Kalisz randka gdzie zabrac dziewczyne

Ostatnia aktualizacja 11 marca 2024 przez Redakcja

Wybierasz się na randkę w Kaliszu, ale tak po prawdzie nie masz kompletnie pomysłu, gdzie iść? To się nie najgorzej składa, gdyż tym razem sprawdzamy co Kalisz ma do zaoferowania zakochanym. Historyczne i jedno z najważniejszych miast w Wielkopolsce może nie obfituje w masę ciekawych miejsc, ale posiada lokalizacje klimatyczne i romantyczne idealnie nadające się na randkę. Niezależnie od tego czy randka odbywa się z okazji walentynek, urodzin wybranki czy to wasze pierwsze spotkanie, znajdziesz w tym artykule ciekawe propozycje randkowe w Kaliszu.

Gdzie na randkę w Kaliszu?

Wiele osób decydując się na randkę w Kaliszu popełnia błąd wybierając miejsca tylko z pozoru ciekawe jak np. kino. Czy miejsce, w którym nie powinniście się do siebie odzywać naprawdę jest dobrym pomysłem?

W naszej opinii Kalisz ma do zaoferowania lepsze miejsca na randkę niż rzeczone kino.

Przygotowaliśmy propozycje na świeżym powietrzu, pod dachem oraz pomysły na aktywną randkę.

Gdzie na randkę na świeżym powietrzu?

Gdy tylko pogoda dopisze zdecydowanie warto wybrać się na świeże powietrze. Większość życia spędzamy zamknięci w pracy, następnie wracamy do mieszkania i jedyny moment, gdy możemy po przebywać na otwartej przestrzeni jest, gdy przemieszczamy się z pracy do domu.

Bliskość przyrody działa relaksująco i ściąga pompatyczną atmosferę z randki co jest częste np. podczas wizyt w kawiarniach.

Park Miejski

park miejski

Park miejski jest jedną z najchętniej wybieranych opcji randkowych w Kaliszu i trudno się dziwić. To bardzo malownicze miejsce, które ma do zaoferowania zakochanym wiele klimatycznych pejzaży.

Krótki spacer spędzony w otoczeniu zieleni, połączony z odpoczynkiem na ławce w zupełności wystarczy na pierwszą randkę. Naturalnie z parku jest bardzo blisko na Stare Miasto oraz planty, więc spacer może zostać bez problemu przedłużony.

Park Przyjaźni

Jeśli chodzi o wybór parków, ten nie jest duży, a i same parki nie są duże, ale warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu randki.

Drugim parkiem, o którym warto wspomnieć jest Park Przyjaźni mieszczący się przy ulicy Skalmierzyckiej.

W parku znajdują się cztery stawy, nad którymi można rozłożyć koc i zorganizować mały piknik. Miejsce ostatnio zostało zrewitalizowane i jest dużo przyjemniejsze do spędzania czasu niż jeszcze 5 lat temu.

Minusem Parku Przyjaźni jest bliskość szerokopasmowej drogi, dlatego warto wybrać się tam szczególnie w weekend kiedy hałas będzie nieco mniejszy.

Stare miasto i Planty

rynek w kaliszu

Stare miasto jest niewątpliwym atutem Kalisza i warto skorzystać z jego dobrodziejstw. My polecamy umówić się na Głównym rynku i pokrążyć wąskimi uliczkami starego miasta by przedłużyć spacer o Planty i/lub Park Miejski.

Zaletą okolic rynku są liczne kawiarnie, jeśli okaże się, że rozmowa wam się klei będziecie mogli znaleźć miejsce by usiąść i porozmawiać przy kawie czy czymś mocniejszym.

Wieża ratuszowa

Mieszkając w danym mieście często zapominamy o jego turystycznych zaletach, w końcu nie jesteśmy turystami.

Widok z Wieży Ratuszowej jest najlepszym w tym płaskim mieście. Wieża Ratuszowa sama w sobie nie może stanowić atrakcji, ale warto ją dodać jako punkt jednej z waszych randek.

Randka w Kaliszu pod dachem

Gdy pogoda za oknem nie pomaga w randkowaniu szukamy ciekawych miejsc pod dachem. Nie chcemy tu rozpisywać się o restauracjach, te sam możesz wyszukać, nie ma ich znowu tak wiele.

Bardziej chcemy zwrócić Twoją uwagę na miejsca, które mogą zostać pominięte lub niedocenione a są warte by dać im szanse.

Kręgle

randka na kregielni

Bardzo dobrym i sprawdzonym miejscem na randkę jest kręgielnia. Gra w kręgle jest spokojna, ciekawa, prosta i dająca pole do rozmowy. Nie angażuje na tyle aby nie znaleźć czasu na porozmawianie i nie wymaga specjalnych umiejętności na poziomie amatorskim.

Wiele filmów przedstawia kręgielnie jako miejsce stworzone do randek i trudno się z nimi nie zgodzić.

Bilard

Alternatywą dla kręgli może być bilard, zwłaszcza jeśli nie chcemy wydawać większych kwot. Bilard pobodnie, jak kręgle cechuje się prostotą i luźną atmosferą rywalizacji.

Gra powinna spodobać się obu stronom i to niezależnie od tego kto wygra. Partyjce bilard często towarzyszą trunki, które dodatkowo pozwalają się otworzyć na siebie.

Automaty do gier

crazy ticket

Inną atrakcją, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych są automaty do gier, które „wypluwają” bilety. Owe bilety służą do „wykupienia” nagród z pośród tego co oferuje dany salon gier.

Wiesz, możesz wygrać misia dla ukochanej i te sprawy.

W Kaliszu znajduje się Crazy Ticket, który oferuje ten typ rozrywki, a co najważniejsze ma bardzo dobre oceny. Naturalnie rzadko kiedy cena wygrywanych nagród przewyższa koszt samej zabawy, ale nie o to w tym wszystkim chodzi.

Aktywna randka w Kalisz

Za nim przedstawimy Ci naszym zdaniem najciekawsze pomysły na aktywną randkę w Kaliszu, chcemy podkreślić, że nie są to najlepsze pomysły na pierwszą randkę. Podczas pierwszego spotkania nie chcecie się męczyć a spokojnie porozmawiać przez godzinę może nieco dłużej.

Poniższe pomysły zostaw sobie na którąś randkę z kolei.

Wycieczka rowerowa nad Zbiornik Szałe

randka na rowerach

Wycieczki rowerowe należą do najczęściej wybieranych pomysłów z zestawu aktywnych randek. Istnieje wiele tras rowerowych, które przebiegają przez Kalisz, ale zdecydowanie najpopularniejsza jest ta nad Zbiornik Szale.

O ile sam jakość wody znajdującej się w zbiorniku może być różnie odbierana o tyle możliwość objechania go dookoła z postojem na piknik zachęca do spędzenia randki właśnie w ten sposób.

Park trampolin

Parki trampolin cieszyły się ogromną popularnością 4-5 lat temu, jednak wciąż mają swoich fanów.

My zachęcamy do spróbowania, wspólne wygłupy mogą was do siebie zbliżyć i rozluźnią atmosferę, jeśli ta tego wymaga.

Godzina na trampolinach w zupełności wystarczy, dłuższy pobyt może być nużący.

To już wszystkie pomysły na randkę w Kaliszu jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Mamy nadzieję, że wykorzystasz przynajmniej jeden z przedstawionych pomysłów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
100 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %