Ostatnia aktualizacja 4 maja 2023 przez Redakcja

W kwestii randkowania chcemy otrzymywać gotowe rozwiązania. Interesuje nas konkretna odpowiedź na pytanie, kiedy złapać dziewczynę za rękę, czy kiedy pierwszy pocałunek. Gdyby było to taki proste i powtarzalne, można by stworzyć jeden uniwersalny kodeks, do którego stosowaliby się wszyscy faceci. Niestety nie jest to tak proste, zwłaszcza gdy mówimy o przełamaniu bariery fizycznej. Stres związany z pierwszymi randkami blokuje i sprawia, że nie zachowujemy się w 100% normalnie. Gest złapania za rękę jest istotnym, ale często przeceniamy w żmudnym procesie budowania relacji.

Co oznacza złapanie za rękę?

Żeby móc odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule artykułu musimy zastanowić się czym tak właściwie jest gest złapania za rękę.

To nic innego jak okazanie uczucia, chęć bliskości z drugą osobą, ale i ingerencja w jej prywatność.

Matki trzymają swoją dzieci za rękę w trosce o ich bezpieczeństwo a sam gest choć o zmienionym znaczeniu ponownie staje się istotny po latach.

Samo to, że zadajesz pytanie o to, kiedy złapać dziewczynę za rękę świadczy o tym, że zależy Ci na tej relacji i masz w głowie wyłącznie pozytywne konotacje z jakimi się wiąże ten gest.

Choć dla większości kobiet będzie to tak samo jednoznaczne, to czas czy sposób w jaki to zrobisz może mieć wpływ na to czy dziewczyna będzie się czuć z tym komfortowo.

Na której randce złapać za rękę?

Rozprawiliśmy się już z kilkoma stereotypami na temat randek czy zasadami wymyślonymi przez mężczyzn, które podobno mają pomagać zdobywać zainteresowanie kobiety.

Teraz czas omówić mit tego, że istnieje konkretna randka, na której złapanie za rękę jest wymagane.

Zacznijmy od tego, że łapanie za dłoń na pierwszej randce zazwyczaj będzie nieporozumieniem. Często są to krótkie spotkania, na których się ze sobą poznajecie.

Druga randka, zwłaszcza jej końcówka wydają się już nieco lepszym momentem, ale to wciąż szybko. Jest to jednak idealny moment na przełamywanie bariery fizycznej. Jednak stały kontakt fizyczny, może nie być zbyt komfortowy dla kobiety.

Wśród niektórych osób panuje przekonanie, że jak na trzeciej randce nie będzie pocałunku to znaczy, że nic nie będzie z tego spotykania się. Jak to tak, przecież jeszcze nie trzymaliśmy się za ręce?!

To właśnie podstawowy problem, wcale nie jest powiedziane, że kolejność musi być zachowana. Jeśli zdarzy wam się pocałować, to trzymanie za rękę będzie naturalnym następstwem i nie będziecie zwracać nawet na to uwagi.

Jeśli jednak nic takiego się nie wydarzy, to trzecia randka powinna i tak być kolejnym krokiem w zbliżeniu. Pamiętaj, że chcesz pokazać, że spotykasz się w konkretnym celu, chcesz być jej chłopakiem nie przyjacielem.

Jeśli proces zacieśniania znajomości będzie zbyt wolny kobieta może uznać, że nie jesteś zainteresowany i zakończy randkowanie.

Podsumowując okolice 3-4 randki wydają się być dobrym momentem na złapanie dziewczyny za rękę, ale pozwól toczyć się sprawom swoim tempem.

Wyczuj odpowiedni moment

To jest sedno całego tematu, choć zaznaczyliśmy, że 3 bądź 4 randka wydają się dobrym momentem na chodzenie za rękę, tak każda randka ma swoją atmosferę.

Czy kobiety są bardziej uczuciowe od mężczyzn? Zapewne tak, ale nie od wszystkich. Niektóre wolą wolniejszy obrót spraw a inne chciałby, żeby randka zakończyła się w łóżku na pierwszym czy drugim spotkaniu.

Nie znamy Ciebie ani dziewczyny, z którą się spotykasz. To ty widzisz, jak przebiegają wasze spotkania i jaka panuje na nich atmosfera.

Jeśli czujesz, że to dobry moment na złapanie dziewczyny za rękę to to po prostu zrób.

W przypadku gdy Twoja dłoń zostanie odrzucona zapewne zrobi się trochę niezręcznie. Dobrze jest wtedy od razu rozładować atmosferę pytając „czy coś nie tak?”.

Odpowiedź jasno pokaże Ci czego oczekuje dziewczyna i nie będziesz musieć dłużej zadawać sobie tego pytania w głowie.

Kto kogo powinien pierwszy złapać za rękę?

Dlaczego niemal cały obowiązek za zaplanowanie i przeprowadzenie randki ma spoczywać na mężczyźnie?

Pozwól kobiecie, aby to ona pierwsze chwyciła Cię za rękę. Zdejmie z Ciebie presję i pomoże trochę odetchnąć.

W teorii brzmi to bardzo fajnie, w rzeczywistości nie wszystkie kobiety są chętne do przejęcia inicjatywy i oczekują, że facet wszystko zrobi „bo tak wypada”.

Jeśli spotykasz się z tego typu kobietą zastanów się, czy w dalszym życiu taki schemat nie będzie się powtarzał.

Nie należy jednak wkładać wszystkich Pań do jednego worka. Możliwe, że Twoja wybranka jest zbyt nieśmiała i sam widzisz, że nic takiego się nie wydarzy. W takiej sytuacji to Ty znów musisz podjąć działanie.

Za którą rękę trzyma się dziewczynę?

W polskiej kulturze przyjęło się podawać kobietom na przywitanie prawą rękę. Ten zwyczaj został również przeniesiony na sposób w jaki powinno trzymać się kobietę za dłoń.

Potwierdzenie tego znajdziesz np. podczas ceremonii ślubnej, gdy to kobieta zawsze staje z prawej strony. Podobne prawidłowości dostrzegane są podczas spotkań dyplomatycznych.

Zatem można przyjąć założenie, że kobietę należy chwycić za jej lewą dłoń.

Jednak jak to bywa w życiu, takie zasady rzadko kiedy dobrze znoszą próbę czasu. Na co dzień nie zwraca się uwagi na te szczegóły.

Każdy z nas jest inny i może mieć inne upodobania. Kobieta może woleć chodzić po Twojej lewej stronie, a Tobie może to nie przeszkadzać.

Dlatego choć istnieje pewne podłoże historyczne do trzymania kobiety za lewą rękę to nie ma większego znaczenia, którą dłoń chwycisz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %