istnieją pewne obostrzenia co do tego jak nie powinno zaczynać się rozmowy na Badoo z facetem? Wbrew pozorom pod tym względem obie płci są bardzo podobne.

Złe sformułowania na start rozmowy:

 • Cześć przystojniaku,
 • Niezły biceps, długo trenujesz?
 • Fajne auto, czym się zajmujesz, że Cię na nie stać?

Mężczyźni nie chcą wiązać się z osobami, którym zależy na materialnym aspekcie znajomości. Również związek oparty wyłącznie na seksualności nie będzie ich interesował, chyba, że w opisie jasno zaznaczą jaką relacją są zainteresowaniu.

Pierwsza rozmowa na Badoo – podsumowanie

Zmierzając do końca tego artykułu pamiętaj, aby niezależnie od tego jak rozpoczniesz rozmowę zawsze być sobą.

Chcesz napisać żart, który Twoim zdaniem jest zabawny to go napisz. Jeśli się nie spodoba to będziesz mieć pewność, że macie inne poczucie humoru. W trakcie rozmowy mogą wychodzić różnice, które będą nie do przeskoczenia.

Nie należy się wtedy załamywać a próbować z inną osobą.

Mamy nadzieję, że stosują się do naszych rad wiesz już jak zagadać na Badoo do dziewczyny i chłopaka lub przynajmniej wesz na co uważać.

Kierując się naszymi propozycjami zaprezentujesz się lepiej od 90% facetów korzystających z Badoo.