jak zmienic miejsce zamieszkania badoo

Podczas zakładania konta na Badoo jesteśmy informowani o tym, że aplikacja do poprawnego działania wymaga włączenia automatycznej lokalizacji. Faktycznie jest to rozwiązanie bardzo praktyczne, ale czasem chcemy zmienić miejsce zamieszkania w celu poszukania szczęścia w innych miastach czy nawet Państwach. Opcja zmiany lokalizacji dostępna jest za darmo o ile nie zgodzimy się na automatyczną lokalizację. Jak to dokładnie działa i jak zmienić lokalizację na Badoo w 1 minutę?

Jak zmienić lokalizację na Badoo na komputerze?

jak zmienic lokalizacje na badoo

Istnieje wiele powodów, dla których chcesz mienić lokalizację. Jednak niezależnie od motywacji sposób w jaki należy podejść do zmiany miejsca zamieszkania zawsze będzie taki sam.

W pierwszej kolejności powiemy Ci jak zmienić lokalizację na Badoo w przeglądarce na komputerze stacjonarnym. Po zalogowaniu się na swoje konto wykonaj poniższą instrukcję:

 1. Kliknij w ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu pod logiem badoo
 2. Znajdź w panelu opcję Lokalizacja
 3. Następnie najedź kursorem myszy na nagłówek „Lokalizacja” i kliknij w ikonę ołówka
 4. Wprowadź nową nazwę miasta

Gotowe, w tych czterech prostych krokach dokonasz zmiany miejsca zamieszkania. Możesz podać dowolne miasto na świecie, a lokalizację możesz zmieniać dowolną ilość razy. Adres możesz podać ręcznie lub kopiując GPS z map Google.

Jak zmienić miejsce zamieszkania na Badoo w telefonie?

Zmiana miejsca zamieszkania przez aplikację Badoo w telefonie również jest bardzo prosta. W tym wypadku jednak, wiele zależy od tego czy mamy włączoną automatyczną lokalizację. Jeśli zgodziliśmy się na to podczas instalacji aplikacji opcja zmiany obecnej lokalizacji będzie wymagała dodatkowych działań.

 1. Otwórz Ustawienia w telefonie
 2. Wybierz Aplikacje
 3. Znajdź Badoo i kliknij
 4. Wybierz Uprawnienia
 5. Kliknij w Lokalizacja
 6. Wybierz opcję „Odmów”

Od tego momentu możesz dowolnie zmieniać lokalizację Badoo niezależnie od Twojego aktualnego miejsca zamieszkania. Zmiana obecnej lokalizacji w aplikacji to już formalność.

 

zmiana lokalizacji badoo na telefonie

 1. Wybierz ikonę profilu w prawym dolnym rogu
 2. Wybierz ikonę edycji profilu w prawym górnym rogu
 3. Zjedź do opcji Lokalizacja
 4. Kliknij w strzałkę i edytuj obecną lokalizację

Cały proces jest naprawdę prosty i nie powinien sprawić Ci większych problemów.

Nie mogę zmienić lokalizacji na Badoo

Pomimo tego, że w większości przypadków cały proces przebiega bezproblemowo, może zdarzyć się, że u Ciebie takie problemy wystąpią. Do najczęstszych problemów należą:

 • Jesteś zalogowanym na komputerze i telefonie na to samo konto. Lokalizacja jest automatycznie pobierana i modyfikowana na podstawie tej wpisanej w telefonie albo lokalizacja przeglądarki internetowej na komputerze. Jeśli chcesz zmienić lokalizację, wyloguj się z jednego urządzenia i dokonaj zmiany miejsca zamieszkania.
 • Twoja przeglądarka internetowa niepoprawnie odczytuje dane o lokalizacji. Niestety może być wiele przyczyn takiego stanu rzeczy. Często pomaga zwykłe włączenie i wyłączenie usług lokalizacyjnych.
  • Lokalizacja w większości wyszukiwarek dostępna jest w Ustawienia -> Prywatność i bezpieczeństwo Położenie/Lokalizacja
 • Spróbuj włączyć i wyłączyć GPS w telefonie, Twoja aktualna lokalizacja powinna być poprawnie odczytana.

Jak widzisz zmiana lokalizacji Badoo nie jest trudnym zadaniem wystarczy wiedzieć, gdzie szukać. Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi znajdziesz osobę, której szukasz.